Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια προσπαθω να εγκαταστησω το core player αλλα μου βγάζει μήνυμα "το πακέτο χρησιμοποιει προστατευμένη ταυτότητα χρήστη " . τι να κανω? το sis ειναι απο το πιο γωνστο "μαγαζακι"
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια..Ειμαι νεος χρηστης G900 και θα ηθελα να μαθω πως μπορώ να εχω προσβαση στα αρχεια του συστηματος (C:\sys\bin) κτλ.. Και σε τι χρειαζονται ακριβως τα Swiss Manager η Χ-plore για την εγκατασταση του SIS Installer?? βοηθηστε plz.. :) Το SIS Installer ειναι για να διαβαζει τα sisx αρχεια???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κάτι,πολλές φορές όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει Η εφαρμογη EikAppUiServerThread εκλεισε. αιτία kern-exec αριθμος 0.Και μετα το κινητο τα παιζει λιγο, πχ δε μου βγαζει στην οθόνη το σηματακι οτι το εχώ αθορυβο.Να του περασω παλι λογισμικό?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια..Ειμαι νεος χρηστης G900 και θα ηθελα να μαθω πως μπορώ να εχω προσβαση στα αρχεια του συστηματος (C:\sys\bin) κτλ.. Και σε τι χρειαζονται ακριβως τα Swiss Manager η Χ-plore για την εγκατασταση του SIS Installer?? βοηθηστε plz.. :) Το SIS Installer ειναι για να διαβαζει τα sisx αρχεια???

To CapsSwitch είναι αυτό που σου δίνει πρόσβαση στους φακέλους και τα αρχεία του συστήματος δηλαδή ανάγνωση-εγγραφή στο C:\ και ανάγνωση στο Ζ: (ROM drive). To SIS installer mod σου επιτρέπει να εγκαθιστάς αρχεία sis που δεν είναι signed κάτι πολύ σημαντικό. Για να εγκατασταθεί πρέπει να αντιγράψεις το installserver.exe στο C:\sys\bin και αυτό γίνεται με κάποιον File Manager. Δύο σημεία να προσέξεις, το CapsSwitch να είναι στο OFF και να τσεκάρεις το 'Show system folders' στον File Manager που θα χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

To CapsSwitch είναι αυτό που σου δίνει πρόσβαση στους φακέλους και τα αρχεία του συστήματος δηλαδή ανάγνωση-εγγραφή στο C:\ και ανάγνωση στο Ζ: (ROM drive). To SIS installer mod σου επιτρέπει να εγκαθιστάς αρχεία sis που δεν είναι signed κάτι πολύ σημαντικό. Για να εγκατασταθεί πρέπει να αντιγράψεις το installserver.exe στο C:\sys\bin και αυτό γίνεται με κάποιον File Manager. Δύο σημεία να προσέξεις, το CapsSwitch να είναι στο OFF και να τσεκάρεις το 'Show system folders' στον File Manager που θα χρησιμοποιήσεις.

 

Φιλε, εισαι σωστος!! Τα εκανα μια χαρα..Να σαι καλα!! Επειδη σε βλεπω εχεις ασχοληθει θα ηθελα να σου ζητησω 2 πραγματακια:

1)Υπαρχει προγραμμα παρομοιο του ΙRRemote για UIQ3?? Γιατι το συγκεκριμενο ειναι μονο για UIQ2.. :(

2)Αν μπορεις γραψε μου μια λιστα με τα προγραμματα που εχεις εσυ στο κινητο σου (χωρις περιγραφη) η που γενικως θεωρεις "χρησιμα" η ενδιαφεροντα για G900..Και οτιδηποτε αλλο περιεργο τυπου ΙRRemote.. ;)

 

Αν θελει ας απαντησει και κανας αλλος.. Ευχαριστω εκ των προτερων!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

1)Υπαρχει προγραμμα παρομοιο του ΙRRemote για UIQ3?? Γιατι το συγκεκριμενο ειναι μονο για UIQ2.. :(

2)Αν μπορεις γραψε μου μια λιστα με τα προγραμματα που εχεις εσυ στο κινητο σου (χωρις περιγραφη) η

που γενικως θεωρεις "χρησιμα" η ενδιαφεροντα για G900..Και οτιδηποτε αλλο περιεργο τυπου ΙRRemote.. ;)

Το κινητό το 'χω λίγο καιρό και δεν πρόλαβα να δοκιμάσω πολλά πράγματα.

