Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν βρίσκω την τανία spiderman . Που είναι η ταινία?

μονο τα πρωτα ειχαν ταινια,εγω το πηρα το μαιο απο a/c και τοτε ηταν καινουργιες παρτιδες χωρις,αν βρεις τωρα παει να πει οτι ειναι κανενα χρονο στο μαγαζι:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χμμ οκ τότε. Όσο για τα ακουστικά που στην ετικέτα πάνω γράφει made in china δεν νομίζω ότι όλο το πακέτο να είναι made in china ε? Γιατί το πήρα από πλαίσιο και στο κουτί γράφει made in finland. Αλλά δεν είναι παράλογο στο original κουτί να εμπεριέχονται ακουστικά κινέζικα? Και το Πλαίσιο που είναι επίσημο μαγαζί θα πουλούσε μαιμού? Υπάρχει λόγος να πάω πίσω τα ακουστικά (πριν περάσουν 7 ημέρες) ?
Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι τα ακουστικα σε ολα σχεδον τα νοκια ειναι made in china εαν γραφει το τηλεφωνο made in finland και εχει ελληνικο product code εισαι ενταξει επισης νομιζω πως δεν υπαρχει περιπτωση το πλαισιο να εχει μαιμου τηλεφωνα , αυτα
ck
Link to comment
Share on other sites

vre palikaria emena den ehi ellinika gramata oute k product code elliniko alla to pira apo germano to genari..den ehi egguisi apo alpha copy?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

vre palikaria emena den ehi ellinika gramata oute k product code elliniko alla to pira apo germano to genari..den ehi egguisi apo alpha copy?

 

Παράλληλη εισαγωγή από Γερμανό(old news;)),φυσικά καλύπτεται από εγγύηση Alpha Copy αρκεί να το αφήσεις έτσι,μην επιχειρήσεις να αλλάξεις product code αλλά ούτε και να το αναβαθμίσεις μέσω Nokia Software Updater γιατί θα χάσεις τα ελληνικά,οπότε μονόδρομος για αναβαθμίσεις κλπ. το κοντινότερο Nokia Shop.

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι τα ακουστικα σε ολα σχεδον τα νοκια ειναι made in china εαν γραφει το τηλεφωνο made in finland και εχει ελληνικο product code εισαι ενταξει επισης νομιζω πως δεν υπαρχει περιπτωση το πλαισιο να εχει μαιμου τηλεφωνα , αυτα

 

made in finland γράφει στο κουτί βέβαια, όχι πάνω στο κινητό. Στο κινητό πάνω δεν γράφει made in finland.Το ελληνικό product code πού το γράφει, πάνω στο κουτί? Πώς θα το δω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κάτω απο την μπαταρία. Εκεί θα δεις και που είναι κατασκευασμένο το κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

Κάτω απο την μπαταρία. Εκεί θα δεις και που είναι κατασκευασμένο το κινητό σου.

 

Made in Finland γράφει, οκ :)

Έχει και πολλούς αριθμούς, δεν ξέρω ποιο είναι το ελληνικό product code

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκεί που λέει Code: 05XXXXX. Ακριβώς πάνω απο το Made in Finland.

 

πάνω από το made in finland δεν γράφει τίποτα, γράφει Nokia Corporation. αλλα δίπλα εχει κατι αριθμούς. FCC ID, IC, Wlan. 05xxχ01 είναι ο αριθμός με 05, είναι κάτω από τον μακρύ αριθμό του IC

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το δεις και εαν συνδεσεις το κινητο σου με το nss

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Χθες κατέβασα κάτι animated themes for Nokia N95 στην επιφάνεια εργασίας του υπολογιστή. Από κει με το PC suite πήγα να τα μεταφέρω στο κινητό αλλα δεν ξέρω πώ θα γίνει. Σε ποιό μέρος του κινητού μεταφέρονται τα αρχεία αυτά ώστε να αλλάζει τα χρώματα και το animation της οθόνης? Και πώς ενεργοποιούνται?
Link to comment
Share on other sites

1. Θα συνδεσεις την συσκευη σου με το pc.

2. Μεταφερεις τα αρχεια με καταληξη .sis σε οποιο μερος της συσκευης σου θελεις.

3. Βγαζεις το καλωδιο.

4. Πας στο εικονιδιο Διαχ. αρχειων και βρισκεις τα θεματα.

5. Τα ανοιγεις και τα κανεις εγκατασταση.

6. Πας στο εινονιδιο Ρυθμισεις\ Γενικες\ Προσ. Ρυθμισεις\ Θεματα\ ..και τα επιλεγεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1. Θα συνδεσεις την συσκευη σου με το pc.

2. Μεταφερεις τα αρχεια με καταληξη .sis σε οποιο μερος της συσκευης σου θελεις.

3. Βγαζεις το καλωδιο.

4. Πας στο εικονιδιο Διαχ. αρχειων και βρισκεις τα θεματα.

