Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν για το What's Up? ή για την CosmoΚάρτα υπάρχει κάτι σαν το Wind Plus non stop, δηλαδή κάποιο πακετάκι απεριόριστου Internet?

 

Θενξ προκαταβολικά. :bow:

 

Απεριόριστο όχι.

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστο όχι.

Μην λες την μισή αλήθεια. Πες την όλη.

Λοιπόν η cosmote δίνει απεριόριστη πλοήγηση στο cosmote wap postal κοινώς cosmote myview και 40 mb πλοήγηση στα εκτός myview site με 4 ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Α, κατάλαβα. Μάλλον είμαι για καρτούλα Wind, γιατί η Cosmote... :down:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Α, κατάλαβα. Μάλλον είμαι για καρτούλα Wind, γιατί η Cosmote... :down:

 

Και καλά θα κάνεις άμα θέλεις mobile internet;).Πάντως το mobile internet της Cosmote είναι κοροιδία σκέτη.Δεν φτάνει που δίνει όριο 40mb εκτός του MyView σε χρεώνει και 4€ σε σχέση με τη Wind η οποία σου δίνει και απεριόριστό internet και μόνο με 3,59€ το μήνα.

Wind=Η καλύτερη λύση για mobile internet~!;).

Link to comment
Share on other sites

απεριόριστο ίντερνετ στο κινητό ή στο pc ?

 

Νομίζω ότι είναι απεριόριστο και στο PC αλλά δεν σου εμφανίζει σελίδες με JavaScript.Όμως για να έχεις internet με το Wind Plus όπως είπε ένας φίλος παρακάτω θα πρέπει να αλλάξεις τις proxy του Internet Explorer και να βάλεις τις proxy του Wind Plus:).

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι; στο καρτοσυμβολαιο ισχυει η προσφορα των 120 μηνυματων με 4,5€ η εληξε;

 

***τελικα εχει καταργησει το πακετο των 60 και προσφερει το πακετο με 120 με 4,8€. γιατι ομως στα μηνυματα διαφημιζει και το πακετο των 60 μηνυματων;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα! (ελπιζω να μην κανω βλακεια που το λεω) Τις τελευταιες 3-4 μερες, μπαινω internet απο το κινητο μου, με τις ωρες, χωρις καποιο σχετικο πακετο προσφορας (παρα μονο το Call600 που δεν εχει σχεση με internet..) και δεν χρεώνομαι ουτε 0,01 cent !!

 

Παιζει καμια προσφορα δωρεαν internet για 15Αυγουστο ή τιποτα σχετικο.? :confused: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα! (ελπιζω να μην κανω βλακεια που το λεω) Τις τελευταιες 3-4 μερες, μπαινω internet απο το κινητο μου, με τις ωρες, χωρις καποιο σχετικο πακετο προσφορας (παρα μονο το Call600 που δεν εχει σχαση με internet..) και δεν χρεώνομαι ουτε 0,01 cent !!

 

Παιζει καμια προσφορα δωρεαν internet για 15Αυγουστο ή τιποτα σχετικο.? :confused: :lol:

 

Από την ημέρα που μπήκες για πρώτη φορά και για 15 ημέρες θα έχεις δωρεάν πρόσβαση στο cosmote myview και 40 Mb για εκτός myview πλοήγηση. Μετά τις 15 ημέρες θα έχεις χρέωση 0,49 ευρώ/είσοδο για το cosmote myview ή ανά kb για τα υπόλοιπα site. Αν θές τώρα πάλι απεριόριστο για το myview και 40 Mb για τα υπόλοιπα site κάνεις εγγραφή στο "view n web 40 Mb" με κόστος 4 ευρώ/μήνα.

Περισσότερα στο http://www.cosmotemyview.gr

Link to comment
Share on other sites

Από την ημέρα που μπήκες για πρώτη φορά και για 15 ημέρες θα έχεις δωρεάν πρόσβαση στο cosmote myview και 40 Mb για εκτός myview πλοήγηση. Μετά τις 15 ημέρες θα έχεις χρέωση 0,49 ευρώ/είσοδο για το cosmote myview ή ανά kb για τα υπόλοιπα site. Αν θές τώρα πάλι απεριόριστο για το myview και 40 Mb για τα υπόλοιπα site κάνεις εγγραφή στο "view n web 40 Mb" με κόστος 4 ευρώ/μήνα.

