Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια.. Εγω χ8ες το βραδυ πηγα να κανω firmware update και τελικα μου κολλησε.. Τωρα δεν αναβει και δεν ξερω τι να κανω...

 

καμια προταση κανεις?

 

Βγαλε την μπαταρια για 5sec, και μετα ξαναβαλτην

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η δικια μου γνωμη ειναι οτι η αναβαθμιση δεν αξιζει να γινει το τηλεφωνο παρουσιαζει προβληματα, μικρα ισως αλλα παρουσιαζει:!:υποβαθμιση γινεται ???
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Όχι!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου γνωμη ειναι οτι η αναβαθμιση δεν αξιζει να γινει το τηλεφωνο παρουσιαζει προβληματα, μικρα ισως αλλα παρουσιαζει:!:υποβαθμιση γινεται ???

 

Υπαβαθμιση δεν μπορει να γινει .

Δεν νομιζω παντως οτι χρειαζεται κατι τετοιο :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γεια σασ εχο και γο το ν82 μετα που εκανα την αναβαθμιση ι ιχοι κλησησ που εχο οταν κτυπα το κινητο παιζουν οπωσ την ξεκουρδιστη κιθαρα τι να φταιει λετε

παιδια γεια σασ με ενα φορματ λυθηκε και το προβλιμα που σασ ειπα πριν ρε παιδια ειστε σιγουροι οτι δεν εκανε διαφορα στην ενταση του ηχου εγο παντοσ ειδα παρα πολυ διαφορα

 

Φιλε μου κι εγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα...Οταν χτυπαει παιζει σαν χαλασμενη κιθαρα αλλα στο music player παιζουν κανονικα (!) οπως επισης κανονικα παιζουν και οταν λαμβανω SMS (!!)...Μονο οταν μου τηλεφωνουν κανει σαν χαλασμενη κιθαρα ανεξαρτητως ringtone και αν ειναι στην καρτα μνημης ή στο κινητο...:mad:

Οταν λες οτι εκανες format κι εφτιαξε,πως το εκανες? Μεσα απο το τηλεφωνο?

Αμα εχω κανει backup,τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει (Sygic,Garmin κλπ.) θα επανελθουν κανονικα με ενα restore ή θα χρειαστουν επανεγκατασταση...? :what:

 

Πολυ περιεργο προβλημα παντως...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κι εγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα...Οταν χτυπαει παιζει σαν χαλασμενη κιθαρα αλλα στο music player παιζουν κανονικα (!) οπως επισης κανονικα παιζουν και οταν λαμβανω SMS (!!)...Μονο οταν μου τηλεφωνουν κανει σαν χαλασμενη κιθαρα ανεξαρτητως ringtone και αν ειναι στην καρτα μνημης ή στο κινητο...:mad:

Μήπως έχεις αλλάξει κάποια ρύθμιση στην εφαρμογή "Ήχοι 3D" * και κάνει κανένα περίεργο εφέ??? ;)

 

*: Μενού->Εργαλεία->Βοηθήματα->Ήχοι 3D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@ madcorny: φιλε μου, το εκανα αλλα τζιφος.. φαινεται οτι δινει ρευμα για πολυ λιγο, χωρις ομως να αναβει η οθονη (σαν να περνουν ρευμα τα πιξελ της οθονης..)

Στο ΝΟΚΙΑ SHOP 8α το φτιαξουν? κι αν δεν, τι γινεται?

 

@ andreasktm300: φιλε μου, το δοκιμασα, αλλα τζιφος.. οπως γραφω πιο πανω, δεν κανει τιποτα..

 

ΥΓ. Λετε να παρεδωσε πνευμα?

Link to comment
Share on other sites

@ madcorny: φιλε μου, το εκανα αλλα τζιφος.. φαινεται οτι δινει ρευμα για πολυ λιγο, χωρις ομως να αναβει η οθονη (σαν να περνουν ρευμα τα πιξελ της οθονης..)

Στο ΝΟΚΙΑ SHOP 8α το φτιαξουν? κι αν δεν, τι γινεται?

 

@ andreasktm300: φιλε μου, το δοκιμασα, αλλα τζιφος.. οπως γραφω πιο πανω, δεν κανει τιποτα..

 

ΥΓ. Λετε να παρεδωσε πνευμα?

 

Όχι, απλά μπλόκαρε κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης, οπότε θα πρέπει να πας με την πρώτη ευκαιρία σε Nokia shop για να σου περάσουν το update αυτοί. Δε νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Και εφόσον είσαι εντός εγγύησης, φαντάζομαι ότι δε θα σου χρεώσουν καν την αναβάθμιση. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@ panos: ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση... ειναι απο τα πρωτα Ν82 που ηρ8αν Ελλαδα.. οποτε ειναι σιγουρα εντος εγγυησης.. μακαρι να μην ειναι τιποτα και να γινει..
Link to comment
Share on other sites

Διακρίνω μια θολούρα στις φωτογραφίες, που δεν υπήρχε πριν την αναβάθμιση.

Ελπίζω να κάνω λάθος.

