Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ξερετε κανενα προγραμμα να μην πατιουνται τα πληκτρα και απανταει μονο του οταν ειναι μεσα στη θηκη;Ευχαριστω.

Ακόμα τίποτα. Το έχουμε πολλοί αυτό το πρόβλημα. Μπορείς να παρακολουθείς αυτό το thread μέχρι να βγει κάτι:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=414731

Μέχρι και βραβείο δίνεται σε όποιον το φτιάξει.

Μη δοκιμάσεις καμία από τις άλλες λύσεις που προτείνονται μέσα στο thread. Δε δουλεύει καμία ικανοποιητικά ή κάποιες άλλες (βλ. SU2U) απαιτούν 4 μπαταρίες τη μέρα μόνο για ένα κλείδωμα και είναι και ηλιθιωδώς υπερβολικές για τη δουλειά που θέλουμε να κάνουν (λογικό βέβαια αφού φτιάχτηκαν για άλλο σκοπό).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην πρώτη ερώτηση απάντησε ο NLS οπότε γι' αυτή εγώ θα σου πρότεινα αφού είναι καινούρια η συσκευή κάνε ένα hard reset, πέρασε πάνω το GPSTest μετά το hard reset, τρεξ' το, περίμενε να κλειδώσει δορυφόρους, άστο έτσι 2 λεπτάκια και μετά άνοιξε για πρώτη φορά το destinator. Λογικά θα είσαι εντάξει.

 

Βέβαια, πριν κάνεις αυτό άσε τη συσκευή σε ανοιχτό χώρο για μερικά λεπτά. Την πρώτη φορά θέλει το χρόνο του για να κλειδώσει.

 

Λοιπόν, έκανα hard reset την συσκευή, πέρασα το GPS test (είναι free τελικά) και ακολουθώντας τις οδηγίες του φίλου CarpeNoctum, όλα πήγαν καλά. Και φυσικά το Destinator 7 κλειδώνει μια χαρά τους δορυφόρους.

 

Όσον αφορά την μετακίνηση του Destinator 7 στην Internal Storage 4GB και την απελευθέρωση χώρου κατ' επέκταση, ακολούθησα κατά βήμα τις οδηγίες του φίλου panosha από εδώ http://www.navimania.gr/showthread.php?t=3618, και όλα καλά τώρα. Έχω 58ΜΒ για αποθήκευση και 42ΜΒ για προγράμματα.

 

Σας ευχαριστώ θερμά και τους δύο. Θανάσης

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μα γι'αυτό υπάρχει το magicall...

Για να μαζεύει τις κλήσεις και τα μηνύματα που θα σε κάψουν.

Εγώ της το αφήνω κι όλας το Diamond όταν λείπω για λίγο (πχ τουαλέττα σε καφετέρια) για να μου έχει εμπιστοσύνη!!!:O

 

a esi eissai poli kalos?oxi apla staxti sta mtia den rixneis alla olokliro kapnogono.... singaxaritiria kai axios.xixixixi

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κατι πειραξα, και στην κεντρικη οθονη μου εμφανιζει την ωρα αριθμητικα, ξερετε πχ 3:16 μμ , και οχι οπως αρχικα που ειχε την ωρα σαν κατι τετραγωνα που γυρναγαν.. Τι πρεπει να πειραξω για να το ξαναδειξει ετσι?

Και πως μπορω να αλλαξω την εικονα που βλεπουμε στην αρχη? Βασικα μου αρεσε αυτο το θεμα εδω: http://julien.schapman.free.fr/touchxperience/touchxperience.php

Αυτο που φαινεται σε κοκινο χρωμα το φοντο του κινητου. Υπαρχει πουθενα να κατεβασω αυτο ή καποιο αλλο καλο θεμα? Και αφου το κατεβασω σε ποιο φακελο πρεπει να το αποθηκευσω στο κινητο? Φανταζομαι παω στο "Σημερα" και απο το "εξερευνηση" παω και το επιλεγω ε? Ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi.diavazo se ola ta post gia tin mnimi pou einai 4gb.poli kalo afto den leo.alla an valoume mesa to destinetor 7 poso xoro tha piasei kai ti tha meinei gia programatas kai alla?exo afti tin stigmi to sharpv903 kai exo karta mnimis 256 sxedon full.an thelio na ta metafero kai afta tha xoresoun?
Link to comment
Share on other sites

sosimple είναι τόσο simple!:lol::lol:

