Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3600 slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://europe.nokia.com/A41163565

 

Nokia 3600 slide Technical Specs

 

http://www.forum.nokia.com/devices/3600_slide

 

http://nds3.nokia.com/pressphotos/public/global/devices/3600s/3600silde01_lowres.jpg

 

 

Technical specifications

 

Key features

 

* Compact contoured design with a smooth and satisfying slide action.

* Optimised digital image capture and sharing with a 3.2 megapixel autofocus camera

* VGA quality video recording and sharing

* Background Noise Cancellation for outstanding audio performance and uninterrupted calls

* See the world in a new way with Nokia Maps, with maps for your region preinstalled

* Nokia Search for easy access to what you need online or on your phone

* PC synchronisation with Nokia PC Suite and compatible PC for close control of calendar, contacts, and tasks

* Multiple format digital music and video players

* A stereo headset to plug in and play your music

* Tune in to your frequency on stereo FM radio

* MicroSD card slot that supports cards up to 4GB and 512MB card included

 

Operating frequency

Operating frequency

 

* EGSM Quad-band 850/900/1800/1900MHz

 

Size

Size

 

* Volume: 59.7 cc

* Weight: 97.3 g

* Length: 97.8 mm

* Width: 47.2 mm

* Thickness: 14.5 mm

 

Display

Display

 

* Main display: 2” QVGA (240 x 320) with 16M colours

 

User interface

User interface

 

* Series 40

* Five-way NaviTM key, two soft keys, send and end call keys

* Active Standby gives you access to key applications and data directly from your phone's standby screen

 

Messaging and email

Messaging and email

 

* Multimedia messaging (MMS) for creating, receiving, editing, and sending videos and pictures

* Text messaging (SMS)

* Audio messaging service (AMS) for sending voice clips over-the-air

* Email client supporting IMAP4, POP3, and SMTP protocols, with a user-friendly setup wizard

 

Imaging and video

Imaging and video

 

* 3.2 megapixel camera with autofocus, 8x digital zoom, and double LED flash

* Video recording up to VGA quality

* Local Video playback of up to 25fps in CIF resolution and 15fps in VGA resolution.

* Video to TV-Out: up to 15fps in VGA with the Nokia Video-Out Cable CA-92U (not included)

* Still picture to TV-Out with the Nokia Video-Out Cable CA-92U (not included)

 

Music

Music

 

* Stereo music player supporting MP3, AAC, AAC+, eAAC+, and WMA audio formats

* Up to 10 hours of music playback

* Stereo headset included with automatic music muting for incoming calls

* Stereo FM radio

* Manage your music on your compatible PC with Nokia Music Manager or Windows Media Player 10 and 11

 

Offline and demo modes

Offline and demo modes

 

* Flight mode for safe in-flight use of your music player

 

Applications

Applications

 

* Nokia Maps*

* Nokia Search

* Opera browser

* Yahoo! Go

* WidSets

* Calculator

* Plug and play mobile services

* Supports Java™ MIDP 2.0 applications

 

* Map data pre-installed on the 512MB memory card included

 

Memory functions

Memory functions

 

* 64MB internal of which 30MB is available for your data and content

* MicroSD slot for memory cards up to 4GB

* 512B microSD memory card included in sales package*

 

* Map data pre-installed

 

Connectivity

Connectivity

 

* MicroUSB connector

* 2.5mm AV connector

* 2mm charging connector

* USB 2.0 Full Speed for rapid music transfer

* Bluetooth 2.0 with stereo audio profiles for wireless music listening and control

* Connects to the Nokia Bluetooth GPS Module LD-4W(not included) for GPS location with Nokia Maps

* OMA DRM 2.0 and Windows Media DRM for digital content protection

* Device updates with FOTA (firmware over the air)

 

Browsing

Browsing

 

* xHTML browser for internet browsing

* Opera Mini 4 browser

* WAP 2.0 browsing

* HTTP/TCP/IP connection

 

Data transfer

Data transfer

 

* EDGE multi-slot class 32, up to 296 kbps

* GPRS multi-slot class 32, up to 100 kbps

* HSCSD transfer up to 28.8 kbps as a data modem

 

