Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολλους!

μετα απο πολυυυυυυυυ καιρο ξαναμπηκα στο αγαπημενο μου σιτε.

λοιπον η απαντηση για το TV PHONE V99 ειναι το V98.

εχει ελληνικο μενου.το πηρα πρχθες αλλα μαλλον την ....πατησα ελαφρως...ως ελεφαντακι.

σημερα το ειδα σε αλλα καταστηματα στο νετ με χαμηλοτερη τιμη....

ΕΣΚΑΣΑΑΑΑ!

το πηρα απο θεσ/νικη,οχι απο το 1ΕΝΑ,απο αλλο αλλα......

η σελιδα που το βρηκα σημερα ειναι http://www.ebw.gr/store/

..............

μου λειψατε:)

 

 

 

από κίνα με 115 ευρώ και ελληνικά

http://www.ipmart.com/main/product/JINCEN,JC777s,Dual,SIM,Card,Phone,With,TV,,Bluetooth,Function,,Silver,42630.php?in=0&curr=2&ref=ipmartforum_iphone3g&find=%20Jincen%20JC777s&prod=42630

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Do you like luxury items? The cellphone type? Not the ones that have diamonds like this Nokia N95, but other type of luxurious materials? If the answer to these questions was yes, take a look at the Incrudo Phantom Phone.

 

The cellphone is so exclusive that only 10 units will be made and released in Europe. On the technical specifications list there is a 3-megapixel camera, 8GB of internal memory, and a display screen that provides a 240χ320 resolution.

 

The screen is scratch proof thanks to the sapphire glass, and the body + buttons use titanium alloy to make it more robust.

 

So what do you think of the Incrudo Phantom? It looks like a brick but it has style, or no?

http://www.mobilewhack.com/wp-content/uploads/2008/10/incrudo-phantom.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να το παραγγείλω χθες και είδα οτι έληξε ο κωδικός προσφοράς που μου είχαν στείλει και η αξία του πήγε πάλι στα 195€.....

Με 145€ το σκεφτόμουν.

Με 200€ λέω να πάρω το X-Box 360.

 

Πάντως αν κανείς το αγοράσει, ας πει τι πουλιά πιάνει...

Link to comment
Share on other sites

Phone Model JINCEN JC618/618s

http://img262.imageshack.us/img262/1836/jc618xw2.jpg

 

Network: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

Dimensions: 116*56*17 mm

Available Language: English, Russian, Arabic, Deutsch, Italian, Polish, Portuguese, Greek, Spainish, Vietnamese, Bahasa Melayu, French, Turkish, Bahasa Indonesia, Simplified Chinese

Display Type: touch screen

Display Size: 2,5 inch (περίπου 6.2 cm)

MP3, βιντεο, 256M TF card, USB cable / Bluetooth

Games: Two common games

Camera: Camera:640*480px

Quadband, Dual cards standby phone, Built-in analog TV, Keyboard input, FM radio

Battery: 1500mah

 

 

 

 

Παιδιά hello και απο μένα!

 

Τι χαμός έγινε με τα κινεζικα, μαλλον τελικα μας πουλανε πολυ ακριβα την τεχνολογία οι υπόλοιποι...

 

Εφερα μια πενταδα JINCEN JC618 και την μοιραστήκαμε φίλοι..

 

Το τηλεφωνάκι έχει καλά και κακα, να τα πούμε όλα..

 

Τα κακα..

 

πίσω γράφει κατι σαν φακός pentax με 3χ, με 5χ zoom ουτε αυτοί δεν εχουν αποφασίσει... Δεν εχει καθολου zoom και αναλυση μεγιστη 640χ480 (εκτος αν δεν το βρηκα, αλλα δεν νομιζω). Τυπικές παλιες καλες φωτό βγαζει, παιρνει και το βραδυ, εχει και αρκετες ρυθμίσεις.

 

δεν εχει καμερα εμπρος.

 

τα μυνηματα μπορεις να γραψεις Ελληνικά αλλά δεν εχει Τ9. Επίσης πέφτει στους 70 χαρακτήρες λόγω unicode απο τους 160 . επίσης για να πας στο μενου να επιλέξεις τα ελληνικά στο μυνημα πρεπει να περασεις απο τις περισσοτερες γλώσσες .. Ταλικα δεν συμφερει την βαβουρα, καλυτερα greeklish...

