Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι πίνουν και δεν μας δίνουν εκεί στο Alter....

 

Προγραμμάτισαν δύο αριστουργήματα του Hitchcock, το "The man who knew too much" και "Vertigo" την Μ.Παρασκευή στις 3:30 και Μ.Σάββατο στις 3:45 αντίστοιχα :shock::shock::shock::shock:

 

Μια στο τόσο παίζουν τέτοιου βεληνεκούς ταινίες - σταθμούς και δεν ξεχνούν να μας δείξουν πόσο....γραμμένους μας έχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για τον τσάκι έχει βγεί πακετάκι με όλες μέσα αν ενδιαφέρεσαι
Link to comment
Share on other sites

CHILD'S PLAY ψάξ'το.........

το ένα είχε αγωνία

από κει και πέρα .......

γέλιο και μόνο. Ετοιμάσου για remake μέσα στο 2009 _imdb.com/title/tt1134807/

 

 

Για το νέο

Εφιάλτη στο δρόμο με τις λεύκες (χωρίς συμμετοχή του craven και μάλλον για prequel

γνωρίζουμε κάτι νεο???

 

To imdb δείχνει ως ημερομηνίες για το 2008 και 2010 γενικά........

Link to comment
Share on other sites

Το μάτι πάντως είναι καλό με την Alba...Και το the hitcher με τη Sophia Bush...Έχετε κάτι άλλο καλό?
Link to comment
Share on other sites

Τι πίνουν και δεν μας δίνουν εκεί στο Alter....

 

Προγραμμάτισαν δύο αριστουργήματα του Hitchcock, το "The man who knew too much" και "Vertigo" την Μ.Παρασκευή στις 3:30 και Μ.Σάββατο στις 3:45 αντίστοιχα :shock::shock::shock::shock:

 

Μια στο τόσο παίζουν τέτοιου βεληνεκούς ταινίες - σταθμούς και δεν ξεχνούν να μας δείξουν πόσο....γραμμένους μας έχουν.

 

Πες τα φίλε μου...γιατί μάλλον μας πέρασαν για νυχτερίδες! :lol::lol::lol:

 

Σχετικά με το "The man who knew too much", τέλειο!! Από τις σπάνιες φορές που το remake είναι κλάσεις καλύτερο του original!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μία καταπληκτική κατά τη γνώμη μου ταινία η οποία δυστυχώς δεν έχει ακουστεί πολύ είναι το "La Habitación de Fermat" ή στα ελληνικά "Το δωμάτιο του Fermat". Ισπανική ταινία μυστηρίου-θρίλερ παραγωγής 2007 η οποία μου "θυμίζει" ελαφρώς το "Cube", αλλά χωρίς ίχνος αίμα και πολλές ανατροπές. Δείτε το και θα με θυμηθείτε.

 

Και μία προσωπική εκτίμηση: Ίσως σε λίγο καιρό να γίνουν μόδα τα ισπανικά θρίλερ, έτσι όπως έγινε πριν κάποια χρόνια με τα ιαπωνικά (δε τίθεται θέμα σύγκρισης, γιατί πρόκειται για 2 διαφορετικές "σχολές" που βασίζονται σε τελείως διαφορετικές κουλτούρες). Και αυτό δε θα είναι τυχαίο, όταν υπάρχουν σκηνοθέτες όπως ο Guillermo del Toro (βλέπε The Devil's Backbone, "Mimic","Cronos", "Pan's Labyrinth" ), ο Alejandro Amenábar (βλέπε Open Your Eyes, Thesis ή ακόμα και το αγγλόφωνο The Others) και ο Jaume Balagueró. Ο τελευταίος έχει γράψει και σκηνοθετήσει το "Frágiles" και το "[REC]", το οποίο δεν έχει περάσει ούτε ένας χρόνος που προβλήθηκε και ήδη ετοιμάζεται το αμερικάνικο remake "Quarantine".

Link to comment
Share on other sites

Για το νέο

Εφιάλτη στο δρόμο με τις λεύκες (χωρίς συμμετοχή του craven και μάλλον για prequel

γνωρίζουμε κάτι νεο???

