Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:ninja:

FILARAKIA THELW POLU BOITHEIA.

EIMAI AMERIKH KAI AURIO FEUGW,AN PARW OMNIA APO EDW THA KLEIDWSEI STHN ELLADA OPWS TO IPHONE H OXI!!!

SAS PARAKALW POLU APANTHSTE KAI EDW KAI ME MAIL STO: MiRo11285@hotmail.com

THANX!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα δοκιμασε κανεις το garmin? φαινετε πολυ καλο.

saxovts???

@skordilis

εχω φορτωσει το ω5.0.10 και εβαλα και τους χαρτες 2009 v11, που μαλλον ειναι οτι πιο τελευταιο.. αλλα μου βγαζει οτι δεν μπορει να κανει αναζητηση γιατι ο χαρτης δεν ειναι λεπτομερης...

 

τι παιζει ? :!:

- δεν φορτωσε καλα τους χαρτες ? (οταν το ανοιγω μου βγαζει οτι ειμαι καπου μεσα στην αθηνα αλλα οι χαρτες ειναι οτι νανε..

- ή οι χαρτες ειναι ελλειπης και πρεπει να φορτωσω το 1.50 που ειπες χτες βραδυ ?

 

και επισεις το προγραμμα νομιζω κλειδωνει. ακομα και οταν ειναι στον χαρτη.. :( (οκ το εφτιαξα αυτο απο τα settings για οθονη)

παντος μετα απο μια πρωτη επαφη το προγραμμα πρεπει να ειναι πολλα χρονια μπροστα απο τα dest και igo08.

και χωρις να πειραξω τιποτα παιζει μια χαρα στην αναλυση του ομνια και παρολο που εχω UK το μενου ειναι ολο ελληνικοτατο.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρησιμοποιεί κανείς το SK Tools στο OMNIA; (κατά την εγκατάσταση δεν βρήκα επιλογή της ανάλυσης της οθόνης μας, γι' αυτό και δεν το εγκατέστησα).

Το Memaid είναι μονόδρομος;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

οταν λες firmware upadater που το βρηκες το ειχε μεσα στο cd;[/QU

 

Οχι δεν το εχει στο cd.Απο εδω το βρηκα http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/sg/sub02_xp.jsp#

 

για πες, το έκανες το update????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι ,προσπαθισα για λιγο να μπω στο wed μεσω wifi αλλα εμπενε συνεχωσ μεσω gprs εψαξα στισ σελιδεσ αλλα σε βρικα κατι ισωσ και λογο κουρασεισ..γεννηθηκε ο διαδοχοσ πριν λιγεσ μερεσ...
Link to comment
Share on other sites

paidia na rwtisw?

pws mporoume na balou,e dikamas tragoudia ws ixo kliseis.

mp3 kata protimish?

 

thanks

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρησιμοποιεί κανείς το SK Tools στο OMNIA; (κατά την εγκατάσταση δεν βρήκα επιλογή της ανάλυσης της οθόνης μας, γι' αυτό και δεν το εγκατέστησα).

Το Memaid είναι μονόδρομος;

 

den exeis problima...

bale tin analish pou arxizei apo Q

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡα,παιδια.ξερετε μηπως τι ειναι στο μενου ηχοι-ηδοποιησεις οταν βαζεις π.χ για την εισερχομενη κληση εναν ηχο ,απο κατω λεει ''πλ. φωτ. -.. το κλικαρεις κ εχει επιλογη απο 5' εως 60'.τι ειναι αυτη η επιλογη?

κ κατι αλλο παρακαλω βαζω κουδουνισμα ξυπνητηριου εναν ηχο αλλα χτυπαει αλλος .γιατι ?

ξερετε πως μπορω να βαλω ηχο ξυπνητηριου δικο μου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

paidia na rwtisw?

pws mporoume na balou,e dikamas tragoudia ws ixo kliseis.

mp3 kata protimish?

 

thanks

 

βαλε το mp3 που θες στο my device>my ringtones και μετα απο το sounds and notifications το επιλεγεις σαν ηχο εισερχομενης κλησης

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να εχει λυσει το πεοβλημα αποθηκευσης εισερχομενων αρχειων μεσω bluetooth, να μην πηγαινουν στο my device>my documents αλλα στη my storage.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τρείς ερωτήσεις......Όταν έχω κλειστό το κινητό και με παίρνουν τηλέφωνο, όταν μετά το ανοίγω μου εμφανίζει μήνυμα με τον αριθμό που με κάλεσε..Μήπως υπάρχει πρόγραμμα που να δείχνει ποιά επαφή απο αυτές που έχω στο κινητό μου με κάλεσε αντί για τον αριθμό.....

