Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στο εικονίδιο της κάρτας μνήμης και πάτα αντιγραφή μνήμης τηλεφώνου και μετά μετέφερε στον υπολογιστή σου το αρχείο backup.arc που βρίσκεται στον φάκελο backup και έτσι θα μπορείς όποτε θες να ξαναπερνάς το αρχείο στον ίδιο φάκελο και να κάνεις επαναφορά.

 

 

Απίστευτο!!!:):)

Δεν είχα καν προσέξει αυτή την επιλογή.:blink:

Σε ευχαριστώ πόλύ!:happy::happy:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέμα: Γενικό πρόβλημα με ελληνικούς τίτλους τραγουδιών

 

 

Έλεος...Έχω το nokia n95 με ελληνική γλώσσα!!

Γιατι δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά tags των τραγουδιών το κινητό??

Αυτό το πρόβλημα το ακούω εδώ και πολύ καιρό από χρήστες nokia κινητών.

Θα βρεθεί επιτέλους μια λύση?

Έχω επικοινωνήσει με την εταιρεία αλλά δεν ενδιαφέρονται από ότι κατάλαβα.

Βγάζει τους τίτλους των ελληνικών τραγουδιών σαν κινέζικα.

Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα??

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Αυτό που κάνω εγώ για να εμφανίσω τους ελληνικούς χαρακτήρες στα mp3 τραγούδια είναι τα ακόλουθα.

 

1) Στα "Εργαλεία"->"Ρυθμίσεις"->"Σύνδεση"->"USB" επιλέγουμε στην "ερωτ. κατά την σύνδ."=ναι έτσι ώστε κατά την σύνδεση με το καλώδιο όταν θα ρωτάει για το είδος της σύνδεσης εμείς θα επιλέγουμε "Αναπ. πολυμέσων".

 

2) Ανοίγουμε τον Windows Media Player και επιλέγουμε "συγχρονισμό" και στο παράθυρο που θα εμφανιστεί μεταφέρουμε τις λίστες αναπαραγωγής των τραγουδιών ή απλά μεμονωμένα τα τραγούδια. Ο συγχρονισμός μπορεί να είναι είτε αυτόματος είτε μη αυτόματος.

 

Τα τραγούδια εμφανίζονται με ελληνικούς χαρακτήρες τόσο οι τίτλοι όσο και οι υπόλοιπες πληροφορίες.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις ποια ειναι τα αρχεια στο Ζ που εχουν την γλωσσα του τηλεφωνου? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μαθαμε ότι το Skype δίνει με 3,40 ευρώ περίπυο απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά εντός Ελλάδος, έχουμε τον client τόσο για pc όσο και για το Ε51 που με ενδιαφερει να κάνω κλήσεις απο το κινητό μεσω του ασύρματου δικτύου?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μαθαμε ότι το Skype δίνει με 3,40 ευρώ περίπυο απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά εντός Ελλάδος, έχουμε τον client τόσο για pc όσο και για το Ε51 που με ενδιαφερει να κάνω κλήσεις απο το κινητό μεσω του ασύρματου δικτύου?

Ανετα. Σημερα το ενεργοποιησα και δουλευει κανονικα. Βαλε αυτο το προγραμμα στο κινητο http://www.fring.com/ ,συνδεσου μεσω wifi και απο το λογαριασμο του skype καλεις κανονικα :D

Link to comment
Share on other sites

3,40 τον μήνα; Που το λέει αυτό; Γιατί στην σελίδα του skype δεν το βρίσκω.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=199936

 

Επισης πληρωνεις 2 μηνες και εχεις 3 συνολο!

