Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eπειδη ειχα και εγω παρομοιο προβλημα εαν μπορεις δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση απο αλλο PC.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paizei kanena rolo oti den exei xanaperastei anavathmisei kai exoun vgei arketes oi opoies den exoun perastei?

Όχι, κανέναν.

Άστο, μη το ψάχνεις... τερτίπια του NSU.

Είναι να μη σου κάνει προβλήματα, αν σου κάνει σου βγάζει τη πίστη.:X

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οχι.. για να μην παιδευεσαι καλυτερα δοκιμασε απο αλλο pc :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να εγκαταστησω και το nokia pc suite? Αν ναι να βαλω το αγγλικο?

Όχι, δεν είναι απαραίτητο.

Εγκατέστησε πρώτα το NSU, δοκίμασε να κάνεις update και βλέπουμε μετά για το PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug. Σε όλα τα κινητά έτσι είναι. Ποτέ δεν ξεκινάει το δεύτερο sms με 160 χαρακτήρες όπως το πρώτο.
Τί μαθαίνει κανείς σ΄αυτό τον μάταιο κόσμο....:p

 

Γηράσκω αεί διδασκόμενος.....:geek:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τπτ...Τ Ζ Ι Φ Ο Σ.....σας ζαλισα κιολας...δυστηχως το ιδιο μου βγαζει....

Μη τυραννιέσαι. Πήγαινε σε ένα Nokia Shop.

Σε μία ωρίτσα θα είσαι έτοιμος.

Αν βέβαια διατίθεσαι να δώσεις 15€.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα 2..(ενα ενα μου τα βγαζει....) υπαρχει κανενας τροπος - προγραμμα να βρω των κωδικο κλειδωματος ή να κανω reset γιατι προσπαθω να βαλω τον κλασσικο 12345 και μου λεει οτι ειναι λαθος...Δεν το εχει η μοιρα μου σημερα.....

 

δεν ειναι τα 15...το σπασιμο ειναι...1)ηρθα με μια χαρα να το σενιαρω και τπτ...2)ουτε εργοστασιακες δεν μπορω να κανω και 3) το μεγαλυτερο σπασιμο ειναι οτι αυριο ειναι ολα κλειστα...

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα 2..(ενα ενα μου τα βγαζει....) υπαρχει κανενας τροπος - προγραμμα να βρω των κωδικο κλειδωματος ή να κανω reset γιατι προσπαθω να βαλω τον κλασσικο 12345 και μου λεει οτι ειναι λαθος...Δεν το εχει η μοιρα μου σημερα.....

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος, μόνο αν κάνεις format. Για να μάθεις πως γίνεται δες το post #10 από το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ.

 

δεν ειναι τα 15...το σπασιμο ειναι...1)ηρθα με μια χαρα να το σενιαρω και τπτ...2)ουτε εργοστασιακες δεν μπορω να κανω και 3) το μεγαλυτερο σπασιμο ειναι οτι αυριο ειναι ολα κλειστα...

Καταλαβαίνω.;)

 

 

Συμβουλή: Όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου πάτα την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι.:)

 

Μόνο αν ενσωματώσεις την φωτογραφία που θέλεις σε ένα θέμα.

Αν θέλεις να ασχοληθείς, δες εδώ μια νέα online υπηρεσία δημιουργίας θεμάτων: http://www22.ownskin.com/myskin.oss?

 

σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα και εσωτερικό πρόγραμμα δημιουργίας εύκολων θεμάτων το "Τheme DIY" κατευθείαν από το κινητό και είναι πολύ πρακτικό, εύκολο και προπάντων mobile κάθε στιγμή....;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα 2..(ενα ενα μου τα βγαζει....) υπαρχει κανενας τροπος - προγραμμα να βρω των κωδικο κλειδωματος ή να κανω reset γιατι προσπαθω να βαλω τον κλασσικο 12345 και μου λεει οτι ειναι λαθος...Δεν το εχει η μοιρα μου σημερα.....

 

Γίνετε να μάθεις τον κωδικό με 2 τρόπους, ο πρώτος και πιο απλός είναι να ρωτήσεις αυτόν που πήρες το κινητό.

