Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα σήμερα το κινητό και παρατήρησα ότι όταν το έχω ανοιχτό και πάω να πατήσω τα πλήκτρα του μενού, όχι τους αριθμούς- τα πάνω πλήκτρα, το κινητό τρίζει κάπως, σαν να μην εφάπτονται γερά τα 2 μέρη. Είναι φυσιολογικό αυτό λόγω της flip κατασκευής?

 

Ασφαλώς και δεν είναι φυσιολογικό αλλά πολλά W595, W910 και C905 το κάνουν έτσι και αλλιώς. Έχω και προσωπικά τσεκάρει αρκετά κομμάτια από το καθένα και τα περισσότερα είχαν αυτό το πρόβλημα! όσο είναι κλειστό το slider οκ αλλά μόλις το ανοίξεις τότε το μέρος που είναι τα εξωτερικά πλήκτρα όταν τα πατάς τρέμει σαν να μην εφάπτεται με το κάτω μέρος καλα! Είναι καθαρά θέμα μέτριας ποιότητας κατασκευής.

Πάντως θα μπορούσες να πας στο κατάστημα που το πήρες και να τους το πεις, ίσως και να στο αλλάξουν αλλά σε αυτή την περίπτωση έχει νόημα μόνο αν τους πείσεις να σου ανοίξουν το καινούργιο και να το δεις πριν το πάρεις γιατί υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να μην διαφέρει από αυτό που ήδη έχεις.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι φαίνεται πως έτσι είναι. Δοκίμασα και μιας συναδέλφου σήμερα και είχε το ίδιο πρόβλημα. Καμία σχέση η ποιότητα κατασκευής με το Ζ710 που είχα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι φαίνεται πως έτσι είναι. Δοκίμασα και μιας συναδέλφου σήμερα και είχε το ίδιο πρόβλημα. Καμία σχέση η ποιότητα κατασκευής με το Ζ710 που είχα...

 

Δυστυχώς στα κινητά έχω διαπιστώσει οτι μάλλον κάθε πέρυσι και καλύτερα σχετικά με την ποιότητα κατασκευής!:( Όσο παιρνάνε τα χρόνια η ποιότητα χειροτερεύει αντί να βελτιώνεται και αυτό είναι πιο φανερό κυρίως στη Nokia και στην SE που έχουμε μέτρο σύγκρισης καθότι είναι από τις παλαιότερες εταιρίες. Κρίμα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, να ρωτησω κατι, επειδη δεν ειμαι δυσκολος στα κινητα, αν ειναι η ωρα να παρω κιν. αμα δω ενα που να μου αρεσει το παιρνω(W800,W850) με το W595, μπορω να πω οτι με εχετε γ@μησει, εκει που το ειδα και τρελαθηκα, μπαινω εδω να δω αντιδρασεις, κ μου κοπικαν τα ποδια, τοσο χαλια ρε παιδια, κανενα συν, και με τα προηγουμενα 2, ειχα ακουσει οχι και τα καλυτερα, αλλα εμενα με εχουν βγαλει μαγκα, το W850 σαν κυριο και το W800 σαν δευτερο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, να ρωτησω κατι, επειδη δεν ειμαι δυσκολος στα κινητα, αν ειναι η ωρα να παρω κιν. αμα δω ενα που να μου αρεσει το παιρνω(W800,W850) με το W595, μπορω να πω οτι με εχετε γ@μησει, εκει που το ειδα και τρελαθηκα, μπαινω εδω να δω αντιδρασεις, κ μου κοπικαν τα ποδια, τοσο χαλια ρε παιδια, κανενα συν, και με τα προηγουμενα 2, ειχα ακουσει οχι και τα καλυτερα, αλλα εμενα με εχουν βγαλει μαγκα, το W850 σαν κυριο και το W800 σαν δευτερο

 

Καλησπέρα παιδιά,το έχω πάρει το κινητό 15 ημέρες από Πλαίσιο αυτό με το άσπρο και κόκκινο χρώμα,η ποιότητα είναι άψογη ούτε τριξίματα ούτε προβλήματα μέχρι στιγμής,μην το καταδικάζουμε το κινητό έτσι

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ειναι τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοο πολυ ομορφο και SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR εχω παρει το μαυρο απο τιν vodafone το πηγα στο 9volto του περασα το κανονικο μενου του sony ericsson γιατι απο οτι ξερεται ειχε το vodafone live μενου και δουλευει αψογα. ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ. τα πολλα λογια ειναι φτωχια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ποιότητα της μουσικής είναι καλή; (τί ρωτάω, ε;)

Απλά λέω να το πάρω και δεν θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεως...

