Jump to content

Vector Master 590 (PNA)


killer_instinct
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάφερα να αντιγράψω όλο το φάκελο.Αλλά ποιο είναι το περίεργο?Σε άλλη συσκευή ζητάει κωδικό!!!Τελικά η dis πρέπει να είναι πολύ μπροστά στο κλείδωμα προγραμμάτων :lol:

Πέρα από την πλάκα,καλά κάνουν και το έχουν έτσι.Γιατί η χαρτογράφηση δεν είναι εύκολο πράγμα και πρέπει να διαφυλαχτεί η δουλειά της κάθε εταιρείας.Αυτό που δεν με βρίσκει σύμφωνο είναι ότι ο χρήστης δεν έχει τη δυνατότητα να αντιγράψει τα δεδομένα σε άλλη sd.Kανονικά από την στιγμή που αγοράζει κάποιος το πρόγραμμα,θα έπρεπε να γνωρίζει αυτόν τον μοναδικό κωδικό,ώστε αν του χαλάσει η κάρτα να μην χρειάζεται να απευθυνθεί στην εταιρεία.Και στην τελική για να μη χρειάζεται κάποιος να αλλάζει κάρτες,αν θέλει να βάλει δεύτερο λογισμικό πλοήγησης,video,mp3 κτλ.

 

To ίδιο έπαθα και εγώ στο papago R12 προσπάθησα να το κάνω να τρέξει στο 590 αλλά με έβγαζε μια κλειδαριά πάνω αριστερά και δεν έπιανε δορυφόρους.

Τα λεγόμενα σου με βρίσκουν και μένα σύμφωνο πχ αυτήν την στιγμή είμαι νόμιμος χρήστης και τον 2 προγραμμάτων της dis (papago R12 kai vector navigator software) to 300ρακι μου χάλασε γιατί να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω το papago R12 στο 590 αφού είναι της ίδιας εταιρίας. :(

 

Υποψιάζομαι ότι χρησιμοποιούν μια μέθοδο κωδικοποίησης, από όσα διάβασα στο διαδύκτυο.

Αν έδιναν τον μοναδικό κωδικό σε 2-3 άτομα, τότε να είσαι σίγουρος bbbb, ότι όλο και με κάποιον αλγόριθμο οι χάκερς θα έβρισκαν τρόπο να φτιάχνουν κωδικούς, όπως γίνεται σήμερα με άλλα προγράμματα. Με τον τρόπο αυτό φυλλάνε καλά το μυστικό τους.

 

Φιλε μου Γιάννη λες αν τους στείλουμε κανένα <<ευγενικό>> e-mail να μας δώσουν και τον κωδικό να ξεμπλοκάρουμε και τα κωδικοποιημένα προγράμματα τους.:lol::lol::lol::p

λες να κάνουμε κανένα μαγικό... έτσι για πλάκα να δούμε τι θα μας απαντήσουν..:lol::lol: (τώρα το παλικάρι από την dis που μας παρακολουθεί..

θα έχει πεθάνει στα γέλια..:lol::lol:)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαιρετε,

 

ειμαι απο τους τυχερους, που πηρα ενα απο το Carrefour θεσ/νικης, με 159Ε, και με την βοηθεια σας εβαλα το Destinator 6 και 7.

Δεν εχω porsche cayenne.

Σαν μηχανακι με εχει τρελανει παιδια, το βλεπω για πολυ καλο. Με εχει βρει δρομους τρελους μεσα στο κορδελιο που χρειαστηκα, δειχνει ποσο τρεχω, καμερες πιθανα σημεια, ολα τελεια.

Αν ζητουσα κατι ακομα ο γαιδαρος?

 

λεμε τωρα, λεμε, υποθετικα.....

 

υπαρχει τροπος π.χ. οταν γεμιζω βεζινα, (εγω βεζινα το λεω απο μικρος και ειμαι μολις 36 ετων) και μετα να μετραει το συνολο των χιλιομετρων π.χ. μεχρι το τελος της ημερας? και εκει να βλεπω την ενδειξη και να σημειωνω σε ενα μπλοκακι ποσα χλμ εκανα?

 

το κοντερ του πολυμορφικου δειχνει +5-10χλμ/ωρα εκει ενταξει εχω κουμπακι στο ταμπλο.