Αυριο θα το τσεκάρω καλύτερα.

 

Οχι...Αδικα ανυσύχησα. έβγαλα πολλές σήμερα (είχα και τα ανηψάκια μου :))

και οι φωτός συνεχίζουν να είναι αξιοπρεπέστατες και μετά το upgrade.

Ολα καλά. False alarm :D

Link to comment
Share on other sites

@ panos: ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση... ειναι απο τα πρωτα Ν82 που ηρ8αν Ελλαδα.. οποτε ειναι σιγουρα εντος εγγυησης.. μακαρι να μην ειναι τιποτα και να γινει..

 

Κλασσική περίπτωση μπλοκαρίσματος πάνω στο update.

Πολλοί φίλοι το έχουν πάθει με τα S60 γενικά, όχι μόνο με το Ν82.

 

Στη Nokia θα σου περάσουν την αναβάθμιση και όλα καλά. :)

 

====================================================

 

Οχι...Αδικα ανυσύχησα. έβγαλα πολλές σήμερα (είχα και τα ανηψάκια μου )

και οι φωτός συνεχίζουν να είναι αξιοπρεπέστατες και μετά το upgrade.

Ολα καλά. False alarm

 

Φίλε Porfyras να σου πω την αμαρτία μου, κάτι τέτοιο μου φάνηκε κι εμένα κάποια στιγμή, αλλά τελικά έφταιγε το υψηλό φορτίο σκόνης των τελευταίων ημερών, που πρόσθετε μια θολούρα γενικά στην ατμόσφαιρα. Σήμερα με σαφώς μεγαλύτερη διαύγεια στην ατμόσφαιρα, οι φωτογραφίες του Ν82 ήταν πεντακάθαρες όπως πάντα. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κλασσική περίπτωση μπλοκαρίσματος πάνω στο update.

Πολλοί φίλοι το έχουν πάθει με τα S60 γενικά, όχι μόνο με το Ν82.

 

Στη Nokia θα σου περάσουν την αναβάθμιση και όλα καλά. :)

 

====================================================

 

 

 

Φίλε Porfyras να σου πω την αμαρτία μου, κάτι τέτοιο μου φάνηκε κι εμένα κάποια στιγμή, αλλά τελικά έφταιγε το υψηλό φορτίο σκόνης των τελευταίων ημερών, που πρόσθετε μια θολούρα γενικά στην ατμόσφαιρα. Σήμερα με σαφώς μεγαλύτερη διαύγεια στην ατμόσφαιρα, οι φωτογραφίες του Ν82 ήταν πεντακάθαρες όπως πάντα. :D

..και να προσθεσω εγω οτι οχι μονο ολα καλα με την καμερα και τις φωτο μετα την αναβαθμιση ,αλλα νομιζω οτι εχουν και καλυτερη αποδοση στην λεπτομερεια??περασα σημερα 2 φωτο στον υπολογιστη και επαθα πλακα!!:D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αλλάξει κάποια ρύθμιση στην εφαρμογή "Ήχοι 3D" * και κάνει κανένα περίεργο εφέ??? ;)

 

*: Μενού->Εργαλεία->Βοηθήματα->Ήχοι 3D

 

Γεια σου ρε Πανο αρχοντα...:yahoo:

Αυτο ηταν...Μετα το update ενεργοποιει τους ηχους 3D απο μονο του το $@!!#κινητο....Τους απενεργοποιησα και τελος.- :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

ΛΥΣΗ για αναβαθμιση στα VISTA

 

ειμαι και εγω ενας απο τους πολλους που ειχα προβλημα αναβαθμισης στο Ν82...

(Οπου το προβλημα ηταν ''Nokia Service Layer Host Process stopped working'')

 

Αφου εψαξα σε φορουμς βρηκα μια λυση που λειτουργησε σε μενα.

Επειδη δεν ξερω τι απ' ολα λειτουργησε θα αναφερω ολα τα βηματα που εκανα

 

-κατεβασα το Nokia Nseries Pcsuite το αγγλικο (νομιζω ειχα ηδη κατεβασει το ''Nokia_Connectivity_Cable_Driver_rel_6_86_11_0_eng'' και το ''NokiaSoftwareUpdaterSetup_en'' και τα εγκατεστησα

 

-εβαλα να τρεχουν με δικαιωματα διαχειριστη και μετα με δεξι κλικ στο αρχειο ''nsl_host_process'' στην καρτελα compatibility τσεκαρα *να τρεχει σαν WINXP SP2 και 2ον το ''Disable Desktop composition''.

Το αρχειο λογικα θα βρισκεται στο (/Program files/Common Files/Nokia/Service Layer/A/...)

 

-επειτα ετρεξα το NokiaSoftwareUpdater

 

-Κατεβασε το καινουριο λογισμικο ~100ΜΒ

 

-Και συνεχισε την ανανεωση. Αφου ανεφερε πως απομενουν 15 λεπτα βγηκε το μνμ

''Nokia Service Layer Host Process stopped working''.

