Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατάσταση στην My storage / Soft Reset και το βγάζει στο Settings/Connections

 

Τιποτα... Αρνειται εμενα... Λες να φταιει το spb;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...Παρατηρηση....οταν η μπαταρια πεφτει στο 20% και κατω ....αντιο τηλεφωνο...το συστημα κοβει λειτυργειες οποτε μην περιμενετε να εχετε τηλ...θα το διαπιστωσετε απο την ενδειξη στην οθονη αναμονης η απο το μενου wi-fi.....επισης κοβει και την αυτοματη περιστροφη οθονης....

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

τελικα θέλει να μην είναι κανένα τσεκαρισμένο εκτός από το samsung widget

 

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑ !!!!!

 

hello ?? δεν φοραω μαγιο !!!!!!

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά αποχωρώ παίδες από το support ,τέτοιο σκηνικό δεν έχω ξαναδεί,

'βαριέμαι να διαβάσω,συγχωρείστε με είμαι νέος και δεν ξέρω,το ξέρω ότι έχει απαντηθεί κτλπ'

ολα αυτά οκ εγώ τα δέχομαι,αλλά και εγώ όταν ήμουν νεος πρώτα έκανα αναζήτηση και μετά ρώταγα.

τρομερό δεν είναι να λέμε για το σκιν του destinator και στην ίδια σελίδα να ρωτάει κάποιος πως θα βάλει το σκιν για το destinator?

και πολλά πολλά άλλα.

Αν έχω κάτι συγκλονιστικό να σας παρουσιάσω σχετικά με το ομνια θα το κάνω,άλλα έως εκεί.

Σας Ευχαριστώ

Ακης.

 

εγω στο ειπα χτες... δεν απανταω αμα κατι ειναι στο google ειτε ειναι πολυ ευκολο να βρεθει η λυση.. :whistle:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα... Αρνειται εμενα... Λες να φταιει το spb;

συνεχεια για obex bt

http://freewareppc.com/communication/obexinboxex.shtml

 

λοιπον το βρηκα

θελει να εγκαταστησουμε και το certs.cab

το ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/155312269/Certs.cab.html

εγκατασταση (και των δυο στη μνημη)

soft reset

και μετα φαινεται στις συνδεσεις

γραφετε που θελετε να πηγαινουν (αλλιως φτιαχνει μονο του storage card στα ελληνικα ομνια)

 

θελω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλεω για την 3.0 ΟΚ. Θελω και την 2.1.2 ομως. Αυτη ειναι διαφορετικη για την καθε οθονη η μια για ολες???

 

:lol::lol::lol::lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

:kill: ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΒΓΑΛΕΤΑΙ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΡΙΧΝΕΤΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ:lol:ΕΛΕΟΣ WINDOWS EXEI TO OMNIA ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΕΤΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ:lol:ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ:heat:

 

:respect:

:respect:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αγορά του Omnia έχασα τον ύπνο μου ... 3 μέρες σερί κοιμάμαι στις 4.00 ... ( ξυπνάω γύρω στις 07.00 ) . Έχω βάλει - βγάλει πολλά προγράμματα αλλά υπάρχει έλλειψη απο Games - emulators από οτι είδα εως τώρα .

Πάντως το κινητό είναι απίστευτα γρήγορο . Εγκατάσταση κάνει άμεσα και μετά απο την ψυχρολουσία της 1ης μέρας , που δεν είχα Spb μενού , είμαι πολύ χαρούμενος για την επιλογή μας .

Το κινητό τα σπάει :) . Super γρήγορο ακόμη δεν χρειάστηκα hard reset . Θα δοκιμάσω όσα πιο πολλά progs μπορώ και αφου καταλήξω σε 5-10 ... 20 θα τα βάλω από την αρχή :lol: .

