Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα.

Λοιπόν ξεκινώ με τα καλά του κινητού. Θα είμαι αρκετά περιληπτικός γιατί με πιέζει ο χρόνος.

Απίστευτη οθόνη, ζεστά και ζωντανά χρώματα. Αρκετά γρήγορο σε όλα του. Δοκίμασα και το gps του εθνική οδό Αθηνών Λαμίας. Βέβαια δεν έχω συνηθήσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα (μόνο το destinator 7) και μου φαίνεται λίγο κάπως. Έψαχνα να βρω που λέει τα χιλιόμετρα και τις αποστάσεις. Κατά τα άλλα όμως είναι αρκετά γρήγορο. Η κάμερα του πολύ καλή, ανοίγει γρήγορα. Τα 2 led κάνουν καλή δουλειά και όταν δουλεύουν σαν flash και σαν φως για την βιντεοσκόπηση. Η ποιότητα και των δύο είναι άριστη προσωπικά για μένα. Γενικά το τηλέφωνο είναι πολύ καλό. Εμένα με ικανοποιεί. Άλλους μπορεί όχι σε κάποιες λειτουργίες. Αυτονομία τώρα. Την πρώτη μέρα το έπαιζα συνέχεια μέχρι να δείξει ένδειξη για την μπαταρία. Έκανα την πρώτη φόρτιση και από ΄κει και πέρα μου κράτησε μόνο μία μέρα. Ο λόγος? Δεν το άφησα στιγμή από τα χέρια μου. Συνέχεια το δούλευα παράλληλα με τη δουλειά μου. Να σημειώσω επίσης ότι όση ώρα και να μίλησα χρησιμοποίησα bluetooth. Μπήκα και ασύρματα στο internet κάνοντας αρκετή ώρα χρήση του ραδιοφώνου ακούγοντας διάφορους σταθμούς από το εξωτερικό. Καλή περίπτωση αυτή πάντως να μπορείς να ακούσεις σταθμούς από το εξωτερικό. Η επόμενη φορά που το φόρτισα μου κράτησε δύο μέρες. Σχεδόν με την ίδια χρήση και ψάξιμο στο μενού του. Τί άλλο να πω? Είναι πολλά τα καλά με αυτό το τηλέφωνο και χαίρομαι ιδιαίτερα για την αγορά του. Δεν θα επεκταθώ άλλο. Θα γίνω κουραστικός και ίσως πολύ ενθουσιασμένος και δεν θέλω να παρασύρω κάποιους που ίσως δεν θέλουν να το αγοράσουν.

 

Τώρα τα άσχημα. Το μόνο που με προβληματίζει σοβαρά είναι ο τζόγος που έχει όταν είναι κατεβασμένο το slide του. Παίζει λίγο και όταν το πατάω προς τα κάτω έχει μια απόσταση 1-2 χιλιοστά. Είναι σπαστικό γιατί κάθε φορά που θέλω να γράψω κάτι μου χτυπάει λίγο κάτω, στο 'πίσω' κομμάτι του τηλεφώνου. Βέβαια δεν ακούγεται κάτι αλλά το καταλαβαίνεις στα δάχτυλά σου ότι έχει ένα τζόγο. Άλλο ένα πρόβήμά του είναι το εξής. Τράβηξα βίντεο και όταν το έβαλα να παίξει περίπου στη μέση κόλλαγε. Και ήχος και εικόνα. Σερνόταν θα έλεγα καλύτερα. Στρώνει μόνο αν το παίξω ξανά. Αυτό όμως μου το κάνει μόνο όταν το βάλω να παίξει αμέσως μετά από τη στιγμή που το έχω τραβήξει. Αν θελήσω να το βάλω πιο μετά είναι οκ. Κανένα πρόβλημα. Παίζει κανονικά. Θυμάμαι ότι ένας φίλος είχε πρόβλημα με τα βίντεο που ήταν ήδη αποθηκευμένα στη συσκευή. Όταν τα έπαιζε του έκανε κάτι τρελά το κινητό. Κολλήματα restart και τέτοια. Το δοκίμασα και εγώ αυτό και ευτυχώς όλα καλά. τα έβαλα 2-3 φορές το κάθε ένα και όλα οκ. Κανένα πρόβλημα.

 

Δεν μου έχει κολλήσει, δεν έχει κάνει restart από μόνο του. Βασικό αυτό για μένα. Ελπίζω με την αναβάθμιση που θα βγει να στρώσουν τα πράγματα.

