Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειλικρινα δε τους παρεξηγω γιαυτο παντως.ειδικα οι δρομοι της Ελλαδας ειναι χαλι να το πω για να μη πω τπτ χειροτερο?οι μονοδρομησεις πεζοδρομησεις κτλ γινονται με τετοια συχνοτητα που δε μας προλαβαινουν.

 

απορω στους χαρτες των gps των αυτοκινητων bmw κτλ οι μονοδρομοι κτλ ειναι ενημερωμενοι για τη χωρα μας?αν καποιος εχει ιδιαν πειρα ας μου λυσει την απορια.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που θες να κανεις πλοηγηση πας και κανεις ''εικονικη '' ενεργοποιηση της αδειας και δουλευει ρολοι,οσο για το sign ειναι πια ευκολο.Τσεκαρετε και το αναλογο θεμ για πιστοποιητικα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

 

εικονικη ενεργοποιηση???πως γινετε??γινετε μονο στην νεα εκδοση γιατι εγω εχω την αμεσως προιγουμενη

Link to comment
Share on other sites

γινετε στην νεα εκδοση,ξεκινας να κανεις πλοηγηση απο το χ στο ψ και το προγραμμα σε προτρεπει να αγορασεις αδεια,κανεις την αγορα(δηλαδη διαλεγεις περιοχη) και η πειραγμενη εκδοση ''βλεπει΄΄οτι αγορασες την αδεια και προχορα κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τα Ορόσημα που αποθηκεύεις μέσα από το Nokia Maps αλλά και μέσω της εφαρμογής "Δεδομένα GPS" που έχουν τα τηλέφωνα με GPS (N95, N82 κλπ) χάνονται όταν φορμάρουμε τη μνήμη του τηλεφώνου. Υπάρχει κάποιος τρόπος με τον οποίο μπορούμε να τα κάνουμε backup ή να τα αντιγράψουμε από πριν και να τα ξαναπεράσουμε μετά χειροκίνητα στον φάκελο όπου αποθηκεύονται??? :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Nokia Map Loader 2.0 graduates

 

http://img90.imageshack.us/img90/7129/imgmaploader498x280md0.th.jpg

 

Μία ερώτηση βρε παιδιά. Η "πειραγμένη έκδοση" δουλεύει με το Ν73?

Αν έχεις κάνει το κόλπο με το οποίο Hackαρεις το Ν73 λογικά θα λειτουργεί. Αν κοιτάξεις στο xxxxxxx όλο και κάποιος θα αναφέρει αν λειτουργεί στο Ν73.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει το κόλπο με το οποίο Hackαρεις το Ν73 λογικά θα λειτουργεί. Αν κοιτάξεις στο xxxxxxxxxx όλο και κάποιος θα αναφέρει αν λειτουργεί στο Ν73.

 

εγω εχω βαλει στο Ν82 το Nokia Maps Licence.Manager.Pro.v6.16_Signed αλλα δε λειτουργει ξερετε τι εγινε ............

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει στο Ν82 το Nokia Maps Licence.Manager.Pro.v6.16_Signed αλλα δε λειτουργει ξερετε τι εγινε ............

Θα πρέπει να ψάξεις και να βρεις στα μαγαζάκια το αρχείο installserver.exe, το οποίο βάζεις στο φάκελο C:\sys\bin.

Εγώ προχτές έκανα φορμάρισμα και επιχειρούσα να ξαναβάλω το χακαρισμένο Nokia Maps, αλλά δεν θυμόμουνα τη λεπτομέρεια αυτή.

Μόλις το έκανα, αμέσως εγκαταστάθηκε και η έκδοση 6.16 του Licence manager και η χακαρισμένη έκδοση του Nokia Maps. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ψάξεις και να βρεις στα μαγαζάκια το αρχείο installserver.exe, το οποίο βάζεις στο φάκελο C:\sys\bin.

Εγώ προχτές έκανα φορμάρισμα και επιχειρούσα να ξαναβάλω το χακαρισμένο Nokia Maps, αλλά δεν θυμόμουνα τη λεπτομέρεια αυτή.

Μόλις το έκανα, αμέσως εγκαταστάθηκε και η έκδοση 6.16 του Licence manager και η χακαρισμένη έκδοση του Nokia Maps. ;)

 

το εχω βαλει το installserver.exe εχω χακαρισμένο το Ν82 τι να κανω πειτε plz ......