Καλή μας συνέχεια και υπομονή - διάβασμα . Πιο εύκολα θα βρει κάποιος την απάντηση με ένα search και άλλωστε αυτό είναι και το νόημα , να ψάχνει κάποιος και μόνος του . :D

 

οταν φτασεις στις 3 εωδομαδες σερι παρε τηλ να παμε για καφε.. απο σημερα τα παραταω εχω κουραστει πολυ... εκει που λες να δοκιμασεις ενα προγραμμα κοιτας το ρολαι και λεει 2¨00 f@ck... .. θα χαζευω μονο και θα φορτωνω κανα προγραμματακι καλο αμα ειπωθει απο κανενας....

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

...Παρατηρηση....οταν η μπαταρια πεφτει στο 20% και κατω ....αντιο τηλεφωνο...το συστημα κοβει λειτυργειες οποτε μην περιμενετε να εχετε τηλ...θα το διαπιστωσετε απο την ενδειξη στην οθονη αναμονης η απο το μενου wi-fi.....επισης κοβει και την αυτοματη περιστροφη οθονης....

 

 

emena sto 20% mou douleboun ola kanonika!

to lew gia einai 20% edw kai 3-4 wres!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

το garmin που δινει (και) η vodafone ειναι σε καρτα micro sd (με ανταπτορες για sd,minisd)

μπορεις να το εγκαταστησεις και σε wm ,palm και σε symbian νομιμοτατα γιατι πολυ απλα η καρτα εχει κωδικο επανω και δεν μπορει να δουλεψει το προγραμμα στο κινητο χωρις την καρτα αρα μπορεις να το εχεις και στα δυο κινητα αλλα δε θα μπορεις ταυτοχρονα να το χρησιμοποιεις

περνα μια απο

http://ipmart-forum.com/

και θα βρεις την λυση που αναζητας.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν prob με το wifi να εχουν υποψη τους οτι η κεραια του wifi ειναι στο κατω κατω μερος της συσκευης.

Αρα προσπαθειστε να μην το καλυπτετε ειτε με χερι, ειτε αν ακουμπαει καπου και λογικα θα δειτε διαφορα. Γενικα παντως και καλο σημα οταν δεν εχω σε καποια καφετερια, συνδεομαι κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα,

 

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω τους ηδη κατοχους του Omnia να μου πουν με λιγα λογια τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα του Omnia με λιγα λογια.

Εχω διαβασει πολλα reviews Και previews, εχω διαβασει αρκετα συγκριτικα αλλα θελω την γνωμη εσας που το εχετε και το δουλευετε για να δω πως ειναι στην πραγματικοτητα και την καθημερινοτητα.

Επισης θελω να μου πειτε αν παιζει κανονικα το destinator οπως και στο cruise που παιζει απο την καρτα χωρις εγκατασταση.

Και τι λεει η μπαταρια του επισης. ειναι καλη? ποσο διαρκει περιπου ?

Ευχαριστω πολυ εκ' των προτερων και συγνωμη για το μεγαλο Post.

-καλος επεξερ.

μεγαλη οθονη

τιμια τιμη

-destinator απο καρτα οκ και κανονικα με skinγια 400χ240

 

-μπαταρια περπου 24 ωρες(μην ξεχνας 3,2 ιντσες οθονη

Link to comment
Share on other sites

χι δεν είναι ρομ,είναι κάτι παραπάνω!!!!

μόνο κάντε υπομονή!!!!!!!

 

ενα customize installation απο τα xp, οπου θα συνδεω το ομνια, θα διαλεγω ρομ και ποια προγραμματα θελω απο μια μεγαλλλλλη λιστα και σε 5 λεπτα θα εισαι ετοιμος..

 

ψηνεται κανεις να σηκωσουμε repository server με ρομς και tools ? και με ενα client tool απο xp θα φτιαχνεις το ομνια σου με οτι προγραμμα και ρομ θες...

 

μονο αυτο θελω... μπορω να βοηθησω.. αλλα θα χρειαστουμε μερικους καλους developers..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

saxovts το διόρθωσα, φαίνονται τα sites...

 

μπραβο σου καλη δουλεια

βαλε το site στην υπογραφη σου

Link to comment
Share on other sites

-μπαταρια περπου 24 ωρες(μην ξεχνας 3,2 ιντσες οθονη

 

Αν ειναι τυχερος μπορει να εχει και γυρω στις 72 ωρες.