 

αλλα στο μηχανακι μου, CB1000SF το χρησιμοποιω ποιο πολυ τελικα το Vector, αλλα εκει εχει σπασει 5-6 φορες ντιζα κοντερ (ιαπωνια 180 κοντερ γαρ).

 

οποτε εκει που κοβω χλμ, θα με δειξει πολλα, μεχρι 245-7 χλμ/ωρα ειδα (βλακεια, εσκυψα να το κοιταξω) αλλα αν με εκανε και μερικο η ημερησιο χιλιομετρητη θα ηταν PC κανονικο.

 

Και παλι ευχαριστω γιατι χαρη στο φορουμ σας το αγορασα κ το χαρηκα τρελα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Γιάννη λες αν τους στείλουμε κανένα <<ευγενικό>> e-mail να μας δώσουν και τον κωδικό να ξεμπλοκάρουμε και τα κωδικοποιημένα προγράμματα τους.:lol::lol::lol::p

λες να κάνουμε κανένα μαγικό... έτσι για πλάκα να δούμε τι θα μας απαντήσουν..:lol::lol: (τώρα το παλικάρι από την dis που μας παρακολουθεί..

θα έχει πεθάνει στα γέλια..:lol::lol:)

 

Κοσμά,

Αυτό θα σημαίνει γι' αυτούς μεγάλη χασούρα χρημάτων και δεν θα το κάνουν. Πιο εύκολο τους είναι και πιο συμφέρον να σου στείλουν στα πλαίσια της εγγύσης μια κάρτα αν σου χαλάσει, παρά να σου δώσουν τους κωδικούς. Ε, απο κάπου πρέπει να βγάλουν και κάτι, δεν νομίζεις; Φτήνηναν τα μηχανάκια και το πρόγραμμα σε πολύ καλό επίπεδο για τους χρήστες, δεν λέει να αφήσουν τα προγράμματα για εύκολη αντιγραφή.

Περίμενε να δείς σε 2-3 εβδομάδες τι μηχανάκι θα βγάλουν και θα πάθεις. Θα είναι σε τιμή ένα τρίτο απο τα αντίστοιχα της αγοράς για τον ίδιο σκοπό. Θα σας πω περισσότερα, όταν θα είναι έτοιμοι να το ρίξουν στην αγορά.

 

Κατάφερα να αντιγράψω όλο το φάκελο.Αλλά ποιο είναι το περίεργο?Σε άλλη συσκευή ζητάει κωδικό!!!Τελικά η dis πρέπει να είναι πολύ μπροστά στο κλείδωμα προγραμμάτων :lol:

Πέρα από την πλάκα,καλά κάνουν και το έχουν έτσι.Γιατί η χαρτογράφηση δεν είναι εύκολο πράγμα και πρέπει να διαφυλαχτεί η δουλειά της κάθε εταιρείας.Αυτό που δεν με βρίσκει σύμφωνο είναι ότι ο χρήστης δεν έχει τη δυνατότητα να αντιγράψει τα δεδομένα σε άλλη sd.Kανονικά από την στιγμή που αγοράζει κάποιος το πρόγραμμα,θα έπρεπε να γνωρίζει αυτόν τον μοναδικό κωδικό,ώστε αν του χαλάσει η κάρτα να μην χρειάζεται να απευθυνθεί στην εταιρεία.Και στην τελική για να μη χρειάζεται κάποιος να αλλάζει κάρτες,αν θέλει να βάλει δεύτερο λογισμικό πλοήγησης,video,mp3 κτλ.

 

Αυτό το link θα λύσεις τις απορίες σου φίλε bbbb. Περιγράφει τι είναι το CPRM , που χρησιμοποιεί μάλλον η dis και το igo, ώστε να μην αντιγράφονται οι κάρτες.

http://www.theregister.co.uk/2001/01/10/everything_you_ever_wanted/

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρτε και ένα τουβλάκι… και από μένα για την οικοδόμηση των vector

Χτίστης δεν είμαι αλλά τα χέρια μου πιάνουν…!!!

Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΩΝ ΦΙΛΩΝ ΣΑΣ

Με πολύ μεράκι και με την συνεχή βοήθεια του δασκάλου μου bbbb κατάφερα να διαμορφώσω ένα μενού για το vector 590 και για το 300ρακι .

Δεν είχα σκοπό να τα ανεβάσω γιατί όπως παλιά που είχε αναφερθεί . κάποιοι εκμεταλλεύονται την σελίδα και όχι μόνο … και πουλούν γνώσεις και ξένο κόπο … με αντάλλαγμα λεφτά. Μου έτυχε μια περίπτωση και με κακοφάνηκε πολύ!!!

Οι λόγοι που κάνω αυτήν την κίνηση είναι

Α) ότι βοηθήθηκα από πολλούς εδώ .(bbbb Sakis70- Papajo-bpanos kαι άλλοι.) και οφείλω να ανταποδώσω και εγώ κάτι (έστω το ελάχιστο)

Β) Επειδή θεωρώ πως αυτή η σελίδα είναι τυχερή…και πολύτιμη για όλους μας.

 

ΤΟ LINK ΓΙΑ ΤΟ 590 ΕΙΝΑΙ

 

http://rapidshare.com/files/116946185/Menu_by_590_xroupista-bbbb.rar

 

 

 

ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ 29 ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ GPS ( ΚΡΑΤΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.)

 

ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ 590

 

1)Κάντε μοναχά ένα HARD RESET (Mε την κάρτα βγαλμένη από το 590)

Αφού κατεβάσετε το μενού για το 590 το αποσυμπιέζετε και

πετάτε τα περιεχόμενα του αρχικού φακέλου στην κάρτα μνήμης δηλ

1( φάκελο ΜιοΑutoRun ) –

2( φάκελο destinatorapps σε αυτoν θα εγκαταστήσετε τα προγράμματα πλοήγησης και τους χάρτες , για ευνόητους λόγους οι φάκελοι με τα προγράμματα πλοήγησης είναι κενοί.)

3( τα τρία αρχεία της DIS για να ξεκλειδώνει το 590 με την εγκατάσταση της κάρτας σε αυτό)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!

Α) Η διαδρομή για το destinator7 είναι η εξής  SDMMC\Destinatorapps\Destinator7\Destinator.exe Β) Η διαδρομή για το destinator6 είναι η εξής  SDMMC\Destinatorapps\Destinator\Destinator.exe Γ) Η διαδρομή για το IGO Plus είναι η εξής

 SDMMC\IGO\NavnGo.exe

Δ) ) Η διαδρομή για το IGO8 είναι η εξής

 SDMMC\Navi\ui_igo8.exe

 

Για την εγκατάσταση του μενού η διαδικασία είναι λίγο μπελαλίδικη.

Αφού βάλετε την κάρτα μέσα στο gps το ενεργοποιείτε και ξεκλειδώνει αυτόματα τρέξτε μέσα από τα windows sdmmc στο φάκελο ΜιοΑutoRun  φάκελο windows kai πατάτε το κίτρινο mortscript (θα σας βγάλει ένα καρτελάκι) πατάτε οκ ΕΠΕΙΤΑ ΚΑΝΤΕ ένα soft reset katω από την τρυπούλα

Μόλις ξανανοίξει πάτε μέσα πάλι από τα windows  SDMMC  στο φάκελο ΜιοΑutoRunSKIN kai βλέπετε το αρχείο menu mscr έγινε γκρι

Tο πατάτε και τρεμοπαίζει λίγο η οθόνη Mετά πατάτε το Χ (έξοδος) τέρμα πάνω ΔΕΞΙΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ και το νέο μενού ενεργοποιείτε

Και για την καλύτερη κατανόηση των παραπάνω ετοίμασα ένα μικρό βιντεακι που τρέχει μέσα από το windows player σας

 

http://rapidshare.com/files/113915037/video_590.rar

 

ΓΕΝΙΚΑ (προβλήματα –επεξηγήσεις –διάφορα) ΣΤΟ ΝΕΟ ΜΕΝΟΥ (590)

Στο 590 όλα λειτουργούν άψογα σε μένα. Όταν ενεργοποιείτε την συσκευή από πάνω θα αρχίσει να μετρά ανάποδα (κάνει ανάγνωση την κάρτα)

Oταν είστε στο μενού και σε κάποιες εφαρμογές εμφανίζετε μια μικρή μπάρα με 3 εικονίδια όταν καμιά φορά δεν μπορείτε να βγείτε από κάποια εφαρμογή πατάτε το Χ και σας επαναφέρει στο μενού. Έχει και ένα ηχειακι που μπορείτε να ρυθμίζετε τον ήχο η και να τον απενεργοποιείτε.

