Jump to content

Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To neno είναι το λογισμικό του...

Τώρα για την κάρτα των 32gb δεν ξέρω πόσο κοστίζει αλλά ξέρω ότι μπορείς να περάσεις ταινίες στο κινητό ακόμα και .avi ακόμα και με την μνήμη που δίνει μέσα του 1 γίγα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 398
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει από μόνο του player. Είναι αυτό που λέει βίντεο στο μενού του. Υπάρχει και κάποιο πρόγραμμα με το οποίο αλλάζεις το μέγεθος του βίντεο. Αν θέλεις στο στέλνω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, με ποιο προγραμμα αυξανουμε την ενταση των mp3 για τη συσκευη ωστε να ακουγεται δυνατοτερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

to piga sto katastima kai to antikatestisan me allo itan ellatomatiko!!!

na rotiso an gnorizi kaneis pos mporo na sixroniso tis epafes mou;

eixa ena 6300 nokia kai meso tou pc suite exo sosi tis epafes mou,ti prepi na kano gia na min kadome kai grafo mia mia tis epafes sto neonode leitourgiko exo vista euxaristo ek ton proteton ti kathe voithia!!!!!

Link to comment
Share on other sites

to piga sto katastima kai to antikatestisan me allo itan ellatomatiko!!!

na rotiso an gnorizi kaneis pos mporo na sixroniso tis epafes mou;

eixa ena 6300 nokia kai meso tou pc suite exo sosi tis epafes mou,ti prepi na kano gia na min kadome kai grafo mia mia tis epafes sto neonode leitourgiko exo vista euxaristo ek ton proteton ti kathe voithia!!!!!

 

Εχει οδηγιες το φυλλαδιο που ειχε η συσκευασια. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

to piga sto katastima kai to antikatestisan me allo itan ellatomatiko!!!

na rotiso an gnorizi kaneis pos mporo na sixroniso tis epafes mou;

eixa ena 6300 nokia kai meso tou pc suite exo sosi tis epafes mou,ti prepi na kano gia na min kadome kai grafo mia mia tis epafes sto neonode leitourgiko exo vista euxaristo ek ton proteton ti kathe voithia!!!!!

 

Είσαι πολύ τυχερός που σου το αντικατέστησαν. Τώρα έχεις κάποιο πρόβλημα ή όλα είναι ok? Για να συγχρονίσεις τις επαφές σου πρέπει να έχεις το active sync όπως και το outlook στον υπολογιστή σου. Τις οδηγίες τις έχεις στο φυλλάδιο.

Link to comment
Share on other sites

ελεοςςςςςς.... ειχα που ειχα προβλημα με τις ειδοποιήσεις κλησεων, τωρα εγινε πιο συχνο να μου στελνουν sms και να μην τα παραλαμβανω...... και δεν ειναι θεμα παροχου δικτιου.Εχω καταληξει οτι αυτη η συσκευη δεν υποστηριζεται σωστα απο την cosmote,τουλαχιστο για την ωρα..!Ειμαι ενα βημα πριν την πεταξω στα σκουπιδια......:cry: το μονο που την σωζει ειναι το design και το touch concept της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

ελεοςςςςςς.... ειχα που ειχα προβλημα με τις ειδοποιήσεις κλησεων, τωρα εγινε πιο συχνο να μου στελνουν sms και να μην τα παραλαμβανω...... και δεν ειναι θεμα παροχου δικτιου.Εχω καταληξει οτι αυτη η συσκευη δεν υποστηριζεται σωστα απο την cosmote,τουλαχιστο για την ωρα..!Ειμαι ενα βημα πριν την πεταξω στα σκουπιδια......:cry: το μονο που την σωζει ειναι το design και το touch concept της συσκευης.

 

Επειδή το πρόβλημά σου βλέπω ότι είναι συνεχόμενο και έχει καιρό που στο παρουσιάζει στη θέση σου θα το πήγαινα στο μαγαζί απ' όπου το πήρα για να μου το φτιάξουν. Εξάλλου νομίζω ότι έχει εγγύηση. Μην ταλαιπωρείσαι άδικα.

Θα σου λείψει για λίγο καιρό αλλά όπως διαβάσαμε και παραπάνω υπάρχει περίπτωση να σου το δώσουν πίσω και καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

oxi akoma itheles poli wra mexri na balei tin tenia mesa...:(

 

Αν το κάνεις decode με κάποιο απ' τα προγράμματα αυτά τότε θα σου μειώσει και το μέγεθος της ταινίας και θα είναι πιο γρήγορο να την περάσει και μέσα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας πάρω στο λαιμό μου, ψάχνοντας στο internet, βρήκα πως οι ρυθμίσεις για MMS του Ericsson Τ68i ταιριάζουν μ'αυτές του N2... Μύθος ή αλήθεια, δε μπορώ να ξέρω καθώς δε το έχω πάρει ακόμα στα χέρια μου(!)

