Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλιστα. Και μια τελευταια απορια. Με αυτη τη διαδικασια της αλλαγης, δεν εχουμε τιποτα παραπλευρες απωλειες, ετσι;

 

 

 

παντα υπαρχει η περιπτωση παραπλευρης απωλειας!!!

 

θελει προσοχη και καλο διαβασμα ωστε να κατανοηθουν σωστα ολες οι παραμετροι που θα πρεπει να υπαρχουν ωστε ολα να πανε καλα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παραπλευρη απωλεια εννοω τιποτα επαφες, σμσ και αλλα τετοια. Εχω κανει το back up μου βεβαια, αλλα θελω να δω τι πιθανοτητες υπαρχουν.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παραπλευρη απωλεια εννοω τιποτα επαφες, σμσ και αλλα τετοια. Εχω κανει το back up μου βεβαια, αλλα θελω να δω τι πιθανοτητες υπαρχουν.

 

τετοια απωλεια καμια :!:

 

με το φλασαρσιμα ραδιου δεν αλλαζει τπτ στα δεδομενα του τηλ (επαφες,προγραμματα αρχεια κλπ)!

 

δεν ειναι οπως στις ρομ που διαγραφονται τα παντα και πρεπει να στηθει το τηλ απο την αρχη παλι.

 

edit

οσο για το backup,ποτε δεν περναμε καποιο backup σε αλλη ρομ!

(οσο και αν θελουν να λενε οι κατασκευαστες των προγραμματων backup-restore) οτι αυτο ειναι εφικτο....μονο δυσλειτουργιες και προβληματα μπορουμε να προκαλεσουμε κανωντας κατι τετοιο...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τετοια απωλεια καμια :!:

 

με το φλασαρσιμα ραδιου δεν αλλαζει τπτ στα δεδομενα του τηλ (επαφες,προγραμματα αρχεια κλπ)!

 

δεν ειναι οπως στις ρομ που διαγραφονται τα παντα και πρεπει να στηθει το τηλ απο την αρχη παλι.

Να κανω μια ερωτηση...το εβαλα να φορτηση........εχει καμια ενδειξη οτι φορτιζει και οταν τελιωνει η φορτηση?

Το μονο που αναβει ειναι το κοκκινο κουμπι που ανοιγει το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση...το εβαλα να φορτηση........εχει καμια ενδειξη οτι φορτιζει και οταν τελιωνει η φορτηση?

Το μονο που αναβει ειναι το κοκκινο κουμπι που ανοιγει το τηλεφωνο

 

πανω στο κουμπι της ενεργοποιησης απενεργοποιησης αναβει ενα κοκινο λαμπακι οταν φορτιζει.

 

μολις γινει πρασινο εισαι ετοιμος.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οσο για το backup,ποτε δεν περναμε καποιο backup σε αλλη ρομ!

(οσο και αν θελουν να λενε οι κατασκευαστες των προγραμματων backup-restore) οτι αυτο ειναι εφικτο....μονο δυσλειτουργιες και προβληματα μπορουμε να προκαλεσουμε κανωντας κατι τετοιο...

 

Ναι αυτο το ξερω και δεν τα σωνω ποτε. Μονο τα απαραιτητα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

πανω στο κουμπι της ενεργοποιησης απενεργοποιησης αναβει ενα κοκινο λαμπακι οταν φορτιζει.

 

μολις γινει πρασινο εισαι ετοιμος.:)

Αρκει να μην το βαλεις στο usb να το φορτισεις, γιατι θα κανεις πολλες ωρες μεχρι να το δεις να πρασινιζει. Εμενα τουλαχιστον θελει αρκετες.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

πανω στο κουμπι της ενεργοποιησης απενεργοποιησης αναβει ενα κοκινο λαμπακι οταν φορτιζει.

 

μολις γινει πρασινο εισαι ετοιμος.:)

 

Και πες μου σε παρακαλω τι διαδικασια του hard reset....?

Με κλειστο τελειως το τηλεφωνο παταω το πρασηνο και το κοκκινο (πληκτρα κλησης και τερματισμου κλησης)μεχρι να μου εμφανιστει κατι στην οθονη(ενα κιτρινο τριγωνο)...ετσι? καλα ως εδω?

Και μετα? Τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Και πες μου σε παρακαλω τι διαδικασια του hard reset....?

Με κλειστο τελειως το τηλεφωνο παταω το πρασηνο και το κοκκινο (πληκτρα κλησης και τερματισμου κλησης)μεχρι να μου εμφανιστει κατι στην οθονη(ενα κιτρινο τριγωνο)...ετσι? καλα ως εδω?

Και μετα? Τι κανω?

 

How to Hard Reset the Samsung Omnia

 

 

 

1.πατηστε με το stylous το soft reset διπλα στο πληκτρο on-off της συσκευης σας

2.πατηστε τα πληκτρα κλησης και τερματισμου κλησης(πρασινο και κοκκινο) οταν εμφανιστει το λογοτυπο "" Samsung Omnia"" στην οθονη του κινητου σας

3.εμφανιζεται η οθονη hard reset

 

 

4.πατωντας το πληκτρο κλησης ξεκιναει το format-hard reset της εσωτερικης μνημης της συσκευης σας (και οχι της μεγαλης μνημης 8-16G )

με το κοκκινο κουμπι ανακαλειτε τo hard reset και απλα συνεχιζεται η επανεκκινηση του κινητου.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

How to Hard Reset the Samsung Omnia

 

 

 

1.πατηστε με το stylous το soft reset διπλα στο πληκτρο on-off της συσκευης σας

2.πατηστε τα πληκτρα κλησης και τερματισμου κλησης(πρασινο και κοκκινο) οταν εμφανιστει το λογοτυπο "" Samsung Omnia"" στην οθονη του κινητου σας

3.εμφανιζεται η οθονη hard reset

 

 

4.πατωντας το πληκτρο κλησης ξεκιναει το format-hard reset της εσωτερικης μνημης της συσκευης σας (και οχι της μεγαλης μνημης 8-16G )

με το κοκκινο κουμπι ανακαλειτε τo hard reset και απλα συνεχιζεται η επανεκκινηση του κινητου.