5. Τα ανοιγεις και τα κανεις εγκατασταση.

6. Πας στο εινονιδιο Ρυθμισεις\ Γενικες\ Προσ. Ρυθμισεις\ Θεματα\ ..και τα επιλεγεις.

Νομιζω οτι animated themes δεν τα παιζει

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει καθολου αυτα τα θεματα. Απο την στιγμη που λεει πως γραφουν για το Ν95 γιατι να μην τρεχουν! Επειδη βλεπως οτι εχεις την ιδια συσκευη σε λιγο θα ανεβασω στο Επισημο Θεμα 2-3 θεματα που ειχε ανεβασει παλιοτερα ο aristotelhs2060[/member]. Εαν θελεις δοκιμασε τα για να μας πεις εαν τρεχουν σιγουρα στο Ν95 8G

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Χθες κατέβασα κάτι animated themes for Nokia N95 στην επιφάνεια εργασίας του υπολογιστή. Από κει με το PC suite πήγα να τα μεταφέρω στο κινητό αλλα δεν ξέρω πώ θα γίνει. Σε ποιό μέρος του κινητού μεταφέρονται τα αρχεία αυτά ώστε να αλλάζει τα χρώματα και το animation της οθόνης? Και πώς ενεργοποιούνται?

ενα LINK δωσε μας

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε link :)

 

@hakanmdr Εσυ απο που θελεις το link απο τον εαυτο σου? :confused:

 

Ανεβασα 3 animated themes αλλα δεν λειτουργουν στο Ν95 8G :( Δειτε την συζητηση και θα καταλαβετε..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2584871#post2584871

 

@hakanmdr εαν θελεις ανεβασε τα δικα σου themes στο παρακατω θεμα για να τα δοκιμασουμε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατί δεν μπορώ να μπω στο χάρτη? Στη σύνδεση βγάζει μια γραμμή και δεν φορτώνει. Στο χαρτί που μου έδωσαν από πλαίσιο γράφει

Στην εφαρμογή Nokia maps διαλέξτε Επιλογές και Πρόσθετες υπηρεσίες. Μέχρι εδώ καλά. Μετά γράφει Επιλέξτε προσθήκη πλοήγησης. Αντό δεν υπάρχει στο κινητό. Τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει κάρτα μνήμης?

Για κοίτα αν υπάρχει ο φάκελος cities στην κάρτα σου.

Αν όχι,συνδέσου με τον Nokia Map Loader και κατέβασέ τους.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το καρτοκινητό. Σε ποιο φάκελο να ψάξω το cities? Και μια άλλη ερώτηση. Μόνο από το σπίτι μου μπήκα 2-3 φορές σε ασύρματο δίκτυο, κάποιο Siemens. Τις άλλες φορές βρίσκει πάντα το My WiFi, Otenet, Orion αλλά αυτά θέλουν κωδικό. Μόνο από Siemens μπορώ να συνδεθώ στο internet. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση? Εσείς μπαίνετε στο internet κάθε φορά?
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτά που βρίσκει είναι δίκτυα γειτονικά προφανώς και είναι κλειδωμένα προφανώς και δεν μπορεία να συνδεθείς χωρίς να ξέρεις τον κωδικό :) Όσο για το siemens αν δεν είναι δικό σου δίκτυο τότε κάποιος γείτονας το άφησε ανοιχτό για λίγο και μετά το κλείδωσε ή εκλεισε το ασύρματο :) πιθανότα καποιος που έβαλε πρόσφατα σύνδεση και το ρούτερ είχε τις default ρυθμίσεις... δηλ. ανοιχτό wifi χωρίς κωδικό προστασίας :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω σύνδεση οτενετ, έχω και router. Αυτή τη στιγμή είναι ενσύρματο αλλά λένε ότι μπορώ να συνδεθώ και έτσι αφού έχει την κεραία το router. Πώς μπορώ να το κάνω αυτό? Έχω οδηγίες, λέει ανοίξτε πίνακας ελέγχου-->συνδέσεις δικτύου και εμεργοποιήστε ICS (internet connection sharing) αλλά στις συνδέσεις δικτύου δεν βρίσκω εγώ το ICS. Μπορείτε να με βοηθήσετε σαυτό?

 

Επίσης, όταν πατάω σύνδεση στο χάρτη, πάντα κολλάει το κινητό και αναγκάζομαι να βγάλω τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

αν αναφέρεσε στο πως θα ανοίξεις το το ασύρματο από το ρούτερ...τότε αυτό μπορεί να γίνει από το την σελίδα του ρούτερ στο http://192.168.1.1 και να πας στην καρτέλα που λέει wireless και να το κάνεις enable.Αν τώρα λές πώς να συνδεθείς στο κιν αφού ανοίξεις το ασύρματο..τότε αυτό είναι απλό. πας στο οδηγό ασυρμ. δυκτίου που βρίσκετε στην συνδεσιμότητα και είσαι οκ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...