Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμμ ναι, μόνο ως τα 24-25 θα φανταζόμουν κάποιον να φοράει allstar. Μετά νομίζω "μεγαλώνεις", υπάρχουν άλλα πράματα να φοράς.

Τέσπα, δεν είπα βέβαια ότι ντυνόμαστε το ίδιο στα 10, στα 15, στα 20, στα 30, στα 60 αλλά το γούστο είναι γούστο σε κάθε ηλικία, τουλάχιστον από την ηλικία που δεν σου αγοράζει η μάνα σου ρούχα + παπούτσια. Γιατί μέχρι τότε απλά δεν έχεις άποψη, όχι απλά γούστο :p

 

Γνώμη σου (no offence :p). Πολλοί εξακολουθούν να φοράνε All-Stars και σε μεγαλύτερες ηλικίες...

 

Διαφωνώ περί του γούστου. Το γούστο δεν είναι ακριβώς το ίδιο σε κάθε ηλικία. Αντίθετα εξελίσσεται συνεχώς. Όσο μεγαλώνεις υιοθετείς ένα συγκεκριμένο στυλ, το οποίο μαθαίνεις να διανθίζεις με διάφορες πινελιές. Το ίδιο συμβαίνει και με τα παπούτσια. Δεν ξεκίνησα να φοράω Tod's από τα 13/16/18 μου... ;)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηρα αυτα πριν απο λιγο καιρο. Πως σας φαινονται? http://i183.photobucket.com/albums/x108/golfyGR/nike-air-max-south-beach-collection.jpg
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιααααααααααα!!! απο που τα πηρες και ποσο?^^
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ο Λαζόπουλος ειναι πάνω από 25 και φοράει allstar :) δεν μου αρέσει να βάζω φραγμούς,δηλαδή μέχρι τα 20 φοράς αυτα, στα 40 δεν φοράς αυτα,πιστεύω ότι ειναι στο χαρακτήρα και στο στυλ του καθενός

Για μένα το γούστο υπάρχει από τη στιγμή που κάποιος αποφασίζει μόνος του να επιλέξει τι θα φορέσει

Link to comment
Share on other sites

@ VEGETTO

Απο το foot locker στο Mall. Τα φερνουν μονο εκει, (ετσι μου ειπαν). Τιμη αν θυμαμαι σωστα 170-180 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

με εκπτωση η χωρις?μου φαινονται πολλα για παπουτσια:(
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ο Λαζόπουλος ειναι πάνω από 25 και φοράει allstar :) δεν μου αρέσει να βάζω φραγμούς,δηλαδή μέχρι τα 20 φοράς αυτα, στα 40 δεν φοράς αυτα,πιστεύω ότι ειναι στο χαρακτήρα και στο στυλ του καθενός

Για μένα το γούστο υπάρχει από τη στιγμή που κάποιος αποφασίζει μόνος του να επιλέξει τι θα φορέσει

 

Έτσι. :)

 

με εκπτωση η χωρις?μου φαινονται πολλα για παπουτσια:(

 

Δεν είναι και τόοοσο ακριβά...

 

Μπορεί να είναι καινούργια παραλαβή και γι' αυτό να μην είχαν έκπτωση...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για airmax 95 (ή 97, δεν θυμάμαι ακριβώς) είναι πολλά. Εκμεταλλεύονται το ότι είναι νέος χρωματισμός και γδέρνουν.

Υπερβολικά πολλά είναι, δίκιο έχει ο vegetto.

Είναι όμορφο παπούτσι βέβαια, για γυμναστήριο βέβαια κ όχι για να κόβεις βόλτες!

Link to comment
Share on other sites

Για airmax 95 (ή 97, δεν θυμάμαι ακριβώς) είναι πολλά. Εκμεταλλεύονται το ότι είναι νέος χρωματισμός και γδέρνουν.

Υπερβολικά πολλά είναι, δίκιο έχει ο vegetto.

Είναι όμορφο παπούτσι βέβαια, για γυμναστήριο βέβαια κ όχι για να κόβεις βόλτες!

 

 

Δεν ειναι καθολου ακριβα!:!:Ειναι τα nike air max 97 millennium και ειναι τα πιο πετυχημενα παπουτσια της Nike κ με τις περισσοτερες πωλησεις.:shock: Πηρα κ εγω ενα ζευγαρι απο την αντιπροσωπεια της Nike κ τα πληρωσα περιπου 150-160 ευρω..(Δεν θυμαμαι ακριβως...)

