Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον υπολογιστή σου έχεις εγκατεστημένο το .NET Framework 3.0 ή 3.5;

Αν όχι, εγκατέστησέ το.

 

εχω το 2...πρεπει να βαλω 3 η 3.5?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, είναι αναγκαίο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα εγκτασταση το Update 20.0.16 και δεν εχει ελληνικα γιατι ?δεν γινεται να τα βαλω?

και τρωει και πολλα κολληματα τωρα.κανει κανα 5λεπτο installing στην αρχη και μετα κολλαει συνεχεια.τι κανω??pls help me.γιατι θα το σπασω.με εχει σπασει τα νευρα.3 φορες το εγκατεστησα

Link to comment
Share on other sites

δεν φταιει το update για το installing Που αναφερεις προφανως δεν εκανες μορφοποιηση της mass storage και προσπαθει να δει τι sis υπαρχουν μεσα.αντι να περνας το firmware συνεχως σβησε τη mass st. και ολα θα δουλευουν ρολοι.οσο για τα ελληνικα δες τη διαδικασια με το nss

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

πωσ την σβηνω την mass st.?

 

Tools > Utilities > Memory.

Mass memory tool--->Format mass memory

 

σελιδα 139 στο e-manual

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N95-2_8GB_UG_en.pdf

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N95-2_8GB_UG_el.pdf

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!εχω μια ερώτηση για τους πιο έμπειρους απο εμένα,θέλω να συνδεθώ στο internet μέσω wifi που έχει η μητρική μου,αλλα το πρόβλημα είναι ότι έχω μόντεμ και όχι router,το κινητό συνδέεται με τον υπολογιστή,μέσω ασυρμάτου δικτύου,αλλα δεν έχω internet στο κινητό,τι μπορώ να κάνω;υπάρχει κανένας τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο αντιγραφο ασφαλειας αποθηκευονται και οι επαφες και τα μυνηματα? δλδ με την αναβαθμηση χανω μονο τις εφαρμογες ετσι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο αντιγραφο ασφαλειας αποθηκευονται και οι επαφες και τα μυνηματα? δλδ με την αναβαθμηση χανω μονο τις εφαρμογες ετσι?

 

Ναι βεβαια .

Οσο για τις εφαρμογες ,καποιες απο αυτες θα χρειαστουν εγκατασταση

απο την αρχη

 

Για τις επαφες υπαρχει βεβαια και το contacts transfer

http://www.elisanet.fi/portal/s60/sw/PbkTrans_302u.sis

 

καλησπέρα σε όλους!εχω μια ερώτηση για τους πιο έμπειρους απο εμένα,θέλω να συνδεθώ στο internet μέσω wifi που έχει η μητρική μου,αλλα το πρόβλημα είναι ότι έχω μόντεμ και όχι router,το κινητό συνδέεται με τον υπολογιστή,μέσω ασυρμάτου δικτύου,αλλα δεν έχω internet στο κινητό,τι μπορώ να κάνω;υπάρχει κανένας τρόπος;

 

Καλησπερα :) . Δες αυτο :

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

Οδηγός ασύρματης σύνδεσης στο internet μέσω Η/Υ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2287674#post2287674

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε nervous,το πρόβλημα είναι οτι έχω μόντεμ με usb αντι για ethernet,έχω εκέινα τα sagem 800-840,μπορώ να κάνω κάτι με αυτό;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε nervous,το πρόβλημα είναι οτι έχω μόντεμ με usb αντι για ethernet,έχω εκέινα τα sagem 800-840,μπορώ να κάνω κάτι με αυτό;

Και εγώ που σύνταξα τον οδηγό, USB Modem έχω και μάλιστα το sagem 800-840.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με εφαρμογή τρίτου.

Δες τα Advanced Device Locks & Private Call And Sms Guard ή Best Crypto.

 

Ότι άλλο χρειάζεσαι από εφαρμογές, απευθύνσου στο αντίστοιχο θέμα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες,

 

Σκέφτομαι για πρώτη φορά στη ζωή μου να περάσω σε nokia μετά απο χρόνια συμβίωσης με S.E (όχι γιατί πιστεύω οτι τα nokia είναι καλύτερα αλλά επειδή έχω βαρεθεί τα S.E).

