Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα παλιά s60 μπορούσαμε να βάλουμε operation logo. Στο N80 που είχα παλιά δεν γινότανε. Στο N95 8GB γίνετε και αν ναι πως?

 

Thx again ;)

Μπορείς μέσω της εφαρμογής OpLogo Changer.

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2303715&highlight=operation+logo#post2303715

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα! Μόλις έγινα κι εγώ κάτοχος του πολυπόθητου κινητού! Επιτέλους θα μπορώ να εφαρμόζω αυτά που διαβάζω στο forum! Καιρός να αλλάξω το avatar Nokia6230i
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου ειχα την χαρα να ειμαι εκει οταν ανοιξες την συσκευασια :happy:

 

Ελπιζω να αξιοποιησεις ολες της δυνατοτητες του.. :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μέσω της εφαρμογής OpLogo Changer.

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2303715&highlight=operation+logo#post2303715

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση άσχετα άμα εγώ το είδα μερικές ώρες αργότερα :lol:

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω install :P δεν το δέχεται :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση άσχετα άμα εγώ το είδα μερικές ώρες αργότερα :lol:

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω install :P δεν το δέχεται :(

 

An sou vgazei oti to poistopoiitiko elikse tote prepei na kaneis sign tin efarmogi;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση άσχετα άμα εγώ το είδα μερικές ώρες αργότερα :lol:

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω install :P δεν το δέχεται :(

Φίλε συγνώμη αλλά δεν γίνεται να το εγκαταστήσεις, αλλά και να το εγκαταστήσεις δεν θα λειτουργεί. Δεν το είδα πριν και γι αυτό σου το πρότεινα.:O

Δες αυτό όμως: xxxxxxxxxxxxxxx

 

Το προηγούμενο πρόγραμμα λύνει πραγματικά τα χέρια, αλλά είναι υπό ανάπτυξη αυτή τη περίοδο, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να το εγκαταστήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις sign την εφαρμογη OpLogo Changer μεσα στο κινητο και μετα εγκατασταση λειτουργει :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι τι ξέρω Γιάννη αλλά και πάλι δεν λειτουργεί διότι έχει λήξει.

Γι αυτό είπα "δεν γίνεται να το εγκαταστήσεις, αλλά και να το εγκαταστήσεις δεν θα λειτουργεί".;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Aπο bluetooth μπορουμε να ακουμε μουσικη? Αν ναι ακουγεται δυνατα ή με την ιδια χαμηλη ενταση οπως και με τα ακουστικα που ειχε στην συσκευασια?Μηπως θελει καποια ρυθμιση/κολπο (η ενταση ειναι στο 100%)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και παλι θα το παρω μαλλον θα δωσω το ν82 που εχω

θελω να μου πειτε αν ειναι καλο κινητο το ν95 και πλεονεκτηματα και μεονρκτηματα απο αυτους που το εχουν,και γενικα ας μας πουν για αυτο το κινητο.

ευχαριστω:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και παλι θα το παρω μαλλον θα δωσω το ν82 που εχω

θελω να μου πειτε αν ειναι καλο κινητο το ν95 και πλεονεκτηματα και μεονρκτηματα απο αυτους που το εχουν,και γενικα ας μας πουν για αυτο το κινητο.

ευχαριστω:)

Oπως ειδες και η προηγουμενη ερωτηση σου βγηκε εκτος θεματος:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208274

 

Για επιλογη συσκευης συγκρισεις κ.τ.λ.π. υπαρχει η αναλογη ενοτητα :!:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aπο bluetooth μπορουμε να ακουμε μουσικη? Αν ναι ακουγεται δυνατα ή με την ιδια χαμηλη ενταση οπως και με τα ακουστικα που ειχε στην συσκευασια?Μηπως θελει καποια ρυθμιση/κολπο (η ενταση ειναι στο 100%)

κοιτα δε νομιζω πως φταίει η ενταση της συσκευής ... όντως ο ήχος ειναι χαμηλός αλλα αν δοκιμάσεις με άλλα ακουστικά θα εκπλαγείς !!!

ck
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και παλι θα το παρω μαλλον θα δωσω το ν82 που εχω

θελω να μου πειτε αν ειναι καλο κινητο το ν95 και πλεονεκτηματα και μεονρκτηματα απο αυτους που το εχουν,και γενικα ας μας πουν για αυτο το κινητο.

ευχαριστω:)

 

Μια που έχω τώρα το Ν95 8GB και μπορώ να το συγκρίνω άμεσα με το Ν82 μπορώ να πω ότι είναι το ίδιο κινητό με μεγαλύτερη φωτεινότερη οθόνη και χωρίς το xenon flash,από μπαταρία το ίδιο ανθεκτικό αν δεν δουλεύεται πολύ και ενεργειοβόρο αν χρησιμοποιούνται οι λειτουργίες όπως το εξίσου γρήγορο GPS(ναι όντως το ίδιο γρήγορα λοκάρει όπως το Ν82-μήπως επειδή μόλις το πήρα το αναβάθμισα στην 20.0.016;),πάντως με εξέπληξε ευχάριστα αφού με είχαν προϊδεάσει κάποιοι αρνητικά),το WLAN και η κάμερα κλπ.Το μόνο που με προβλημάτιζε πριν το πάρω ήταν η φορητότητα του αλλά και εδώ μπορώ να πώ ότι είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μια που έχω τώρα το Ν95 8GB και μπορώ να το συγκρίνω άμεσα με το Ν82 μπορώ να πω ότι είναι το ίδιο κινητό με μεγαλύτερη φωτεινότερη οθόνη και χωρίς το xenon flash,από μπαταρία το ίδιο ανθεκτικό αν δεν δουλεύεται πολύ και ενεργειοβόρο αν χρησιμοποιούνται οι λειτουργίες όπως το εξίσου γρήγορο GPS(ναι όντως το ίδιο γρήγορα λοκάρει όπως το Ν82-μήπως επειδή μόλις το πήρα το αναβάθμισα στην 20.0.016;),πάντως με εξέπληξε ευχάριστα αφού με είχαν προϊδεάσει κάποιοι αρνητικά),το WLAN και η κάμερα κλπ.Το μόνο που με προβλημάτιζε πριν το πάρω ήταν η φορητότητα του αλλά και εδώ μπορώ να πώ ότι είναι μια χαρά.