 

Ενα καλο παπουτσι τοσο κοστιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Λαζόπουλος ειναι πάνω από 25 και φοράει allstar :) δεν μου αρέσει να βάζω φραγμούς,δηλαδή μέχρι τα 20 φοράς αυτα, στα 40 δεν φοράς αυτα,πιστεύω ότι ειναι στο χαρακτήρα και στο στυλ του καθενός

Για μένα το γούστο υπάρχει από τη στιγμή που κάποιος αποφασίζει μόνος του να επιλέξει τι θα φορέσει

 

Εγω παλι πιστευω πως η καθε ηλικια εχει το δικο της παπουτσι κ γενικα τα δικα της αξεσουαρ...Μην ξεχναμε πως κ το γουστο κ το στυλ, διεπεται απο καποιους κανονες ! Φυσικα υπαρχουν κ οι εξαιρεσεις, οι οποιες -στους περισσοτερους- ειναι κατακριτεες!Φανταστειτε να δειτε καποιους 60αριδες + 70αριδες να φορανε σκουλαρικια,κολλητα ξεβαμενα παντελονια κ αμανικα μλπουζακια!Καποιοι θα πουνε, "οπως αρεσει στον καθενα",οι περισσοτεροι ομως θα πουν πως πρεπει να κρατησει 1η θεση για καποιο ιδρυμα!!

 

Τωρα γιατι ο Λαζοπουλος που εχει φτασει τα 56 φοραει all star........?!Βασικα θα τα φοραει μονο στην εκμπομπη γιατι θελει κατι να δειξει,(ισως την υποστηριξη του στον φοιτητη με τα πρασινα allstar που τον ειχαν πιασει καποια στιγμη),κ οχι οταν κυκλοφορει εξω....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα τα φοραει μονο στην εκμπομπη γιατι θελει κατι να δειξει,(ισως την υποστηριξη του στον φοιτητη με τα πρασινα allstar που τον ειχαν πιασει καποια στιγμη),κ οχι οταν κυκλοφορει εξω....

 

Μην είσαι και τόσο σίγουρος. Τον είδα στα Boss στο Κολωνάκι και φορούσε κόκκινα... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μου αποκτήματα (για γυμναστική - γυμναστήριο ουσιαστικά):

Nike Mayfly (από τα ελαφρύτερα παπούτσια που φτιάκτηκαν ποτέ, 135γ έκαστον)

http://images-cdn01.associatedcontent.com/image/A8300/83005/300_83005.jpg

 

και άλλο ένα Nike Air Max 360:

http://i12.ebayimg.com/01/i/001/03/ag/c268_1.JPG

(φωτογραφία από Ebay.co.uk, δεν την βρήκα αλλού και δεν μπήκα στον κόπο να βγάλω δικές μου :O).

Σύντομα θα πάρω και τα Nike Dunk High που είχα δείξει πιο πάνω και δεν αρέσανε, σ'εμένα αρέσανε οπότε μάλλον θα τα πάρω :lol: (ξερό κεφάλι :rolleyes:)

PS. Τα παπούτσια που πήρα (360 + mayfly) δεν περιμένω να ακούσω ότι είναι όμορφα, απλά τα παρέθεσα καθώς τα πήρα πρόσφατα για το γυμναστήριο. :p

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μου αποκτήματα (για γυμναστική - γυμναστήριο ουσιαστικά):

Nike Mayfly (από τα ελαφρύτερα παπούτσια που φτιάκτηκαν ποτέ, 135γ έκαστον)

http://images-cdn01.associatedcontent.com/image/A8300/83005/300_83005.jpg

 

και άλλο ένα Nike Air Max 360:

http://i12.ebayimg.com/01/i/001/03/ag/c268_1.JPG

(φωτογραφία από Ebay.co.uk, δεν την βρήκα αλλού και δεν μπήκα στον κόπο να βγάλω δικές μου :O).

Σύντομα θα πάρω και τα Nike Dunk High που είχα δείξει πιο πάνω και δεν αρέσανε, σ'εμένα αρέσανε οπότε μάλλον θα τα πάρω :lol: (ξερό κεφάλι :rolleyes:)

PS. Τα παπούτσια που πήρα (360 + mayfly) δεν περιμένω να ακούσω ότι είναι όμορφα, απλά τα παρέθεσα καθώς τα πήρα πρόσφατα για το γυμναστήριο.