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφικτό να κάνουμε import στον Opera σελιδοδείκτες (bookmarks) από τον Ιστό ή με οποιονδήποτε άλλο τρόπο??? :confused:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είναι εφικτό να κάνουμε import στον Opera σελιδοδείκτες (bookmarks) από τον Ιστό ή με οποιονδήποτε άλλο τρόπο??? :confused:

 

Στο mini τουλάχιστον δεν έχω βρεί τρόπο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

απο τον ιστο γινοταν παλια με συγχρονισμο απο το pc suite...τωρα τα κανει εξαγωγη σε μια μορφη που δ μππορεις να τα κανεις τπτ...λιγο χλωμο το βρησκω να μπορεις να κανεις κατι τετοιο...ειναι πολλα τα bookmarks?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πάρα πολλά (τώρα, μετά από λίγο καιρό όμως ποιος ξέρει ;)), αλλά δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να τα ξαναπερνάς μετά από κάθε format. Στον Ιστό παίρνεις κάθε φορά ένα backup μόνο των σελιδοδεικτών και μετά από το format τους ξαναπερνάς. Στον Opera όμως??? Αν υπάρχει κάποια λύση πολύ θα με ενδιέφερε να την ακούσω. :confused:

 

Edit:

Εύρηκα! Στην έκδοση του Opera για S60 δεν μπορείς να κάνεις import από άλλη εφαρμογή, αλλά τουλάχιστον δε χρειάζεται να τα ξαναπερνάς κάθε φορά που απεγκαθιστάς τον Opera ή κάνεις format το τηλέφωνο. Κι αυτό γιατί με λίγο ψάξιμο βρήκα το φάκελο στον οποίο αποθηκεύει τα bookmarks ο Opera.

Συγκεκριμένα, στο φάκελο E:/System/Data/Opera υπάρχει το αρχείο bookmarks (χωρίς κατάληξη).

Από ό,τι είδα edit δε μπορείς να κάνεις ώστε να εισάγεις νέα bookmarks στο αρχείο αυτό, αλλά τουλάχιστον αν το κάνεις backup και το ξαναπεράσεις στο φάκελο, τα bookmarks περνιούνται κανονικά με τη διάρθρωση που τα είχες, δηλαδή με φακέλους κλπ. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

οταν ρωτησες αρχικα εψαξα και εγω αλλα σταματησα οταν ειδα οτι στο E:/others/opera αλλα ο φακελος ηταν αδειος...

 

κατι αλλο, υπαρχεια καμια εφαρμογη που να μπορουμε να μετρησουμε την ταχυτητα 3g/HSDPA στο κινητο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορείς να βλέπεις αριθμούς που σε καλούν με απόκρυψη; Αν ναι, πείτε μου πως λέγεται κ αν έχει αναφερθεί να ψάξω! Γιατί είναι αδύνατον να διαβάσω τόσες σελίδες! :O
History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορείς να βλέπεις αριθμούς που σε καλούν με απόκρυψη; Αν ναι, πείτε μου πως λέγεται κ αν έχει αναφερθεί να ψάξω! Γιατί είναι αδύνατον να διαβάσω τόσες σελίδες! :O

 

Δεν χρειαζεται να ψαξεις γιατι ΔΕΝ υπαρχει !

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

κανενας καλος task manager και link για download? Δεν ζητησα πολλα παλι ε? :p

thnx :)

Υπάρχει το Handy Taskman και το Best Taskman. Link δεν έχω αλλά με μια αναζήτηση στο xxxxxxxxxx θα τα βρεις και τα 2 εύκολα. Υπάρχει και το PySystemUtilities v3.0.3 του Porfyra, το οποίο και αυτό θα το βρεις στο xxxxxxxxxxx

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι σήμερα δεν είχα πρόβλημα με το emtube ξαφνικά (ίσως και μετά από αντικατάσταση της έκδοσης 1.0.4 με την 1.0.10) ενώ κάνω κανονικά την αναζήτηση και μου φέρνει τις μικροφωτογραφίες όταν πάω να δω τα βίντεο μου εμφανίζει το ακόλουθο μήνυμα "emtube was redirected to html page instead of FLV movie! Check your proxy settings". Οπότε κάνω download και πάω στα "Saved videos" αλλά και εκεί μου εμφανίζει το ακόλουθο μήνυμα "Unknown/unsupported file format!". Τι φταίει;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

οταν ρωτησες αρχικα εψαξα και εγω αλλα σταματησα οταν ειδα οτι στο E:/others/opera αλλα ο φακελος ηταν αδειος...