Περισσότερα στο http://www.cosmotemyview.gr

 

Ααα λεω κι εγω..!! Τοσο λαθος/μπερδεμα να εχει γινει?

Μαλιστα, οκ σ'ευχαριστώ πολυ για τη βοηθεια alany!

 

(αν και θα προτιμουσα να εχει γινει κανα μπερδεματακι και να μπαινω συνεχεια, απεριοριστα και χωρις χρεωση.. :lol:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πακέτο cosmokarta το οποίο είχα αγοράσει παλιά. Τώρα που έβαλα τη sim φαίνεται ληγμένη. Αν τη πάω σε κάποιο κατάστημα υπάρχει περίπτωση να μου αντικαταστήσουν το πακέτο;

 

(πάντως σε cosmote shop που πήγα 2 what's up που ενώ δεν είχε περάσει η ημερομηνία λήξης ακόμα, οι αριθμοί ήταν ληγμένοι - μου είπαν να αγοράσω νέο πακέτο και φυσικά δε το έκανα...)

 

Υπάρχει κανένα σταθερό της εξυπηρέτησης πελατών να επικοινωνήσω;

Link to comment
Share on other sites

μονο το 6971001313 αλλα δεν νομιζω να στο αντικαταστησουν...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πακέτο cosmokarta το οποίο είχα αγοράσει παλιά. Τώρα που έβαλα τη sim φαίνεται ληγμένη. Αν τη πάω σε κάποιο κατάστημα υπάρχει περίπτωση να μου αντικαταστήσουν το πακέτο;

 

(πάντως σε cosmote shop που πήγα 2 what's up που ενώ δεν είχε περάσει η ημερομηνία λήξης ακόμα, οι αριθμοί ήταν ληγμένοι - μου είπαν να αγοράσω νέο πακέτο και φυσικά δε το έκανα...)

 

Υπάρχει κανένα σταθερό της εξυπηρέτησης πελατών να επικοινωνήσω;

Μέχρι εξι μήνες απο την λήξη του καρτοκινητού ή της σύνδεσης μπορείς να διεκδικήσεις και να ξαναπάρεις τον αριθμό ,αρκει να εχεις τα στοχεία του καρτοκινητού (κωδικό χρήστη)

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το βλέπω και αυτό να πηγαίνει στο καλάθι των αχρήστων... Το περίεργο είναι ότι τα σφραγισμένα πακέτα έληγαν 9/08 και όταν τα έβαλα τον Ιούνιο ήταν ήδη ληγμένες οι sim.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το βλέπω και αυτό να πηγαίνει στο καλάθι των αχρήστων... Το περίεργο είναι ότι τα σφραγισμένα πακέτα έληγαν 9/08 και όταν τα έβαλα τον Ιούνιο ήταν ήδη ληγμένες οι sim.

Μην το ψαχνεις...

Πανε εξω στους μαυρους και στους πλανωδιους...

Πουλανε με 1-2 € καινουρια πακετα...

Τωρα ψαχνεις ψυλλους στα αχυρα!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Μια βοηθεια

 

Cosmokarta εχει 1λεπτο το λεπτο προς 2 νουμερα ανεξαρτητως πακετου Cosmote ή πρεπει να ειναι cosmokarta???

 

Και ξερετε πως μπορω να το ενεργοποιησω???

 

Ευχαριστω

 

(αν δεν γινετε αυτο με την cosmokarta αυριο θα εχω ερωτηση για what's up:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια και σε μένα παιδιά.

 

Σε Cosmokarta πως ενεργοποιώ την υπηρεσία μόνιμης απόκρυψης αριθμού ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου σου...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πακέτο cosmokarta το οποίο είχα αγοράσει παλιά. Τώρα που έβαλα τη sim φαίνεται ληγμένη. Αν τη πάω σε κάποιο κατάστημα υπάρχει περίπτωση να μου αντικαταστήσουν το πακέτο;

 

(πάντως σε cosmote shop που πήγα 2 what's up που ενώ δεν είχε περάσει η ημερομηνία λήξης ακόμα, οι αριθμοί ήταν ληγμένοι - μου είπαν να αγοράσω νέο πακέτο και φυσικά δε το έκανα...)

