Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μόνη διαφορά του προ με το διαμάντι είναι το βάρος και το πάχος ... στις διαστάσεις ίδια είναι (εκτός και αν ανοίξετε το πληκτρολόγιο του.)

 

Eh... δεν είναι και λίγο το πάχος και το βάρος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για αυτά που προσφέρει μια χαρά είναι
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

σορρυ ρε παιδια γιατι εχω τρελλαθει.θεω να παρω το κινητο απο windλογω αναβαθμσης αλλα δεν βγαζω ακρη.μπορει να μου εξηγησει τι σημαινει βαζει ελληνικα?

αν παθει κατι εγω που το παω για σερβις?

και αυτο που ειπε καποιος οτι αν βαλω ανεπισημη ρομ αν τα σβησω ολα και το παω στην ace δεν χανει την εγγυηση ισχυει?

βαρεθηκα να περιμενω

ευχαριστω

 

Αποτι μου ειπαν στη WIND οι συσκευες που δινουν δεν ειναι οι ελληνικες και δεν εχουν καμια σχεση με την ACE HELLAS. Το service μου ειπαν οτι το αναλαμβανουν αυτοι.Δε ξερω αν σπαει η εγγυηση αμα βαλεις κατι ανεπισημο.

Οι συσκευες που εδινε η WIND μεχρι πριν μια εβδομαδα τουλαχιστον δεν ειχαν Ελληνικη γραμματοσειρα.Εγραφες στα αγγλικα δηλαδη.Τωρα εχει βγει ανακοινωση για οσους ειχαν αυτες τις συσκευες να τις πανε σε καποιο καταστημα της WIND για να τους περασουν τα ελληνικα. Ελληνικο μενου υπηρχε αλλα με hard reset χανοταν.

 

Διαβασα σε καποια post οτι με αλλαγη της ROM χανεις την εγγυηση. Στην προκειμενη περιπτωση η αλλαγη, εαν βεβαια ειναι αλλαγη, την κανει η ιδια η WIND οποτε δεν νομιζω να σου πει οτι εχασες την εγγυηση.

Εγω το πηγα στη WIND και περιμενω ακομη..Μολις το παρω στα χερια μου θα σας πω τα αποτελεσματα.Εαν προκειται για καποια ROM η για πατεντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αποτι μου ειπαν στη WIND οι συσκευες που δινουν δεν ειναι οι ελληνικες και δεν εχουν καμια σχεση με την ACE HELLAS. Το service μου ειπαν οτι το αναλαμβανουν αυτοι.Δε ξερω αν σπαει η εγγυηση αμα βαλεις κατι ανεπισημο.

 

Stin Ellada o apokleistikos antiproswpos twn ellinikwn syskevwn einai i ACE Hellas. Ean ta ellinika den einai tis ACE Hellas, den tha einai kai ta episima. Min perimeneis eggyisi h' ypostiriksi apo tin ACE Hellas ean baleis ellinika apo allou.

 

Τωρα εχει βγει ανακοινωση για οσους ειχαν αυτες τις συσκευες να τις πανε σε καποιο καταστημα της WIND για να τους περασουν τα ελληνικα.

 

To exoume akousei kairo afto twra alla tha elega min perimeneis kati.

 

Ελληνικο μενου υπηρχε αλλα με hard reset χανοταν.

 

Den gnwrizw kapoion pou na to epibebaiwnei afto.

 

Στην προκειμενη περιπτωση η αλλαγη, εαν βεβαια ειναι αλλαγη, την κανει η ιδια η WIND οποτε δεν νομιζω να σου πει οτι εχασες την εγγυηση.

 

Analoga apo to poion perimeneis na exeis eggyisi. Ean stirizesai sti Wind, tha exeis. Ean pathei kati i syskevi, tha tin parei kai tha tin steilei sto ekswteriko.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει τιποτα αντιστοιχο, ωστε να παιρνει προβλεψεις για τον καιρο απο αλλο site? Γιατι το συγκεριμενο δεν εχει την πολη που θελω (Γιαννενα) ενω αλλα την εχουν..