Personal information management (PIM)

Personal information management (PIM)

 

* Organizer with calendar and tasks

* Contacts with up to 2000 entries

* Synchronize with Nokia PC Suite to MS-Outlook contacts, calendar, and tasks on a compatible PC

 

Power management

Power management

Battery Capacity Talk time Standby time

BL-4S 860 mAh up to 5.5 hours up to 280 hours

 

Operation times vary depending on the network, operator network configuration, and usage

 

Ringtones and themes

Ringtones and themes

 

* Video, MP3, AAC, eAAC+ ringtones

* 64-voice/tone polyphonic (MIDI) ringtones

* Themes 3.0 support and over-the-air downloading of ringtones, themes and wallpapers

 

Sales package contents

Sales package contents

 

* Nokia 3600 slide

* Nokia Stereo Headset HS-47

* Nokia Battery BL-4S

* Nokia Travel Charger AC-4

* Nokia Connectivity Cable CA-101

* Nokia 512MB microSD Card MU-28

* User guide

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κουτί του τι περιλαμβάνει? Επίσης η αναπαραγωγή με ακουστικα είναι καλή? Τι κάρτα μνήμης παίρνει?
Link to comment
Share on other sites

Το κουτί του τι περιλαμβάνει? Τι κάρτα μνήμης παίρνει?

 

 

 

* Nokia 3600 slide

* Nokia Stereo Headset HS-47

* Nokia Battery BL-4S

* Nokia Travel Charger AC-4

* Nokia Connectivity Cable CA-101

* Nokia 512MB microSD Card MU-28

* User guide

 

 

microSD

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει το κινητό αν γίνεται ας ανεβάσει φώτος απο τη κάμερά του γιατί με ενδιαφέρει ( το 6233 παρέδωσε πνεύμα)
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για τους κατόχους:

1) Το ράδιο έχει τη δυνατότητα να ακούγεται στο μεγάφωνο?

2) Στο ξυπνητήρι μπορείς να βάλεις για ήχο αφύπνισης το ράδιο?

Για το 6600 slide έχει απαντηθεί στο παλιό thread και δε γίνεται κανένα από τα δύο..ελπίζω στο 3600 slide να υπάρχουν αυτές οι δυνατότητες..

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... Πήρα το 3600 slide... πολύ καλό τηλέφωνο για τα λεφτά του, με την κλασσική αξιοπιστία του λογισμικού Series 40. Ένα θέμα μόνο δεν μου άρεσε είναι ότι το κάλυμα της μπαταρίας δεν κουμπώνει καλά στα πλάγια και αφήνει μεγάλο κενό και τζόγο. Σε φωτογραφίες από το Mobile Review παρατήρησα το ίδιο πράγμα. Αν κάποιος φίλος έχει ανάλογο πρόβλημα παρακαλώ ας απαντήσει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... Πήρα το 3600 slide... πολύ καλό τηλέφωνο για τα λεφτά του, με την κλασσική αξιοπιστία του λογισμικού Series 40. Ένα θέμα μόνο δεν μου άρεσε είναι ότι το κάλυμα της μπαταρίας δεν κουμπώνει καλά στα πλάγια και αφήνει μεγάλο κενό και τζόγο. Σε φωτογραφίες από το Mobile Review παρατήρησα το ίδιο πράγμα. Αν κάποιος φίλος έχει ανάλογο πρόβλημα παρακαλώ ας απαντήσει...

 

Iσχυει αυτο που λες. Πες μου, στο δικο σου, το κεντρικο πληκτρολογιο με τα 4 κουμπια, συν το πολυπληκτο, ''παιζουν'' λιγο κι'αυτα πατωντας τα? Στο δικο μου, ναι. Ανεπαισθητα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάπως ανακουφισμένος γιατί νλόμιζα ότι μου είχαν δώσει προβληματική συσκευή και ετοιμαζόμουν να πάω στη Nokia. Αυτοί πάντως που σχεδίασαν το κάλυμα της μπαταρίας δεν πρέπει να ήταν και πολύ σχετικοί... Πώς περιμένουν να κουμπώσει σφιχτά στο πλάι μόνο με ένα εξογκωματάκι του μισού χιλιοστού σε κάθε πλευρά; Επειδή όμως και εγώ Μηχανολόγος είμαι, θα ψάξω να βρω λύση για να σφίξει.