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παιδιά, φόρτωσα τους χάρτες ξανά με το Nokia Map Loader, αφού είχα κάνει Hard format το κινητό μου. Αν κατάλαβα καλά, πρέπει τώρα να τους ξαναενεργοποίησω. Μπορεί κάποιος να μπυ πει πως γίνεται η ενεργοποίηση?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησω κατι.εβαλες το καινουργιο maploader 2.0.2?απο καλυψη Ελλαδας πως παει?με αλλα λογια ποσο ειναι το μεγεθος του μεσα οταν επιλεγεις να τον κατεβασεις μεσα απο το maploader?παντως εγω χρησιμοποιω κανονικα τους χαρτες τηα παλιας εκδοσης maploader που ειναι αρκετα αναλυτικος.αν τον θελετε να τον ανεβασω.δουλευει μια χαρα η σ πασμενη εκδοση με αυτον που εχω.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησω κατι.εβαλες το καινουργιο maploader 2.0.2?απο καλυψη Ελλαδας πως παει?με αλλα λογια ποσο ειναι το μεγεθος του μεσα οταν επιλεγεις να τον κατεβασεις μεσα απο το maploader?παντως εγω χρησιμοποιω κανονικα τους χαρτες τηα παλιας εκδοσης maploader που ειναι αρκετα αναλυτικος.αν τον θελετε να τον ανεβασω.δουλευει μια χαρα η σ πασμενη εκδοση με αυτον που εχω.

 

Φίλε Άρη πέρασα τους χάρτες με τη νέα έκδοση του maploader 2.0.2, αλλά μάλλον είναι οι ίδιοι οι προηγούμενοι.. (18,4 MB)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το map loader 2.0.2 έβαλα. Τώρα πόσο μέγεθος ήταν ο χάρτης δεν θυμάμαι... Επίσης δεν το δούλεψα καθόλου για να μπορέσω να βγάλω και συμπεράσματα. Αύριο που θα βγω στον δρόμο θα ρίξω μια ματιά. Για ενεργοποίηση δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

θα προσεξατε οτι ο χαρτης της Ελλαδας που μπορειτε να κατεβασετε με το Nokia maploader ειναι χαλια και φυσικα οχι λεπτομερης.παρακατω ειναι ο χαρτης που κατεβαζαμε με παλαιοτερη εκδοση Nokia maploader και φυσικα δε μπορειτε πλεον να κατεβασετε.δουλευει αψογα με την σ-πασμενη εκδοση και ειναι ο πλεον λεπτομερης που εχει βγαλει η Nokia.εχει μεσα και ελληνικη γυναικεια φωνη για την πλοηγηση.

 

 

πως να τον εγκαταστησετε:

 

1) μετονομαστε το cities.txt σε cities.zip

2) καντε extract cities.zip στο φακελο cities

3) αντιγραψτε το φακελο cities χυμα στην καρτα μνημης (να ειστε σιγουροι οτι ο φακελος diskcache και οι υπολοιποι ειναι μεσα στο φακελο cities χυμα δηλαδη οχι cities/cities/diskcache αλλα cities/diskcache!)

 

 

 

  http://rapidshare.com/files/130475899/cities.txt 

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι αυτός ο χάρτης είναι ο πιο πλήρης; Εγώ είχα το πιο πρόσφατο Nokia Maps και του έκανα ενημέρωση χάρτη μέσω internet (χωρίς map loader) και αυτός που εγκατέστησε μου φάνηκε καλύτερος με μια πρώτη ματιά.
Link to comment
Share on other sites

παρακατω ειναι ο χαρτης που κατεβαζαμε με παλαιοτερη εκδοση Nokia maploader και φυσικα δε μπορειτε πλεον να κατεβασετε.δουλευει αψογα με την σ-πασμενη εκδοση και ειναι ο πλεον λεπτομερης που εχει βγαλει η Nokia.

Νά'σαι καλά ρε Αριστοτέλη. Αυτός ο χάρτης είανι αυτό ακριβώς που χρειαζόμουν. Το Ν78 είχε μέσα τους νέους αλλά όχι μόνο της Ελλάδας. Κροατία, Τσεχία, Ουγγαρία, Σλοβενία και άλλες άσχετες χώρες που δεν χρειάζομαι.

 

Αντικατέστησα τον φάκελο cities με αυτόν που δίνεις εσύ και τώρα έχω λίγο καλύτερους χάρτες και απο 400+ΜΒ που μου έπιανε ο φάκελος στην κάρτα, τώρα είναι μόλις 21,5ΜΒ.