 

Δεν εχει συνδεση με outlook, ουτε βρήκα τρόπο να μεταφέρω τις μνήμες απο το παλιο μου Nokia. Μονο μεσω SIM αντιγραφή.

 

λιγο "κινέζικο" το εξωτερικό σχεδιο με το αναγλυφο σχεδιακι..

 

 

Τα καλά..

 

Απίστευτο αναλογικό tuner τηλεόρασης. Πιο γρήγορο απο την τηλεόραση σπίτι. Με την κεραία ανοιχτή πιανει καμπανα. Κάνεις εγγραφή απο τηλεόραση σε avi και παιρνεις και screenshot

 

Πολύ καλο ράδιο παλι με την ιδια κεραία, πολύ καλός ήχος στα τραγουδια mp3

 

Ολο το μενου ειναι πολύ προσεγμένο και το software μεχρι τώρα δεν μου εχει κάνει κολλήματα.

 

Οι δύο κάρτες δουλευουν αψογα, έχει 2 μετρητές σήματος, ειδοποιείσαι απο ποια sim σε παίρνουν και μπορείς να επιλέξεις απο ποια θα πάρεις τηλέφωνο.

 

Δυστυχώς δεν έχει στυλάκι μαζι και με το δαχτυλο ζορίζει λίγο. Χρησιμοποιώ οτιδήποτε μαλακο πλαστικό.

 

Ολη η κατασκευη είναι πολύ στοιβαρή.

 

Η μπαταρία κρατάει αρκετα και μέ χρήση τηλεόρασης..

 

 

Ενα μπράβο πάντως στους κινέζους που χρησιμοποιούν τεχνολογία και την κάνουν προσιτη, και δεν αφήνουν τους άλλους να μας τα πουλήσουν σε 2-3 χρόνια (τώρα το νεο ταδε με τηλεόραση!)

 

Οτι πληροφορίες έχετε και λύσεις προβλημάτων, γράψτε τες!

Link to comment
Share on other sites

Phone Model JINCEN JC618/618s

http://img262.imageshack.us/img262/1836/jc618xw2.jpg

 

Network: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

Dimensions: 116*56*17 mm

Available Language: English, Russian, Arabic, Deutsch, Italian, Polish, Portuguese, Greek, Spainish, Vietnamese, Bahasa Melayu, French, Turkish, Bahasa Indonesia, Simplified Chinese

Display Type: touch screen

Display Size: 2,5 inch (περίπου 6.2 cm)

MP3, βιντεο, 256M TF card, USB cable / Bluetooth

Games: Two common games

Camera: Camera:640*480px

Quadband, Dual cards standby phone, Built-in analog TV, Keyboard input, FM radio

Battery: 1500mah

QUOTE]

 

Από βάρος τί λέει; Πόσα γραμμάρια είναι;

Οι διαστάσεις είναι σωστές;

Στο τηλεφωνικό κατάλογο έχει σωστή ταξινόμιση;

Από που το πήρες και πόσο;

Link to comment
Share on other sites

γύρω στα 120 γραμμάρια είναι, δεν εχω όμως ζυγαρια ακριβείας..

οι διαστάσεις είναι σωστές, δεν ειδα καμια ταξινομηση στον καταλογο γιατι πρεπει να πατησεις το πρωτο (ή τα πρώτα) γραμματα και σου βρίσκει την καταχώριση

 

site http://www.papayaone.com/triband-mobile-p-657.html

 

Εχει μείνει 1, χρησιμοποιμένο 1 ώρα για check oti είναι οκ , στα 90 ευρώ, όσο στοίχισε με τα μεταφορικά. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι εχω χασει τα ακουστικά, εχω φαει το σπίτι, μπορει καποια στιγμη να τα βρώ..

 

Οποιος το θέλει στείλτε pm..

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του δεν είναι καθόλου καλό... Ακόμα και με 145 ευρώ, θα έπαιρνα Neodone N2. Απλά κοροϊδία...
Link to comment
Share on other sites

γύρω στα 120 γραμμάρια είναι, δεν εχω όμως ζυγαρια ακριβείας..