 

Q: How can I set my GPRS/Internet and MMS settings for the N1/m?

 

A: GPRS/Internet: *Click* MMS: *Click*

Set "T68i" as your phone and fill in your country and , T68i settings will work for your N1m. Make sure you use Internet Explorer!

 

www.redneo.com/forum/viewtopic.php?f=24&t=1987&sid=5a57c3eda3b6bd6fc9ca6cd57bfa3950

Απίστευτος ο κόσμος κι ο χαρακτήρας μας...
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας πάρω στο λαιμό μου, ψάχνοντας στο internet, βρήκα πως οι ρυθμίσεις για MMS του Ericsson Τ68i ταιριάζουν μ'αυτές του N2... Μύθος ή αλήθεια, δε μπορώ να ξέρω καθώς δε το έχω πάρει ακόμα στα χέρια μου(!)

 

Q: How can I set my GPRS/Internet and MMS settings for the N1/m?

 

A: GPRS/Internet: *Click* MMS: *Click*

Set "T68i" as your phone and fill in your country and , T68i settings will work for your N1m. Make sure you use Internet Explorer!

 

www.redneo.com/forum/viewtopic.php?f=24&t=1987&sid=5a57c3eda3b6bd6fc9ca6cd57bfa3950

Απίστευτος ο κόσμος κι ο χαρακτήρας μας...
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας πάρω στο λαιμό μου, ψάχνοντας στο internet, βρήκα πως οι ρυθμίσεις για MMS του Ericsson Τ68i ταιριάζουν μ'αυτές του N2... Μύθος ή αλήθεια, δε μπορώ να ξέρω καθώς δε το έχω πάρει ακόμα στα χέρια μου(!)

 

Q: How can I set my GPRS/Internet and MMS settings for the N1/m?

 

A: GPRS/Internet: *Click* MMS: *Click*

Set "T68i" as your phone and fill in your country and , T68i settings will work for your N1m. Make sure you use Internet Explorer!

 

www.redneo.com/forum/viewtopic.php?f=24&t=1987&sid=5a57c3eda3b6bd6fc9ca6cd57bfa3950

 

Ταιριάζουν αλλά δεν έχουν αποτέλεσμα. Λοιπόν:

Για όλους τους χρήστες Cosmote (δεν ξέρω αν οι θύρες είναι ίδιες και στις άλλες εταιρείες). Επεξεργασία του προφίλ mms, θύρα 9201. Επεξεργασία προφίλ wap, θύρα 8080. Αν δεν υπάρχει προφίλ wap, η εξυπηρέτηση πελατών θα σας βοηθήσει με την γνωστή μέθοδο της αποστολής μηνύματος με τις ρυθμισεις το οποίο εσεις αποθηκεύετε κλπ.

Με τα λεφτά αγοράζεις πάντα φτηνα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ Wind!!! Τα MMS δουλεύουν μ' αυτές τις ρυθμίσεις!!!!!!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ BLACK ANGEL!!!! ΑΙΣΧΟΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΗΣ Myphone S.A.!

 

Ευχαριστούμε για την βοήθειά σου Emkatsom... Αν και άχρηστη:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δεξί άγγιγμα προς τα πάνω για να μπεις στις ρυθμίσεις, Επικοινωνία, Gprs, δεξί άγγιγμα αλλαγής προβολής, Επιλογή MMS π.χ. Wind MMS ή Επιλογή WWW για ρυθμίσεις ίντερνετ και εκεί αλλάζεις αυτά που σου λέει ο black angel σε προηγούμενο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

salamandra7280 Ευχαριστώ!!!Τις πέρασα τις επαφές έως τώρα ευχαριστιμένος,sms δεν στέλνω αν και θα κάνω μια δοκιμή έτσι για τεστ,α να σε ρωτήσω τα προγραματάκια και τα παιχνίδια πώς τα περνάς,έκανα κάτι δοκιμές αλλα δέν καταφερα πολλά πράμματα java άραγε πέρνει;
Link to comment
Share on other sites

Α να σε ρωτήσω τα προγραματάκια και τα παιχνίδια πώς τα περνάς, έκανα κάτι δοκιμές αλλα δέν καταφερα πολλά πράμματα java άραγε πέρνει;

 

Java δεν νομίζω ότι παίρνει... Παίρνει ότι παιχνίδι και εφαρμογή υπάρχει για Windows CE.