 

 

ευχαριστω για την απαντηση σου το παιρνω...

ποσο κανουν μεταχειρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να βγάλω αυτά τα χεράκια της nokia όταν ανοίγω το κινιτό γιατί δεν την παλεύω κάθε πρωί με αυτή τη μουσικούλα... χεεεε
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να βγάλω αυτά τα χεράκια της nokia όταν ανοίγω το κινιτό γιατί δεν την παλεύω κάθε πρωί με αυτή τη μουσικούλα... χεεεε

Υπάρχει, αλλά θα πρέπει να κάνεις το κόλπο ώστε να μπορείς να μπαίνεις και να τροποποιείς τους φακέλους συστήματος.

Δες αυτό το θέμα: S60 - Hacks & Patches

Εφόσον κάνεις το παραπάνω κόλπο δες xxxxxxxxxxxxxxx το hack.

 

Αλλιώς βάζε το στο Αθόρυβο.

Έτσι δεν θα ακούγεται ο ήχος εκκίνησης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συνεβη κατι ανεξήγητο εχει διμιουργηθει στο τζαμακι της καμερας κατι σαν λεκές οχι γρατζουνιά κλπ το κινιτό ειναι απλα αθικτο ουτε νερό έχει πάρει ουτε τιποτα βεβαια δεν επειρεάζει καθόλου την καμερα στις φοτογραφίες απλά δεν μπορώ να καταλάβω απο τι προήλθε; λέτε να το πάω σε νοκια; το έχει πάει κανενας αλλος ;
ck
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να ρωτήσω για να βγάλω το vodafone live μενού κάνω την διαδικασία με το Nemesis Service Suite και περνάω το #0550801 και το update της nokia θα περάσει μόνο του κανονική nokia έκδωση του sybian?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χάνω την εγγυηση? Σε περίπτωση που έχω πρόβλημα πως ξαναπερνάω vodafone?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχος την χανεις.. Εαν εχεις καποιο γνωστο κ.τ.λ.π. που θελει να σε εξυπηρετησει δεν θα εχεις προβλημα.

 

Θα πρεπει να περιμενεις μεχρι να βγαλει η Vodafone νεωτερη αναβαθμιση απο αυτην που θα εχει το κινητο για να μπορεις να το κανεις αναβαθμιση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χάνω την εγγυηση? Σε περίπτωση που έχω πρόβλημα πως ξαναπερνάω vodafone?

Ναι την χάνεις την εγγυήση από την στιγμή που θα βγάλεις το VL. Δεν νομίζω ό,τι μπορείς να περάσεις ξανά το VL. Κάποιος που γνωρίζει ας πει αν κάνω λάθος ή όχι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλα οκ τότε το αφήνω ως έχει δεν με πειράζει. Κάτι άλλο... Η εφαρμογή πορτοφόλι που έιχα στο 6680 δεν μπορώ να την βρώ στο N95 μπορεί κάπιοιος να με διαφωτήσει?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δε νομιζω πως φταίει η ενταση της συσκευής ... όντως ο ήχος ειναι χαμηλός αλλα αν δοκιμάσεις με άλλα ακουστικά θα εκπλαγείς !!!

 

Για πες, με ποια ακουστικα, κατα προτιμηση bluetooth, θα εχω καλη ενταση?

Link to comment
Share on other sites

...όπως το εξίσου γρήγορο GPS(ναι όντως το ίδιο γρήγορα λοκάρει όπως το Ν82-μήπως επειδή μόλις το πήρα το αναβάθμισα στην 20.0.016;)...

 

Να πω οτι για το GPS μπορει και να ειναι οντως η αναβαθμηση(την εκανα προχθες και δ ειχα δοκιμασει το GPS εκτος απο σημερα) και εξηγω..

Σημερα το πρωι το βαζω απο ελευσινα για να παω περιστερι και μεχρι να βαλω την οδο και το νουμερο ειχε βρει σημα!! Υστερα πηγα πειραια και το ανοιξα εκει οπου αναμεσα σε πολυκατοικιες βρηκε σημα σε 10 δετερολεπτα (Ναι καθε φορα που το ανοιγω τα μετραω:p)!! Πραγματικα παραξενευτικα και μετα απο 5 λεπτα το εκλεισα ενω ημουν στο λιμανι. Φτανοντας στη γεφυρα του Σκαραμαγκα ημουν μπλεγμενος στην κινηση και ειπα να το ανοιξω παλι..αυτη τη φορα ειχε σημα με το που το ανοιξα!:wacko: Λεω να το παω σε Nokia Shop...δ παει καλα!:p Τελος να πω οτι ενω στην αρχη εβρησκε απο 4 μεχρι 6 και καποιες φορες σε ανοιχτο χωρο 7 δορυφορους, τωρα στο Garmin ειδα και 8 για καποια χλμ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...