Το ΙRRemote δουλεύει με υπέρυθρες άρα θα ήταν άχρηστο στο G900.

 

Παρακάτω είναι τα προγράμματα που έχω εγκατεστημένα:

Swiss Manager Pro, X-Plore, DocumentsToGo, FoxitReader, QScreenSnap,

Fring, Slick, eBuddy, ScummVM, PicoDrive, Opera Mobile 9.5, Opera Mini,

MSDict Viewer, DivX Player, CorePlayer, Abakus, MobileMaths.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το 'χω λίγο καιρό και δεν πρόλαβα να δοκιμάσω πολλά πράγματα.

Το ΙRRemote δουλεύει με υπέρυθρες άρα θα ήταν άχρηστο στο G900.

 

Παρακάτω είναι τα προγράμματα που έχω εγκατεστημένα:

Swiss Manager Pro, X-Plore, DocumentsToGo, FoxitReader, QScreenSnap,

Fring, Slick, eBuddy, ScummVM, PicoDrive, Opera Mobile 9.5, Opera Mini,

MSDict Viewer, DivX Player, CorePlayer, Abakus, MobileMaths.

 

ευχαριστω ρε φιλε για τις προτασεις..πραγματικα!! να σαι καλα..τα μισα τα κατεβασα..τα αλλα μισα τα ειχα!! ;)

και για να παμε και λιγο με το κλιμα.. :ninja: <-(κουκουλοφορος)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ... Εγω βλεπω τον φακελο c:\sys αλλα δεν βρησκω τον φακελο bin που πρεπει να ειναι μεσα στον sys !!!

Μηπως φταιω εγω σε κατι???

 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

>Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα... :( :(

To ξυπνητηρι χτυπαει οποτε θελει...Εντελως τυχαια επιλεγει να χτυπησει μονο ορισμενες φορες...Το κινητο δεν το εχω στο αθορυβο και η ρυθμιση για την αφυπνιση ειναι στο τερμα...Το ιδιο παθαινει και η αδερφη μου που εχει το G900 κι αυτη!!! (Εχω βαλει το τελευταιο firmware update και στο δικο μου και στης αδερφης μου..Αλλα αυτο συνεβαινε και με το προηγουμενο firmware... :( ) Συμβαινει σε κανεναν αλλο?? Τι να κανω???????

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω απο το πασχα το κινητο, αλλα εχει γενικα προβλημα με την κεραια του μαλλον.δεν ειναι τοσο δυνατο το σημα. ετσι μιασ κ μετακομισα κ εδω η voda εχει μια με δυο γραμμουλες σημα στον κατω οροφο του σπιτιου μου με μια απλη συσκευη αυτο ειναι εκτοσ δικτυου. κ εχω βαλει προσ το παρον την παλια μου συσκευη κ ειμαι οκ. αλλα ειναι κριμα καινουργιο κινητο να ειναι σε αχρηστια. αυτο διορθωνεται? εγω το πηρα απο ενα μαγαζι κινητων καινουργιο αλλα αυτος μου εκοψε απλη ταμειακη. μετραει για την εγγυηση? τι πρεπει να κανω? στη θεσσαλονικη περα απο το σερβις στη Δωδεκανησου εχει κανενα αλλο εξισου καλο και γρηγορο σερβις της sony?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μια ερώτηση: πώς μπορώ να επεξεργαστώ εικόνες στο G900; Μερικοί πιστεύω θα πείτε ότι στην προβολή εικόνων της κάμερας μπορούμε να αλλάξουμε τη φωτεινότητα μιας εικόνας και να κάνουμε ζουμ, αλλά δεν εννοώ αυτό. Παρατήρησα σήμερα ότι όταν στέλνουμε MMS και πατήσουμε προσθηκή και μετά χειρόγραφο, ανοίγει μια εφαρμογή που λέγεται επεξεργασία εικόνων. Εκεί αν το ψάξετε λίγο θα δείτε ότι οτί μπορούμε να επεξεργαστούμε εικόνες με πιο πολλές επιλογές (χρήση clipart κ.α.). Αλλά αυτό γίνεται μόνο σε μια άσπρη εικόνα. Ξέρει κάποιος πώς να χρησιμοποιήσω αυτήν την εφαρμογή για να επεξεργαστώ εικόνες;;;