Τζόγος στο πολυπλήκτρο βεβαίως και υπάρχει, αλλά δεν με ενοχλέι και πολύ.

Για τον φίλο που ρώτησε εάν ο τζόγος είναι μεγάλος, ναι είναι, και εάν προσπαθήσεις να τραβήξεις το καπάκι της μπαταρίας ενώ είναι κουμπωμένο, χωράει να περάσεις μέσα στο τηλέφωνο διπλωμένο κομματι χαρτί.

Η μπαταρία είναι πολύ ικανοποιητική, με αρκετή χρήση εδώ και 3 ημέρες, δεν έχει πέσει καθόλου.

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο, όλα αυτά μας ενδιαφέρουν τις πρώτες μέρες που παίρνουμε τη συσκευή. Μετά δεν τους δίνουμε σημασία...

Από ένα Nokia σε αυτήν την τιμή με αυτά που δίνει (και είναι πολύ καλή συσκευή) δυστυχώς περιμένεις και κάποιες υποχωρήσεις στην ποιότητα... Το Ν73 που έχω σαν δεύτερο τηλέφωνο δεν έχει απολύτως καμία σχέση σε ποιότητα (και σε τιμή όταν το αγόρασα φυσικά). Δεν κάνει το παραμικρό τσικ μετά από 2 χρόνια εργοταξιακής χρήσης...

Πάντως και το 3600 slide μια χαρά είναι. Κακά τα ψέματα, όποιος δουλεύει Nokia δύσκολα φεύγει από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα. Υπαρχουν μικροτζογοι, αλλα σαφως πιο στιβαρο εναντι του 6600s, και με καλυτερο ακουστικο. H μπαταρια ειναι θηριο, και γενικα αξιζει τα χρηματα του. Απο τα πιο αξιοπιστα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο για την κάμερα είναι σκληρό; Γιατί σε παλιότερες φωτογραφίες που είχα δει, μου είχε δώσει την εντύπωση ψευτοκατασκευής; Ισχύει κάτι τέτοιο; Όταν το πιέζεις μέχρι την μέση για να κάνει αυτόματη εστίαση, δίνει καλή αίσθηση;

 

Αν μπορεί κανένας ας τραβήξει δείγματα βίντεο και να τα ανεβάσει κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα κι εγώ το 3600slide.Αλλά έκανα την εξής βλακεία έκανα καταλάθος μορφοποιήση κάρτας. Δεν είχα πέρασει κάτι άλλο εκτός από αυτά που είχε μέσα. Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι είχε μέσα και που μπορώ να τα βρω;
Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο για την κάμερα είναι σκληρό; Γιατί σε παλιότερες φωτογραφίες που είχα δει, μου είχε δώσει την εντύπωση ψευτοκατασκευής; Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Aν και το σουταρα, οπως και το 6600s(μονο το fold κρατησα), θυμαμαι οτι ηταν οκ το πληκτρο της καμερας..

Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο για την κάμερα είναι σκληρό; Γιατί σε παλιότερες φωτογραφίες που είχα δει, μου είχε δώσει την εντύπωση ψευτοκατασκευής; Ισχύει κάτι τέτοιο; Όταν το πιέζεις μέχρι την μέση για να κάνει αυτόματη εστίαση, δίνει καλή αίσθηση;

 

Αν μπορεί κανένας ας τραβήξει δείγματα βίντεο και να τα ανεβάσει κάπου.

 

Πηγαινε στο gsmarena που έχει παρουσιασει του κινητου πολυ αναλυτική, Έχει και videaki απο το κινητό με πολύ καλή ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εχω το 6500 slide αλλα εδω και 3 μηνες χανω τα παντα απο καρτα μνημης

και πρεπει να κανεις επανεκινηση η να βγαλεις και να βαλεις ξανα την καρτα μνημης

(κλασικο προβλημα στα 6500 slide μετα απο χρηση...):cry:

 

λεω να παρω το 3600 αλλα εαν ειναι μετα απο λιγο να εχω τα ιδια...