 

Συγκριτικά με το ΝΟΚΙΑ 5610 η ποιότητα κατασκευής πώς είναι;

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

αμα το παρω απο την βονταφον,η συσκευη τι διαφορα θα εχει απο μια αλλη πχ απο το πλαισιο??απο οτι εχω ακουσει ειναι διαφορετικο το μενου.μονο αυτο ??
Link to comment
Share on other sites

αμα το παρω απο την βονταφον,η συσκευη τι διαφορα θα εχει απο μια αλλη πχ απο το πλαισιο??απο οτι εχω ακουσει ειναι διαφορετικο το μενου.μονο αυτο ??

+ 1 σπαστικη συντομευση! για εμενα να παρεις την συσκευη απλη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε.κατι ακουσα για το 9βολτο.πας το κινητο σου αμα το εχεις παρει απο βονταφον και σου παιρνει το κανονικο μενοθ??ειναι αξιοπιστο??
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι η μεγαλύτερη χωρητικότητα κάρτας που μπορεί να δεχτεί ?

Κάποιος που να έχει δοκιμάσει παρακαλώ

 

:)

 

στα ξενα φορουμ που διαβαζω δουλευει κανονικα και με 8gb :)

 

ευχαριστω φιλε.κατι ακουσα για το 9βολτο.πας το κινητο σου αμα το εχεις παρει απο βονταφον και σου παιρνει το κανονικο μενοθ??ειναι αξιοπιστο??

 

To 9volto ειναι το καταλληλο καταστημα γι'αυτες τις "πατεντες" ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω αύριο να το τσιμπήσω από τη Vodafone στα 244 ευρώ. Ελπίζω να πιάσει το κόλπο με το SEUS και να το κάνω debrand, αλλιώς θα μείνουμε με το μενού της voda (προσωπικά δεν με πολυχαλάει, αρκεί να λειτουργεί κανονικά το τηλέφωνο.)
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

paidia poses ores to fortizo gia proti fora???

ωσπου να σου βγαλει μηνυμα οτι το κινητο φορτιστηκε.το πολυ κανα 2-3ωρο! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα! Σε μαύρο-κόκκινο (μπορντό για την ακρίβεια) από τη vodafone.

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

Το μόνο που με χάλασε είναι ότι δεν υπάρχει ρολόι λειτουργίας ύπνου. Όταν πατάω ένα από τα κουμπιά της έντασης δεν βγαίνει η ώρα με τις οποιεσδήποτε ειδοποιήσεις.. Μπορεί να είναι από το μενού της vodafone, που έχει και αυτή την εκνευριστική συντόμευση στο δεξί κουμπί του multipad να σε πηγαίνει στο vodafone live...

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που με χάλασε είναι το πίσω καπάκι που όταν το ανοίγεις λες "τώρα θα μου μείνει στο χέρι". Και είναι τόοοοοοοοοσο αργή η μεταφορά από το καλώδιο που σε πάει στο card reader στο χαλαρό (για να μεταφέρω 700mb μουσική πήρε κάπου 40 λεπτά, ΕΛΕΟΣ), όμως από το να σπάσει το καπάκι καλύτερα να αργήσει λίγο η μεταφορά...
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Και ναί!! Το κόλπο με το SEUS έπιασε!

Κάνω debrand τώρα στο τζαμπέ και με τις ευχές της Sony Ericsson! Νά'ναι καλά τα παιδιά που το ανακάλυψαν...

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Και ναί!! Το κόλπο με το SEUS έπιασε!

Κάνω debrand τώρα στο τζαμπέ και με τις ευχές της Sony Ericsson! Νά'ναι καλά τα παιδιά που το ανακάλυψαν...

πες και μας πιο αναλυτηκα που δεν το κατεχουμε

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά, θα σας δώσω οδηγίες όσο πιο κατανοητά γίνεται...