Και κάτι άλλο: μπορεί κάποιος να με πει πως εγκαθιστώ το menu του iphone και του diamond...εχω ελληνική rom.....μπορω να τα εγκαταστήσω...που μπορώ να τα βρω..? σε ποια σελίδα του forum υπάρχουν οδηγίες..?

τελικά μπορεί κάποιος να δει ταινία με υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο η πρέπει να τους ενσωματώσει στην ταινία....??

 

μπορεί να έχουν χιλιοειπωθεί αλλά εγώ όπως και φίλοι μου που έχουν το κινητό αυτό δεν έχουν καταλάβει αυτά που ρωτάω...!!

αν μπορεί κάποιος και έχει την διάθεση ας βοηθήσει......:)

Link to comment
Share on other sites

τελικά μπορεί κάποιος να δει ταινία με υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο η πρέπει να τους ενσωματώσει στην ταινία....??

 

μπορεις να δεις ταινια και με τους δυο τροπους, αν ειναι ενσωματωμενοι οι υποτιτλοι κανενα προβλημα, αν οχι, τους μετατρεπεις σε .smi τους βαζεις στον ιδιο φακελο με το avi και απολαμβανεις.

 

βαλε το TCPMP για να δεις τις ταινιες

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δεις ταινια και με τους δυο τροπους, αν ειναι ενσωματωμενοι οι υποτιτλοι κανενα προβλημα, αν οχι, τους μετατρεπεις σε .smi τους βαζεις στον ιδιο φακελο με το avi και απολαμβανεις.

 

βαλε το TCPMP για να δεις τις ταινιες

 

πρεπει να τους ενσωματώσεις.. το coreplayer 1.2.5 ειναι επισης μια καλη επιλογη και παιζει και σαν utubeplayer.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ........

Ξέρεις κανείς αν το Fun contact κάνει σορτάρισμα επαφων με περισσότερα πεδία (ονομα και επίθετο) γιατί το υπάρχον στο ΟΜΝΙΑ έχει μόνο ένα πεδίο......????

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡα,παιδια.ξερετε μηπως τι ειναι στο μενου ηχοι-ηδοποιησεις οταν βαζεις π.χ για την εισερχομενη κληση εναν ηχο ,απο κατω λεει ''πλ. φωτ. -.. το κλικαρεις κ εχει επιλογη απο 5' εως 60'.τι ειναι αυτη η επιλογη?

κ κατι αλλο παρακαλω βαζω κουδουνισμα ξυπνητηριου εναν ηχο αλλα χτυπαει αλλος .γιατι ?

ξερετε πως μπορω να βαλω ηχο ξυπνητηριου δικο μου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα SAXOVTS

 

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου στείλεις και μένα ενα Pm για το πως γίνεται η εγκατάσταση του dest 7 και των χαρτών..Εχω κατεβάσει και ένα link από navimania για τη μετέπειτα μεταφορά των αρχείων στη my storage card

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου εκ των προτέρων

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα SAXOVTS

 

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου στείλεις και μένα ενα Pm για το πως γίνεται η εγκατάσταση του dest 7 και των χαρτών..Εχω κατεβάσει και ένα link από navimania για τη μετέπειτα μεταφορά των αρχείων στη my storage card

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου εκ των προτέρων

 

:):):)

 

Το χεις!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι ,προσπαθισα για λιγο να μπω στο wed μεσω wifi αλλα εμπενε συνεχωσ μεσω gprs εψαξα στισ σελιδεσ αλλα σε βρικα κατι ισωσ και λογο κουρασεισ..γεννηθηκε ο διαδοχοσ πριν λιγεσ μερεσ...

 

καταρχην να χαίρεσαι τον διάδοχο,στο θέμα μας τώρα.

αρχικά πρεπει να βάλεις το nodata για να κόψεις κάθε επικοινωνία gprs με το ιντερνερτ,όποτε από το πρόγραμμα θα αφαιρέσεις τυχόν συνδέσεις του στιλ wind internet,cosmote my internet,wap ktlp.

το επόμενο βήμα σου είναι να κάνεις 2 ρυθμίσεις,η μια είναι στο settings>connections>browser connection, όπου κει θα βάλεις η select netowork>Internet η θα τικαρεις το αυτόματο.

μετά πας στον οπερα και στις επιλογές > συνδέσεις θα επιλέξεις πάλι η ιντερνετ η αυτόματο.

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen01-2.jpg

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen02-3.jpg

 

http://i462.photobucket.com/albums/qq342/omniacs/Screen05-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

κατι που δεν εχω καταλαβει με το nodata. αν θελω να μπαινω οποτε θελω με wifi και καποια αλλη στιγμη να θελω να μπω με gprs μπορω να το κανω με αυτο το προγραμμα ή με αυτο απομονονεις εντελως το gprs ;
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...