Για να απενεργοποιήσετε το 590 πατάτε το πλήκτρο πάνω δεξιά στην οθόνη και σας βγάζει ένα πινακάκι πατάτε standby (display off) και μετά οκ .Αν πατήσετε soft reset η hard reset θα χρειαστεί να ξανακάνετε την διαδικασία εγκατάστασης Το έχω μεταγλώττιση οπότε είναι εύκολο να το επεξεργαστείτε και να το καταλάβετε. πως δουλεύει

 

Παρακαλώ διαβάστε και τις γενικές οδηγίες στο επομενο μήνυμα μου για να αποφύγουμε άσκοπες ερωτήσεις.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΨΑΧΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.!!!

Μεσα στο ΜιοΑutoRunSKIN υπάρχει ένα αρχείο systeminformation32exe

Εκεί μπορείτε να δείτε πως δουλεύει το νέο μενού στο pc σας και να δείτε τις διαδρομές που υπάρχουν για κάθε εφαρμογή κάνοντας κλικ με το ποντίκι στα εικονίδια.

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (μόνο για τα προγράμματα πλοήγησης )αυτό θα το κάνετε μέσα από το φάκελο SCRIPT θα βρείτε το αρχείο mscr που σας ενδιαφέρει πχ (Destinatorlauncher) και θα δώσετε από εκεί μέσα την διαδρομή που θέλετε πχ appPath = "\SDMMC\DestinatorApps1\Destinator"

appEXE = "Destinator.exe"

Στο φάκελο pages δίνονται οι αρχικές διαδρομές για όλες τις εφαρμογές (παιχνιδια-word κτλ) πχ Command = \sdmmc\MioAutoRun\Programs\Games\solitaires\solitaire.exe

 

ΓΙΑ ΤΟ 590 ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ για τα προγράμματα πλοήγησης ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ . SCRIPT ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΤΩΝ DESTINATOR 6 & 7 που αλλάζουν μέσα από τον φάκελo dest6-7 που βρίσκετε μέσα στον φάκελο SCRIPT

 

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ και ΟΝΟΜΑΣΙΑ στην επιφάνεια εργασίας αυτό θα το κάνετε μέσα από το φάκελο pages ενημερώνοντας την κατάλληλη σελίδα (Αρκεί το εικονιδιακι να είναι καταχωρημένο στον φάκελο icon)

 

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΕΙΚΟΝΑ ΒΑCKGROUND αυτό θα το κάνετε μέσα από το φακελο skinbackground αντικαθιστώντας την εικόνα σας με το όνομα της αρχικής που υπάρχει και σώζοντας την σαν εικόνα bitmap στην σωστή ανάλυση

 

Τα γράφω όλα αυτά και αναλυτικά και προβάλουμε και video (ιδέα του bbbb) για να προλάβoυμε μελλοντικές ερωτήσεις σας και να διευκολύνουμε αυτούς που μπαίνουν τώρα στο χορό…

Αν καμιά φορά δεν μπορέσω να απαντήσω σε κάποιων είναι όχι γιατί δεν θέλω αλλά γιατί δεν προλαβαίνω (καλοκαίριασε και τα μικρά μου θέλουν όλο ΑΤΑ).

 

Να ευχαριστήσω ιδιαίτερος τον φίλο & δάσκαλο bbbb για την πολύτιμη βοήθεια του, για την συνεργασία μας , για τις γνώσεις που μου προσφέρει , και την εμπιστοσύνη που μου έδειξε..

 

ΥΓ Καλά σχόλια = ΔΕΚΤΑ

Απορίες =ΔΕΚΤΕΣ

Μετατροπές = ΔΕΚΤΕΣ

Βελτιώσεις = ΔΕΚΤΕΣ

ΠΩΛΗΣΗ Η ΛΑΜΟΓΙΕΣ = ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ βάση διαταγής

 

Ελπίζω να σας άρεσε και σας εύχομαι καλές πλοηγήσεις με ασφάλεια και style…

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

:up:Κοσμά... μεγαλούργησες ....