Κάνε μια με το δάχτυλο προς τα κάτω και θα επανέλθει.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi.diavazo se ola ta post gia tin mnimi pou einai 4gb.poli kalo afto den leo.alla an valoume mesa to destinetor 7 poso xoro tha piasei kai ti tha meinei gia programatas kai alla?exo afti tin stigmi to sharpv903 kai exo karta mnimis 256 sxedon full.an thelio na ta metafero kai afta tha xoresoun?

 

H mnhmh einai uper arketh gia oti theleis..gia destinator h gia igo 8 kai mazi na travixeis kai kamia 5000 fotografies...den tha mhneis apo xwro..

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi.diavazo se ola ta post gia tin mnimi pou einai 4gb.poli kalo afto den leo.alla an valoume mesa to destinetor 7 poso xoro tha piasei kai ti tha meinei gia programatas kai alla?exo afti tin stigmi to sharpv903 kai exo karta mnimis 256 sxedon full.an thelio na ta metafero kai afta tha xoresoun?

 

Τα 4GB είναι υπεραρκετά για προγράμματα.

To Destinator μαζί με τον χάρτη αν θυμάμαι καλά είναι γύρω στα 50 ΜΒ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

H mnhmh einai uper arketh gia oti theleis..gia destinator h gia igo 8 kai mazi na travixeis kai kamia 5000 fotografies...den tha mhneis apo xwro..

 

diladi posi mnimi katalamvanei to destinator 7 h to i go?apoios mporei na apantisei.euxaristo ek ton proteron.

Link to comment
Share on other sites

sosimple είναι τόσο simple!:lol::lol:

Κάνε μια με το δάχτυλο προς τα κάτω και θα επανέλθει.

 

Oποοοο.. Τηανκσ! Και εψαχνα μια ωρα σε ολες τις ρυθμισεις..:lol:

Κοιτα να δεις τι μας εχουν κανει οι οθονες αφης.. Μονο αυτο δεν σκευτικα.

Αν μπορει κανεις να μου απαντησει και για το αν υπαρχουν αλλα themes για να κατεβασω για το diamond. Αν κατεβασω θεματα για qvga οθονη θα δουλευουν? Φανταζομαι οχι και πρεπει να βαλω ειδικα για το diamond ε?..

Link to comment
Share on other sites

diladi posi mnimi katalamvanei to destinator 7 h to i go?apoios mporei na apantisei.euxaristo ek ton proteron.

 

Για το Destinator σε κάλυψα ήδη.:)

Και το iGO8 τόσο περίπου χώρο πιάνει εκτός αν βάλεις το ανάγλυφο του χάρτη όπου τα 50MB θα γίνουν 300ΜΒ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Oποοοο.. Τηανκσ! Και εψαχνα μια ωρα σε ολες τις ρυθμισεις..:lol:

Κοιτα να δεις τι μας εχουν κανει οι οθονες αφης.. Μονο αυτο δεν σκευτικα.

Αν μπορει κανεις να μου απαντησει και για το αν υπαρχουν αλλα themes για να κατεβασω για το diamond. Αν κατεβασω θεματα για qvga οθονη θα δουλευουν? Φανταζομαι οχι και πρεπει να βαλω ειδικα για το diamond ε?..

 

Κάνε μια αναζήτηση στο google και θα σου βγάλει εκατοντάδες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Oποοοο.. Τηανκσ! Και εψαχνα μια ωρα σε ολες τις ρυθμισεις..:lol:

Κοιτα να δεις τι μας εχουν κανει οι οθονες αφης.. Μονο αυτο δεν σκευτικα.