 

To imdb δείχνει ως ημερομηνίες για το 2008 και 2010 γενικά........

 

Θα κάνουν remake και τον εφιαλτή? Έλεος:mad:

 

Τώρα που θυμήθηκα τον Craven πέρυσι τέτοια εποχή είχε ακουστεί ότι ο έλληνας Ντένης Ηλιάδης (σκηνοθέτης του Hardcore) είχε επιλεγεί προσωπικά από τον Craven για να σκηνοθετήσει το remake της πρώτης και πλέον "διαβόητης" ταινίας του Last House on the Left. Τι γίνεται με αυτό? Θα ανεμίσει στο χόλιγουντ η γαλανόλευκη?:p:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνουν remake και τον εφιαλτή? Έλεος:mad:

 

Τώρα που θυμήθηκα τον Craven πέρυσι τέτοια εποχή είχε ακουστεί ότι ο έλληνας Ντένης Ηλιάδης (σκηνοθέτης του Hardcore) είχε επιλεγεί προσωπικά από τον Craven για να σκηνοθετήσει το remake της πρώτης και πλέον "διαβόητης" ταινίας του Last House on the Left. Τι γίνεται με αυτό? Θα ανεμίσει στο χόλιγουντ η γαλανόλευκη?:p:p:p

 

http://www.imdb.com/title/tt0844708/. :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από τα καλύτερα θριλερ που έχω δει τελευταία είναι το ισπανικό REC.Καλή πλοκή και ωραίο τέλος αν και θύμισε λίγο από BLAIR WITCH PROJECT (το πρώτο) το οποίο ήταν μεγάλη μπούρδα.

 

Ποια είναι η γνώμη σας για τις ταινίες του DAVID LYNCH (χαμένη λεωφόρος, MALHOLAND DRIVE); Εμένα μου άρεσαν πολύ γιατί σου δημιουργούν ένα άγχος χωρίς να καταλαβαίνεις καν την υπόθεση!

 

Γενικά, τα ισπανικά, γερμανικά και ιαπωνικά θρίλερ είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί τελευταία. Το δύσκολο είναι να βρεις υπότιτλους για αυτά.

Link to comment
Share on other sites

1)Η Εβδομη Πυλη Της Κολασεως. Ο Φουλτσι ζωγραφιζει. Κατα τη προσωπικη μου αποψη το καλυτερη θριλερ ολων των εποχων και αν οχι η τρομακτικοτερη, σιγουρα μια απο τις δυο τρεις πιο τρομακτικες ταινιες ολων των εποχων.

2)Σουσπιρια. Η καλυτερη ταινια του μεγαλου Νταριο Αρτζεντο.Απο τη κορφη μεχρι τα νυχια αριστουργημα.

3)Μετα τα Μεσανυχτα. Το καλυτερο ψυχολογικο θριλερ ever.

4)Ο Εξορκιστης

5)Ringu

6)Bαθυ Κοκκινο

7)Videodrome

8)The House by the cemetery

9)Dead Burried

10)H Προφητεια

Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες μεταφορές τρόμου είναι το The mist του Stephen King... Αξίζει να το δείτε, πιστέψτε με:)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

To "Oρφανοτροφείο" και η "Ομίχλη" ήταν πραγματικά τα 2 καλύτερα φετινά θρίλερ.

 

Όμως αναφορικά με τις ταινίες τρόμου η καλύτερη είναι το [REC],αυτή που βγήκε μόλις προχθες στις ελληνικές αίθουσες. Απ'τις πιο τρομαχτικές που έχω δει ποτέ.Δείτε εδώ αντιδράσεις του κοινού μέσα στις αίθουσες που προβλήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

To "Oρφανοτροφείο" και η "Ομίχλη" ήταν πραγματικά τα 2 καλύτερα φετινά θρίλερ.

