Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

Απο τη πρώτη μέρα λειτουργίας του MyView τα 40MB είναι δωρεάν με όποιον τρόπο και να μπείς!

 

Αυτό με το Google search είναι παραμύθι της Cosmote Μπας και επιστευτεί κανείς ετσι το Portal Myview!

 

Ακριβώς......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λετε γιατι εχω μπει αρκετα μεσω του browser..

 

:D

 

Επισης, κατι αλλο ρε παιδες, απο την cosmote μου ειπαν οτι για να μπορεσω να χρισημοποιησω το Opera Mini στο LG Viewty θα πρεπει να αγορασω πακετο Wireless internet ή κατι τετοιο... Ισχυει?

 

Αν οχι, και μπορω να μπαινω και με το Myview n' web, μπορει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις που πρεπει να κανω? Επειδη οταν τρεχω το opera mini μου λεει "Cannot connect to Internet.." Καμμια λυση?

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Na kanw mia erwtisi gt eimai k ligo asxetos...Egw poio poly thelw internet k sto kin gia na mpenw sto msn to opoio to exw san java p eixa katevasei ap ti selida(http://www.ebuddy.com) poio paketo tis cosmote(what's up exw) me symferei kalytera? tha mpenei kanonika sto msn apo aytin tin efarmogi? an kserei k einai eykolo as m apantisei kapoios,eyxaristw :)
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πακέτο internet που δίνει η Cosmote για να αποφεύγεις τις υψηλές χρεώσεις είναι το μηνιαίο πάσο του Cosmote MyView το οποίο σου δίνει απεριόριστη πλοήγηση στο MyView και 40mb πλοήγηση εκτός του MyView.Σε περίπτωση που ξεπεράσεις τα 40mb χρεώνεσαι έξτρα.Το μηνιαίο ποσό είναι 4€.:)
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πακέτο internet που δίνει η Cosmote για να αποφεύγεις τις υψηλές χρεώσεις είναι το μηνιαίο πάσο του Cosmote MyView το οποίο σου δίνει απεριόριστη πλοήγηση στο MyView και 40mb πλοήγηση εκτός του MyView.Σε περίπτωση που ξεπεράσεις τα 40mb χρεώνεσαι έξτρα.Το μηνιαίο ποσό είναι 4€.:)

 

afto oreo einai, kai p den exoun i alli:)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το myview με samsung f700v απο την πρωτη μερα καθως και τον opera mini, gmail application και πολλες αλλες java εφαρμογες με προφιλ το myview. Δυστηχως απο χθες το βραδυ δεν λειτουργει καμια εφαρμογη και παρα τα πολλα τηλεφωνα μου στην εξυπηρετηση δεν εχω βγαλει ακρη. Μηπως γνωριzει καποιος κατι γιατι εχω την εντυπωση οτι συμβαινει κατι αναλογο με το wind plus.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το myview με samsung f700v απο την πρωτη μερα καθως και τον opera mini, gmail application και πολλες αλλες java εφαρμογες με προφιλ το myview. Δυστηχως απο χθες το βραδυ δεν λειτουργει καμια εφαρμογη και παρα τα πολλα τηλεφωνα μου στην εξυπηρετηση δεν εχω βγαλει ακρη. Μηπως γνωριzει καποιος κατι γιατι εχω την εντυπωση οτι συμβαινει κατι αναλογο με το wind plus.

 

