Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ligh perisoteri voithia h Internal Storage einai afti pou exei 8 gb h 100 mb

 

Τα 8GB.

 

lkai kati allo otan vazw enan hxo gia hxo klisis prwta to antigrafei sto fakelo windows rings o

opoios einai stin mnimi twn 100mb

 

Πως βάζεις τον ήχο κλήσης;

 

(Γράψε με ελληνικούς χαρακτήρες εάν σου δίνεται αυτή η δυνατότητα)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα 8GB.

 

 

 

Πως βάζεις τον ήχο κλήσης;

 

(Γράψε με ελληνικούς χαρακτήρες εάν σου δίνεται αυτή η δυνατότητα)

 

εναν ηχο που τον εχω στις αποθικευσεις μου τον μαρκαρω παταω την επιλογη ορισμος ως ηχος κλησης και τοτε κανει τον ηχο ton αντιγραφη στο windows/rings

ο οποιος πιανει χωρο στην μικρη την μνημη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εναν ηχο που τον εχω στις αποθικευσεις μου τον μαρκαρω παταω την επιλογη ορισμος ως ηχος κλησης και τοτε κανει τον ηχο ton αντιγραφη στο windows/rings

ο οποιος πιανει χωρο στην μικρη την μνημη

 

Επέλεξε τον από το Start -> Settings -> Sounds & Notifications -> Notifications (tab) και στο Event να λέει "Phone: Incoming call".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατί το λες αυτό?

γιατί να μην δουλέψει τι πρόβλημα αντιμετώπισες εσύ ?

Den doylepse poly apla!! kai den to leo mono egw alla kamia 10 atoma sto xda;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε τον από το Start -> Settings -> Sounds & Notifications -> Notifications (tab) και στο Event να λέει "Phone: Incoming call".

 

δυστιχως οταν ο ηχος ειναι αποθικευμενος στις αποτηικευσεις μου διλαδη στην μεγαλη μνημη δεν εμφανιζετε στο Start -> Settings -> Sounds & Notifications -> Notifications (tab) και στο Event να λέει "Phone: Incoming call"

Link to comment
Share on other sites

Den doylepse poly apla!! kai den to leo mono egw alla kamia 10 atoma sto xda;)

 

τι να σου πω,έμενα δουλευει και τρέχει σαν νεράκι

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δυστιχως οταν ο ηχος ειναι αποθικευμενος στις αποτηικευσεις μου διλαδη στην μεγαλη μνημη δεν εμφανιζετε στο Start -> Settings -> Sounds & Notifications -> Notifications (tab) και στο Event να λέει "Phone: Incoming call"

 

Έχεις βάλει τους ήχους σου στον συγκεκριμένο φάκελο που σου είπα πιο πάνω; Πρέπει να είναι εκεί για να το δεις στα Notifications.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω,έμενα δουλευει και τρέχει σαν νεράκι

 

:)

 

 

Ok ebala -NET Compact Framework 2.0 Redistributable- ayto sto pc kai to ekane setup kai to omnia kai ekana setup to cab to 3.5 kai twra to phre;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

ειδα κατι ποστ πιο πισω για καποιους που ειχανε προβληματα με το destinatorr

εγω ρε παιδια προσωπικα πριν λιγο το εβαλα και δεν εχω νιωσει πιο ικανοποιημενος ποτε

δεν χρειαστηκε ουτε να βαλω το gpsgate για να μην φανω υπερβολικος μου βρηκε 8 δορυφορους σε 30sec

saxon αυτο που μου ειπες για την καμερα ευτυχως δεν μου το εκανε.αλλα οταν κανω shutdown κατω δεξια οπως σβυνει το κινουμενο λογοτυπο μενει ενα ιχνο σαν δακτυλικο αποτυπωμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω το λαμπάκι ή την οθόνη να δίνουν κάποιο σημάδι προειδοποίησης στα νέα μηνύματα ή τις αναπάντητες ? επίσης, πως μπορώ να απενερφοποιήσω την ενοχλητική δόνηση σε κάθε πάτημα πλήκτρου? τέλος, βρέθηκε τελικά λύση με τους τόνους στα ςλληνικά, καθώς και τις διαστάσεις του πληκτρολογίου? Ή το πληκτρολόγιο είναι πολύ μικρό ή τα δάχτυλα μου πολύ μεγάλα :worry:

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω το λαμπάκι ή την οθόνη να δίνουν κάποιο σημάδι προειδοποίησης στα νέα μηνύματα ή τις αναπάντητες ? επίσης, πως μπορώ να απενερφοποιήσω την ενοχλητική δόνηση σε κάθε πάτημα πλήκτρου? τέλος, βρέθηκε τελικά λύση με τους τόνους στα ςλληνικά, καθώς και τις διαστάσεις του πληκτρολογίου? Ή το πληκτρολόγιο είναι πολύ μικρό ή τα δάχτυλα μου πολύ μεγάλα :worry:

 

Ευχαριστώ πολύ

 

boy gia ta 2 prota pas Enar3h/Ry8miseis to 1 einai hxoi kai to 2 donhsh markare to kai pata ok;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ... 11 ώρες μετά την φόρτιση και με 2 ώρες mp3 και περίπου 20 λετπά τηλέφωνα και 2 soft reset το κινητό είναι στο 90% ... Όσοι έχετε πρόβλημα με την μπαταρία το πιο πιθανό είναι να φταίνε οι φορτιστές ρεύματος ... δοκιμάστε φόρτιση από USB ... Αύριο θα μιλήσω και με την Τεχνική Υποστήρικη Samsung για το θέμα ..