 

 

 

Και τα δύο είναι λίγο περίεργα... Αν και τα θεωρώ απαίσια για κλόουν με γειά σου..... Αφού σου αρέσουνε εσένα είναι οκ...:)

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα, ναι, πράγματι...

 

Πάντως τα πρώτα σαν σχέδιο μου αρέσουν, το χρώμα είναι κάπως...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο είναι λίγο περίεργα... Αν και τα θεωρώ απαίσια για κλόουν με γειά σου..... Αφού σου αρέσουνε εσένα είναι οκ...:)

 

Συμφωνώ,εν μέρη,διαφωνώ στο λίγο που λες :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

PS. Μ'αρέσει που είχα αναφέρει πως γενικότερα δε με ενδιαφέρει να ακούσω απόψεις για την εμφάνιση των υποδημάτων που αγόρασα καθώς τα πήρα για το γυμναστήριο και όχι για να βγαίνω έξω. :lol:

 

Δηλαδή στο γυμναστήριο φοράς ό,τι νά 'ναι και δεν σε ενδιαφέρει αν είναι κακόγουστα??

 

Σόρρυ, αλλά εσένα σου αρέσουνε αυτά τα παπούτσια ? Τα χρώματα βασικά ??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο γυμναστήριο φοράς ό,τι νά 'ναι και δεν σε ενδιαφέρει αν είναι κακόγουστα??

 

Σόρρυ, αλλά εσένα σου αρέσουνε αυτά τα παπούτσια ? Τα χρώματα βασικά ??

Για μένα γυμναστήριο = γυμναστική όχι φιγούρα στις γκομενίτσες και συνολάκια :rolleyes: Με ενδιαφέρει βέβαια να είναι όσο γίνεται συνδιασμένα αυτά που φοράω, δηλαδή δε θα φορούσα το mayfly με κόκκινο παντελόνι και μπλέ φανέλα :O αλλά δεν είμαι και σαν αυτούς τους διάφορους βλάχους -κατά την άποψή μου- που πάνε στο γυμναστήριο με παπούτσια που είναι καθαρά casual σχέδιο απλά και μόνο για να πουλάνε μούρη. Επίσης βλαχιά βρίσκω (και να με συγχωρείτε) να αγοράζει κάποιος ένα παπούτσι γυμναστηρίου όπως το ΝΙΚΕ 360 ή ακόμη και το Millenium (το οποίο είναι πρόγονος του 360 και ουσιαστικά είναι παπούτσι για running) για να βγαίνει βόλτες στην πόλη. Το millenium βέβαια πιάστηκε και ως τέτοιο παπούτσι και δεν το αρνούμαι. Βλαχιά επίσης είναι να χρησιμοποιείς τα παπούτσια του γυμναστηρίου και εκτός γυμναστηρίου. Είναι και έλλειψη σεβασμού προς το γυμναστήριο. Τέσπα, βγήκαμε εκτός νομίζω :p

Ειδικά το mayfly πάντως, αν και περίεργο σχέδιο το βρίσκω πολύ όμορφο παπούτσι.

Το 360 στις φωτογραφίες φαίνεται απίστευτα κακόγουστο (είναι αλήθεια) αλλά φορεμένο είναι πολύ ωραιότερο.

Τέρμα, με βολεύουν, τα πήρα, τα ευχαριστιέμαι, σας ευχαριστώ για τα σχόλιά σας.

Next please :)

Link to comment
Share on other sites

. Επίσης βλαχιά βρίσκω (και να με συγχωρείτε) να αγοράζει κάποιος ένα παπούτσι γυμναστηρίου όπως το ΝΙΚΕ 360 ή ακόμη και το Millenium (το οποίο είναι πρόγονος του 360 και ουσιαστικά είναι παπούτσι για running) για να βγαίνει βόλτες στην πόλη. Το millenium βέβαια πιάστηκε και ως τέτοιο παπούτσι και δεν το αρνούμαι. Βλαχιά επίσης είναι να χρησιμοποιείς τα παπούτσια του γυμναστηρίου και εκτός γυμναστηρίου. Είναι και έλλειψη σεβασμού προς το γυμναστήριο.

