Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 erwtiseis paidia....otan mpainw apo to menu stin diaxeirisi arxeiwn kai blepw px. mia eikona otan pataw to velaki(to pisw) me stelnei sto arxiko menu(dld diaxeirisi arxeiwn,hmerologio ktl)kai etsi anagkazomai na ksanampw... kserete giati symbainei auto?.

 

 

καλησπερα,ειμαι κατοχος του κινητου εδω και μια βδομαδα,συμβαινει ακριβως το ιδιο κ σε μενα,το εχω αναβαθμιση κ εγω,επισης για καποιο λογο οταν βγαζω φωτογραφιες με focus(εστιαση πατηματος)ενω δειχνει οτι βγαζει δεν αποθηκευονται,καμια ιδεα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα,ειμαι κατοχος του κινητου εδω και μια βδομαδα,συμβαινει ακριβως το ιδιο κ σε μενα,το εχω αναβαθμιση κ εγω,επισης για καποιο λογο οταν βγαζω φωτογραφιες με focus(εστιαση πατηματος)ενω δειχνει οτι βγαζει δεν αποθηκευονται,καμια ιδεα?:confused:

Στο ερώτημα με τη διαχείρηση αρχείων η απάντηση είναι ότι για να πας ένα επίπεδο επάνω (πχ. από τις εικόνες στο μενού που λέει εικόνα, μουσική, βίντεο κλπ), πρέπει να πας πάνω πάνω που λέει ''επάνω''. Το δεύτερο με τις φωτογραφίες δεν το κατάλαβα. Τι εννοείς??

Link to comment
Share on other sites

Στο ερώτημα με τη διαχείρηση αρχείων η απάντηση είναι ότι για να πας ένα επίπεδο επάνω (πχ. από τις εικόνες στο μενού που λέει εικόνα, μουσική, βίντεο κλπ), πρέπει να πας πάνω πάνω που λέει ''επάνω''. Το δεύτερο με τις φωτογραφίες δεν το κατάλαβα. Τι εννοείς??

 

εννοω,οτι οταν εχω για εστιαση την επιλογη 'εστιαση πατηματος',ενω με δειχνει οτι βγαζει φωτογραφια,δεν την αποθηκευει

Link to comment
Share on other sites

εννοω,οτι οταν εχω για εστιαση την επιλογη 'εστιαση πατηματος',ενω με δειχνει οτι βγαζει φωτογραφια,δεν την αποθηκευει

ΑΑΑ!!! Όταν πατήσεις εκεί που θες στην εστίαση πατήματος, ΤΟΤΕ πατάς το πλήκτρο της κάμερας. Αυτό είναι όλο.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ!!! Όταν πατήσεις εκεί που θες στην εστίαση πατήματος, ΤΟΤΕ πατάς το πλήκτρο της κάμερας. Αυτό είναι όλο.

 

thanks φιλε,καλα το εψαχνα ωρες κ ηταν τοσο γελοιο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε συζητήσει αλλά πως φαίνεται στους χρήστες του κινητού ,η απόκριση της οθόνης αφής και γενικά ποιό είναι το βασικότερο πρόβλημά του;
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Στα +

1. Καλη αυτονομια

2. μικρες σχετικα διαστασεις

 

Στα -

 

1. Χαλια , χαλια ποιοτητα κατασκευης , τα πλαστικα ειναι για κινητο 100 ευρω (Ειμαι κατοχος z630 z710 κ750 κ800 και κ810 τα οποια ηταν πολυ φθηνοτερα , θεωρουνται και κατωτερα. Τα προαναφερθεντα εχουν καλλιτερα υλικα και συναρμογη , με εξαιρεση το z630...ισως)

 

2. Παρα πολυ αργο , ο επεξεργαστης δινει μαχη ζωης , ενα πραγμα σαν τους παλιους pentium 1 οταν τους εβαζες να παιξουν divx. Στην αρχη λες ενταξει δεν εγινε και τιποτα , αλλα αργοτερα οταν αποφασισεις να του ζητησεις κατι παραπανω (εχει και wifi τρομαρα του) σου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι.

Πονηρη η sony εβαλε επεξεργαστη που καιει καρβουνο για να διαφημιζει την μεγαλη αυτονομια , δεν το καταλαβαμε καθολου

 

3. Καμερα που ονομαστικα ειναι 5mp....στη πραξη βγαζει χειροτερες φωτο κι απο το κ750 που ειναι 2.1mp .

Για κ800 και κ810 δεν συζηταμε , ουτε καν τα πλησιαζει , κι ας ειναι τα προαναφερθεντα μολις 3.2

 

4. Παρα πολυ ευαισθητο , το πρωτο που πηρα ηταν ελαττωματικη η καμερα , το γυρισα την ιδια μερα (12 μερες για να ερθει αντικαταστασης).