Μπήκα στην διαδικασία να δοκιμάσω με κινητό nokia αυτό που αναφέρεις και όλα δουλεύουν καλά. Κάνε επανεκκίνηση του κινητού σου, αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Alany πραγματικα εχω δοκιμασει τα παντα (!) αγορασα πεντε νεες καρτες ενεργοποιησα το myview σε ολες και αποτελεσμα κανενα. Εντελως ξαφνικα και ενω ολα ηταν πραγματικα τελεια. Καποια κοπελα στην εξυπηρετηση μου ειπε οτι ισως κανουν καποιες εργασιες. Αλλα δυο μερες; Ελπιzω να μην μου ερθει κανενα εγκαφαλικο μονο!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ το χρησιμοποιώ μια χαρά και με όπερα μίνι+ε51 αλλά και στο iphone δεν εχω πρόβλημα...
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Αυτο και αν ειναι απο τα ανεξηγητα. Αφου και οι δυο δεν εχετε προβλημα σημαινει οτι δεν τιθεται zητημα εργασιων. Ευχαριστω παντως και τους δυο σας που απαντησατε τετοια ωρα.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πακέτο internet που δίνει η Cosmote για να αποφεύγεις τις υψηλές χρεώσεις είναι το μηνιαίο πάσο του Cosmote MyView το οποίο σου δίνει απεριόριστη πλοήγηση στο MyView και 40mb πλοήγηση εκτός του MyView.Σε περίπτωση που ξεπεράσεις τα 40mb χρεώνεσαι έξτρα.Το μηνιαίο ποσό είναι 4€.:)

 

Επειδή πολλοί έχουμε μπερδευτεί, μπορεί κάποιος αν ξέρει, να αποσαφηνίσει αν μετά τα πρώτα 40mb (4 euros) χρεωνόμαστε άλλα 4 ευρώ και έχουμε δικαίωμα για άλλα 40mb ή αν χρεωνόμαστε με το megabyte.

 

Αν γνωρίζει κάποιος σίγουρα ας μας πει παρακαλώ.

 

edit: Στο σαιτ γράφει αυτό:

"**Οι χρήστες του “COSMOTE my view» μπορούν να επιλέξουν το μηνιαίο πάσο «My View ‘n’ Web» με κόστος 4,0€/μήνα και να απολαμβάνουν α) για ένα (1) μήνα απεριόριστη πλοήγηση στο «COSMOTE my view» και β) μέχρι 40 MB πλοήγηση σε WAP και Internet sites εκτός περιβάλλοντος «COSMOTE my view». Μετά την κατανάλωση των 40 ΜΒ(1ΜΒ=1024 Kbytes) η χρέωση θα ανέρχεται σε 0,0119€/ Kbyte" απο εδω

 

Άρα μάλλον λάθος κατάλαβε ο MEGASSS

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί έχουμε μπερδευτεί, μπορεί κάποιος αν ξέρει, να αποσαφηνίσει αν μετά τα πρώτα 40mb (4 euros) χρεωνόμαστε άλλα 4 ευρώ και έχουμε δικαίωμα για άλλα 40mb ή αν χρεωνόμαστε με το megabyte.

 

Αν γνωρίζει κάποιος σίγουρα ας μας πει παρακαλώ.

 

edit: Στο σαιτ γράφει αυτό:

"**Οι χρήστες του “COSMOTE my view» μπορούν να επιλέξουν το μηνιαίο πάσο «My View ‘n’ Web» με κόστος 4,0€/μήνα και να απολαμβάνουν α) για ένα (1) μήνα απεριόριστη πλοήγηση στο «COSMOTE my view» και β) μέχρι 40 MB πλοήγηση σε WAP και Internet sites εκτός περιβάλλοντος «COSMOTE my view». Μετά την κατανάλωση των 40 ΜΒ(1ΜΒ=1024 Kbytes) η χρέωση θα ανέρχεται σε 0,0119€/ Kbyte" απο εδω

 

Άρα μάλλον λάθος κατάλαβε ο MEGASSS

 

XMM SORRY LATHOS DIABASA:confused:

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει παλίοτερα την υπηρεσία wap advanced(έχω cosmokarta κινητό motorola L7).Αποθηκευμένη homepage ήταν wap.mycosmos.gr και τώρα αμα πατάω home δεν πάει πουθενά.Port είναι 9201.Δοκίμασα homepage wap.mycosmotemyview.gr τίποτα.Άλλαξα port 8080, τίποτα.Με port 9201 δουλέυουν wap sites πχ myphone,livescore.Δοκιμασα κ μνμ wap στο 1333 αλλά όταν ήρθαν οι ρυθμίσεις ζητάει κωδικό ,βάζω κωδίκο 1 όπως λέει στο μνμ αλλά πάλι τίποτα.Λοιπόν??????
ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει παλίοτερα την υπηρεσία wap advanced(έχω cosmokarta κινητό motorola L7).Αποθηκευμένη homepage ήταν wap.mycosmos.gr και τώρα αμα πατάω home δεν πάει πουθενά.Port είναι 9201.Δοκίμασα homepage wap.mycosmotemyview.gr τίποτα.Άλλαξα port 8080, τίποτα.Με port 9201 δουλέυουν wap sites πχ myphone,livescore.Δοκιμασα κ μνμ wap στο 1333 αλλά όταν ήρθαν οι ρυθμίσεις ζητάει κωδικό ,βάζω κωδίκο 1 όπως λέει στο μνμ αλλά πάλι τίποτα.Λοιπόν??????

 

Δοκίμασε wap.mycosmos.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (1212 για συμβόλαια, 1313 για καρτοκινητά και 1200 για εταιρικούς ) και ζήτησε να σου ενεργοποιήσουν το wapa. Φρόντισε να γνωρίζεις μάρκα και μοντέλο της συσκευής σου για να σου στείλουν τις κατάλληλες ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να φταίει η κάρτα sim να είναι παλιάς τεχνολογίας γιατί την έχω αρκετά χρόνια(σίγουρα 5 χρόνια,ενδέχεται να είναι και γύρω στα 8)???Μου φαίνεται παράλογο να δουλέυουν άλλα wap sites(myphone,livescore) και να μη δουλέυει το mycosmos.

Επίσης δοκίμασα μ'ενα wap emulator στον υπολογίστη να ανοίξω τα mycosmos & cosmotemyview αλλά δεν άνοιγαν, να υποθέσω ότι αυτό είναι λογικό??

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, αν ξέρει κάποιος.

 

Μέχρι τώρα έχω ενεργοποιημένο το μηνιαίο πάσο στο my view.

 

Ας πούμε ότι το κόβω και στη θέση του ενεργοποιώ το Wireless Internet 200 (με τα 13 ευρώ), για να έχω μεγαλύτερο όγκο δεδομένων.

 

Αυτό λοιπόν που θέλω να ρωτήσω είναι αν το WI 200 περιλαμβάνει και την πλοήγηση στο my view η οποία περιλαμβανόταν στο μηνιαίο πάσο.

 

Να γίνω πιο κατανοητός με ένα παράδειγμα: οι browsers του κινητού είναι σεταρισμένοι με Home Page το Home page του my view. Όταν λοιπόν, μετά την ενεργοποίηση του WI 200 και την απενεργοποίηση του πάσου του my view, θα ανοίγω τους browsers, θα χρεώνομαι είσοδο (0,49 ευρώ) στο my view ή όχι;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, αν ξέρει κάποιος.

 

Μέχρι τώρα έχω ενεργοποιημένο το μηνιαίο πάσο στο my view.

 

Ας πούμε ότι το κόβω και στη θέση του ενεργοποιώ το Wireless Internet 200 (με τα 13 ευρώ), για να έχω μεγαλύτερο όγκο δεδομένων (που λόγω του Omnia που έχω πάρει, κρίνω ότι μου είναι απαραίτητος).

 

Αυτό λοιπόν που θέλω να ρωτήσω είναι αν το WI 200 περιλαμβάνει και την πλοήγηση στο my view η οποία περιλαμβανόταν στο μηνιαίο πάσο.