Τα λόγια είναι λίγα....

Μπράβο για την προσφορά σου στο forum,

 

και όσο για το menu ...

απλά σκίζει

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα και εγώ με την σειρά μου να μην με ζητάτε σπασμένα λογισμικά

από διάφορα προγράμματα πλοήγησης.

Εχει γεμίσει το pc μου με τέτοια μηνύματα.

Παλιά έψαχνα και εγώ σε όλο το ιντερνετ και κατεβαζα ότι νανε

Καταστάλαξα σε ενα πρόγραμμα το οποίο αγόρασα και χρησιμοποιώ.:cool:

Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.και λυπούμε αν στεναχώρησα κάποιους φίλους.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ για την εξαίσια δουλεία σας.

Επειδή όμως είμαι τελειομανής τύπος θα ήθελα να σας πω κάποιες πολύ μικρές παρατηρήσεις αν μπορείτε να τις κάνετε

1) Στην αρχή που μετρά αντίστροφα για να φορτώσει το μενού μπορείτε σας παρακαλώ να βάλετε κάποια εικόνα παρά το γκρι χρώμα που έχει και κατά δεύτερον πάνω πάνω ψηλά που γράφετε σε λατινικούς χαρακτήρες γράψτε με ελληνικούς και βάλτε το στο κέντρο της οθόνης.

2) Δίπλα από το εικονίδιο της μπαταρίας στα δεξιά έχει ένα άλλο εικονίδιο που το πατάω και δεν μου κάνει τίποτα.

 

Αυτά προς το παρόν

Σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε

Πάρα μα πάρα πολύ καλή δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ για την εξαίσια δουλεία σας.

Επειδή όμως είμαι τελειομανής τύπος θα ήθελα να σας πω κάποιες πολύ μικρές παρατηρήσεις αν μπορείτε να τις κάνετε

1) Στην αρχή που μετρά αντίστροφα για να φορτώσει το μενού μπορείτε σας παρακαλώ να βάλετε κάποια εικόνα παρά το γκρι χρώμα που έχει και κατά δεύτερον πάνω πάνω ψηλά που γράφετε σε λατινικούς χαρακτήρες γράψτε με ελληνικούς και βάλτε το στο κέντρο της οθόνης.

2) Δίπλα από το εικονίδιο της μπαταρίας στα δεξιά έχει ένα άλλο εικονίδιο που το πατάω και δεν μου κάνει τίποτα.

 

Αυτά προς το παρόν

Σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε

Πάρα μα πάρα πολύ καλή δουλειά

 

Ενας άνθρωπος είναι τελειομανής όταν κάνει μια εργασία μόνος του και θέλει να είναι τέλεια. Τελιομανης δεν είσαι όταν θες να σου τα προσφέρουν όλα τέλεια.. Και εγώ αν ήμουν τέλειος θα δούλευα σε εταιρία γραφικών

στο θεμα μας τωρα...

1 όταν μετράει αντίστροφα δεν μπορείς να βάλεις άλλη εικόνα

2 τα Ελληνικά δεν τα αναγνωρίζει και τα βγάζει σαν κινέζικα ..

3 το εικονίδιο είναι για να περιστρέφετε η οθόνη κατά 90 180 κτλ

το 590 δεν έχει τέτοια λειτουργία και γιαυτό δεν δουλεύει

Τώρα γιατί το άφησα εκεί ... για να βρεθεί κάποιος και να ρωτήσει ...και να του απαντήσω.. οτι ειναι ευκαιρία να μάθουμε και το νέο μενού να το επεξεργαζόμαστε. Αν θες να το βγάλεις το εικονίδιο πηγενε στο φάκελο SKIN -->pages και ενα ενα όπου γράφει

ICONXPBUTTON

x = 243

y = -12

Command = \sdmmc\MioAutoRun\Scripts\OrientationToggle.mscr

SizeNormal = 24

SizePushed = 24

ScaleAlpha = 100

IconNormal = ..\Icons\Rotate.ico

ScaleAlpha = 100

IconPushed = ..\Icons\Rotate.ico

To διαγραφεις και τελείωσες.