τι λετε? ? ? ? αυτο με το πορτακι της μπαταριας δεν μου αρεσει κια τοσο

μιας και στο 6500 slide εχει τζογο το πορτακι και ετσι ακουμπαει στην καρτα μνημης και τα χανεις ολα...

 

για να ακουσω την γνωμη σας...:D

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, ποιά κάρτα μνήμης χρησιμοποιείς; Γενικά, οι κάρτες που δίνει η Nokia παρουσιάζουν τέτοια προβλήματα με χαμένα δεδομένα αρκετά συχνά. Όποιο κινητό και αν πάρεις, καλό είναι να προμηθευτείς μια κάρτα μνήμης Sandisk ωστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

την "μαμα" καρτα που ειχε το τελ στην συσκευασια....

οταν ειπα "χανω" τα παντα δεν εννοω οτι σβηνονται....απλα

δεν "βλεπει" το τελ την καρτα !

δλδ με after market καρτα ..δεν θα "χανω" τα δεδομενα? ? ?

 

 

δεν νομιζω οτι φταιει η καρτα ως καρτα αλλα η κατασκευη του κινητου

που μετα απο χρηση λογικο ειναι να εχει καποιους "τζογους"

παραπανω... αλλα ελα ομως που βαζω music για παραδειγμα...

και εαν κουνησω εντονα το κινητο ή εαν το πιεσεις λιγο στο πορτακι απο πισω..

χανει το κοματι και παει στο επομενο...τε σπα ας μην βγαινω oφ τοπικ αλλο...

 

ας ελπιζω οτι στα new slide κινητα η Νοκια το εχει "φτιαξει" το προβλημα

αυτο.......ελπιζω:confused:

Link to comment
Share on other sites

πήγα στην wind και μου είπαν ότι αν βάλω κάρτα μήμης πάνω απο 1Gb το κινητό θα "κολλάει" και θα αργεί να ανοίξει..

 

ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία 4GB μέσα και πάει άψογα!

 

Έκανα αναβάθμιση με το Nokia Software Updater και έχασα τα ελληνικά!!!

Μπορώ να κάνω κάτι εγώ από το PC μου, ή είμαι για Nokia Shop; :(

 

Update: Κατέληξα σε ένα πρόγραμμα, το Nemesis, το οποίο αλλάζει το product code του τηλεφώνου, ώστε το Nokia Software Updater να το βλέπει σαν ελληνική συσκεύη.

Αυτό που χρειάζομαι τώρα είναι κάποιος που έχει το τηλέφωνο, να αφαιρέσει τη μπαταρία του και να μου πει τον 7ψήφιο κωδικό που αναγράφεται στο αυτοκόλλητο που υπάρχει από κάτω.

Χίλια ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό product code του μαύρου (CHARCOAL) 3600 slide είναι 0561079

 

Ευχαριστώ!!! :)

Άλλαξα το product code και πέρασα ξανά την αναβάθμιση, με ελληνικά αυτή τη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Για το άνοιγμα στο καπάκι, το δικό μου που παρέλαβα σήμερα έχει πολύ καλή συναρμογή. Δεν έχει κενό, το μόνο ελάττωμα είναι ότι "παίζουν" λίγο τα μπροστινά πλήκτρα, αλλά και πάλι δεν είναι και κάτι τραγικό.

 

Γενικότερα πάντως δείχνει ένα πολύ καλοφτιαγμένο κινητό, με πλήρη χαρακτηριστικά και καλή τιμή. Μικρό, λεπτό, ελαφρύ και πολύ όμορφο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! :)

Άλλαξα το product code και πέρασα ξανά την αναβάθμιση, με ελληνικά αυτή τη φορά!

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; :rolleyes:

Αν κάποια στιγμή θελήσω να το αναβαθμίσω ξανά, το product code της συσκευής μου θα είναι αυτό που έβαλα μέσω του NSS, ή θα είναι αυτό που είχε από τη "μαμά" του;

Με λίγα λόγια, αν το αναβαθμίσω πάλι, θα έχει ελληνικά; Αν όχι, θα πρέπει/μπορώ να ακολουθήσω την ίδια διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...