Δυστυχως αυτα που διαβαζαμε στο εξωτερικο, εδω πρεπει να εισαι τυχερος για να τα εχεις.

Παντως ακομα κι οσων η μπαταρια μας δε βγαζει τους χρονους που περιμεναμε, για ppc ειναι καλα.

Σκεφτομαι αυτο και παρηγοριεμαι. Αν εχω προβληματικη μπαταρια και εχω καλυτερη αυτονομια απο ενα κανονικο diamond, τοτε αν τελικα λυσω το προβλημα καποια στιγμη, θα πεταω στα συνεφα :p

Link to comment
Share on other sites

για ppc ειναι καλα.

Σκεφτομαι αυτο και παρηγοριεμαι. Αν εχω προβληματικη μπαταρια και εχω καλυτερη αυτονομια απο ενα κανονικο diamond, τοτε αν τελικα λυσω το προβλημα καποια στιγμη, θα πεταω στα συνεφα :p

 

λυση δευτερη μπαταρια (και τριτη ...:lol:)

Link to comment
Share on other sites

ενα customize installation απο τα xp, οπου θα συνδεω το ομνια, θα διαλεγω ρομ και ποια προγραμματα θελω απο μια μεγαλλλλλη λιστα και σε 5 λεπτα θα εισαι ετοιμος..

 

ψηνεται κανεις να σηκωσουμε repository server με ρομς και tools ? και με ενα client tool απο xp θα φτιαχνεις το ομνια σου με οτι προγραμμα και ρομ θες...

 

μονο αυτο θελω... μπορω να βοηθησω.. αλλα θα χρειαστουμε μερικους καλους developers..

 

Μην Βιαζεσε!!!!!

 

:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μην Βιαζεσε!!!!!

 

:ninja::ninja::ninja:

 

ποσο κοντα επεσα ?

 

να ρωτησω ρε παιδες, γιατι εμενα το κινητο κραταει 3~4 μερες.. και οταν με ρωταν οι φιλοι μου τους λεω να μην το παρουνε... λογο μπαταριας.

 

υπαρχει κανεις που να εχει προβλημα εχοντας κανει τα παρακατω ?

- empty mpataria apo to deutero fortisma kai meta

- klisimo kai fortisma me 220 gia 3~4 ores mexri na prasinisei to lampaki

- 3G OFF, only GSM on for full 3 days, ON at nights

- monitor off on 10 secs

- wifi only 10 minutes per day antigrafi arxeion egkatastasis, email , weather update

- 2/3 callσ every day 2 minutes.

- 1 or 2 installations se autes tis 3 meres. kana 20 lepto me dokimes

- keep 3 days without GPS

- 5 λεπτα στο usb maximum την ημερα

κανοντας αυτα εχω 20με30% καταναλωση καθε μερα... και στην τεταρτη μερα το πρωι ειμαι 20~30% οποτε και το κλεινω για να το φορτισω

exv την μαμισια G5/G1 uk edition apo pda4u.

αμα προσπαθησετε να το κανετε αυτο και να μην το δουλεψετε πολυ θα πρεπει να εχετε διαρκεια... θα το δοκιμασει κανεις ? ή ειναι κανεις που ακομα και ετσι εχει προβλημα ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

ποσο κοντα επεσα ?

 

να ρωτησω ρε παιδες, γιατι εμενα το κινητο κραταει 3~4 μερες.. και οταν με ρωταν οι φιλοι μου τους λεω να μην το παρουνε... λογο μπαταριας.

 

υπαρχει κανεις που να εχει προβλημα εχοντας κανει τα παρακατω ?

- empty mpataria apo to deutero fortisma kai meta

- klisimo kai fortisma me 220 gia 3~4 ores mexri na prasinisei to lampaki

- 3G OFF, only GSM on for full 3 days, ON at nights

- monitor off on 10 secs

- wifi only 10 minutes per day antigrafi arxeion egkatastasis, email , weather update

- 2/3 callσ every day 2 minutes.

