Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηρα.... πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες... το συνηθιζεις και μετα δεν χρησιμοποιεις ουτε γραφιδα.... πολυ καλη κατασκευη... η μπαταρια παιζω παιζω και δεν λεει να τελειωσει για να το φορτισω... εκανα συγχρονισμο με το outool μεσω pc suite και ολα καλα, περασα τις επαφες μου... τωρα προσπαθω να μπω μεσω wifi στο ιντερνετ αλλα δεν μπορω και εκτος αυτου προσπαθω να συνιθησω το μενου... τοσα χρονια Νοκια καταλαβαινετε..... πιο ειναι το νεο λογισμικο? και πως μπορω να δω τι εχω εγω?
Vespa
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πηρα.... πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες... το συνηθιζεις και μετα δεν χρησιμοποιεις ουτε γραφιδα.... πολυ καλη κατασκευη... η μπαταρια παιζω παιζω και δεν λεει να τελειωσει για να το φορτισω... εκανα συγχρονισμο με το outool μεσω pc suite και ολα καλα, περασα τις επαφες μου... τωρα προσπαθω να μπω μεσω wifi στο ιντερνετ αλλα δεν μπορω και εκτος αυτου προσπαθω να συνιθησω το μενου... τοσα χρονια Νοκια καταλαβαινετε..... πιο ειναι το νεο λογισμικο? και πως μπορω να δω τι εχω εγω?

 

Καλορίζικο :)!!

 

 

Η νεώτερη αναβάθμιση είναι η "R9K009".

 

- Πως μπορώ να δω το Firmware του κινητού;

 

Από την αρχική οθόνη (κατάσταση αναμονής), πατάμε «Περισσότερα» > «Κατάσταση» και βλέπουμε εκεί που λέει "Τηλέφωνο".

Link to comment
Share on other sites

ωραιος akis_k αν και εχει υποθει ξανα δεν το αψαξα να το βρω.... εψαξα να βρω για το wifi και εκει δεν βγαζω ακρη τι γινετε..... δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με του σπιτιου το wifi .... τι προγραμματα λετε να του περασω? και καρτουλα 4gb καλα δεν ειναι? ή μηπως 8gb?
Vespa
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν υπηρχε απαντηση

τελικα δουλεψε απο μονο του αφου προσπαθησα 2-3 φορες με το παλιο οπερα και

αφου πρωτα απεγκατεστησα τον beta που ειπαμε πιο πανω...

τωρα πως τι και γιατι ...?

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν υπηρχε απαντηση

τελικα δουλεψε απο μονο του αφου προσπαθησα 2-3 φορες με το παλιο οπερα και

αφου πρωτα απεγκατεστησα τον beta που ειπαμε πιο πανω...

τωρα πως τι και γιατι ...?

 

Εντάξει beta είναι ακόμα,λογικό να βγάζει προβλήματα,εκτος πάντως από αυτό,ήταν καλός so browser?Πρόλαβες να δοκιμάσεις σελίδες flash να δεις αν έχει υποστήριξη?

:)
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μου περασε να κοιταξω flash σελιδες ..

αρκετα καλος κυριος απο interface

μου τη σπαει που εχει ελληνικα στην εισαγωγη σελιδας και πρεπει να γραφω με πενακι πιο γρηγορα

 

αρκετα καλυτερος απο το αλλο οπερα που εχω αρκει αν δουλεψει...

σας ειπα εμενα μετα απο λιγο μου κολησε ολη τη συσκευη στο να μπαινει στο ιντερνετ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να περασω ενα προγραμματακι μεσω bluetooth και συγκεκριμενα το iphonelock και μου ηρθα στα μηνυματα... το ανοιγο παταω εγκατασταση και λεει ο ελεγχος ασφαλειας του στοιχειου απετυχε. αδυνατη εγκατασταση... πρωτη φορα SE και UIQ και δεν γνωριζω... επρεπε να κανω αυτο με το sign του ΙΜΕΙ???
Vespa
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θέλω να το πουλήσω γιατί το βαρέθηκα μετά από 9 μήνες.

Πόσο λέτε να το δώσω;

Υ.Γ. Με 2 gb μνήμη και σε άριστη κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θέλω να το πουλήσω γιατί το βαρέθηκα μετά από 9 μήνες.

Πόσο λέτε να το δώσω;

Υ.Γ. Με 2 gb μνήμη και σε άριστη κατάσταση;

200 euro πιστευω οτι ειναι καλη η τιμη :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για service που το πάμε ? σβήνει έτσι και μετακινηθει λίγο...

Στον Ιταλό ? Σε SE points ...εάν υπάρχουν? ή στην νονταφόνη "από εκει το αγόρασα"?

Link to comment
Share on other sites

Για service που το πάμε ? σβήνει έτσι και μετακινηθει λίγο...