 

 

Λοιπόν τελικά έχει πρόβλημα το τηλέφωνο .... 14 ώρες μετά την φόρτιση με επιπλέον 5 λεπτά ομιλίας και χρησιμοποίηση GPS από γλυφάδα σε Ηλιούπολη η μπαταρία είναι στο 30% ... δεν βγάζει πάνω από 18 ώρες με τίποτα ... Αύριο απόγευμα πάω να το αλλάξω

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εψαξα στο φορουμ αλλα δεν βρηκα καποια σαφη απαντηση.....

Υπάρχει προεγκατεστημενη φωνητικη κλήση στο ΟΜΝΙΑ?Οχι φωνητικη πληκτρολογηση ή φωνητικες εντολες.....να λεω Κωστας και να τηλεφωνει εννοω....

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει καποιος σε ελληνικο το htc cab?

Εμενα παντος δεν μου ανοιγει.....

 

εβαλα το πρωι το manila 2d για diamond (στην υπογραφη του SAXOVTS)

τιποτα (δεν ανοιγε ,υπηρχε μονο o φοντος

εβαλα τωρα το idiamond .cab (omniaallyouneed)

τιποτα παλι τα ιδια

 

μαλλον φταιει η ελληνικη ρομ

Link to comment
Share on other sites

για οποίον θέλει να μην ακούγετε ήχος στην camera πάρτε το παρακάτω

 

http://rapidshare.com/files/153332576/CameraMute_v0.2.rar

Link to comment
Share on other sites

ligh perisoteri voithia h Internal Storage einai afti pou exei 8 gb h 100 mb kai kati allo otan vazw enan hxo gia hxo klisis prwta to antigrafei sto fakelo windows rings o

opoios einai stin mnimi twn 100mb

 

h Internal Storage μου δεν εχει φακελο my documents το μονο φακελο που εχει ειναι

ο dcim

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά έχει πρόβλημα το τηλέφωνο .... 14 ώρες μετά την φόρτιση με επιπλέον 5 λεπτά ομιλίας και χρησιμοποίηση GPS από γλυφάδα σε Ηλιούπολη η μπαταρία είναι στο 30% ... δεν βγάζει πάνω από 18 ώρες με τίποτα ... Αύριο απόγευμα πάω να το αλλάξω

 

γνωμη μου

πηγαινε αλλαξε το

δεν υπαρχει λογος να το κρατησεις

και να το ξαναλαξεις παλι αν δεν μεινεις ικανοποιημενος (βλεποντας και κανοντας,

τουλαχιστον κανε μια συγκριση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εψαξα στο φορουμ αλλα δεν βρηκα καποια σαφη απαντηση.....

Υπάρχει προεγκατεστημενη φωνητικη κλήση στο ΟΜΝΙΑ?Οχι φωνητικη πληκτρολογηση ή φωνητικες εντολες.....να λεω Κωστας και να τηλεφωνει εννοω....

 

Τα πάντα υπάρχουν!!!!

Cyberon Speed Dial for Omnia

 

http://rapidshare.com/files/153334206/CyberonVoiceSpeedDial_Omnia.cab

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
h Internal Storage μου δεν εχει φακελο my documents το μονο φακελο που εχει ειναι

ο dcim

 

Φτιάξτον εάν δεν υπάρχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την εγκατάστασει του spb mobile κάνω soft reset?Επίσης το hard reset γίνεται πατώντας τα κουμπιά για απάντησεις κλήσης και ακύρωσεις κλήσης και το κουμπι του soft reset με το stylus?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μετά την εγκατάστασει του spb mobile κάνω soft reset?

 

Να κάνεις.

 

το hard reset γίνεται πατώντας τα κουμπιά για απάντησεις κλήσης και ακύρωσεις κλήσης και το κουμπι του soft reset με το stylus?

Ευχαριστώ.

 

Ακριβώς ή μέσα από το Main menu -> Settings -> System -> Hard Reset

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την εγκατάστασει του spb mobile κάνω soft reset?Επίσης το hard reset γίνεται πατώντας τα κουμπιά για απάντησεις κλήσης και ακύρωσεις κλήσης και το κουμπι του soft reset με το stylus?

Ευχαριστώ.

 

to soft reset γίνετε πατώντας την τρυπούλα με το stylus,το to hard reset όπως το είπες αρκεί να μην αφήσεις τα 2 κουμπιά μέχρι να βγει το μήνυμα για φορματ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά και κάτι ακόμα.Δηλαδή απο ότι κατάλαβα το soft reset είναι κάτι σαν την επανεκίνηση του υπολογιστή?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά και κάτι ακόμα.Δηλαδή απο ότι κατάλαβα το soft reset είναι κάτι σαν την επανεκίνηση του υπολογιστή?

 

έτσι ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα κατι μου μαλλον μου κανει για προβλημα

τελειωσε η μπαταρια ,εκλεισε το κινητο και το συνδεσα με το usb στο pc

και δεν φορτιζει

το ανοιξα με το power πηγε να φορτισει(ανοιξε το κοκκινο λαμπακι αλλα εκλεισε παλι

γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...