Ευχαριστώ για την κατανόηση και τα καλά σου λόγια Ελπίζω σ το σύνολο να σου άρεσε το νέο μενού :cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω το vector master 590.Mια χαρα το μηχανακι αλλα μηπως ξερει κανεις πως μεγαλωνουμε την γραμματοσειρα στις οδους?? Στον χαρτη εννοω.thanks...:):):)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η dis δίνει τους χάρτες ΟΛΗΣ της Ευρώπη , Ανατολικής και Δυτικής και με την Ρωσσία μέσα, μόνο 99 ευρώ. Η προσφορά είναι κυρίως για το vector navigation software που φοράνε τα vector 590. Για τους λοιπούς(380/390) με τα ίδια χρήματα μόνο η Δυτική Ευρώπη.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω το vector master 590.Mια χαρα το μηχανακι αλλα μηπως ξερει κανεις πως μεγαλωνουμε την γραμματοσειρα στις οδους?? Στον χαρτη εννοω.thanks...:):):)

Σε ποιο χάρτη?? ποιανού προγράμματος??:wacko:

Οταν ρωτάτε κάτι να διευκρινίζετε τι ακριβώς ζητάτε αναλυτικά.

Ετσι μόνο αν κάποιος γνωρίζει θα σας απαντήσει και αυτός αναλυτικά

αν αναφερεσε για το vector navigator software ξέχνα το

αν αναφερεσε για το destinator ψάξε εδώ θα την βρεις την λύση

.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168126

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο χάρτη?? ποιανού προγράμματος??:wacko:

Οταν ρωτάτε κάτι να διευκρινίζετε τι ακριβώς ζητάτε αναλυτικά.

Ετσι μόνο αν κάποιος γνωρίζει θα σας απαντήσει και αυτός αναλυτικά

αν αναφερεσε για το vector navigator software ξέχνα το

αν αναφερεσε για το destinator ψάξε εδώ θα την βρεις την λύση

.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168126

 

Φιλε Χroupitsa μιλαω για το vector navigator software.Ειχα παει στην dis πριν κανα μηνα και μου το κανανε σε μισο λεπτο μου μεγαλωσανε τα γραμματα οσο αναφορα στις οδους.αλλα εκανα μια βλακεια εκανα ενα hard reset και χαθηκαν οι ρυθμισεις.Επισης εχω φιλε μου και μια απορια μας και δεν εχω τοσες γνωσεις σαν εσενα.εχω δει ενα βιντεακι που εχειw ανεβασει στο utube για να κανουμε το vector master να περνει και προγραμμα destinator.Ποσο χωρητικοτητα να ειναι η καρτα για να παω να παρω???Eιναι Eλληνικα??? Kαι οποτε θελω μπορω να εχω και το προγραμμα της dis και το destinator???Και χαρτη εχει μεσα μονο της Ελλαδας???

Σε ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος το 590 να συνδεθεί μέσω usb χωρίς microsoft activesync με τον υπολογιστή? Στο 390 συνδέεται κανονικά και διαβάζεται η κάρτα ως δίσκος. Στο 590?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Χroupitsa μιλαω για το vector navigator software.Ειχα παει στην dis πριν κανα μηνα και μου το κανανε σε μισο λεπτο μου μεγαλωσανε τα γραμματα οσο αναφορα στις οδους.αλλα εκανα μια βλακεια εκανα ενα hard reset και χαθηκαν οι ρυθμισεις.Επισης εχω φιλε μου και μια απορια μας και δεν εχω τοσες γνωσεις σαν εσενα.εχω δει ενα βιντεακι που εχειw ανεβασει στο utube για να κανουμε το vector master να περνει και προγραμμα destinator.Ποσο χωρητικοτητα να ειναι η καρτα για να παω να παρω???Eιναι Eλληνικα??? Kαι οποτε θελω μπορω να εχω και το προγραμμα της dis και το destinator???Και χαρτη εχει μεσα μονο της Ελλαδας???

Σε ευχαριστω..

 

Φιλε μου για το vns δεν έχω ασχοληθεί καθόλου .Αφού στο κάνανε στην dis θα γίνετε.