 

Φιλε για σενα αυτο ειναι βλαχια,για μενα το αναποδο ειναι νεοπλουτισμος ομως....Μην κανεις κριτικη με τα δικα σου μετρα και σταθμα!!Παρεπιπτοντως,ειναι ωραια και τα δυο ζευγαρια!!Ειδικα το πρωτο αν ηταν και spike θα ηταν πολυ καλη επιλογη!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα γυμναστήριο = γυμναστική όχι φιγούρα στις γκομενίτσες και συνολάκια :rolleyes: Με ενδιαφέρει βέβαια να είναι όσο γίνεται συνδιασμένα αυτά που φοράω, δηλαδή δε θα φορούσα το mayfly με κόκκινο παντελόνι και μπλέ φανέλα :O αλλά δεν είμαι και σαν αυτούς τους διάφορους βλάχους -κατά την άποψή μου- που πάνε στο γυμναστήριο με παπούτσια που είναι καθαρά casual σχέδιο απλά και μόνο για να πουλάνε μούρη. Επίσης βλαχιά βρίσκω (και να με συγχωρείτε) να αγοράζει κάποιος ένα παπούτσι γυμναστηρίου όπως το ΝΙΚΕ 360 ή ακόμη και το Millenium (το οποίο είναι πρόγονος του 360 και ουσιαστικά είναι παπούτσι για running) για να βγαίνει βόλτες στην πόλη. Το millenium βέβαια πιάστηκε και ως τέτοιο παπούτσι και δεν το αρνούμαι. Βλαχιά επίσης είναι να χρησιμοποιείς τα παπούτσια του γυμναστηρίου και εκτός γυμναστηρίου. Είναι και έλλειψη σεβασμού προς το γυμναστήριο. Τέσπα, βγήκαμε εκτός νομίζω :p

Ειδικά το mayfly πάντως, αν και περίεργο σχέδιο το βρίσκω πολύ όμορφο παπούτσι.

Το 360 στις φωτογραφίες φαίνεται απίστευτα κακόγουστο (είναι αλήθεια) αλλά φορεμένο είναι πολύ ωραιότερο.

Τέρμα, με βολεύουν, τα πήρα, τα ευχαριστιέμαι, σας ευχαριστώ για τα σχόλιά σας.

Next please :)

 

Τα παπούτσια που πήρες βγαίνουν μόνο σε αυτούς τους χρωματισμούς; Εάν ναι, πάσο, αφού είναι για γυμναστήριο.

 

Εάν όχι, θα μπορούσες να τα πάρεις και σε άλλο χρώμα, σωστά; Οπότε είναι δικαίωμα του καθενός να σου πει «μου αρέσουν/δεν μου αρέσουν». Σωστά; :wink:

 

Εν πάση περιπτώσει, συμφωνώ πως στο γυμναστήριο δεν θα πρέπει να μας απασχολεί η εμφάνιση μας, μέχρι ενός βαθμού βέβαια.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μου αποκτήματα (για γυμναστική - γυμναστήριο ουσιαστικά):

Nike Mayfly (από τα ελαφρύτερα παπούτσια που φτιάκτηκαν ποτέ, 135γ έκαστον)

http://images-cdn01.associatedcontent.com/image/A8300/83005/300_83005.jpg

 

και άλλο ένα Nike Air Max 360:

http://i12.ebayimg.com/01/i/001/03/ag/c268_1.JPG

(φωτογραφία από Ebay.co.uk, δεν την βρήκα αλλού και δεν μπήκα στον κόπο να βγάλω δικές μου :O).

Σύντομα θα πάρω και τα Nike Dunk High που είχα δείξει πιο πάνω και δεν αρέσανε, σ'εμένα αρέσανε οπότε μάλλον θα τα πάρω :lol: (ξερό κεφάλι :rolleyes:)

PS. Τα παπούτσια που πήρα (360 + mayfly) δεν περιμένω να ακούσω ότι είναι όμορφα, απλά τα παρέθεσα καθώς τα πήρα πρόσφατα για το γυμναστήριο. :p

καλοφορετα.προσωπικα δεν μου αρεσουν(το χρωμα) αλλα αν εσυ γουσταρεις,με γεια σου και χαρα σου.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

φημολογείται οτι θα ανόιξει manolo blahnik στη σκουφά. ισχύει κατι τέτοιο?

 

Θα πουλήσω ότι έχω και δεν έχω για ένα ζευγάρι γόβες που είχα δει πέρσι στην Αγγλία...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...