 

Πρώτα απ' ολα ενδιαφέρομαι για το N95 8GB (ή το Ν96 όταν βγει).

 

Και έχω 2 ερωτήσεις:

 

1. Υπάρχει πρόγραμμα σαν το κλασσικό εορτολόγιο (το οποίο έχει βγεί για διάφορα κινητά), αλλά με τη προυπόθεση να τρέχει σε κάθε επανεκκίνηση του κινητού (όπως το αντίστοιχο για Windows)?

 

2. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο να μπορεί να δημιουργεί φακέλους για τα αρχεία μου (εικόνες, βίντεο, μουσική κλπ.), γιατί η έκθεση των N Series μου σπάει τα νεύρα (ξέρετε όλα τα αρχεία μαζί). Και δεν εννοώ κάτι αντίστοιχο με την ενσωματωμένη διαχείριση αρχείων της Nokia, (λόγω του ότι δεν δείχνει τις φωτό σε μικρογραφίες αλλά σαν αρχεία, εξού και το όνομα) και πρέπει να επιλέξεις τη φωτογραφία για να τη δεις. Αυτό που ψάχνω δηλαδή είναι ένα πρόγραμμα για να αντικαταστήσει την Έκθεση της Nokia και στην διαχείριση και στην προβολή του περιεχομένου που προανέφερα παραπάνω.

 

Ειλικρινα δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που η Nokia αντικατέστησε τον παλιό καλό τρόπο ταξινόμησης, δημιουργίας και προβολής αρχείων με την τωρινή Έκθεση. Και μη μου πείτε οτι είναι πιο πρακτικό, θα δυσκολευτώ ιδιαίτερα να το πιστέψω...

 

Εάν όντως υπάρχουν αυτά τα 2 προγράμματα, τότε κατά 99% θα αγοράσω το πρώτο μου Νοkiα...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=206580

 

2. Μπορεις να δημιουργησεις φακελους μονο για της εικονες. Τα βιντεο μπορεις να τα οργανωσεις με ενα διαχ. αρχειων στην καρτα μνημης και να τα βλεπεις μεσα απο εκει και για τα τραγουδια μπορεις να φτιαξεις λιστες η να βαλεις καποιο προγραμμα που θα εχει την επιλογη play folder.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!! εκανα αναβαθμηση στο κινητο μου και πηγα να κανω και σε αλλο ενα το οποιο εκανε εσβησε και τωρα οταν το αναβω μενει με την οθονη αναμενη ασπρη και δ κανει τιποτα! του εχω βγαλει την μπαταρια τωρα..τι μπορω να κανω?? Γινεται να γλυτωσω το nokia shop?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ξανά τη μπαταρία και δοκίμασε να το ανοίξεις.

Αν δεν γίνει τίποτα κάνε hard format.

Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα, κάνε μια επίσκεψη σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ξανά τη μπαταρία και δοκίμασε να το ανοίξεις.

Αν δεν γίνει τίποτα κάνε hard format.

Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα, κάνε μια επίσκεψη σε Nokia Shop.

 

Τα ειχα δοκιμασει αυτα, τα ξανα εκανα αλλα και παλι τιποτα...σε Nokia shop τα φτιαχνουν με την μια ή παει κεντρικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τα φτιάχνου...

Τώρα εξαρτάται και τι έπαθε το δικό σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@johnsour Όταν το ανάβεις και το αφήσεις ανοιχτό μετα από λίγο μήπως εμφανίζεται η προστασία της οθόνης?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οχι, με το που το αναβω δειχνει μια ασπρη οθονη και μενει εκει..ουτε σβηνει η οθονη, ουτε κλεινει το τηλ.

 

καλα δ τρεχει κατι..επικοινωνησα με εναν γνωστο μου τεχνικο στα κεντρικα στη βουλιαγμενης και μου ειπε οτι σε νοκια shop θα το επισκευασουν με την μια..απλη αναβαθμιση..Το θεμα ειναι οτι ειναι της μανας ενος φιλου μου και δ ηθελα να γινει κατι τετοιο..

 

 

Κατι αλλο, οσον αφορα την virtual memory, μπορουμε να ρυθμισουμε εμεις ποσα mb θα χρεισημοποιει?? το λεω γιατι ο nervous ειχε postαρει μια εικονα που ειχε αυτο που λεω..(ισως να ηταν στο N800)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...