Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω πριν το παρω περασα σχεδον απο ολους (ηρακλειο)κωτσοβολος 639, ηλεκτρονικη 689, πλαισιο 729,γερμανος 749,ετσι το πηρα απο alpha copy 618.(microland και eshop 597 αλλα δεν ειχαν ετοιμοπαραδοτα)

edit: εχει καποιος την CP-235 εντυπωσεις?η καποια αλλη προταση.

 

την εχω εγω..κανει το κινητο σας ημερολογιο σκεψου..δουλευεις το κινητο μαζι με την θηκη..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω πριν το παρω περασα σχεδον απο ολους (ηρακλειο)κωτσοβολος 639, ηλεκτρονικη 689, πλαισιο 729,γερμανος 749,ετσι το πηρα απο alpha copy 618.(microland και eshop 597 αλλα δεν ειχαν ετοιμοπαραδοτα)

edit: εχει καποιος την CP-235 εντυπωσεις?η καποια αλλη προταση.

εγω εχω την cp235 απο νοκια!! δεν μου αρεσει καθολου αν και ειναι πολυ στυλάτη και εφαρμόζει τελεια στο τηλεφωνο , τα πλαστικα που το συγκρατουν φαίνεται να αγγιζουν την συσκευη με προδιάθεση να γίνουν πολλές γρατζουνιές ευτυχώς εγώ το πρόλαβα!!την έβαλα μόνο για δέκα λεπτά....

ck
Link to comment
Share on other sites

την ιδια εχω και εγω.δε μου αρεσε καθολου το δερμα που εχει ενω δεν εχει και σωστο τροπο εισοδου εξοδου το κινιτο.αναποφευκτα θα γρατζουνισεις κατι βγαζοντας το.πλαστικο οθονη... αν δεν προσεξεις και τη βγαλεις βιαστικα σιγουρα θα το "τραυματισεις".εχει παρει κανεις θηκη σιλικονης?
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις θηκη σιλικονης?

Eχει παρει ενας φιλος μου και ειναι πολυ ευχαριστημενος εφαρμοζει τελεια και εμενα μου αρεσε παρα πολυ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει να αλλαξη product code (γνωστο προβλημα με το nemesis)απλα βαζεις τον κωδικο τσεκαρεις το enable kai πατας write kai εισε ετοιμος να περασεις εληνικα. το οτι δεν το διαβαζει δεν ειναι προβλημα,και που βγαζει error!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπεροχα νεα :)

 

Δηλαδη η αλλαγη γινετε κανονικα.. :yahoo:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Προσπαθω να αναβαθμισω στην τελευταια εκδοση με Νοκια Software updater σε Vista αλλα κολλάει. Υπάρχουν πληροφορίες πως το ξεπερνάμε?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε το τελεταιο updater στο pc σου. Εαν εχεις το ελληνικο βαλε το αγγλικο το ελληνικο δημιουργει προβληματα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Προσπαθω να αναβαθμισω στην τελευταια εκδοση με Νοκια Software updater σε Vista αλλα κολλάει. Υπάρχουν πληροφορίες πως το ξεπερνάμε?

 

Thanks

 

Καλημερα !

Διαβασε αυτο,στο καταλληλο θεμα !

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2313018#post2313018

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ψάχνω κάποια καλή εφαρμογή που να κάνει resize αρχεία βίντεο για την οθόνη του κινητού μας. Σε παλιότερο κινητό χρησιμοποιούσα το smartmovie. Αξίζει πιά ή έχει ξεπεραστεί?

Link to comment
Share on other sites

smartmovie χρησιμοποιω ακομα απο to 6600.πολυ καλο η total video converter

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

:!:Καλησπερα σασ, παρακολουθω τισ συζητησεισ σασ εδω και καιρο αλλα ειναι η πρωτη φορα που γραφω,αντιμετοπιζωντασ και εγω ενα προβλημα(μικρο η' μεγαλο δεν ξερω).. εχω διαβασει σχετικα με την αλλαγη του product code τα παντα, εχω κανει οτι εχει αναφερθει, το παλιο pc suite κτλ αλλα τιποτα γι'αυτο και εφτασα στο σημειο να γραψω..

τι πρεπει να κανω για να αλλαξω το pr. code?! στο νεμεσισ δεν μου αναγνωριζει την συσκευη ουτε καν την γραφει πατω να γραψει τον νεο κωδικο για τα ελληνικα αλλα δεν κανει τιποτα λεει στην αρχη write values..error , το ξαναπαταω και μετα περιμενω και δεν κανει τιποτα,ουτε εχει αλλαξει κατι στο κινητο και μετα απο restart,χιλια συγνωμη για το κατεβατο και αμα σασ κουρασα αλλα καθε απαντηση θα ηταν ευπροσδεκτη! ευχαριστω πολυ:O

Link to comment
Share on other sites

:!:Καλησπερα σασ, παρακολουθω τισ συζητησεισ σασ εδω και καιρο αλλα ειναι η πρωτη φορα που γραφω,αντιμετοπιζωντασ και εγω ενα προβλημα(μικρο η' μεγαλο δεν ξερω).. εχω διαβασει σχετικα με την αλλαγη του product code τα παντα, εχω κανει οτι εχει αναφερθει, το παλιο pc suite κτλ αλλα τιποτα γι'αυτο και εφτασα στο σημειο να γραψω..