 

 

File mou giati den dwkimazeis kai auto :

 

http://www.myphone.gr/software/file-443.html

 

gia ellada exei ta panta...

Link to comment
Share on other sites

Shmera parelava auth thn mpataria..

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=270268449552

 

den megalonh polu se megethos kai h poiothta kataskeuhs einai polu kalh..

Link to comment
Share on other sites

Shmera parelava auth thn mpataria..

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=270268449552

 

den megalonh polu se megethos kai h poiothta kataskeuhs einai polu kalh..

 

Ωπ, ωραίος :)

 

Περιμένουμε εντυπώσεις και χρόνους ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ξεχνάς τα ελληνικά της ACE Hellas.

 

Aπο τη στιγμή που δεν θα βαλω ανεπισημη rom και μπορω να περασω ελληνικό πληκτρολόγιο/εφαρμογές (διατηρώντας την εγγύηση), ποια η διαφορά?

:)
Link to comment
Share on other sites

Aπο τη στιγμή που δεν θα βαλω ανεπισημη rom και μπορω να περασω ελληνικό πληκτρολόγιο/εφαρμογές (διατηρώντας την εγγύηση), ποια η διαφορά?

 

 

Gia mena kamia h diafora...apla to menu tou thlefwnou sou tha einai sta agglika..anth gia εναρξη θα γραφει start.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα του forum. Ήθελα να κάνω και εγω με την σειρά μου μια ερώτηση στους εδώ guru. Είμαι κάτοχος του διαμαντιού εδώ και 1 μήνα και κάτι και μόλις χθές είχα ένα κόλλημα με το Destinator 6 και 7. Κάνωντας ένα soft reset δεν έγινε κάτι οπότε στράφηκα στην λύση του hard reset. Διαπίστωσα όμως ότι δεν περνάει το menu του allign screen. Από μια έρευνα στο διαδίκτυο διάβασα ότι είναι ένα γνωστό πρόβλημα. Μήπως κάποιος από εσάς έχει καταφέρει να το προσπεράσει; Έχω καθαρίσει την οθόνη, έχω δοκιμάσει ό,τι και αν βρήκα μέχρι τώρα αλλά τίποτα, ξέρει κανείς κάτι;

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Link to comment
Share on other sites

Stin Ellada o apokleistikos antiproswpos twn ellinikwn syskevwn einai i ACE Hellas. Ean ta ellinika den einai tis ACE Hellas, den tha einai kai ta episima. Min perimeneis eggyisi h' ypostiriksi apo tin ACE Hellas ean baleis ellinika apo allou.

 

Φιλε athanaso77 οπως ειπα και στο post μου, οι συσκευες της WIND ΔΕΝ εχουν σχεση με την ACE HELLAS καθως δεν ειναι οι ελληνικες.Οποτε εγγυηση δεν εχουν απο αυτους.Η WIND με διαβεβαιωσε οτι αναλαμβανει αυτη σε περιπτωση βλαβης.

 

To exoume akousei kairo afto twra alla tha elega min perimeneis kati.

 

Οπως ειπα εγω την εχω στειλει τη συσκευη, αρα ισχυει.

 

Den gnwrizw kapoion pou na to epibebaiwnei afto.

 

Το επιβεβαιωνω εγω μιας και η δικια μου συσκευη δεν ειναι η ελληνικη και με hard reset εφυγε το ελληνικο μενου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aπο τη στιγμή που δεν θα βαλω ανεπισημη rom και μπορω να περασω ελληνικό πληκτρολόγιο/εφαρμογές (διατηρώντας την εγγύηση), ποια η διαφορά?

 

Kanena problima sto thema tis eggyisis. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το επιβεβαιωνω εγω μιας και η δικια μου συσκευη δεν ειναι η ελληνικη και με hard reset εφυγε το ελληνικο μενου.