 

Αυτά προς το παρόν παιδιά. Έπεται συνέχεια.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

φιλε μου εμένα έκανε restart αλλα μου άλλαξαν κινητο και δε κάνει πλεον. απλα έτυχε μαλλον. ;)

 

rostol πιο απλο μου φαίνεται ειναι να κανω ενα copy paste παρα bluetooth κτλ αλλα τεσπα δεν έχει διαφορα :p

ε μετα μολις το τρέξω αν δε θέλω να έχω το sis το σβήνω εννοειται :p

άρα δεν υπαρχει διαφορα να το περάσω απο το pc suite π.χ. όπως είπες :p

 

-----------

κατι αλλο να σας ρωτήσω.. όταν βάζετε τη μουσική τέρμα πως ακόυγονται τα ηχεία?? μου ψιλομπουκώνουν κάπως δεν είναι εντελώς καθαρά δλδ. ( οπως οταν βαζεις τέρμα τα ηχεια και χαλαει λιγο ο ήχος )

ρωτάω να μου πείτε κι εσεις ;)

 

πως σβήνω τα θέματα δε μου πε κανείς :p δεν έπρεπε να τα έχει στις εγκατεστημένες εφαρμογές ?

Link to comment
Share on other sites

μου ψιλομπουκώνουν κάπως δεν είναι εντελώς καθαρά ....

 

ωχ πες μου οτι ειναι μαπα τα ηχεια!!!!:wacko::wacko:

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εμένα έκανε restart αλλα μου άλλαξαν κινητο και δε κάνει πλεον. απλα έτυχε μαλλον. ;)

 

rostol πιο απλο μου φαίνεται ειναι να κανω ενα copy paste παρα bluetooth κτλ αλλα τεσπα δεν έχει διαφορα :p

ε μετα μολις το τρέξω αν δε θέλω να έχω το sis το σβήνω εννοειται :p

άρα δεν υπαρχει διαφορα να το περάσω απο το pc suite π.χ. όπως είπες :p

 

-----------

κατι αλλο να σας ρωτήσω.. όταν βάζετε τη μουσική τέρμα πως ακόυγονται τα ηχεία?? μου ψιλομπουκώνουν κάπως δεν είναι εντελώς καθαρά δλδ. ( οπως οταν βαζεις τέρμα τα ηχεια και χαλαει λιγο ο ήχος )

ρωτάω να μου πείτε κι εσεις ;)

 

πως σβήνω τα θέματα δε μου πε κανείς :p δεν έπρεπε να τα έχει στις εγκατεστημένες εφαρμογές ?

 

Μένω σε αυτά μια που στα άλλα συμφωνούμε πάνω κάτω,λοιπόν στα θέματα ειδικά παρατήρησα κάτι περιέργο(στα εγκατεστημένα στην κάρτα μνήμης πάντα)-άλλες φορές τα εμφανίζει και άλλες όχι στις εγκατεστημένες εφαρμογές-τώρα γιατί το κάνει δε ξέρω αλλά υποπτεύομαι bug σχετιζόμενο με την διαχείρηση εφαρμογών στην κάρτα μνήμης....αλλά και πάλι δεν το κάνει πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Για διαγραφή θεμάτων θα διαβάσεις αυτό.

 

ξαναδοκίμασα για να δω τι παίζει.

Λοιπον, το δοκιμασα και με τα τρία θέματα που έβαλα και γίνετε πάντα το ίδιο δηλαδη:

συνδεω με usb το κινητό. μολις συνδεθει με usb μου βγαζει το default theme.

 

αν παω φωτος και βιντεο λεει οτι δεν εχει τπτ και στα θέματα δε δειχνει αυτά που εκγατέστησα και είναι στην κάρτα.(με το usb συνδεμένο αυτά)

μολις ξεσυνδεσω το usb μου δεχνει το θέμα που είχα κανονικα επιλεγμενο και τα άλλα κανονικά!

 

κάθε φορα που συνδέται με usb γινεται αυτο.(επιλεγμένο μαζική αποθήκευση)

τα θέματα βρίσκονται στην κάρτα εγκατεστημένα.

Όλα αυτά που βλέπεις, είναι απολύτως φυσιολογικά. Όταν συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή, η κάρτα δεσμεύεται απο αυτόν με αποτέλεσμα το κινητό να διακόπτει ότι έχει σχέση με την άρτα μνήμης. Αυτό συμβαίνει και με θέματα και εφαρμογές αλλά και με φωτο που έχεις επιλέξει (φόντο, εικόνα επαφής κτλ).