οι διαστάσεις είναι σωστές, δεν ειδα καμια ταξινομηση στον καταλογο γιατι πρεπει να πατησεις το πρωτο (ή τα πρώτα) γραμματα και σου βρίσκει την καταχώριση

 

site http://www.papayaone.com/triband-mobile-p-657.html

 

Εχει μείνει 1, χρησιμοποιμένο 1 ώρα για check oti είναι οκ , στα 90 ευρώ, όσο στοίχισε με τα μεταφορικά. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι εχω χασει τα ακουστικά, εχω φαει το σπίτι, μπορει καποια στιγμη να τα βρώ..

 

Οποιος το θέλει στείλτε pm..

file moy me endiaferei h syskeyh afoy les pos ola einai ok

steile mail pls an einai sto redblue_adv@yahoo.gr me ton tropo poy thes na epikinonisoyme

Link to comment
Share on other sites

http://www.1ena.com/tvv/all.jpg

 

Χαρακτηριστικά

Τηλέφωνο ταυτόχρονης λειτουργίας 2 καρτών SIM (ανεξαρτήτου δικτυού) με υποστήριξη 2 bluetooth

 

* Συχνότητες λειτουγίας: 900/1800MHZ

* Οθόνη: 3.0" Touch Screen με 64.000 χρώματα, &

* ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ & FM Radio

* Ηχεία: έξι στερεοφωνικά ηχεία

* Βάρος: 130g (με την μπαταρία)

* Διαστάσεις: 116 x 53 x 18.5 mm

* Music player: Υποστηρίζει MP3, με mp3,midi,wav format

* Movie player: Υποστηρίζει 3GP/MP4 movie player σε full-screen mode

* Λειτουργία κάμερας: 2 x Cameras με 2M Pixel, 1280x1024 Max, 16 Digital zoom, SXGA/XGA/VGAQVGA

* Λήψη Video recording (MPEG4)

* Ψηφιακή εγγραφή ήχου

* Προβολή εικόνων: JPEG/GIF/BMP

 

http://www.e-smartbuy.gr/images/stories/image34_tckv98dualsim.jpg

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

κάτι λέει...

 

ήθελα να το πάρω τότε...

 

ρώτα και στο υποφόρουμ με palm os...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος παιδιά αν το κινητό έχει ενεργή αναμονή? Γιατί εργοστασιακά τουλάχιστον το δικό μου δεν είναι ρυθμισμένο έτσι. Εννοώ δηλαδή στην οθόνη αναμονής να εμφανίζονται ειδοποιήσεις για τα μηνύματα, τις κλήσεις, εικονίδια για το bluetooth ή ό,τι άλλο επιλέξει ο χρήστης να βάλει σαν συντόμευση. Κάτι σαν την φωτογραφία που επισυνάπτω για παράδειγμα.

 

'Οποιος ξέρει ας με διαφωτίσει. Ευχαριστώ.

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση. Ένα φίλοε μου χάρισε ένα P888 mobile watch χωρίς cd και χωρίς manual. Προσπαθώ να βρω το manual καθώς επίσης ν' αλλάξω και τον κωδικό του τηλεφώνου που το κλειδώνει. Μάταια 'όμως. Μήπως κάποιος μπορεί να δώσει μια χείρα βοηθείας?. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλά η απίστευτη πόρωση αυτό το μηχανηματάκι!!! και εγώ το ήθελα απο τότε που είδα ένα προηγούμενο μοντέλο του στην Αγγλία το 2001... Δεν είναι τηλέφωνο και δεν είναι χρήσιμο πλέον παρά μόνο για παιχνίδι!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια και δεν υπήρχε θέμα για το νεό HP iPAQ Voice Messenger, το ρίχνουμε εδώ

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/gr/el/ho/WF05a/215348-215348-64929-3352590-3352590-3806508.html

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

ωραιο φαινεται...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ελληνικο καταστημα που να το φερνει σε συμπαθητικες τιμες ή ολα ζητανε τα μαλλια της κεφαλης τους ?

 

ειδικα οταν βλεπω σε σάιτ οτι ενα αντιστοιχο κινητο στοιχιζει 110 δολαρια,

αρνουμαι να πληρωσω 250 οπως το αγορασε ενας φιλος του πατερα μου κ μετα μου κουνιοτανε για το θαυμα της τεχνολογιας που αγορασε ..

 

τι να πει κανεις ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...