 

Epeidi den exw katalabe ti syzitame... i syskevi sou otan tin agorases apo ti Wind eixe arxika plires elliniko menu? Kai an nai... poios to exei ftiaksei afto? H' toulaxiston ti sou eipan sti Wind?

 

Episis ta ellinika pou tha sou baloun apo pou ta exoun brei? Poios ta exei ftiaksei? Exeis enimerwsi apo ti Wind gia afto?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Epeidi den exw katalabe ti syzitame... i syskevi sou otan tin agorases apo ti Wind eixe arxika plires elliniko menu? Kai an nai... poios to exei ftiaksei afto? H' toulaxiston ti sou eipan sti Wind?

 

Episis ta ellinika pou tha sou baloun apo pou ta exoun brei? Poios ta exei ftiaksei? Exeis enimerwsi apo ti Wind gia afto?

 

Η συσκευη δεν ειχε ελληνικο μενου αρχικα, ο πωλητης στο καταστημα της WIND περασε το ελληνικο μενου.Δεν γνωριζω το ποιος το ειχε φτιαξει.Απλα με το 1ο hard reset χαθηκε.

 

Ενημερωθηκα απο την WIND οτι οι κατοχοι του Diamond εαν θελουν, μπορουν να πανε σε οποιοδηποτε καταστημα της WIND και να δωσουν τη συσκευη ωστε αυτη να σταλθει στα κεντρικα της WIND στην Αθηνα και εκει με καποιο firmware update, συμφωνα με τον πωλητη στη WIND παντα, να περαστει το ελληνικο πληκτρολογιο και ελληνικο μενου.Απο εκει και περα δεν γνωριζω εαν ειναι επισημα η οχι αυτα που τηα περαστουν.:wacko:

 

Γιαυτο και ρωτησα αρχικα εαν καποιος ξερει τι ακριβως γινεται.Γιατι εαν με καποιο hard reset τα ελληνικα χαθουν ειναι waste ολη η ιστορια.:O

Link to comment
Share on other sites

kalimera !!!!

exo pari to htc diamond edo kai mia bdomada eimai ligaki asxetos apo pda

kai tha hthela na mou peite pou boro na bro to ta office sto kin mou?

 

start-->mobile office (αν δεν κανω λαθος)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από georgiosgab

kalimera !!!!

exo pari to htc diamond edo kai mia bdomada eimai ligaki asxetos apo pda

kai tha hthela na mou peite pou boro na bro to ta office sto kin mou?

start-->mobile office (αν δεν κανω λαθος)

 

 

prepi na ta peraso prota apo to pc sto pda?????

mobile office den mou bgazi start

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη δεν ειχε ελληνικο μενου αρχικα, ο πωλητης στο καταστημα της WIND περασε το ελληνικο μενου.Δεν γνωριζω το ποιος το ειχε φτιαξει.Απλα με το 1ο hard reset χαθηκε.

 

Ενημερωθηκα απο την WIND οτι οι κατοχοι του Diamond εαν θελουν, μπορουν να πανε σε οποιοδηποτε καταστημα της WIND και να δωσουν τη συσκευη ωστε αυτη να σταλθει στα κεντρικα της WIND στην Αθηνα και εκει με καποιο firmware update, συμφωνα με τον πωλητη στη WIND παντα, να περαστει το ελληνικο πληκτρολογιο και ελληνικο μενου.Απο εκει και περα δεν γνωριζω εαν ειναι επισημα η οχι αυτα που τηα περαστουν.:wacko:

 

Γιαυτο και ρωτησα αρχικα εαν καποιος ξερει τι ακριβως γινεται.Γιατι εαν με καποιο hard reset τα ελληνικα χαθουν ειναι waste ολη η ιστορια.:O

 

 

Theoritika auto to pragma den ginete....to ellhniko plhktrologio to exei etsi ki'allios mesa to thlefwno ..apla trexeis ena arxeio kai to energopoihs...twra to ellhniko menu den ginete na mpei(theoritika)..