 

Σου προτείνω να απεγκαταστήσεις τα θέματα και να τα εγκαταστήσεις στν μνήμη τηλεφώνου. Έτσι θα τρέχουν χωρίς πρόβλημα οποιαδήποτε στιγμή. Εγώ κάνω το ίδιο και με τους ήχους κλήσης.

 

Τώρα όσον αφορά τον τρόπο μεταφοράς δεδομένων και κατόπιν εγκατάστασή τους, είναι καθαρά τι βολεύει τον καθένα. Εγώ, όταν πρόκειται για μικρά και λίγα αρχεία, τα στέλνω με ΒΤ και τα εγκαθιστώ απο τα εισερχόμενα. Αν θέλω να μεταφέρω ολόκληρους φακέλους, το συνδέω με το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.symbianplanet.net/wp-content/uploads/2008/11/solutempmioken85.jpg

 

Προτεινόμενη λύση για κουνιστό:lol: slide στο Ν85

Ευτυχώς δεν το χρειάζομαι στο δικό μου:p

Link to comment
Share on other sites

Για διαγραφή θεμάτων θα διαβάσεις αυτό.

 

 

όλα αυτα για να διαγράψω ένα θέμα??? :wacko:

τα υπολοιπα οκ ειναι δεκτά :p

το Unsis einai freeware?

 

για τον ήχο τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

όλα αυτα για να διαγράψω ένα θέμα??? :wacko:

το Unsis einai freeware?

Όλα...:rolleyes:

Ναι, freeware είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όλα...:rolleyes:

Ναι, freeware είναι.

 

α ωραία

αλλα κι αμα δεν ηταν θα στεναχωριομουν πολύ ξερετε :lol::lol::lol::lol:

το καλο το παλικαρι ξέρει τα καλα τα φορουμ :whistle:

Link to comment
Share on other sites

παντως το κινητο παιδια ειναι πολυ καλο,2 αρνητικα εχω εντωπυσει,στον ηλιο η οθονη δεν ειναι ευδιακριτη και καμια φορα μου κολλαει οταν περιστρεφο την οθονη απο καθετα οριζοντια,οταν την γυριζω παλι καθετα παραμενει(μενου) στην οριζοντια θεση,κατι αλλο,δεν εχει μεσα τον κλασσικο ηχο κλησεις τον νοκια για τα εισερχομενα μηνυματα,που μπορω να τον βρω?
Link to comment
Share on other sites

παντως το κινητο παιδια ειναι πολυ καλο,2 αρνητικα εχω εντωπυσει,στον ηλιο η οθονη δεν ειναι ευδιακριτη και καμια φορα μου κολλαει οταν περιστρεφο την οθονη απο καθετα οριζοντια,οταν την γυριζω παλι καθετα παραμενει(μενου) στην οριζοντια θεση,κατι αλλο,δεν εχει μεσα τον κλασσικο ηχο κλησεις τον νοκια για τα εισερχομενα μηνυματα,που μπορω να τον βρω?

Μην σε ανησυχεί το κόλλημα στη περιστροφή, θα διορθωθεί σίγουρα σε επόμενη αναβάθμιση.

Ορίστε και το message tone.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση...

Από τζόγο πως πάει...? Βαρκούλα του ψαρά ή ...?:worry:

 

Μεχρι στιγμης δεν εχει τζογο και ειναι αρκετα σφιχτο μπορω να πω.

 

τα δυο βιντεακια difting και ενα αλλο στα παιζει κανονικα η μονο ηχο??? δοκιμασε να παίξεις το travel 3-4 φορες και πες μας αν το παιζει ολο κανονικα η αν κανει κανα restart.

 

Να σου πω την αληθεια ουτε καν τα ανοιξα και τα διεγραψα αμεσως:O

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?Αυτές οι αναβαθμίσεις που λέτε πως γίνονται συνέχεια για διάφορα προβλήματα που τυχόν προκείξουν τις κάνουμε εμείς?Ρωτάω γιατι είμαι άσχετος με το ιντερνετ...:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?Αυτές οι αναβαθμίσεις που λέτε πως γίνονται συνέχεια για διάφορα προβλήματα που τυχόν προκείξουν τις κάνουμε εμείς?

Βρίσκεις ένα wi-fi spot (αν δεν έχεις σπίτι σου) ανοίγεις το Διαχείριση Συσκευής, επιλέγεις αναζήτηση ενημέρωσης και τελείωσες. Το κινητό σου αναβαθμίζεται στην στιγμή. Χωρίς καλώδια, χωρίς υπολογιστές χωρίς κόπο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πριν προσπαθούσα να βάλω το windows live messenger όπως εδώ:

http://symbianv3.com/new-windows-live-messenger-perfect/

αλλά μου πετούσε ένα μηνυμα. :(

 

σφάλμα πιστοποιητικού και κατι άλλα..

