Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαζει μονο η γραμματοσειρα μεσα στον x-plore :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2434279#post2434279

 

Eαν βαλουμε τα CapsOffOn στο Ν82 και μετα του περασουμε το τελευταιο firmware τα CapsOffOn λειτουργουν?

 

Υ.Γ.

Νικο τοσες ημερες που ειχαμε να δουμε ποστ σου νομιζα οτι αφησες τα Nokia και αγορασες Sagem :p

:lol: :lol: ε οχι και sagem :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eαν βαλουμε τα CapsOffOn στο Ν82 και μετα του περασουμε το τελευταιο firmware τα CapsOffOn λειτουργουν?

 

Καποιος? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, στην θέση σου δεν θα σκεφτόμουν καν την περίπτωση να περάσω την 30. Εγώ την 20 έχω ακόμα και δεν περνάω την 30.

 

Λογικά πάντως τα capson και capsoff δεν θα λειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

Oυτε και εγω την περναω :) απλα θελω να μαθω εαν λειτουργουν :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε λειτουργούν
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα, μόλις χτες αγόρασα το Nokia E51 δοκίμασα όλες τις σχετικές πιθανές λύσεις για να μπορώ να βάλω unsigned εφαρμογες αλλα καμία απ'ολες όσες έχουν αναφερθεί δεν μου δούλεψε.

Ο αριθμός ΙΜΕΙ της συσκευής μου είναι 354193027074389

Ακόμα και η προσπαθειά μου να γραφτώ στο κινεζοsite ήταν ανεπιτυχής. Θα ημουν ευγνώμων σε οποιονδήποτε μπορούσε να με βοηθήσει να μπορέσω να περάσω unsigned εφαρμογές στο Ε51

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε αυτό τον οδηγό.

Λειτουργεί άψογα στο E51.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε αυτό τον οδηγό.

Λειτουργεί άψογα στο E51.

 

Το έχω δοκιμάσει και δεν λειτουργεί, με το που πατάω την εγκατάσταση του αρχείου HelloCarbide ακολουθεί το εξής μήνυμα - σφάλμα ---> Σφάλμα ποιστοποιητικού Επικοινωνειστε με το διαχειριστή της εφαρμογής.

 

Καμία άλλη λύση?

Link to comment
Share on other sites

@Nepenthe δες εαν εχεις σωστα τις παρακατω ρυθμισεις και δοκιμασε να κανεις ξανα εγκατασταση το HelloCarbide.

 

Οι εφαρμογές δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia (οι περισσότερες).

 

Σ' αυτή τη περίπτωση πηγαίνετε στη «Διαχείριση εφαρμογών» και πατάτε Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάζετε στο:

  • Εγκατάσταση λογισμικού (Όλα)
  • Έλεγχος πιστοποιητικών (Απενεργοποιημένη)

 

Επισης διαβασε το 1 ποστ του θεματος: Πιστοποιητικα - Διαδικασια Symbian Signed για να παρεις κανονικο πιστοποιητικο για την συσκευη σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@Nepenthe δες εαν εχεις σωστα τις παρακατω ρυθμισεις και δοκιμασε να κανεις ξανα εγκατασταση το HelloCarbide.

 

 

 

Επισης διαβασε το 1 ποστ του θεματος: Πιστοποιητικα - Διαδικασια Symbian Signed για να παρεις κανονικο πιστοποιητικο για την συσκευη σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

 

Το έκανα και μπήκε το HelloCarbide, παρ'ολα αυτα δεν μου επιτρεπει την εγκατασταση του X-plore με αποτέλεσμα να μην μπορώ να προχωρήσω την διαδικασία.

Το μήνυμα που βγάζει κατα την εγκατάσταση του X-plore είναι πως: το ποιστοποιητικό έχει λήξει.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μπήκε το HelloCarbide, παρ'ολα αυτα δεν μου επιτρεπει την εγκατασταση του X-plore με αποτέλεσμα να μην μπορώ να προχωρήσω την διαδικασία.

Το μήνυμα που βγάζει κατα την εγκατάσταση του X-plore είναι πως: το ποιστοποιητικό έχει λήξει.Καμιά ιδέα?

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ ερώτηση #3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Ν95 έχω κάνει αυτό που αλλάζεις το menu circle. Είναι πολύ ωραίο στην εμφάνιση αλλά έχει ένα μειονέκτημα, κάνει αργό το κινητό, γιατί πρέπει πρώτα να διαβάζει από το C: και μετά από το Ζ:

Οπότε το έχω απενεργοποιήσει.

Όσο για τους φακέλους έχω κάνει αυτό που έδωσε ο mirrorofsorrow.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε για την βοηθεια.επιτελους μπορω να βαλω εφαρμογες που ηθελα πολυ καιρο στο τηλεφωνο.αψογος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχουμε τίποτα νεότερο σχετικά με το hack της v30 του Ν82; Ακόμα τίποτα; Λέτε να μην μπορέσουν τελικά να το χακέψουν; :worry:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάνο απ' όσο έχω δει στο xxxxxxxxxxxx δεν έχει κυκλοφορήσει κάτι ακόμα που να λειτουργεί 100% στο Ν82 με το καινούργιο firmware, δηλαδή να έχεις πρόσβση στους φακέλους του συστήματος και να κάνεις εγκατάσταση όλες τις unsigned εφαρμογές.