 

Θα αντικαταστήσω και την έκδοση που ήδη έχει με την ραγισμένη να δω αν δουλεύει στο Ν78. Την έχει βάλει κανείς άλλος με Ν78; Τα αρχεία Licence Manager Pro 6.16 και Nokia Maps v2.0.2602 τα εγκαθιστούμε στην μνήμη τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και δουλευει απιστευτα.χακαρο και το κινητο που δν το ειχα κανει αλλα ολα καλα

αλλα εχω ενα μεγαλο προβλημα.οταν ανοιγω τους χαρτες συνδεετε με gprs και με χρεωνει και μετα απο λιγο αποσυνδεετε.

εχω απενεργοποιηση να συνδεετε με gprs αλλα και παλι συνδεετε τι να κανω???

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι αυτός ο χάρτης είναι ο πιο πλήρης; Εγώ είχα το πιο πρόσφατο Nokia Maps και του έκανα ενημέρωση χάρτη μέσω internet (χωρίς map loader) και αυτός που εγκατέστησε μου φάνηκε καλύτερος με μια πρώτη ματιά.

 

για ποια περιοχη μιλας?Αθηνα?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και δουλευει απιστευτα.χακαρο και το κινητο που δν το ειχα κανει αλλα ολα καλα

αλλα εχω ενα μεγαλο προβλημα.οταν ανοιγω τους χαρτες συνδεετε με gprs και με χρεωνει και μετα απο λιγο αποσυνδεετε.

εχω απενεργοποιηση να συνδεετε με gprs αλλα και παλι συνδεετε τι να κανω???

Συνδέεται και σε χρεώνει ελάχιστα. Είναι το assisted gps το οποίο βοηθάει στο γρηγορότερο λοκάρισμα. Για απενεργοποίηση

Δεδομένα GPS -> Επιλογές -> Ρυθμίσεις Εντοπ. Θέσης -> Ξεκλικάρεις το Υποβοηθούμενο GPS

Link to comment
Share on other sites

για ποια περιοχη μιλας?Αθηνα?

Ναι, Αθήνα. Για άλλες περιοχές νομίζω ότι οι νεότεροι χάρτες δεν έχουν καθόλου, πχ Κρήτη.

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται και σε χρεώνει ελάχιστα. Είναι το assisted gps το οποίο βοηθάει στο γρηγορότερο λοκάρισμα. Για απενεργοποίηση

Δεδομένα GPS -> Επιλογές -> Ρυθμίσεις Εντοπ. Θέσης -> Ξεκλικάρεις το Υποβοηθούμενο GPS

 

εννοεις την ρυθμιση που ειναι στα εργαλεια ετσι???το βρηκα παντος χιλια ευχαριστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Αθήνα. Για άλλες περιοχές νομίζω ότι οι νεότεροι χάρτες δεν έχουν καθόλου, πχ Κρήτη.

 

για αυτο ακριβως ανεβασα τον χαρτη παραπανω.ειναι ο πιο λεπτομερης που εχει βγαλει η Nokia και για ολες τιςς περιοχες.ετσι πως το ειπες νομιζα εννοουσες οτι εχει λεπτομερη καλυψη αυτος που κατεβασες.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

για αυτο ακριβως ανεβασα τον χαρτη παραπανω.ειναι ο πιο λεπτομερης που εχει βγαλει η Nokia και για ολες τιςς περιοχες.ετσι πως το ειπες νομιζα εννοουσες οτι εχει λεπτομερη καλυψη αυτος που κατεβασες.

 

δλδ με τον χαρτη που λες και τις μετανομασιες ειναι κομπλε???

Link to comment
Share on other sites

θα προσεξατε οτι ο χαρτης της Ελλαδας που μπορειτε να κατεβασετε με το Nokia maploader ειναι χαλια και φυσικα οχι λεπτομερης.παρακατω ειναι ο χαρτης που κατεβαζαμε με παλαιοτερη εκδοση Nokia maploader και φυσικα δε μπορειτε πλεον να κατεβασετε.δουλευει αψογα με την σ-πασμενη εκδοση και ειναι ο πλεον λεπτομερης που εχει βγαλει η Nokia.εχει μεσα και ελληνικη γυναικεια φωνη για την πλοηγηση.

 

 

αυτο πως θα το περασω στο κινητο? μεσω maploader? και αν ναι που μπορω να τον βρω ειμαι ασχετος

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...