 

Πριν ξεκινήσετε μπείτε στο κρυφό μενού του τηλεφώνου πατώντας *>*<<*<*.

Πηγαίνετε στο "Πληροφ. υπηρεσ." και στη συνέχεια "Πληροφορ. λογισμ.".

Κατεβείτε εκεί που λέει "Προσαρμογή".

Πρέπει να δείτε αυτό:

Προσαρμογή
ΧΧΧΧ-ΧΧΧΧ RxA

Μας ενδιαφέρει να σημειώσετε κάπου αυτό τον αριθμό, όπως και τη λέξη που βρίσκεται στην τρίτη γραμή μετά το "Προσαρμογή" (πχ. VFE_LIVE_B), για λόγο που θα εξηγήσουμε αργότερα.

 

1) Κατεβάζετε το πρόγραμμα A2Uploader από εδώ. Απενεργοποιήστε τα antivirus γιατί δίνουν λάθος συναγερμό (τα περισσότερα) και διαγράφουν το αρχείο.

2) Εγκαταστήστε τους drivers που παρέχονται ή συνδέστε τουλάχιστον μία φορά τη συσκευή με το Sony Ericsson Update Service (από δω και πέρα SEUS), ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ UPDATE, απλά να εγκατασταθούν οι Flash Drivers. (προτείνω το δεύτερο)

3) Φτιάξτε ένα νέο αρχείο κειμένου με το notepad και κάντε copy-paste αυτό:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<customization>
 <info>
   <cda-number>1201-0083</cda-number>
   <language-variant-name>ADRIATIC</language-variant-name>
 </info>
</customization>

Σώστε το αρχείο ως .xml (save as..., στο πεδίο file name πληκρολογούμε "customize_upgrade.xml" και από κάτω επιλέγουμε "All files" ή "Όλα τα αρχεία").

4) Κλείστε τη συσκευή σας βγάλτε τη μπαταρία και ξαναβάλτε τη.

5) Εκτελέστε το A2Uploader, και πατήστε στα δεξιά το "FileSystem tool".

6) Συνδέστε τη συσκευή κρατώντας πατημένο το κουμπί "C" μέχρι να τελειώσει η διαδικασία αναγνώρισης (το πρόγραμμα λέει ready ή κάτι αντίστοιχο).

7) Πηγαίνετε στο tpa/preset/custom και κάντε drag&drop το αρχείο .xml που δημιουργήσατε.

8) ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Πριν κλείσετε το πρόγραμμα πατήστε SHUTDOWN FS και στη συνέχεια αποσυνδέστε τη συσκευή, βγάλτε τη μπαταρία και ξαναβάλτε τη.

9) Ανοίξτε τη συσκευή, λογικά πρέπει να εμφανιστεί ένα μήνυμα "Παρακαλώ περιμένετε" για μερικά δευτερόλεπτα. Κατόπιν εισάγετε PIN κανονικά και ανοίξτε το τηλέφωνο.

10) Κλείστε πάλι τη συσκευή, βγάλτε τη μπαταρία και ξαναβάλτε τη.

11) Εκτελέστε το SEUS, συνδέστε τη συσκευή και περιμένετε να γίνει η αναγνώριση. Αν όλα έχουν πάει καλά, πρέπει να λέει πάνω πάνω ADRIATIC και όχι VFE_LIVE_B και να σας δίνει επιλογή αν θέλετε να ξαναπεράσετε το λογισμικό. Πατάτε με ευχαρίστηση ΝΑΙ και περιμένετε να πάρετε στα χέρια σας το ολοκαίνουριο debranded τηλέφωνό σας!:lol:

 

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ:

Η όλη διαδικασία γίνεται με αποκλειστικά δική σας ευθύνη! Δεν αναλαμβάνω καμία ευθύνη αν πάθει κάτι η συσκευή σας ή βγει εκτός εγγύησης.

Αν πάτε τη συσκευή για service και είναι debranded ΧΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ! Πριν την πάτε για service κάντε πάλι την ίδια διαδικασία, απλά στη θέση του αριθμού "1201-0083" στο αρχείο xml. βάζετε τον αριθμό που σημειώσατε προηγουμένως και στη θέση του "ADRIATIC" τη λέξη που σημειώσατε.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, ούτε και autofocus...
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...