Sorry που έγραψα πολλά!:X

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μια ερώτηση: πώς μπορώ να επεξεργαστώ εικόνες στο G900; Μερικοί πιστεύω θα πείτε ότι στην προβολή εικόνων της κάμερας μπορούμε να αλλάξουμε τη φωτεινότητα μιας εικόνας και να κάνουμε ζουμ, αλλά δεν εννοώ αυτό. Παρατήρησα σήμερα ότι όταν στέλνουμε MMS και πατήσουμε προσθηκή και μετά χειρόγραφο, ανοίγει μια εφαρμογή που λέγεται επεξεργασία εικόνων. Εκεί αν το ψάξετε λίγο θα δείτε ότι οτί μπορούμε να επεξεργαστούμε εικόνες με πιο πολλές επιλογές (χρήση clipart κ.α.). Αλλά αυτό γίνεται μόνο σε μια άσπρη εικόνα. Ξέρει κάποιος πώς να χρησιμοποιήσω αυτήν την εφαρμογή για να επεξεργαστώ εικόνες;;;

Sorry που έγραψα πολλά!:X

Δεν μπορείς απ' όσο ξέρω :confused:

Υπάρχει ένα πρόγραμμα που λέγεται EasyDrawing αλλά δεν ξέρω αν βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς απ' όσο ξέρω :confused:

Υπάρχει ένα πρόγραμμα που λέγεται EasyDrawing αλλά δεν ξέρω αν βοηθάει.

Αν είσαι χρήστης του G900 τότε ακολούθησε τα βήματα που έδωσα στο αρχικό μήνυμα. Μετά πες μου αν υπάρχει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι χρήστης του G900 τότε ακολούθησε τα βήματα που έδωσα στο αρχικό μήνυμα. Μετά πες μου αν υπάρχει ή όχι.

Εννοούσα ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή εκτός mms και να σώσεις τις επεξεργασμένες φωτογραφίες σου.

Δεν υπάρχει σαν standalone εφαρμογή στο κινητό. Και το άλλο δεν το κατάλαβα με την άσπρη εικόνα; Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή εκτός mms και να σώσεις τις επεξεργασμένες φωτογραφίες σου.

Δεν υπάρχει σαν standalone εφαρμογή στο κινητό. Και το άλλο δεν το κατάλαβα με την άσπρη εικόνα; Τι εννοείς;

Εννοώ ότι όταν ανοίξεις αυτή την εφαρμογή κάνοντας χειρόγραφο στο MMS τότε ανοίγει μια άσπρη εικόνα (δηλαδή το πεδίο είναι λευκό).

 

Τελικά όμως βρήκα ένα τρόπο να επεξεργαστείς εικόνες με το MMS. Αν θες γράψε μου να σου τον πω.

Link to comment
Share on other sites

MPOREI NA MOU APANTHSEI KANEIS GIA TH KERAIA?