Το εκλεισα και στην συνεχεια με τον task manager στα applications πατησα end task στο ''Νοκια Software Updater'' για να τερματιστει και αυτο,

Κατα την διαρκεια αυτου του βηματος το κινητο ειχε κλεισει,αλλα δεν πρεπει να αποσυνδεσεισ το καλωδιο 'η να το ανοιξεις απλα το αφηνεις ως εχει.

 

-Στην συνεχεια τρεχεις ξανα το ''Νοκια Software Updater'' και συνεχιζει την διαδικασια αναβαθμισης. Στις καρτελες που θα ακολουθησουν θα παντα ''Reinstall, Retry ή οτι σας βγαζει''.

Θα ψαξει να βρει το κινητο και μετα απο κανα 10λεπτο θα ξεκινησει η διαδικασια αναβαθμισης.

ΠΡΟΣΟΧΗ! δεν θα κανετε τις διαδικασιες που θα σας αναφερει οπως να βγαλετε την μπαταρια ή το καλωδιο κτλ...

 

Σορρυ που δεν ειμαι απολυτος και τα αναφερω στο περιπου τα βηματα, απλως εκανα ήδη την αναβαθμιση και δεν θυμαμαι τα βηματα απ'εξω

Link to comment
Share on other sites

Με την 20,παιζει φλας βιντεακια,ετσι??ε λοιπον σημερα οταν περασα ενα κλιπακι με καταληξη .flv δεν το επαιξε..λεει οταν πηγα να ανοιξω το αρχειο "uknown format"!!:mad::confused:
Link to comment
Share on other sites

Με την 20,παιζει φλας βιντεακια,ετσι??ε λοιπον σημερα οταν περασα ενα κλιπακι με καταληξη .flv δεν το επαιξε..λεει οταν πηγα να ανοιξω το αρχειο "uknown format"!!:mad::confused:

 

Δε νομίζω να εννοούσαν αυτό λέγοντας ότι θα έχει υποστήριξη Flash Lite 3.

Είμαι της γνώμης ότι για την αναπαραγωγή streaming flash videos μιλούσαν (YouTube κλπ).

Διορθώστε με αν κάνω λάθος. :O

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να εννοούσαν αυτό λέγοντας ότι θα έχει υποστήριξη Flash Lite 3.

Είμαι της γνώμης ότι για την αναπαραγωγή streaming flash videos μιλούσαν (YouTube κλπ).

Διορθώστε με αν κάνω λάθος. :O

 

Α...μαλιστα..τωρα καταλαβα.Ευχαριστω Πανο...

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν σας να βγάζει το παρακάτω μήνυμα;

"Η εκκίνηση του τηλεφώνου απέτυχε. Επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο".

 

Μου το έβγαλε δύο φορές και με κάποιες δοκιμές (booting με/χωρίς SIM και με/χωρίς microSD) διαπίστωσα ότι έφταιγε η 8άρα microSDHC μου, ή πιο σωστά κάποια εγκατεστημένη εφαρμογή της κάρτας.

Επομένως επέσπευσα το format που είχα ήδη προγραμματίσει σε τηλέφωνο και κάρτα.

Εννοείται ότι το πρόβλημα λύθηκε, αλλά τι σημαίνει ουσιαστικά το μήνυμα αυτό; Είναι σοβαρό??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν σας να βγάζει το παρακάτω μήνυμα;

"Η εκκίνηση του τηλεφώνου απέτυχε. Επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο".

 

Μου το έβγαλε δύο φορές και με κάποιες δοκιμές (booting με/χωρίς SIM και με/χωρίς microSD) διαπίστωσα ότι έφταιγε η 8άρα microSDHC μου, ή πιο σωστά κάποια εγκατεστημένη εφαρμογή της κάρτας.

Επομένως επέσπευσα το format που είχα ήδη προγραμματίσει σε τηλέφωνο και κάρτα.

Εννοείται ότι το πρόβλημα λύθηκε, αλλά τι σημαίνει ουσιαστικά το μήνυμα αυτό; Είναι σοβαρό??? :confused:

ενα πραγμα θα σου πω, μου το εκανε οταν το ανοιξα πρωτη φορα οταν πηρα το κινητο :p

αρα μαλλον δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο :)

Link to comment
Share on other sites

ενα πραγμα θα σου πω, μου το εκανε οταν το ανοιξα πρωτη φορα οταν πηρα το κινητο :p

αρα μαλλον δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο :)

 

Α, ΟΚ Νίκο. Κι εγώ αυτό φαντάστηκα. :)

Παρεμπιπτόντως, έκανα το πρώτο πλήρες format μετά το update (τηλ. + κάρτα).

Το τηλέφωνο απλά πετάει, πραγματικά πιο σφαιράτο από πριν. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με την 20,παιζει φλας βιντεακια,ετσι??ε λοιπον σημερα οταν περασα ενα κλιπακι με καταληξη .flv δεν το επαιξε..λεει οταν πηγα να ανοιξω το αρχειο "uknown format"!!:mad::confused:

 

Δοκιμασε swf αρχεια μεσω της εφαρμογης

Αναπαραγωγη Flash.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Aσημι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...