τι πρεπει να κανω για να αλλαξω το pr. code?! στο νεμεσισ δεν μου αναγνωριζει την συσκευη ουτε καν την γραφει πατω να γραψει τον νεο κωδικο για τα ελληνικα αλλα δεν κανει τιποτα λεει στην αρχη write values..error , το ξαναπαταω και μετα περιμενω και δεν κανει τιποτα,ουτε εχει αλλαξει κατι στο κινητο και μετα απο restart,χιλια συγνωμη για το κατεβατο και αμα σασ κουρασα αλλα καθε απαντηση θα ηταν ευπροσδεκτη! ευχαριστω πολυ:O

 

Καλησπερα! αν διαβασεις 8 post περιπου πιο πανω θα δεις οτι αναφερουν πως παρολο που εμφανιζει μνμ λαθους αλλαζει κανονικα.. δοκιμασε το και μετα κανε αναβαθμηση..λογικα θα εχεις ελληνικα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο δικό μου εμφανίζονται κάποιες εικόνες και λογότυπα εφαρμογών π.χ. sygic στην έκθεση.Είναι απαραίτητες αυτές για να τρέξουν οι εφαρμογές ή μπορώ να τις σβήσω?
Link to comment
Share on other sites

Όχι μη τις σβήσεις.

Μπορείς μέσω ενός file manager (πχ Xplore) να τις θέσεις ως System και να μην φαίνονται στην έκθεση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς τι να κάνω για να έχω internet στο κινητό από το ασύρματο router μου στο οποίο όμως έχω απενεργοποιημένο το upnp και το dhcp?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά εφαρμογή ή κάποιος συνδυασμός πλήκτρων με τον οποίο θα γίνεται άμεση αλλαγή της γλώσσας; πχ όπως το Alt-Shift των Windows. Θα ήταν πιο γρήγορο αυτό παρά να χρειάζεται κάθε φορά να πατήσεις το μολυβάκι κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί αναγνώστες του forum μια ερώτηση.... Έχει δοκιμάσει κάποιος να κάνει copy όλα τα αρχεία που βρίσκονται στο mass storage του n95 8GB, να φορμάρει την mass storage, και μετά να επαναφέρει τα αρχεία του από το pc στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης? Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος, τότε τι παρατήρησε? Οι εφαρμογές που ήταν εγκατεστημένες έπαιξαν κανονικά? Κάνω αυτή την ερώτηση γιατί έχω μετά από firmware update το γνωστό πρόβλημα με τα κολλήματα του video capture και μάλλον η μόνη λύση είναι το format της μνήμης μαζικής αποθήκευσης και όπως καταλαβαίνετε είναι μανίκι να ξαναεγκαταστήσω όλα τα προγράμματα που έχω βάλει... Σας ευχαριστώ....
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στο τηλέφωνο (V20.0.016), έχω πρόβλημα με την λήψη κα την αναπαραγωγή video. Συγκεκριμένα "κολλάει" για 2 - 3 δευτερόλεπτα και μετά συνεχίζει. Εχει κανείς παρατηρήσει κάτι παρόμοιο (για να δω αν οφείλεται σε bug της αναβάθμισης) ή θα πρέπει να απευθυνθώ σε Nokia Shop;
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί αναγνώστες του forum μια ερώτηση.... Έχει δοκιμάσει κάποιος να κάνει copy όλα τα αρχεία που βρίσκονται στο mass storage του n95 8GB, να φορμάρει την mass storage, και μετά να επαναφέρει τα αρχεία του από το pc στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης? Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος, τότε τι παρατήρησε? Οι εφαρμογές που ήταν εγκατεστημένες έπαιξαν κανονικά? Κάνω αυτή την ερώτηση γιατί έχω μετά από firmware update το γνωστό πρόβλημα με τα κολλήματα του video capture και μάλλον η μόνη λύση είναι το format της μνήμης μαζικής αποθήκευσης και όπως καταλαβαίνετε είναι μανίκι να ξαναεγκαταστήσω όλα τα προγράμματα που έχω βάλει... Σας ευχαριστώ....

Θα συνιστούσα να απενεργοποιήσεις ( αν δεν το έχεις κάνει ήδη ) την σταθεροποίηση στις επιλογές,διαπίστωσα με περασμένη την τελευταία έκδοση λογισμικού πάντα,ότι και δεν επηρεάζει την ποιότητα και δεν παρουσιάζει κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστούσα να απενεργοποιήσεις ( αν δεν το έχεις κάνει ήδη ) την σταθεροποίηση στις επιλογές,διαπίστωσα με περασμένη την τελευταία έκδοση λογισμικού πάντα,ότι και δεν επηρεάζει την ποιότητα και δεν παρουσιάζει κολλήματα.

 

Το έχω κάνει και αυτό που λες αλλά τίποτα... με ένα search Που έχω κάνει στο Internet το πρόβλημα το έχει πολύς κόσμος μετά την έκδοση του firmware v.15.... Προς το παρών βολεύομαι γράφοντας video στην εσωτερική μνήμη του κινητού που έχει γύρω στα 100mb ελεύθερα = 4.5 λεπτά βίντεο... αλλά κάποια στιγμή μάλλον δεν θα αποφύγω το format της Mass storage memory...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και αυτό που λες αλλά τίποτα... με ένα search Που έχω κάνει στο Internet το πρόβλημα το έχει πολύς κόσμος μετά την έκδοση του firmware v.15.... Προς το παρών βολεύομαι γράφοντας video στην εσωτερική μνήμη του κινητού που έχει γύρω στα 100mb ελεύθερα = 4.5 λεπτά βίντεο... αλλά κάποια στιγμή μάλλον δεν θα αποφύγω το format της Mass storage memory...

 

Αντί για μορφοποίηση(format) της μαζικής αποθήκευσης εγώ έκανα το *#7370#,κατόπιν και μια μορφοποίηση και ήταν όλα ΟΚ,βέβαια ήταν άδειο από εφαρμογές κλπ.-δεν είχα περάσει πολλά,σε δύο ώρες ήταν πάλι με τις εφαρμογές του και με σωστή λήψη βίντεο,δοκίμασε το-είναι μπελάς αλλά αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...