Το μόνο που λειτουργεί είναι να έχεις hackάρει από πριν το κινητό και μετά την αναβάθμιση απλά να κάνεις εγκατάσταση τις unsigned εφαρμογές χωρίς όμως να έχεις πρόσβαση στους φακέλους του συστήματος.

Αυτό που με παραξενεύει είναι γιατί να το έκαναν αυτό μόνο στο Ν82 και όχι στα 2 Ν95άρια? :blink::confused: Και για τα 3 αυτά κινητά οι αναβαθμίσεις ήταν σχεδόν ίδιες και βγήκαν σχεδόν μαζί. Και γενικά οι τελευταίες αναβαθμίσεις ήταν ίδιες και για τα 3 κινητά εκτός από κάποιες μικρές λεπτομέριες.

Λογικά κάτι θ' ανακαλύψουν οι hackers :D, μπορεί ν' αργήσει κάπως πιο πολύ αλλά θα βγάλουν άκρη. Εκτός και αν τα σαΐνια της Nokia κατάφεραν να το "κλειδώσουν" για τα καλά!:D

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

και καλα δεν εχουν καποιο Ν82 να το δοκιμασουν...:p :p

 

Ποιοι δεν έχουν Ν82; Τα χακερόνια; Αυτοί έχουν από 15 κινητά, Ν82 δε θα είχαν;

Εσύ Νίκο έχεις αναβαθμίσει το δικό σου;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εσύ Νίκο έχεις αναβαθμίσει το δικό σου;

yeap, απο τις πρωτες μερες :grin:

 

edit: βασικα δεν εχουν αναβαθμισμενο Ν82 να το δοκιμασουν και τους εχει χαλασει το καλωδιο για να το αναβαθμισουν..ετσι μου ειπε ο FCA00001982349384 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν συμβαίνει αυτό είναι τραγική ειρωνία! Ολόκληροι hackers και βρίσκουν ένα καλώδιο?? :lol::p:lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

yeap, απο τις πρωτες μερες :grin:

 

edit: βασικα δεν εχουν αναβαθμισμενο Ν82 να το δοκιμασουν και τους εχει χαλασει το καλωδιο για να το αναβαθμισουν..ετσι μου ειπε ο FCA00001982349384 :lol:

Πλάκα μου κάνεις? Δεν υπάρχει αυτό... :lol: :lol: :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εξαφανιστε εικονιδια απο προγραμματα που οι περισσοτεροι απο εμας δεν θα δουλεψουν ποτε.

νεο hack στο xxxxxxxxxxxxxxxx.

το εχω δοκιμασει στο n95 8gb που εχω και δουλευει αψογα. εχω 'εξαφανισει'

περιπου 10 :D

 

 

1.πρωτα πρεπει να αποφασισετε ποια απο τα εικονιδια δεν θελετε να εμφανιζονται. στο παραδειγμα

αυτο θα πουμε οτι θελω να εξαφανισω το 'βοηθεια'. τρεχω την εφαρμογη 'βοηθεια' στο κινητο μου και χωρις να

την κλεισω τρεχω τον jbaktaskman, παω πανω στην 'βοηθεια' μεσα στον taskman και παταω c και βλεπω την

εικονα 1. γραψτε καπου τον αριθμο που εχω επιλεξει στην πρωτη σειρα δηλ.

στο παραδειγμα μας 10005234. το ιδιο κανετε και για τις αλλες εφαρμογες που δεν θελετε να φαινονται στο

μενου του κινητου σας. γραφετε τους 8 τελευταιους χαρακτηρες της πρωτης σειρας .

προσοχη ομως μπορειτε να το κανετε ΜΟΝΟ για 25 εικονιδια (αν και δεν νομιζω να

χρειαζονται περισσοτερα).

 

2.τρεχετε το capsoff ή το secman στο κινητο σας κι επιλεγετε Turn Plat. Security OFF.

ανοιγετε τον x-plore και βρισκετε το αρχειο c:\private\10202be9\101f8847.txt . αν

το αρχειο αυτο δεν υπαρχει στον παραπανω φακελο το αντιγραφετε απο το z:\private\10202be9\.

πηγαινετε πανω του με τον x-plore και πατατε 8. θα δειτε την εικονα 2. θα πατε εκει που λεει

0x8 string "1000590b,20007256,10005a32" 16777216 cap_rd=alwayspass cap_wr=WriteDeviceData

και αναμεσα στους χαρακτηρες που εχω επισημανει θα γραψετε και τους δικους σας που βρηκατε στο

πρωτο βημα δηλ στο παραδειγμα μου με την 'βοηθεια' θα πρεπει να γινει ετσι

0x8 string "1000590b,10005234,20007256,10005a32" 16777216 cap_rd=alwayspass cap_wr=WriteDeviceData

αυτο το κανετε και με τους αλλους 8ψηφιους 'αριθμους' που εχετε βρει για τις εφαρμογες που σας

ενδιαφερουν. πατατε back στον x-plore σας ρωταει να σωσει τις αλλαγες-ναι και τελος πηγαινετε στο

c:\private\10202be9\PERSISTS\ και διαγραφετε το αρχειο 101f8847.cre

 

επανεκκινηση και ειστε ετοιμοι χωρις εικονδια απο προγραμματα που δεν θα δουλεψετε ποτε

Link to comment
Share on other sites

@nektaria πολυ καλο το απογευμα θα το δοκιμασω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...