 

παιδια εχω απο το πασχα το κινητο, αλλα εχει γενικα προβλημα με την κεραια του μαλλον.δεν ειναι τοσο δυνατο το σημα. ετσι μιασ κ μετακομισα κ εδω η voda εχει μια με δυο γραμμουλες σημα στον κατω οροφο του σπιτιου μου με μια απλη συσκευη αυτο ειναι εκτοσ δικτυου. κ εχω βαλει προσ το παρον την παλια μου συσκευη κ ειμαι οκ. αλλα ειναι κριμα καινουργιο κινητο να ειναι σε αχρηστια. αυτο διορθωνεται? εγω το πηρα απο ενα μαγαζι κινητων καινουργιο αλλα αυτος μου εκοψε απλη ταμειακη. μετραει για την εγγυηση? τι πρεπει να κανω? στη θεσσαλονικη περα απο το σερβις στη Δωδεκανησου εχει κανενα αλλο εξισου καλο και γρηγορο σερβις της sony?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όμως βρήκα ένα τρόπο να επεξεργαστείς εικόνες με το MMS. Αν θες γράψε μου να σου τον πω.

ΟΚ, αν θέλεις πες μας πως το έκανες.

Αυτό που ξέρω είναι ότι πηγαίνεις Προσθ. -> Εικόνα και Εικόνα -> Επεξ. φωτογραφίας.

 

@ekavoula: Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι. Όντως το G900 δεν έχει τόσο δυνατό σήμα.

Και η εγγύηση ίσως να μην ισχύει γιατί είναι παραεισαγωγή. Στην ελλάδα κυκλοφόρησε τον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites

MPOREI NA MOU APANTHSEI KANEIS GIA TH KERAIA?

 

παιδια εχω απο το πασχα το κινητο, αλλα εχει γενικα προβλημα με την κεραια του μαλλον.δεν ειναι τοσο δυνατο το σημα. ετσι μιασ κ μετακομισα κ εδω η voda εχει μια με δυο γραμμουλες σημα στον κατω οροφο του σπιτιου μου με μια απλη συσκευη αυτο ειναι εκτοσ δικτυου. κ εχω βαλει προσ το παρον την παλια μου συσκευη κ ειμαι οκ. αλλα ειναι κριμα καινουργιο κινητο να ειναι σε αχρηστια. αυτο διορθωνεται? εγω το πηρα απο ενα μαγαζι κινητων καινουργιο αλλα αυτος μου εκοψε απλη ταμειακη. μετραει για την εγγυηση? τι πρεπει να κανω? στη θεσσαλονικη περα απο το σερβις στη Δωδεκανησου εχει κανενα αλλο εξισου καλο και γρηγορο σερβις της sony?

thanks

tha dis diafora an apenergopiisis to 3G
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αν θέλεις πες μας πως το έκανες.

Αυτό που ξέρω είναι ότι πηγαίνεις Προσθ. -> Εικόνα και Εικόνα -> Επεξ. φωτογραφίας.

 

@ekavoula: Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι. Όντως το G900 δεν έχει τόσο δυνατό σήμα.

Και η εγγύηση ίσως να μην ισχύει γιατί είναι παραεισαγωγή. Στην ελλάδα κυκλοφόρησε τον Ιούλιο.

Αυτό που έκανα είναι το εξής (πρέπει να έχεις swiss manager):

Στο MMS πατάς προσθήκη->εικόνα και μετά εικόνα->επεξεργασία εικόνας. Όταν επεξεργαστείς την εικόνα πατάς αποθήκευση και μετά επιστρέφεις στο MMS. Μετά στο MMS πατάς περισσότερα->αποθήκευση->αποθήκευση ως πρότυπο. Μετά ανοίγεις το Swiss manager. Πας στη καρτέλα File μετά C: Nand->Shared->MMS->Templates->Template_ και επιλέγεις την εικόνα που αποθήκευσες ως πρότυπο. Μετά πατάς αποθήκευση, γράφεις ένα όνομα και τέλος επιλέγεις το φάκελο που θες να αποθηκευτεί η εικόνα. ΤΕΛΟΣ

Υ.Γ Δικής μου εφεύρεσης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...