 

βασικά επειδή δε ξέρω και κατι διαβαζα( κατι πήρε το μάτι μου :P ) θέλει τπτ ιστορίες με πιστοποιητικα και τετοια? και γενικά θα χρειαστώ κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

εγώ πριν προσπαθούσα να βάλω το windows live messenger όπως εδώ:

http://symbianv3.com/new-windows-live-messenger-perfect/

αλλά μου πετούσε ένα μηνυμα. :(

 

σφάλμα πιστοποιητικού και κατι άλλα..

 

βασικά επειδή δε ξέρω και κατι διαβαζα( κατι πήρε το μάτι μου :P ) θέλει τπτ ιστορίες με πιστοποιητικα και τετοια? και γενικά θα χρειαστώ κάτι τέτοιο?

Θα πρέπει να την υπογράψεις πρώτα και μετά να την κάνεις εγκατάσταση. Θα χρειαστείς πιστοποητικό για να μπορείς να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογές που είναι unsigned. Για ποιστοποιητικό διάβασε το αντίστοιχο θέμα, Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις ένα wi-fi spot (αν δεν έχεις σπίτι σου) ανοίγεις το Διαχείριση Συσκευής, επιλέγεις αναζήτηση ενημέρωσης και τελείωσες. Το κινητό σου αναβαθμίζεται στην στιγμή. Χωρίς καλώδια, χωρίς υπολογιστές χωρίς κόπο.

 

Kαι ισχυει κανονικα οτι ισχυε και με την κλασικη μεθοδο?

Οτι χανονται ολα και θελει backup?

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι ισχυει κανονικα οτι ισχυε και με την κλασικη μεθοδο?

Οτι χανονται ολα και θελει backup?

Όταν κάνεις αναβάθμιση over the air δεν χάνεται τίποτα απολύτως, απλά περνάει μόνο το λογισμικό χωρίς να σβήσει κάτι απο τη μνήμη του τηλεφώνου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις αναβάθμιση over the air δεν χάνεται τίποτα απολύτως, απλά περνάει μόνο το λογισμικό χωρίς να σβήσει κάτι απο τη μνήμη του τηλεφώνου.

 

Ωραια οποπτε γλυτωνω και τα backup.

Ευχαριστω!

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχει φέρει η Wind; Εκανε κάποιος σύνδεση εκεί;

Και κάτι άλλο..Οι συσκευές του Πλαισίου είναι παραεισαγωγή;

Link to comment
Share on other sites

Το έχει φέρει η Wind; Εκανε κάποιος σύνδεση εκεί;

Και κάτι άλλο..Οι συσκευές του Πλαισίου είναι παραεισαγωγή;

 

Για την Wind δε ξέρω,αλλά του ΠΛΑΙΣΙΟΥ σίγουρα δεν είναι παραεισαγωγή,δεν φέρνει ποτέ ΝΟΚΙΑ παραεισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχει φέρει η wind ακόμα. Σήμερα πήγα από εκεί και ρώταγα. Δεν ξέρουν πότε. Περιμένω και εγώ γιατί έχω επιδότηση γύρω στα 200 € και θέλω να πάρω άλλο ένα Ν85 να το κάνω δώρο στη γυναίκα μου. :)

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απενεργοποίησα τα εφέ θεμάτων γιατί μου φαίνεται πιο αργό έτσι,ειδικά με άλλα θέματα ενεργοποιημένα η περιστροφή είναι κάπως.....

Πάρτε άλλο ένα βιντεάκι με θέμα ποιο άλλο, τα γατιά της γειτόνισσας......

Δυο γατιά αναμένουν εντολές και ασκούν την παρατηρητικότητα τους:lol::)

Link to comment
Share on other sites

Λέτε ότι άμα πάω πίσω το κινητό να μου το αλλάξουν λόγω τζόγου? :p

Ευχαριστώ.

 

Και εγώ το έχω ενεργοποιήσει αυτό και αργεί λίγο παραπάνω γενικά στο να κάνει πράγματα. Μάλλον το ίδιο θα κάνω και εγώ.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λέτε ότι άμα πάω πίσω το κινητό να μου το αλλάξουν λόγω τζόγου? :p

Ευχαριστώ.

 

Μάλλον θα σε κατηγορήσουν ότι είσαι "τζογαδόρος".....:p:lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...