 

κατι αλλο, υπαρχεια καμια εφαρμογη που να μπορουμε να μετρησουμε την ταχυτητα 3g/HSDPA στο κινητο?

 

Από τη διαχείρηση συνδέσεων μπορείς να δείς την στιγμιαία ταχύτητα.

 

 

Τελικά, η επιλογή για αντιγραφή της μνήμης του κινητού στην κάρτα δεν λειτολυργησε και τόσο καλά, όταν προσπάθησα να επαναφέρω το αντίγραφο μετά από φορμάτ.

Πολλές εφαρμογές είχαν χαθεί, ενώ άλλες μου ζητούσαν ξανά κωδικό.

Βέβαια γλιτώνεις τα περισσότερα, αλλά και πάλι σε περιμένει δουλειά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι σήμερα δεν είχα πρόβλημα με το emtube ξαφνικά (ίσως και μετά από αντικατάσταση της έκδοσης 1.0.4 με την 1.0.10) ενώ κάνω κανονικά την αναζήτηση και μου φέρνει τις μικροφωτογραφίες όταν πάω να δω τα βίντεο μου εμφανίζει το ακόλουθο μήνυμα "emtube was redirected to html page instead of FLV movie! Check your proxy settings". Οπότε κάνω download και πάω στα "Saved videos" αλλά και εκεί μου εμφανίζει το ακόλουθο μήνυμα "Unknown/unsupported file format!". Τι φταίει;

 

Γνωστό το πρόβλημα, κι εμένα τα ίδια έκανε

Δυστυχώς από τη στιγμή που έχουμε καιρό να δούμε καινούρια έκδοση του emTube, δε μπορούμε να κάνουμε και πολλά

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Mobitubia (μέχρι να βγει καινούριο emTube, αν βγει:X)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα σκασω...αν καποιος εχει ξέρει καποιο link για task manager που μπορει να σταματησει hidden tasks και να δουλευει σε N82, θα με βοηθουσε παρα πολυ. Εχω δοκιμασει ηδη FExplorer και handy Taskman αλλα τιποτα. Πως αλλιως να το σταματήσω το ρημάδι το vcommandmanager??????? Δεν θέλω φωνητικες εντολές!!! Τοσο κακο ειναι?
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Γνωστό το πρόβλημα, κι εμένα τα ίδια έκανε

Δυστυχώς από τη στιγμή που έχουμε καιρό να δούμε καινούρια έκδοση του emTube, δε μπορούμε να κάνουμε και πολλά

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Mobitubia (μέχρι να βγει καινούριο emTube, αν βγει:X)

 

Δηλαδή αν βάλω προγενέστερη έκδοση της 1.0.10 θα λυθεί το πρόβλημα;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βάλω προγενέστερη έκδοση της 1.0.10 θα λυθεί το πρόβλημα;

 

Δε το έχω δοκιμάσει οπότε δε μπορώ να σου πω :O

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δε το έχω δοκιμάσει οπότε δε μπορώ να σου πω :O

σε μενα δε δουλευει δυστυχως, βγαζει αλλο σφαλμα :(

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο σφάλμα μου βγάζει το emTube.

Τι να κάνουμε, θα περιμένουμε την επόμενη έκδοση. :(

 

Πάντως η επιλογή "Open local file" δουλεύει κανονικά, με αρχεία που έχω αποθηκευμένα στο κινητό, αλλά τα έχω κατεβασμένα από το PC.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο σφάλμα μου βγάζει το emTube.

Τι να κάνουμε, θα περιμένουμε την επόμενη έκδοση. :(

 

Πάντως η επιλογή "Open local file" δουλεύει κανονικά, με αρχεία που έχω αποθηκευμένα στο κινητό, αλλά τα έχω κατεβασμένα από το PC.

 

Ξέρει κανείς τι φταίει όμως και δημιουργήθηκε έτσι ξαφνικά το πρόβλημα; Μήπως δεν είναι το πρόβλημα στην εφαρμογή emtube αλλά στην ίδια την youtube;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...