Όποια προγράμματα ή παιχνίδια είναι της μορφής .exe τα αντιγράφεις κατευθείαν στην κάρτα μνήμης στον φάκελο Program files. Όσα είναι ζιπαρισμένα της μορφής .cab δεν τα κάνεις unzip στον υπολογιστή σου αλλά τα περνάς όπως είναι στο κινητό στον φάκελο Program files και πάλι και όταν πας να τα ανοίξεις απ' το κινητό σου τότε μόνο του κάνει μια σύντομη εγκατάσταση του προγράμματος ή του παιχνιδιού και διαγράφει αυτόματα το αρχικό ζιπαρισμένο αρχείο αφού πρώτα σου δημιουργήσει έναν καινούριο φάκελο όπου υπάρχει το πρόγραμμα ή το παιχνίδι. Πάντως μην απογοητευτείς αν κάποιο αρχείο .cab δεν στο κάνει εγκατάσταση ή σου βγάζει ότι υπάρχει σφάλμα κατά την εγκατάσταση γιατί δεν υπάρχουν και εκατομμύρια εφαρμογές ή παιχνίδια για το συγκεκριμένο κινητό.

 

sms δεν στέλνω αν και θα κάνω μια δοκιμή έτσι για τεστ

Τι εννοείς ακριβώς? sms δεν στέλνεις γενικώς ή προς κάποια υπηρεσία(π.χ. προσωπικός τηλεφωνητής ή κάτι τέτοιο)??? Γιατί αν δεν στέλνεις γενικώς τότε υπάρχει μεγάλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Προς όλους όσοι είχαν πρόβλημα μέχρι στιγμής με την αποστολή και την λήψη MMS όπως και με την σύνδεση στο ίντερνετ!

Μια λύση που βοήθησε πολλούς από εμάς που έχουμε wind αλλά και cosmote είναι αυτή που έδωσε ο χρήστης Black angel στην σελίδα παρακάτω σελίδα σε παρόμοιο topic που αφορά το Neonode N2.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165035&page=13

Σας παραθέτω την λύση παρακάτω για να μην πηγαινοέρχεστε στα διάφορα θέματα θεωρώντας ότι αρκετοί από εμάς που χρησιμοποιούμε και αυτό το σημείο για να ρωτάμε διάφορα για το συγκεκριμένο κινητό μπορεί να είχαν το πρόβλημα αυτό με τα MMS.

Για όλους τους χρήστες Cosmote και Wind. Επεξεργασία του προφίλ mms, θύρα 9201. Επεξεργασία προφίλ wap, θύρα 8080. Αν δεν υπάρχει προφίλ wap, η εξυπηρέτηση πελατών της κάθε εταιρίας θα σας βοηθήσει με την γνωστή μέθοδο της αποστολής μηνύματος με τις ρυθμισεις το οποίο εσεις αποθηκεύετε κλπ.

 

 

Να ευχαριστήσουμε για άλλη μια φορά τον χρήστη Black angel ο οποίος εδώ και καιρό ενδιαφέρθηκε για το πρόβλημα αυτό (ως κάτοχος του κινητού και όχι ως υπεύθυνος κάποιας εταιρίας) και κατάφερε να μας δώσει μια λύση στο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει κάποια συντόμευση στο κινητό ή κάποια επιλογή που να κάνει επανεκίννηση στο κινητό? Δηλαδή να πληκτρολογείς κάτι και να γίνεται αυτόματα επανεκίννηση? Εκτός απ' τον παραδοσιακό τρόπο... δηλαδή με το κουμπάκι ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε το αρχείο .cab από

http://rapidshare.com/files/121617950/GIF_Files_Browser_Viewer_Twake_for_Neonode_N2.cab

Συνδεθείτε με το Microsoft Actine Sync. Αντιγράψτε το αρχείο στην κάρτα και τρέξτε το.

Από δω και πέρα θα υπάρχει η δυνατότητα viewing των αρχείων .gif (animate ή still) δια μέσω του browser του Neonode N2.

Με τα λεφτά αγοράζεις πάντα φτηνα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε το αρχείο .cab από

http://rapidshare.com/files/121617950/GIF_Files_Browser_Viewer_Twake_for_Neonode_N2.cab

Συνδεθείτε με το Microsoft Actine Sync. Αντιγράψτε το αρχείο στην κάρτα και τρέξτε το.

Από δω και πέρα θα υπάρχει η δυνατότητα viewing των αρχείων .gif (animate ή still) δια μέσω του browser του Neonode N2.

 

Αχ Black_Angel... Τώρα το ανακάλυψες αυτό; :p Υπήρχε εδώ και καιρό στο site http://www.redneo.com. Απλώς δεν είχε κανείς απ' αυτό το site την απορία κι έτσι δεν αναφέρθηκε μέχρι τώρα. :D

Ξέρει κανείς τίποτα γι' αυτό που ρώτησα πιο πάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...