Praktika twra uparxoun sto internet kapia arxeia ths ace..ta opoia ta exoun spasei kai mporeis na peraseis ellhnika se opiodipote suskeuh...

Auto einai paranomo kai polu ripsokindyno na to kanei h wind...ean thn paroun xamparh tha exei nomikes koirwseis...

Link to comment
Share on other sites

οχι τα εχει μεσα...στο δικο μου τουλαχιστον!

το ελεγξα παλι, λεει "office mobile"

 

το εχει μεσα το προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

ego to pira apo germano kai den boro na ta bro mesa ok!

se euxaristo pados !

aaa ekana anazitisi kai den to brike

 

 

File mou mhn psaxneis mesa sta programata..den tha to breis ekei...

 

patontas to koumpi εναρξη..αμεσως μετα θα το δεις ειναι δευτερο μετα το σημερα...office mobile.

Link to comment
Share on other sites

@ athanasso

 

[Den mpainei se syskeves pou einai agorasmenes ektos Elladas. Kai na to trekseis tha sou kollisei giati tsekarei to IMEI tis syskevis kai meta pas gia hard reset.

 

Σε καποιο αλλο φορουμ ειχες γραψει το παραπανω.

 

Εχεις την καλωσυνη να μου το εξηγησεις ?

 

Δηλαδη αδικως " σκοτωνομαστε" ???

 

Αν ειναι Αγγλικη η συσκευη ακομη και αν καπου δινοταν η rom για κατεβασμα δεν προκειται να μπουν τελικα Ελληνικα ?

 

Μοναδικη πιθανοτητα για Ελληνικα θα ειναι με την εγκατασταση της rom του swtos ?

 

Συγγνωμη αν εγινα κουραστικος με τις ερωτησεις αλλα πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τοσο μπερδεμενο

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

@ athanasso

 

 

 

Σε καποιο αλλο φορουμ ειχες γραψει το παραπανω.

 

Εχεις την καλωσυνη να μου το εξηγησεις ?

 

Δηλαδη αδικως " σκοτωνομαστε" ???

 

Αν ειναι Αγγλικη η συσκευη ακομη και αν καπου δινοταν η rom για κατεβασμα δεν προκειται να μπουν τελικα Ελληνικα ?

 

Μοναδικη πιθανοτητα για Ελληνικα θα ειναι με την εγκατασταση της rom του swtos ?

 

Συγγνωμη αν εγινα κουραστικος με τις ερωτησεις αλλα πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τοσο μπερδεμενο

 

An h suskeuh sou einai agorasmenh apopoudipote alla den einai h epishmh ths ace ellas den mporeis na valeis plhrws to ellhniko menu....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξεκαθαρίζουμε λίγο τα πράγματα και να μην μπερδεύεστε:

 

Έχουμε δύο ειδών συσκευές. Αυτές που έχουν ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΤΗΣ ACE HELLAS στο κουτί τους και είναι οι ΜΟΝΕΣ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ WINDOWS. (μιας και όταν μιλάμε για ελληνική συσκευή μιλάμε για ελληνικά windows και όχι ελληνικό tf3d γιατί αυτό μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε).

 

Τι κάνει η ACE HELLAS? Της έρχονται αγγλικές συσκευές και αυτή περνάει από πάνω ένα πακέτο για να εξελληνίσει τις συσκευές. Αυτό το πακέτο είναι διαθέσιμο στο site της ACE HELLAS για να το κατεβάσει ο οποιοσδήποτε αλλά δε θα μπορεί να το εγκαταστήσει γιατί εγκαθίσταται ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΕΙ Η ACE HELLAS στην αγορά και έχει κρατημένο το IMEI τους. Με λίγα λόγια όταν παω εγώ που δεν έχω συσκευή από την ACE HELLAS να περάσω το πακέτο για να κάνω τα windows μου ελληνικά δε με αφήνει γιατί δεν αναγνωρίζει το IMEI μου.

