Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χλωμό να το βρω το άλλο :)

 

Πάρτε άλλη μια Free για RSS Feeds.. :)

 

PicoNews - FREE!

Piconews is the latest product of Blacktouch. A user-friendly and simple software giving you the opportunity to receive news items from all over the world on your Blackberry at any time in any place. The content which you are interested in is now available to roaming users like you!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι περισσότεροι χρησημοποιούν ή τον RSS reader του Browser ή το Viigo.

 

Εγώ έχω το Browser για τα βασικά και το Google Reader για όλα.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Θα έχω σε λίγες μέρες το BlackBerry Bold....Μετά από μια πολύχρονη περιπλάνηση απο palm και WM είναι πολύ πιθανόν να μείνω σ'αυτό. Οπως είναι φυσικό έχω κάποιες πολύ χρήσιμες εφαρμογές και ήδη ψάχνω τις αντίστοιχες για tο ΒΒ...

Αυτές είναι το PocketMoney , a financial tool που μπορείς να παρακολουθείς Bank Accounts, Credit Cards etc. (& παίζει σε palm & WM).

Επίσης το MobileDB (data base εφαρμογή)

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για ΒΒ ?

Yπάρχει καμμία ανάλογη πρόταση από χρήστες των Berry...?

dimihatzi

My devices:OnePlusOne, HTC ONE, Blackberry Z10, iPhone

Παλιές αγάπες :iphone,Blackberry Bold 9900, Palm Pre,Palm Treo Pro, N95 8GB, m105,m505,Zire,Tungsten T, Tungsten C, TX, Treo 650, Life Drive, Nokia Communicator

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

 

 

θέλω να ρωτήσω αν φέρω το blackberry storm απο Αμερική

θα δουλέψει στο δίκτυο της Cosmote Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Aν φερω ενα απο Αμερικη ξεκλειδωτο θα δουλευει το εμαιλ στην Ελλαδα;

 

Οταν εχεις συμβολαιο με Κοσμοτε δεν το δεινουν δωρεαν;

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, αλλά όπως είπε και ο φίλος πρόσεχε να είναι ξεκλείδωτο!

Δηλαδή μην το πάρεις μέσω καταστήματος της Verizon (ανάλογη των δικών μας Cosmote,Vodafone,Wind) αλλά από κάποιο ουδέτερο κατάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κανένα συμβόλαιο με μεγάλη επιδότηση λογικά θα σου το δίνουν τζάμπα...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί που έχουν "κρεμμάσει" ένα Gmail λογαριασμό στο Berry τους θα αντιμετωπίζουν το πρόβλημα των εισερχόμενων απεσταλμένων(όταν στέλνεται ένα μαιλ σε κάποιον έρχεται ένα αντίγραφο του απεσταλμένου στα εισερχόμενα σας). Η λύση στο πρόβλημα είναι ένα απλό φίλτρο στα εισερχόμενα σας:

 

Πηγαίνετε στο BIS Control Panel του Carrier(για την vodafone είναι αυτό) σου από τον υπολογιστή σας κ στο συγκεκριμένο λογαριασμό email που έχει το "πρόβλημα" μπορείς να δημιουργήσεις ένα φίλτρο το οποίο δν θα προωθεί τα email που έχουν σαν αποστολέα τον εαυτό σας.

 

Δλδ.

Δίπλα στο Gmail λογαριασμό σας έχει 3 εικονίδια(επεξεργασία-φίλτρα-διαγραφή) εσείς θα επιλέξετε τα φίλτρα, μετά θα πατήσετε στην προσθήκη φίλτρου και η ρυθμίσεις θα έχουν ως εξής:

Όνομα φίλτρου: Sent

Εφαρμογή του φίλτρου όταν: Πεδίο "Από"

 

Περιέχει: toemailsas@gmail.com

 

Και από κάτω θα επιλέξετε τη δεύτερη βούλα, αυτή που λέει : "Να μην γίνεται προώθηση μηνυμάτων προς τη συσκευή"

 

Comple!!!

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Πλέον είναι διαθέσιμο και μέσω του site της vodafone στο

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=4901

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί που έχουν "κρεμμάσει" ένα Gmail λογαριασμό στο Berry τους θα αντιμετωπίζουν το πρόβλημα των εισερχόμενων απεσταλμένων(όταν στέλνεται ένα μαιλ σε κάποιον έρχεται ένα αντίγραφο του απεσταλμένου στα εισερχόμενα σας). Η λύση στο πρόβλημα είναι ένα απλό φίλτρο στα εισερχόμενα σας:

 

Πηγαίνετε στο BIS Control Panel του Carrier(για την vodafone είναι αυτό) σου από τον υπολογιστή σας κ στο συγκεκριμένο λογαριασμό email που έχει το "πρόβλημα" μπορείς να δημιουργήσεις ένα φίλτρο το οποίο δν θα προωθεί τα email που έχουν σαν αποστολέα τον εαυτό σας.

 

Δλδ.