 

Υπάρχει κανένα σταθερό της εξυπηρέτησης πελατών να επικοινωνήσω;

 

Εγώ που είχα το ίδο πρόβλημα πριν ενάμιση χρόνο -αγορασμένο κανονικά πακέτο (δεκατόσα ευρώ από περίπτερο) που ενώ δεν είχε περάσει η ημερομηνία λήξης είχε λήξει ο αριθμός και δεν μπορούσα να το ενεργοποιήσω- , πήγα στο κατάστημα της Cosmote στην Πανεπιστημίου (απένταντι από την Ιπποκράτους) και μου αντικατέστησαν δωρεάν την κάρτα sim (άλλος αριθμός) με ένα πακέτο που σου δίνει 1 ευρώ ανα μήνα για 1 χρόνο.

 

Πάντως σε άλλα Cosmote shop που έχω πάει κατά καιρούς, πχ σε αυτό στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας και Ιπποκράτους, δεν τα ξέρουν καλά τα πράγματα και από άγνοια τους δεν έχουν καταφέρει να με εξυπηρετήσουν.

Ενώ αυτοί στην Πανεπιστημίου είναι αστέρια!

 

Άλλο θέμα:

 

Ξέρετε αν:

όταν καλείς το 1313 και όλοι οι εκπρόσωποι είναι απασχολημένοι, σου το κλείνει αλλά σε χρεώνει κανονικά σαν να μίλησες?

Αν ισχύει ακόμα αυτό, το έχω πάρει ζεστά και σκοπεύω να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στο συνήγορο του καταναλωτή.

 

Και άλλο ένα:

λέτε να αλλάξει κάτι στο 1 λεπτό το λεπτό όπως έγινε με την Vodafone a la carte που έθεσε προϋπόθεση για να έχεις αυτην την χρέωση να κάνεις τουλάχιστον μία ανανέωση 10€ το μήνα... :mad: ?

Link to comment
Share on other sites

λέτε να αλλάξει κάτι στο 1 λεπτό το λεπτό όπως έγινε με την Vodafone a la carte που έθεσε προϋπόθεση για να έχεις αυτην την χρέωση να κάνεις τουλάχιστον μία ανανέωση 10€ το μήνα... :mad: ?

 

Και να το κάνει αυτό η Cosmote δεν θα υπάρχει πρόβλημα από την στιγμή που μπορείς να μεταφέρεις χρόνο από ένα νούμερο σε άλλο νούμερο! Απλά τα 10 € θα κάνουν βόλτα από νούμερο σε νούμερο! ;)

.
Link to comment
Share on other sites

Και να το κάνει αυτό η Cosmote δεν θα υπάρχει πρόβλημα από την στιγμή που μπορείς να μεταφέρεις χρόνο από ένα νούμερο σε άλλο νούμερο! Απλά τα 10 € θα κάνουν βόλτα από νούμερο σε νούμερο! ;)

 

Πως γινεται αυτο??Δωρεαν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτο??Δωρεαν ειναι?

 

Καλώντας την Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών Καρτοκινητής ( 1313 από το κινητό σας τηλέφωνο), μπορείτε να ζητήσετε τη μεταφορά του υπολοίπου του χρόνου ομιλίας σας σε κάποιο άλλο καρτοκινητό COSMOTE.

 

Η μεταφορά γίνετα ι χωρίς χρέωση και επιπλέον έχετε τη δυνατότητα να επιλέξετε το ποσό που επιθυμείτε να μεταφέρετε, με ελάχιστο ποσό μεταφοράς € 5 και ημερήσιο όριο που δεν υπερβαίνει τα € 100 .

 

Η μεταφορά υπολοίπου είναι δυνατή μόνο μετά από αναφορά του ατομικού κωδικού χρήστη . Ο αρχικός χρόνος ομιλίας δε μεταφέρεται.

--------------------------------------------------------------------

 

Κάτι άλλο τώρα:

 

Η χρέωση sms και mms από Cosmote γίνετε με την αποστολή ή με την παράδοση του sms ή mms;

.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...