Στον Ιταλό ? Σε SE points ...εάν υπάρχουν? ή στην νονταφόνη "από εκει το αγόρασα"?

Καλυτερα σε Service point! στην vodafone και να το πας,θα το στειλουν στα κεντρικα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βάλουμε firmware του G900 στο Ρ1?

Όχι φίλε μου

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να το συνδεσω μεσω WIFI το κινητο μου με το δυκτιο που εχω στο σπιτι.... και κατι ακομη.... πως περναω προγραμματα? πχ το divxplayer... τον οπερα...? το κινητο το εχω μολις μια βδομαδα....ευχαρηστω....
Vespa
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να το συνδεσω μεσω WIFI το κινητο μου με το δυκτιο που εχω στο σπιτι.... και κατι ακομη.... πως περναω προγραμματα? πχ το divxplayer... τον οπερα...? το κινητο το εχω μολις μια βδομαδα....ευχαρηστω....

 

Σχετικά με την σύνδεση Wi-Fi:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2353151#post2353151

Δες αν κάνεις τα σωστά βήματα. Επίσης αν έχεις κωδικό στο Wi-Fi, δοκίμασε χωρίς κωδικό και δες αν πετυχαίνεις έτσι σύνδεση.

Εγκατέστησε και το Pc Suite που έχεις στο cd ή κατέβασε το απο εδώ. Μετά, τις εφαρμογές του κινητού τις περνάς συνδέοντας το κινητό με το pc με usb. Κάνεις διπλό κλικ στα αρχεία sis για να γίνουν εγκατάσταση.

 

Δες και εδώ κάποια πράγματα σχετικά με το κινητό:

Sony Ericsson Ρ1 FAQ

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

florinaperis thanx!!! μετα απο αρκετες προσπαθειες το πετυχα... ειχα και κωδικο... τον εβαλα και ολα καλα... τωρα θελω να κατεβασω τον opera και να τον βαλω... και το msn.... ΙΜ+ νομιζω λεγεται... αυτα πως τα βαζω?
Vespa
Link to comment
Share on other sites

τωρα θελω να κατεβασω τον opera και να τον βαλω... και το msn.... ΙΜ+ νομιζω λεγεται... αυτα πως τα βαζω?

 

Με τον ίδιο τρόπο που σου έγραψε ο Florinaperis :)

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ ... απλα κατι ειχα διαβασει για IMEI και κτλ... τελος παντων εκανα διαφορα... και τελικα θελει sign το ΙΜΕΙ και το εκανα σε ενα κινεζικο site που ειχε δωσει ενα παιδι και οκ εβαλα και το ΙΜ και το δουλεψα..... αντε να δουμε τωρα που θα βρω τα λινκ για GPS...... και να δω πως θα τα βαλω και αυτα... thanx παιδες.....

 

το ΙΜ που ειναι για msn σε χρεωνει? καλητερα να βαλω το fring? μεσω wifi συνδεομαι....

Vespa
Link to comment
Share on other sites

το ΙΜ που ειναι για msn σε χρεωνει? καλητερα να βαλω το fring? μεσω wifi συνδεομαι....

 

Λογικά αφού συνδέετε μέσο WiFi δεν χρεώνεσαι!!

 

Αν και δεν το έχω ψάξει το συγκεκριμένο θέμα 'msn', έχω ακούσει ότι το 'Fring' είναι καλύτερο (δεν γνωρίζω γιατί :O).

Link to comment
Share on other sites

ok file aki.... εψαχνα και το touchdial που εχεις πει στην σελιδα 338 και δεν το εβρισκα αλλα τελικα οκ... απο το γνωστο μαγαζακι.... ;)
Vespa
Link to comment
Share on other sites

βασικα εβαλα το touchdial_bing_hang το οποιο πηρα μεσω αυτου τηλεφωνο και μετα πατησα να κλεισει η κληση αλλα δεν ηξερα με πιο κουμπι οποτε βγηκα και το εκλεισα με την κλασσικη κινηση και μου εκανε επανεκινηση το τηλ εχεις καποιο αλλο?
Vespa
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χτες ξεκλείδωσα τα αρχεία συστήματος για να μπορώ να βλέπω το δίσκο του τηλεφώνου. Δεν έσβησα κάποιο αρχείο, αλλά πέρασα στο sys/bin τα αρχεία για το flash plugin. Ολα καλά μέχρι σήμερα. Τώρα το κινητό είναι σβηστό και όταν το ανοίγω δείχνει το σήμα της Sony Ericsson χωρίς να ανοίγει!!!!! Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Ξανά πέρασε του το τελευταίο Firmware Update από πάνω για να σου το κάνει Hard Format.

Αν και τότε δεν σου ανάψει πήγαινε από κάποιο SonyEricsson Service!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...