Δίπλα στο Gmail λογαριασμό σας έχει 3 εικονίδια(επεξεργασία-φίλτρα-διαγραφή) εσείς θα επιλέξετε τα φίλτρα, μετά θα πατήσετε στην προσθήκη φίλτρου και η ρυθμίσεις θα έχουν ως εξής:

Όνομα φίλτρου: Sent

Εφαρμογή του φίλτρου όταν: Πεδίο "Από"

 

Περιέχει: toemailsas@gmail.com

 

Και από κάτω θα επιλέξετε τη δεύτερη βούλα, αυτή που λέει : "Να μην γίνεται προώθηση μηνυμάτων προς τη συσκευή"

 

Comple!!!

 

ετσι ομως δεν θα ερχετε κανενα email, toemailsas@gmail.com στην συσκευή, η κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Όταν στείλεις mail από το Gmail (είτε χρησιμοποιείς το handheld, είτε τον υπολογιστή) αυτόματα σου προωθείται mail στη συσκευή από τον εαυτό σου. Οπότε αν είσαι ο Χ και ρυθμίσεις να μην έρχονται τα mail που αποστέλλει ο Χ, τότε ξεχνάς τον μπελά της προώθησης αυτής, η οποία είναι σπαστική.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Όταν στείλεις mail από το Gmail (είτε χρησιμοποιείς το handheld, είτε τον υπολογιστή) αυτόματα σου προωθείται mail στη συσκευή από τον εαυτό σου. Οπότε αν είσαι ο Χ και ρυθμίσεις να μην έρχονται τα mail που αποστέλλει ο Χ, τότε ξεχνάς τον μπελά της προώθησης αυτής, η οποία είναι σπαστική.

 

Είναι σπαστικό όντως για τους χρήστες του Gmail, συν την επιπλέον χρεώσει:)!!!

(κρίμα δεν έχω ΒΒ να το δοκιμάσω...)

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι χρησημοποιούν ή τον RSS reader του Browser ή το Viigo.

 

Εγώ έχω το Browser για τα βασικά και το Google Reader για όλα.

 

Όταν λες τα βασικά? Στο PPC που είχα πριν, είχα RSS εφαρμογή που είχα ορίσει τι να κατεβάζει, και όποτε το έβαζα ονλάιν έκανε ανανέωση των νέων.. Υπάρχει κάποιο τέτοιο για το ΒΒ? Το Viigo το βρήκα δυσχρηστο και βαρύ δυστυχως :(

Link to comment
Share on other sites

ετσι ομως δεν θα ερχετε κανενα email, toemailsas@gmail.com στην συσκευή, η κανω λαθος?

 

Όταν απαγορεύεις στη συσκευή σου να κάνει λήψη των μηνυμάτων που έχουν ως αποστολέα τον εαυτό σου όχι, έρχονται όλα.

Όταν φιλτράρεις τα email που έχουν σαν παραλήπτη των εαυτό σου τότε δν τα λαμβάνεις.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Είναι σπαστικό όντως για τους χρήστες του Gmail, συν την επιπλέον χρεώσει:)!!!

(κρίμα δεν έχω ΒΒ να το δοκιμάσω...)

 

Η χρέωση στα ΒΒ για τα email(κειμένου) είναι απειροελάχιστη, λόγο της μεγάλης συμπίεσης.

Αν δν σερφάρεις και χρησιμοποιείς το ΒΒ μόνο για αποστολή-λήψη email τα 10ΜΒ είναι πάρα πολλά(ακόμα και 100 να στέλνεις-παίρνεις/ημέρα).

Το ΒΒ εκμεταλλεύεται μέχρι και το τελευταίο byte!

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση στα ΒΒ για τα email(κειμένου) είναι απειροελάχιστη, λόγο της μεγάλης συμπίεσης.

Αν δν σερφάρεις και χρησιμοποιείς το ΒΒ μόνο για αποστολή-λήψη email τα 10ΜΒ είναι πάρα πολλά(ακόμα και 100 να στέλνεις-παίρνεις/ημέρα).

Το ΒΒ εκμεταλλεύεται μέχρι και το τελευταίο byte!

 

Σiγουρα ειναι απειροελαχιστη,

αλλα δεν υπαρχει κ λογος να πληρωνεις την ''ομαδοποίηση'' μηνυματων του Gmail (αληθεια τι ''φοβερη'' ιδεα και αυτη, τοσο πετυχημενει που κανενα αλλο παγκοσμιος mail box δεν την εχει αντιγραψει.....:()

 

Καλο ειναι να τα αναφερουμε αυτα τα tip και για τους νεους αλλα και τους παλιοτερους

Link to comment
Share on other sites

Ομαδοποίηση ton email στο site του gmail....(kamia σχέση με το κινητο)

 

Δν έχω ακούσει για την αρχιτεκτονική του Gmail αλλά πιστεύω πως υπάρχει ένα all in one mailbox που ξεχωρίζονται από τα tags(inbox, sent, spam) και απλά φιλτράρονται-επεξεργάζονται επιτόπου και έχεις το ανάλογο οπτικό αποτέλεσμα...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εννοώ τα βασικά ειδησεογραφικά...

Λοιπόν RSS μπορείς να βλέπεις και απο το Browser του ΒΒ, απλά πας στο url του RSS και το προσθέτεις σαν Bookmark, κλικάρεις στο available offline και το καθορίζεις κάθε πόσο να το κάνει update...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...