 

Όμως αναφορικά με τις ταινίες τρόμου η καλύτερη είναι το [REC],αυτή που βγήκε μόλις προχθες στις ελληνικές αίθουσες. Απ'τις πιο τρομαχτικές που έχω δει ποτέ.Δείτε εδώ αντιδράσεις του κοινού μέσα στις αίθουσες που προβλήθηκε.

 

 

exw akousei poly kales kritikes....

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ε οχι και τα καλυτερα θριλερ για φετος! Σε ποια σκηνη πεταχτηκες; Γιατι αυτο ειναι θριλερ. Να σε κανει να τρομαζεις και να πεταγεσαι, ακομα και αν δεν υπαρχει ουτε ενας θανατος και καθολου αιμα.
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα!οχι και τρομακτικο το rec...

ουτε μια τρομακτικη σκηνη ειχε.

μια ταινια που μου αρεσε ηταν το shutter(2008).εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το shutter του 2004.δεν το εχω δει ακομη.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τρομακτικο το [REC]? ειχα διαβασει καλες κριτικες...

εχει δει κανεις το "the ruins"? λεει τιποτα?

το "the hills have eyes"? καλη?

 

στα αγαπημενα μου θριλερ ειναι ο εξορκιστης και η λαμψη...classic movies!

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

το the hills have eyes(αιμα στους λοφους) δεν μου αρεσε και τοσο πολυ,σχεδον καθολου....εχει και νουμερο 2 το οποιο δεν το εχω δει.
Link to comment
Share on other sites

το the hills have eyes(αιμα στους λοφους) δεν μου αρεσε και τοσο πολυ,σχεδον καθολου....εχει και νουμερο 2 το οποιο δεν το εχω δει.

 

Δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο. Το δεύτερο sux.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τρομακτικο το [REC]? ειχα διαβασει καλες κριτικες...

εχει δει κανεις το "the ruins"? λεει τιποτα?

το "the hills have eyes"? καλη?

 

στα αγαπημενα μου θριλερ ειναι ο εξορκιστης και η λαμψη...classic movies!

 

Το Rec έχει χιλιοειπωμένο σενάριο, αλλά αξίζει για μερικές πραγματικά τρομακτικές σκηνές που σε κάνουν να πεταχτείς από την καρέκλα, καθώς και για το μη συνηθισμένο τέλος.

 

Το The Ruins έχει ηλίθιο κακό αλλά ενδιαφέρον ιδέα.

 

Το The Hills Have Eyes συνίσταται σε γερά στομάχια και σε λάτρεις των splatter.Εγώ το απόλαυσα πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εκατσα και γω χτες να δω το [REC],ειχα προετοιμαστει να τρομαξω κιολας:pΕιχα διαβασει τοσα πολλα για το ποσο τρομακτικο ειναι:rolleyes:

Βασικα καθ'ολη τη διαρκεια της ταινιας ενιωθα οτι εβλεπα κατι που το 'χω ξαναδει ισως επειδη αυτα τα zombie undead πλασματακια τα εχουμε ξαναδει παααρα πολλες φορες σε παααρα πολλες ταινιες...

Παντως αν και δεν τρομαξα καθολου ομολογω οτι υπηρχε πολυ αγωνια!Συν το γεγονος οτι η διαρκεια ηταν μολις 1 ωρα και 10 λεπτα δεν με κουρασε,αντιθετα την ειδα ευχαριστα!;)

Τη συνιστω!

 

Οσο για το The Hills Have Eyes εχω να πω τα καλυτερα!Ειναι παρα πολυ καλη ταινια και θυμαμαι οταν την ειχα δει μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση!Και με τρομαξε αρκετα και το story μου αρεσε πολυ!

Το sequel ειναι σαφως κατωτερο του πρωτου αλλα βλεπεται:p

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδιά μαρέσουν οι ταινίες τρόμου κ τα θρίλερ αλλά ακόμα δεν εχώ δει καμιά ταινία που να με κάνει να τρομάξω πολύ!πριν λίγες μέρες είδα το "Untraceable" θρίλερ είναι αν κ δεν είναι φοβέρο αλλά σαν υπόθεση μου άρεσε πιστεύω πως θα σας αρέσει!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...