- 1 or 2 installations se autes tis 3 meres. kana 20 lepto me dokimes

- keep 3 days without GPS

- 5 λεπτα στο usb maximum την ημερα

κανοντας αυτα εχω 20με30% καταναλωση καθε μερα... και στην τεταρτη μερα το πρωι ειμαι 20~30% οποτε και το κλεινω για να το φορτισω

 

αμα προσπαθησετε να το κανετε αυτο και να μην το δουλεψετε πολυ θα πρεπει να εχετε διαρκεια... θα το δοκιμασει κανεις ? ή ειναι κανεις που ακομα και ετσι εχει προβλημα ?

 

μαρεσει ο συνδυασμός αγγλικών με ελληνικών σου ρεσυ!!!!

:lol:

 

άσε που αποτι βλέπω δεν παίρνεις τηλέφωνο ούτε στέλνεις και sms

φυσικό είναι να σου κρατάει μια βδομάδα!!!!!

 

:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

ποσο κοντα επεσα ?

 

να ρωτησω ρε παιδες, γιατι εμενα το κινητο κραταει 3~4 μερες.. και οταν με ρωταν οι φιλοι μου τους λεω να μην το παρουνε... λογο μπαταριας.

 

υπαρχει κανεις που να εχει προβλημα εχοντας κανει τα παρακατω ?

- empty mpataria apo to deutero fortisma kai meta

- klisimo kai fortisma me 220 gia 3~4 ores mexri na prasinisei to lampaki

- 3G OFF, only GSM on for full 3 days, ON at nights

- monitor off on 10 secs

- wifi only 10 minutes per day antigrafi arxeion egkatastasis, email , weather update

- 2/3 callσ every day 2 minutes.

- 1 or 2 installations se autes tis 3 meres. kana 20 lepto me dokimes

- keep 3 days without GPS

- 5 λεπτα στο usb maximum την ημερα

κανοντας αυτα εχω 20με30% καταναλωση καθε μερα... και στην τεταρτη μερα το πρωι ειμαι 20~30% οποτε και το κλεινω για να το φορτισω

exv την μαμισια G5/G1 uk edition apo pda4u.

αμα προσπαθησετε να το κανετε αυτο και να μην το δουλεψετε πολυ θα πρεπει να εχετε διαρκεια... θα το δοκιμασει κανεις ? ή ειναι κανεις που ακομα και ετσι εχει προβλημα ?

 

αναλογως τι χρηση κανει ο καθενας...απλα να σου πω τι γινετε κ ολοι διαμαρτυρονται?

το εχουν παρει οι περισσοτεροι προσφατα κ εχει τοσα πολλα να ψαξουν που ειναι στην τσιτα το ομνια συνεχεια ...κ εγω τα ιδια κανω...:ninja:

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

πηγα πλαισιο σημερα και το εβαλα διπλα σε ενα diamond..

και ειχα και δυο φιλους μαζι μου που δεν εχουνε pda και δεν εχουμε καποιο κολλημα με τις μαρκες..

και οι δυο μου ειπαν οτι διαφορα στο χρωμα και φωτεινοτητα δεν βλεπαν αξιολογη.. αλλα το 1 δακτυλο διαφορας στο μεγεθος οθονης ηταν καπως αισθητο..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

συνεχεια για obex bt

http://freewareppc.com/communication/obexinboxex.shtml

 

λοιπον το βρηκα

θελει να εγκαταστησουμε και το certs.cab

το ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/155312269/Certs.cab.html

εγκατασταση (και των δυο στη μνημη)

soft reset

και μετα φαινεται στις συνδεσεις

γραφετε που θελετε να πηγαινουν (αλλιως φτιαχνει μονο του storage card στα ελληνικα ομνια)

 

θελω εντυπωσεις

 

Με το πληκτρολογιο πρεπει να το κανουμε το γραψιμο ε; Μαλλον κανα copy/paste θα κανω...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...