Η κάρτα που παίρνει το 590 είναι sdmmc και παίρνει σίγουρα μέχρι και 4gb

Εγω έχω 2 gb και είναι υπεραρκετή

.Θα βρεις στα μαγαζιά περίπου στα 20 ευρώ την 2αρα

Μπορείς αν αγοράσεις το destinator και να περάσεις το μενού που ανέβασα για το 590 και να τρέξεις ότι θέλεις .ΤΟ destinator είναι και στα Ελληνικά και εχει χαρτες ελληνικους αλλα και ξένους (τους οποιους ομως τους αγοραζεις ξεχωριστα.)

Τελος δεν έχω πολλές γνώσεις ..απλά ασχολουμε λιγάκι στις ελεύθερες μου ώρες :cool:.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος το 590 να συνδεθεί μέσω usb χωρίς microsoft activesync με τον υπολογιστή? Στο 390 συνδέεται κανονικά και διαβάζεται η κάρτα ως δίσκος. Στο 590?

O μόνος τρόπος που ξέρω είναι ότι συνδέεται μόνο με το activesync για να δεις τα windows

Tην κάρτα μπορείς να την δεις και με ένα cardreader των 10 ευρώ.και είναι εντελώς απαραίτητο για να γράψεις η να αφαιρέσεις κάτι απο την sdmmc

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για το vns δεν έχω ασχοληθεί καθόλου .Αφού στο κάνανε στην dis θα γίνετε.

Η κάρτα που παίρνει το 590 είναι sdmmc και παίρνει σίγουρα μέχρι και 4gb

Εγω έχω 2 gb και είναι υπεραρκετή

.Θα βρεις στα μαγαζιά περίπου στα 20 ευρώ την 2αρα

Μπορείς αν αγοράσεις το destinator και να περάσεις το μενού που ανέβασα για το 590 και να τρέξεις ότι θέλεις .ΤΟ destinator είναι και στα Ελληνικά και εχει χαρτες ελληνικους αλλα και ξένους (τους οποιους ομως τους αγοραζεις ξεχωριστα.)

Τελος δεν έχω πολλές γνώσεις ..απλά ασχολουμε λιγάκι στις ελεύθερες μου ώρες :cool:.

 

 

Φιλε μου δηλ μου προτεινεις να παω να αγορασω το προγραμμα destinator και να το περασω πανω απο το προγραμμα της dis.θα ειναι ακριβο ομως ε??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δηλ μου προτεινεις να παω να αγορασω το προγραμμα destinator και να το περασω πανω απο το προγραμμα της dis.θα ειναι ακριβο ομως ε??

 

oxi φίλε μου το πρόγραμμα τις dis δεν το πειράζεις και δεν το χάνεις γιατί είναι στην flash disk (κρυφή μνήμη) μέσα στο 590 .

το destinator θα το εγκαταστήσεις και θα το τρέχεις από την κάρτα μνήμης sdmmc (εξωτερική) Για το αν είναι ακριβό το dest η απάντηση μου είναι η εξής.

Αν θες να παρακαλάς τον ένα και τον άλλο για να στο δώσει και μετά από ένα 3 μηνο να ξαναπαρακαλας για τον νέο χάρτη καν το,

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να την στηρίξουμε αυτήν την προσπάθεια που γίνετε. γιατί η Gi έχει κάνει μέχρι στιγμής την πιο σοβαρή δουλειά πάνω στους χάρτες.

 

που θα το βρεις ..http://www.ngi.gr και σε καλά καταστήματα. :cool:

 

Η επιλογή είναι δική σου...:cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

oxi φίλε μου το πρόγραμμα τις dis δεν το πειράζεις και δεν το χάνεις γιατί είναι στην flash disk (κρυφή μνήμη) μέσα στο 590 .

το destinator θα το εγκαταστήσεις και θα το τρέχεις από την κάρτα μνήμης sdmmc (εξωτερική) Για το αν είναι ακριβό το dest η απάντηση μου είναι η εξής.

Αν θες να παρακαλάς τον ένα και τον άλλο για να στο δώσει και μετά από ένα 3 μηνο να ξαναπαρακαλας για τον νέο χάρτη καν το,

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να την στηρίξουμε αυτήν την προσπάθεια που γίνετε. γιατί η Gi έχει κάνει μέχρι στιγμής την πιο σοβαρή δουλειά πάνω στους χάρτες.