 

Το άλλο είδος συσκευών είναι ΟΛΕΣ αυτές που δεν έχουν γίνει εισαγωγή από την ACE. Σε αυτές τις συσκευές όπως προείπα ΕΠΙΣΗΜΩΣ το πακέτο ελληνικών της ACE δεν μπαίνει. Τι μπορεί να κάνει λοιπόν ο κάτοχος μιας συσκευής που έχει πάρει από το εξωτερικό ή από την Ελλάδα αλλά χωρίς το προαναφερθέν αυτοκόλλητο;

  1. Μπορεί να εξελληνίσει το TF3D μέσω κάποιων αλλαγών στη registry αλλά αυτό δεν εξελληνίζει τα windows και ΔΕΝ ακυρώνει την εγγύηση.
  2. Μπορεί αν θέλει ντε και καλά ελληνικά windows να περάσει την COOKED ROM του SWTOS. Πώς γίνεται λοιπόν αυτή και έχει ελληνικά; Ε, με κάποιον τρόπο ο swtos έχει ξεκλειδώσει το ελληνικό πακέτο και το έχει περάσει στη rom του που διαθέτει για κατέβασμα. ΠΡΟΣΟΧΗ: όπως όμως έχουμε πει το πέρασμα ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ COOKED ROM (η οποία απαιτεί το πέρασμα hard spl) ακυρώνει την εγγύηση (είναι βέβαια εφικτή η επιστροφή στο stock spl). Μπορεί λοιπόν ο χρήστης με συσκευή που δεν είναι από την ACE HELLAS να έχει ελληνικά windows περνώντας αυτή τη ROM.

 

Διευκρινήσεις:

  1. Οι μόνες επίσημες ελληνικές συσκευές που έχουν εγγύηση από την ACE HELLAS είναι αυτές που στο κουτί τους φέρουν το αυτοκόλλητο αυτής της εταιρίας.
  2. Παρατηρήθηκαν φαινόμενα στην ελληνική αγορά κατα τα οποία ελληνικές εταιρείες έκαναν εισαγωγή αγγλικές συσκευές και περνούσαν πάνω την rom του swtos και πουλούσαν τη συσκευή ως επίσημη ελληνική. ΜΑΚΡΙΑ από συσκευές που πωλούνται ως ελληνικές και δεν έχουν το αυτοκόλλητο της ACE.
  3. Οι συσκευές που δεν είναι ελληνικές μπορούν να έχουν ελληνικό TF3D, ελληνικά πληκτρολόγια, να στέλνουν ελληνικά μηνύματα με 160 χαρακτήρες (με κάποια πειραγματάκια - νόμιμα). ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ WINDOWS ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα του forum. Ήθελα να κάνω και εγω με την σειρά μου μια ερώτηση στους εδώ guru. Είμαι κάτοχος του διαμαντιού εδώ και 1 μήνα και κάτι και μόλις χθές είχα ένα κόλλημα με το Destinator 6 και 7. Κάνωντας ένα soft reset δεν έγινε κάτι οπότε στράφηκα στην λύση του hard reset. Διαπίστωσα όμως ότι δεν περνάει το menu του allign screen. Από μια έρευνα στο διαδίκτυο διάβασα ότι είναι ένα γνωστό πρόβλημα. Μήπως κάποιος από εσάς έχει καταφέρει να το προσπεράσει; Έχω καθαρίσει την οθόνη, έχω δοκιμάσει ό,τι και αν βρήκα μέχρι τώρα αλλά τίποτα, ξέρει κανείς κάτι;

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

 

Καλως ηλθες στο myphone :)

 

Δυστυχως αυτο το προβλημα δεν διορθωνεται. Υπαρχει τροπος να περασεις το align screen [ψαξε στο google] αλλα μετα δεν θα μπορεις να χρησιμοποιησεις την οθονη σου. Το επαθε και ενας φιλος και το γυρισε πισω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...