Το 2ο παρουσιασε 2 φορες δυσλειτουργια με την οθονη αφης που εκανε οτι ηθελε (15 μερες για επισκευη την πρωτη φορα και 28 , ναι σωστα διαβαζετε 28 την 2η) .Την 2η φορα που μου χαλασε και κατοπιν πιεσης απο μερους μου , η Sony αναγνωρισε οτι η συσκευη της μου εκανε τη ζωη πατινι αλλα δεν δεχοταν να με αφησουν να παρω αλλη συσκευη (Μετρηστε οτι σε διαστημα 3μιση μηνων το κινητο εμεινε στα χερια μου περι τις 55 ημερες , δηλαδη τις μισες ηταν για σερβις)

Βλεπετε το λανσαρουν σαν επαγγελματικη συσκευη κι οταν απειλησα οτι θα ζητησω αποζημιωση ιση με τις ημερες που στερηθηκα την συσκευη , εσφιξαν οι κωλοι καπως και παλι ομως δεν μου το αλλαζανε.

Οταν τους εφτασε ομως το μαιλ απο το υπουργειο αναπτυξης οπου εκανα και την καταγγελια , τρεχαν και δε φτανανε με τα σεις και με τα σας προσπαθουσαν να τα μπαλωσουν και τελικα μου δωσανε το ελευ8ερο για νεα συσκευη της αρεσκειας μου.

 

Μου αποδειξανε και ποσο ανικανοι ειναι σε επιπεδο εξυπηρετησης (εμεινα για 43 ημερες χωρις τη συσκευη...δεν προσμετραω το διαστημα που χρειαστηκε οταν το 1ο που πηρα ηταν ελαττωματικο, αυτο μπορει να τυχει, μιλαω για καθαρες 43 ημερες για σερβις) και εν τελει με οδηγησανε στο δυνατοτερο ανταγωνιστη τους , το οποιο Ν95 παρεπιμπτοντως γενικα πεταει (Αυτη την εποχη το απλο χωρις τα 8γιγα το βρισκει κανεις και με 350)

 

Αν εχετε 300 ευρω για κινητο , τοσο νομιζω οτι κανει το g900 τωρα , μια μικρη θυσια και γλυτωνετε τον εαυτο σας απο αυτο το μαρτυριο...ακουστε με και δεν θα χασετε. Θα ειναι το Ν95 , θα ειναι κατι αλλο, δεν ξερω , οχι ομως αυτο το αισχος που τολμανε να το λενε και smartphone.

Αν λεει κατι , στα 11 χρονια που ειμαι χρηστης κινητων τηλεφωνων , ηταν η πρωτη φορα που εχω επιδιωξει να επιστρεψω συσκευη

Και στο παρελθον ειχα συσκευες με μικροπροβληματα αλλα οχι αυτη την κοροιδια.

 

Το συγκεκριμενο τηλεφωνο ειναι πραγματικα αθλιο , μεινετε μακρια....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο σημειο αλλα δε κσταφερα να γραψω αλλου... θα ηθελα να μου προτεινετε κινητα μεχρι 380 ευρω... εχω ψαξει πολυ αυτες τισ μερεσ αλλα δε βρηκα κατι που να μου αρεσει αρκετα. πιστευετε οτι ειναι ξεπερασμενο το viewty τωρα πια. καθε προταση θα με βοηθησει αρκετα. ευχαριστο προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote (το πακέτο των 4 ευρώ για 40 mb) παίζει κανένας msn msngr? γιατί ότι

και άν δοκίμασα δέν κατάφερα να συνδεθω (agile messanger, slike, mig33) επίσης δέν κατάφερα να δώ mail (απο τα μυνήματα αν και ο οδηγός δημιουργίας mail κατέβασε μιά χαρα τις ρυθμίσεις). internet απο τον browser βγένω κανονικά.

 

σε περίπτωση που φτέει η cosmote, δουλεύουν τα παραπάνω σε κάποια άλλη εταιρία?

Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote (το πακέτο των 4 ευρώ για 40 mb) παίζει κανένας msn msngr? γιατί ότι

και άν δοκίμασα δέν κατάφερα να συνδεθω (agile messanger, slike, mig33) επίσης δέν κατάφερα να δώ mail (απο τα μυνήματα αν και ο οδηγός δημιουργίας mail κατέβασε μιά χαρα τις ρυθμίσεις). internet απο τον browser βγένω κανονικά.

 

σε περίπτωση που φτέει η cosmote, δουλεύουν τα παραπάνω σε κάποια άλλη εταιρία?