 

που θα το βρεις ..http://www.ngi.gr και σε καλά καταστήματα. :cool:

 

Η επιλογή είναι δική σου...:cool:

 

 

Καλα Χroupitsa εισαι καταπληκτικος εσυ και οι συνεργατες σου φοβερη δουλεια.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!περασα το μενου και εχει τα παντα και ετσι μπορω να τρεξω και το προγραμμα της dis και το destinator γαιτι δεν τρεχει κανενα des τωρα.αυτο που μου μενει ειναι να βρω το προγραμμα destinator και τους χαρτες.τωρα το εκανα πειραματικα σε μια καρτα 1 gbite που ειχα.θα παω να παρω μια μεγαλυτερη και θα τα βαλω ολα μεσα???????

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω συνεργάτες ούτε επιχείρηση είμαστε.

Ενα δάσκαλο έχω μονάχα (bbbb) που είναι από τους λίγους που έχουν γνώσεις

και πολλούς καλούς συμμαθητές (papajo-bpanos και άλλοι πολλοί...)που προσπαθούμε να μάθουμε για να περάσουμε στην επομένη τάξη :lol::lol::p

 

Να σε καλά για τα καλά σου λογία φίλε μου

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω συνεργάτες ούτε επιχείρηση είμαστε.

Ενα δάσκαλο έχω μονάχα (bbbb) που είναι από τους λίγους που έχουν γνώσεις

και πολλούς καλούς συμμαθητές (papajo-bpanos και άλλοι πολλοί...)που προσπαθούμε να μάθουμε για να περάσουμε στην επομένη τάξη :lol::lol::p

 

Να σε καλά για τα καλά σου λογία φίλε μου

Παιδιά γεια σας! Για να καταλάβω και εγώ ο φτωχός εάν εγκαταστήσω το μενού σου φίλε xroupista στο dis 590 και μετά αγοράσω το destinator 7 και το αποθηκεύσω στην κάρτα sd θα μπορώ μετά να τρέξω και το προγραμμα της dis και το destinator χωρίς να κάνω καμμία άλλη ενέργεια; Επίσης από τη στιγμή που έχω εγκαταστήσει το νέο μενού η κάρτα θα πρέπει να είναι μόνιμα επάνω στο μηχάνημα; Μήπως μπορείς να με διαφωτίσεις;

Ευχαριστώ πολύ! :):):)

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας! Για να καταλάβω και εγώ ο φτωχός εάν εγκαταστήσω το μενού σου φίλε xroupista στο dis 590 και μετά αγοράσω το destinator 7 και το αποθηκεύσω στην κάρτα sd θα μπορώ μετά να τρέξω και το προγραμμα της dis και το destinator χωρίς να κάνω καμμία άλλη ενέργεια; Επίσης από τη στιγμή που έχω εγκαταστήσει το νέο μενού η κάρτα θα πρέπει να είναι μόνιμα επάνω στο μηχάνημα; Μήπως μπορείς να με διαφωτίσεις;

Ευχαριστώ πολύ! :):):)

ναι φιλε μου ετσι ειναι οπως τα λες. το destinator το γραφεις στην καρτα μνημης και μπορεις να τρεχεις και το προγραμμα τις dis οποτε θες. Δεν το χάνεις ,

 

 

προσοχή όμως να δώσεις τις εξής διαδρομές για να σου τρέξει το dest

α Η διαδρομή για το destinator7 είναι η εξής

SDMMC\Destinatorapps\Destinator7\Destinator.exe

 

Β) Η διαδρομή για το destinator6 είναι η εξής

SDMMC\Destinatorapps\Destinator\Destinator.exe

 

Για την κάρτα που ρωτάς επόμενο ειναι να την έχεις πάνω στο 590 αλλιώς ούτε το μενού δουλεύει ούτε τα προγράμματα πλοήγησης (εκτός το vector navigator software που είναι όπως έχουμε πει πολλές φορές στην κρυφή μνήμη της συσκευής my flash disk

 

καλη επιτυχεια:cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...