 

Να γίνω πιο κατανοητός με ένα παράδειγμα: οι browsers του κινητού είναι σεταρισμένοι με Home Page το Home page του my view. Όταν λοιπόν, μετά την ενεργοποίηση του WI 200 και την απενεργοποίηση του πάσου του my view, θα ανοίγω τους browsers, θα χρεώνομαι είσοδο (0,49 ευρώ) στο my view ή όχι;

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, νομίζω ότι η cosmote στο πακέτο wireless internet που πήρες, έχει την υπηρεσία my view μέσω wap δωρεάν. Καλύτερα, πάρε και ρώτα κάποιον εκπρόσωπο της cosmote για να είσαι σίγουρος. Αν όχι, εξαρτάται τότε από ποιο προφίλ μπαίνεις (έχεις ρυθμίσει στο browser σου δηλαδή). Αν π.χ. μπαίνεις από το access point της comote για το wap, θα χρεώνεσαι κανονικά το ποσό που αναλογεί στην συγκεκριμένη υπηρεσία. Αν μπαίνεις από το προφίλ του wireless internet της cosmote (που νομίζω ότι κάνει routing στην υπηρεσία wap.cosmote.gr) θα χρεώνεσαι τα kb που αντιστοιχούν στην συγκεκριμένη σελίδα, εφόσον βέβαια έχεις ξεπεράσει το χώρο που σου αναλογεί να κατεβάζεις "δωρεάν". Όλα τα παραπάνω με

κάποια επιφύλαξη, ρώτα καλύτερα για να αποφύγεις τρελές χρεώσεις το τμήμα wireless internet της cosmote!!!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι η cosmote στο πακέτο wireless internet που πήρες, έχει την υπηρεσία my view μέσω wap δωρεάν.

 

Δεν την πήρα ακόμα την υπηρεσία. Σκέφτομαι να την πάρω (καταργώντας το μηνιαίο πάσο των 40MB).

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου φίλε μου, αλλά επειδή φοβάμαι ότι από το cc της Cosmote θα μου δώσουν, με ανεύθυνη "βεβαιότητα", απάντηση που μπορεί να είναι πιο... αβέβαιη από τη δική σου (με αποτέλεσμα να με πάρουν στο λαιμό τους), θα προτιμήσω να μην τους ρωτήσω, αλλά να επαναλάβω το ερώτημα για να μας απαντήσει εδώ κάποιος άλλος που ξέρει σίγουρα.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα την αλλαγή, τηλεφωνικώς.

 

Ζήτησα και μου απενεργοποίησαν το μηνιαίο πάσο για το WAP, και κατόπιν μου ενεργοποίησαν το Cosmote Wireless Internet 200. Όπως μου είπαν και αυτοί, αν μπαίνω με το προφίλ Cosmote Internet δεν θα χρεώνομαι είσοδο, ενώ αν μπαίνω με το προφίλ WAP, θα χρεώνομαι.

 

Το περίεργο πάντως είναι το εξής: μέχρι τώρα, ακόμα και όταν έμπαινα με το προφίλ Internet στην αρχική σελίδα του my view, η σελίδα άνοιγε κανονικά. Τώρα, όταν μπαίνω με το προφίλ Ιnternet, δε μπαίνει στο my view (βγάζει μήνυμα λάθους), τόσο από τον Opera όσο και από τον ΙΕ! Γιατί άραγε συμβαίνει αυτό;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

re mages an exei xrono kanis as moupei an kai pos mporo na energopiiso tin ipiresia gia ena exo me 4 euro internet esto kai me to orio ton 40mb sto qtek8310

 

to wind plus non stop pou exo ta exei peksi kai tha valo karta cosmote aplos den vrisko tis rithmisis pou xriazonte na valo sto kinito , thanks

Link to comment
Share on other sites

@fanis13

Το μηνιαίο πάσο των 4€ ενεργοποιήται μέσω του Cosmote MyView.Σε περίπτωση που ενεργοποιήσεις το μηνιαίο πάσο μέσω των καταστημάτων Cosmote ή μπείς για πρώτη φορά στο Cosmote MyView και ενεργοποιήσεις το μηνιαίο πάσο θα έχεις έκπτωση 50%!.Για να πάρεις τις ρυθμίσεις του Cosmote MyView στείλε τη λέξη ''wap'' στο 1333 δωρεάν.:)

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις τις ρυθμίσεις του Cosmote MyView στείλε τη λέξη ''wap'' στο 1333 δωρεάν.

 

Μια διόρθωση: Είναι "wapa" με Αγγλικούς χαρακτήρες απαραιτήτως :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...