O eBuddy Mobile Messenger συνδέεται κανονικά με το wap της cosmote και είναι και πολύ καλός μάλιστα. Θα πρέπει να τον κατεβάσεις από το κινητό σου πηγαίνοντας στο http://get.ebuddy.com. Επειδή για κάποιο λόγο ζητάει συνεχώς επιβεβαίωση για να συνδεθεί στο net (ίσως επειδή είναι unsigned), πρέπει να αλλάξεις το αντίστοιχο permission για το internet μέσα από το "MIDlet permissions changer". Email απ'ότι φαίνεται δεν μπορείς να κατεβάσεις απ'ότι λέει το FAQ της Cosmote. [H χρήση POP3/IMAP4/SMTP επιτρέπεται μόνο μέσω GPRS και 3G-GPRS (με APN internet)]. Και κάτι τελευταίο, πού πήγες ακριβώς για να κατεβάσεις αυτόματα τις ρυθμίσεις για email; Εγώ κάθε φορά που μπαίνω στον email wizard και πάω να γράψω κάτι στο πρώτο πεδίο, κολλάει εντελώς το κινητό και σβήνει [στο προτελευταίο firmware].

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο, πού πήγες ακριβώς για να κατεβάσεις αυτόματα τις ρυθμίσεις για email; Εγώ κάθε φορά που μπαίνω στον email wizard και πάω να γράψω κάτι στο πρώτο πεδίο, κολλάει εντελώς το κινητό και σβήνει [στο προτελευταίο firmware].

 

θα το δοκιμάσω ;d

 

απλά εβαλα το gmail μου, και κατέβασε αυτόματα τα πάντα, μονο username kai κωδικο εβαλα, και ήταν έτοιμο. κοιταξα καi διευθύνσης για εισερχόμενα εξερχόμενα τα είχε συμπλιρώσει μιά χαρα!

μόνο που δέν κατέβαζε mail ;p

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!πηρα το g900 και ειδα οτι δεν δουλευε η καμερα δεν ανοιγε.εκανα αναβαθμηση και δουλεψε αλλα ειδα τωρα οτι ειναι πιο αργο!επισης δεν εχω σημα ειναι στο κοκκινο συνεχεια!τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

An mporei kapoios as mou pei pws mporw na vlepw videakia ap tou youtube gt katevasa to core player1.2.5 opws diavasa alla dn to kanei egkatastasi :( k ayta ta gnwsta magazakia p lete p katevazete diafora mporei na m ta steilei kaneis se pm? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

An mporei kapoios as mou pei pws mporw na vlepw videakia ap tou youtube gt katevasa to core player1.2.5

opws diavasa alla dn to kanei egkatastasi :( k ayta ta gnwsta magazakia p lete p katevazete diafora mporei na m ta steilei kaneis se pm? :rolleyes:

Μόνο η έκδοση 1.3 του coreplayer μπορεί να παίξει βίντεο από το youtube.

Για να εγκαθιστάς προγράμματα & παιχνίδια, χρειάζεσαι το sis installer mod.

Πληροφορίες για όλη την διαδικασία θα βρεις εδώ (2 πρώτα βήματα)

 

Εν συντομία:

CapsSwitch.zip - Install CapsSwitch.sis, start it, select Capabilities are switched OFF.

swissmgrfree_uiq3_170.sis - A good free file manager. Install, run, in the settings select Show system folders.

sis-installer_mod.zip - copy the file installserver.exe to a folder - c:\sys\bin

Link to comment
Share on other sites

Καλα που υπαρχει και η παριμια που λεει δεν ηξερες δε ρωταγες.Δεν ξαναπαιρνω ΣΟΝΥ αν δεν ψαξω να δω τι γινεται.Μετα το αθανατο Ρ900 που ειχα 3χρονια[προτοφανες] πηρα το Μ600 με οθονη αφης[σαν το g900] το οποιο αλλαξα 2 φορες οθονη σε 3 μηνες και δεν ειχα ουτε σημα ωσπου το σπασα απ τα νευρα μου και πηρα το w950[αν θυμαμαι καλα το μοντελο.ειναι αυτο με τα 4 γιγα ενσωματωμενα]παλι με οθονη αφης η οποια παλι χαλασε 2[παλι]φορες,δεν δουλευε η αφη,+τα υπολοιπα [κολουσε,ειχε χαλια σημα,προβληματα με το ξυπνητηρι κλπ].Εβρισα τη ΣΟΝΥΕΡΙΚΣΟΝ και το σπασα κιαυτο.Μετα σαν θυμα της τεχνολογιας πηγα και πηρα pda.ΕΤΕΝ Χ600[πολυ *******].ειμαι εδω και 6 μηνες ολη μερα στο διαδικτιο και κανω τον ''χακερ'' στο τηλεφωνο απλα και μονο για να δουλευει σωστα.Κι εκει που ελεγα τα προβληματα σε εναν ξαδερφο,μου δειχνει το ολοκαινουργιο του ΟΜΝΙΑ των 600 ευρω λεγοντας μου οτι κολαει συνεχεια και δεν κανει ουτε soft reset.Αναγκαζεται και βγαζει τη μπαταρια...................Μηπως τελικα να ψαξουμε στα παταρια του σπιτιου να ξεθαψουμε καμια απο εκεινες τις ''παντοφλες που ειχαμε πριν απο 10 περιπου χρονια?Απο οσο θυμαμαι δεν ειχαμε προβληματα.Τωρα γιαυτους που θελουν πολλα...Περνεις ενα κινητο με 30 ευρω[να εχει bluetooth] παιρνεις ενα bluetooth GPS με 50 ευρω[εχει απο 40 -90] και αμα θες και παιχνιδια παρε και ενα PSP με 200 ευρω εεεεεεεε του που.sτη δε μπορει να χαλασουν ολα...και θα μας βγει και πιο φνηνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μετα απο καιρο καταφερα και εγινα μελος του forum! Ειμαι καινουριος κατοχος του G900 απο το οποιο ειμαι απολυτα ικανοποιημενος μεχρι στιγμης. Απλα θελω ακομα ενα δυο πραγματακια να βρω να του περασω ακομα. Πχ ενα ευχρηστο επιστημονικο κομπιουτερακι, κατι πιο καλο απο το google maps το οποιο χρειαζεται wifi για να παιξει και απο εκει και περα οτι αλλη προταση καλοδεχουμενη!:rolleyes:

Παιζει κατι για msn?

Και κατι αλλο, αντιμετοπιζω προβλημα στο να βαλω blogs στα rss feeds του. Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο προγραμματακι για rss?

 

Καλες γιορτες σε ολους!

 

Υ.Γ. Α! Και διαβαζω για κατι... "γνωστα μαγαζακια"... μιλαμε για P2P προγραμματα που εχουμε ολοι στον υπολογιστη μας η καποιες συγκεκριμενες σελιδες??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μετα απο καιρο καταφερα και εγινα μελος του forum! Ειμαι καινουριος κατοχος του G900 απο το οποιο ειμαι απολυτα ικανοποιημενος μεχρι στιγμης. Απλα θελω ακομα ενα δυο πραγματακια να βρω να του περασω ακομα. Πχ ενα ευχρηστο επιστημονικο κομπιουτερακι, κατι πιο καλο απο το google maps το οποιο χρειαζεται wifi για να παιξει και απο εκει και περα οτι αλλη προταση καλοδεχουμενη!:rolleyes:

Παιζει κατι για msn?

Και κατι αλλο, αντιμετοπιζω προβλημα στο να βαλω blogs στα rss feeds του. Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο προγραμματακι για rss?

 

Καλες γιορτες σε ολους!

 

Υ.Γ. Α! Και διαβαζω για κατι... "γνωστα μαγαζακια"... μιλαμε για P2P προγραμματα που εχουμε ολοι στον υπολογιστη μας η καποιες συγκεκριμενες σελιδες??

 

Geia sou file..

Egw tha sou apantisw gi' ayto pou kserw kalytera... Gia programmata msn exw kataliksei oti ta eksis 2 einai ta kalytera (ebuddy kai slick).. O syndyasmos tous einai kalos gt to kathena einai kalo se diaforetika pragmata...

Epishs must programmata gia to G900 einai ta eksis.. (capsswtich, sis installer, core player 1.3, opera mini kai opera mobile, swiss mgr pro kai telos x-plore)..

Gnwsta magazakia einai 2-3 sygkekrimenes selides forum!!

Kales giortes!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μετα απο καιρο καταφερα και εγινα μελος του forum! Ειμαι καινουριος κατοχος του G900......

Για MSN διαλέγεις και παίρνεις:

 

Slick / Fring / IM+ / Agile Messenger 3 / eBuddy Mobile (java)

 

-> Τα 4 πρώτα είναι προγράμματα symbian (τα Slick & Fring διατίθενται δωρεάν).

Το eBuddy Mobile είναι java και το έβαλα στην λίστα επειδή είναι το μόνο που συνδέεται με wap.

Και η δικιά μου προτίμηση είναι το Slick και το eBuddy Mobile.

-> Από κομπιουτεράκια έχω εγκατεστημένο τον Abakus. Δεν έτυχε να δοκιμάσω κάποιο άλλο.

Υπάρχουν αρκετά πάντως: Best Calc, My Calcul, NiceCalc2, xcalc black, CASIO FX-602P.

-> Ο RSS reader λειτουργεί μια χαρά ακόμα και με wap.

Ποια RSS feeds δεν μπορείς να βάλεις; Έχω ακούσει θετικά σχόλια για το upvise.

-> Για χάρτες δες και το Mobile GMaps.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε!

 

Ευτυχής κάτοχος του G900 με περασμένο το πιο πρόσφατο fw εδώ και 36 ώρες, newbie στο UIQ.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...