 

Σε ευχαριστω πολυ zaharaki....:)

Εισουν οντως πολυ κατατοπιστικος...............

Θα περιμενω να φορτηση και μετα θα το κανω........αντε και ο θεος βοηθος:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ zaharaki....:)

Εισουν οντως πολυ κατατοπιστικος...............

Θα περιμενω να φορτηση και μετα θα το κανω........αντε και ο θεος βοηθος:D

 

δεν ειναι τπτ ολα θα πανε μια χαρα.:)

δεν εχει κατι το τηλ λογικα..

αν και μετα απο αυτο δεν δουλευει σωστα τοτε ΝΑΙ,πηγαινε το πισω.;)

 

καποια εφαρμογη που εβαλες στην εκανε την ζημια.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τπτ ολα θα πανε μια χαρα.:)

δεν εχει κατι το τηλ λογικα..

αν και μετα απο αυτο δεν δουλευει σωστα τοτε ΝΑΙ,πηγαινε το πισω.;)

 

καποια εφαρμογη που εβαλες στην εκανε την ζημια.

 

Ναι οντως οταν εκανα εγκατασταση το ημερολογιο μου κολλησε.........κατι ξερεις κατι ξερεις......αρχιζεις και με ξεανχωνεις.........αφου απο την στεναχωρια μου δεν μπορω να κοιμηθω.....:(:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εαν πανε ολα καλα και ξεβουλωση :lol: αυριο θα χρειαστω λιγη βοηθεια σχετικα με το πιο spbmobilleshell ταιριαζει στο τηλεφωνο εκτος και εαν ταιριαζει αυτο που ειχα στο ι780.......εαν και το ημερολογιο που ειχα και το εβαλα στο ομνια εφαγε κολλημα ο κολοσος:lol::p
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για radio, να ρωτήσω κάτι σχετικό:

Το φλασάρισμα του radio έχει καμιά σχέση με την "εθνικότητα" της Rom;

Θέλω να πω δηλ. μπορεί το ίδιο "ράδιο" να μπει και στην ελληνική και στην αγγλική ROM;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για radio, να ρωτήσω κάτι σχετικό:

Το φλασάρισμα του radio έχει καμιά σχέση με την "εθνικότητα" της Rom;

Θέλω να πω δηλ. μπορεί το ίδιο "ράδιο" να μπει και στην ελληνική και στην αγγλική ROM;

 

ναι φιλε leftezi μπορει να γινει αυτο που λες χωρις κανεναν περιορισμο :)

 

το ραδιο εχει να κανει μονο με οτι εχει σχεση με wi fi,Gsm-Gprs-3G,bluetooth,Gps,camera,radio fm κλπ.

 

μπορεις να δοκιμαζεις απειρα ραδιος χωρις να χρειαστει να αλλαξεις ουτε μια ρυθμιση στο οτηλ σου,αντιθετα με την αλλαγη ρομ,οπου τα παντα διαγραφονται απο την μνημη της συσκευης :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλος απόκτησα την τηλεφωνάρα και θέλω μια βοήθεια. Υπάρχει θήκη για το τηλέφωνο στην οποία μπορούμε να ενσωματώσουμε και το stylo?

 

Άκυρο. Βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλος απόκτησα την τηλεφωνάρα και θέλω μια βοήθεια. Υπάρχει θήκη για το τηλέφωνο στην οποία μπορούμε να ενσωματώσουμε και το stylo?

 

Άκυρο. Βρήκα.

 

Τι βρήκες για δώσε καμια φώτο - link να δούμε και οι περίεργοι ...:lol:

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο gps γιατι δεν πιανω κανενα δορυφορο και το αγορασα χθες
Link to comment
Share on other sites

To gps χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ???

Οχι δε χρειαζεται συνδεση για να εχεις gps.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να δοκιμασω να αλλαξω για πρωτη φορα κι εγω radio και να βαλω το DXHL1.

Αφου εκανα μια μλκια και το κατεστρεψα λιγο, το περασα ξανα.

Συμπερασμα απο gps μονο, γιατι στα αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα θεμα. Με το gps απλα ηθελα λιγο καλυτερο σημα. Τωρα, με το που το ενεργοποιησα, μεχρι να μπω στις ρυθμισεις να δω αν ειναι ολα καλα, ειχε ηδη πιασει 5 δορυφορους κανονικα, εδειχνε που ειμαι, και αν το αφηνα, θα συνεχιζε. Και εχω και παχια συννεφια εδω που μενω λογω καιρου...

Συνισταται αφοβα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τι βρήκες για δώσε καμια φώτο - link να δούμε και οι περίεργοι ...:lol:

Ναι για δειξε μπας και παρουμε κι εμεις....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αρειανε, ελληνικη η αγγλικη ρομ εχεις ?

Με αγγλικη το πηρα, και με αγγλικη συνεχιζω.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κανεναν που να εβαλε το συγκεκριμενο ραδιο σε ελληνικη ρομ, να μου πει αν "εκατσε" σωστα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...