Αν μπορει κανεις να μου απαντησει και για το αν υπαρχουν αλλα themes για να κατεβασω για το diamond. Αν κατεβασω θεματα για qvga οθονη θα δουλευουν? Φανταζομαι οχι και πρεπει να βαλω ειδικα για το diamond ε?..

 

gia des edw kai tha vreis auto pou psaxneis...

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=10854

Link to comment
Share on other sites

δυο μερες και η μονη μου ενσταση ειναι οτι περιμενα παραπανω,δεν ξερω αλλα μου δινει την αισθηση οτι ειναι το πιο <κινητο τηλεφωνο> ppc που εχω δουλεψει,ελπιζω το second today και τo c/f να με επαναφερει,επισης το key patch για γρηγορη εναλλαγη που υπαρχει?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

gia des edw kai tha vreis auto pou psaxneis...

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=10854

 

Μ' αρέσει που βολτάρω από το forum της GI αλλά αυτό δεν το είδα ποτέ...:O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που βολτάρω από το forum της GI αλλά αυτό δεν το είδα ποτέ...:O

 

Παρομοιως.. Φιλε as32 thanks alot!! :D Εψαχνα ωρες για αυτο και δεν το εβρισκα πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα.μολις εβαλα κι εγω την μπαταρια στο νεο μου διαμαντι και κολησα μου εβγαλε αυτο:align screen στο μανιουαλ μια γρηγορη ματια που εριξα δεν ειδα τιποτα σχετικο σημειωτεον οτι εχω διαβασει και τις 354 σελιδες και το μονο που θυμαμαι ειναι κατι για καλιμπραρισμα οθονης εχει καποια σχεση την βοηθεια σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα.μολις εβαλα κι εγω την μπαταρια στο νεο μου διαμαντι και κολησα μου εβγαλε αυτο:align screen στο μανιουαλ μια γρηγορη ματια που εριξα δεν ειδα τιποτα σχετικο σημειωτεον οτι εχω διαβασει και τις 354 σελιδες και το μονο που θυμαμαι ειναι κατι για καλιμπραρισμα οθονης εχει καποια σχεση την βοηθεια σας παρακαλω.

otan tha patas sto kentro p s deixnei to shmadaki se oles tis gwnies tote tha syndethei den xreiazetai na to kaneis gyrw gyrw se olh thn othoni ftanei na kentrareis sto swsto shmeio

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα.μολις εβαλα κι εγω την μπαταρια στο νεο μου διαμαντι και κολησα μου εβγαλε αυτο:align screen στο μανιουαλ μια γρηγορη ματια που εριξα δεν ειδα τιποτα σχετικο σημειωτεον οτι εχω διαβασει και τις 354 σελιδες και το μονο που θυμαμαι ειναι κατι για καλιμπραρισμα οθονης εχει καποια σχεση την βοηθεια σας παρακαλω.

 

File mou to manual ta grafei analhtika.....

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi:exo sharp v903 kai skeftomia na paro to diamanti.kati gia ton ixo thelo na rotiso.sto v903 den exei dinati entasi kai as exo klisei to suround.opoios eixe prin v90 kai tora exei to diamati mipos mporei na mou pei an akougete kalitera to diamanti h ta idia kai xeirotera?vevaia opoios den to exei kai gnorizei pali kati as mou pei na exo mia sferiki apopsi,
Link to comment
Share on other sites

Παρακινείς χρήστες να ακυρώσουν εγγύηση? Ωραία τακτική...

Αν βάλουν ROM καλώς αν όχι μην το παρατραβάμε.

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9811

Παρακινώ χρήστες να αξιοποιήσουν το 100% της συσκευής τους, και η εγγύηση στο 90% των περιπτόσεων επαναφέρεται εύκολα.

Όπως έρχεται σεταρισμένη η συσκευή, είναι τόσο δυσλειτουργική που δεν αξίζει τα λεφτά της. Το οποίο συμβαίνει σε ΟΛΑ τα pocketpc phones.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...