Ο δεύτερος είναι μέσω του προγράμματος nemesis.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

εχω το Ν73 και μου πολλες φορες μου βγαζει μηνυμα insert sim card ,δηλαδη δεν αναγνωριζει την καρτα sim και μπαινει σε προφιλ εκτος συνδεσης.

βγαζω μπαταρια και sim καρτα και μετα επανερχεται.

εχω την τελευταια αναβαθμιση 4,0735,

ξερει κανεις τι χρειαζεται να κανω????????

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

εχω το Ν73 και μου πολλες φορες μου βγαζει μηνυμα insert sim card ,δηλαδη δεν αναγνωριζει την καρτα sim και μπαινει σε προφιλ εκτος συνδεσης.

βγαζω μπαταρια και sim καρτα και μετα επανερχεται.

εχω την τελευταια αναβαθμιση 4,0735,

ξερει κανεις τι χρειαζεται να κανω????????

 

ευχαριστω

Καλημέρα!

Συμβαίνει καμία φορά, δεν είναι τίποτα το ανησυχητικό.

Αλλά αν σου συμβαίνει πολύ συχνά, κατά πάσα πιθανότητα η κάρτα sim δημιουργεί το πρόβλημα.

Πόσα χρόνια την έχεις; Αν είναι αρκετά παλιά καλό θα ήταν να την αλλάξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Συμβαίνει καμία φορά, δεν είναι τίποτα το ανησυχητικό.

Αλλά αν σου συμβαίνει πολύ συχνά, κατά πάσα πιθανότητα η κάρτα sim δημιουργεί το πρόβλημα.

Πόσα χρόνια την έχεις; Αν είναι αρκετά παλιά καλό θα ήταν να την αλλάξεις.

 

καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση,

η καρτα σιμ ειναι 10 μηνων και 3G αλλα το κανει συχνα ανα 2 μερεσ περιπου.

πρεπει να το παω για σερβισ????????????

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

εχω το Ν73 και μου πολλες φορες μου βγαζει μηνυμα insert sim card ,δηλαδη δεν αναγνωριζει την καρτα sim και μπαινει σε προφιλ εκτος συνδεσης.

βγαζω μπαταρια και sim καρτα και μετα επανερχεται.

εχω την τελευταια αναβαθμιση 4,0735,

ξερει κανεις τι χρειαζεται να κανω????????

 

ευχαριστω

 

Ρηξε μια ματια στην σχισμη που μπαινει η σιμ μηπως και ειναι

λιγο λασκα ,

αν ειναι δοκιμασε να βαλεις ενα χαρτακι ενδιαμεσα στο

πανω μερος για να πιεστει στις επαφες .

η αν μπωρεις να πιεσεις λιγο το ελασμα απο πανω με

το δακτηλο μηπως και στραβωσει ελαφρα προς τα μεσα .

Ετσι επισκευασα ενα Ν70 που ειχα . και ολα καλα !

Link to comment
Share on other sites

autos pou pira to kin mou leei oti den to exei peiraxei (xlwmo vevaia)..mesw nemesis pws mporw na to kanw..???

 

Ανοίγεις το nemesis, πας Phone info, αλλάζεις καρτέλα σε Permanent Info, κάνεις Read και περιμένεις λίγη ώρα να σωθεί ένα αρχείο. Πας βρίσκεις το αρχείο, το κάνεις μετονομασία σε .txt και το ανοίγεις. Ψάχνεις μέχρι να βρεις μια εγγραφή [308]. εκεί παρακάτω θα γράφει

5=3132333435000000000...

 

Αφαιρείς ανά ένα τα τριάρια και όλα τα μηδενικά απο το τέλος, και σου δείχνει τον κωδικό ασφαλείας.:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρηξε μια ματια στην σχισμη που μπαινει η σιμ μηπως και ειναι

λιγο λασκα ,

αν ειναι δοκιμασε να βαλεις ενα χαρτακι ενδιαμεσα στο

πανω μερος για να πιεστει στις επαφες .

η αν μπωρεις να πιεσεις λιγο το ελασμα απο πανω με

το δακτηλο μηπως και στραβωσει ελαφρα προς τα μεσα .

Ετσι επισκευασα ενα Ν70 που ειχα . και ολα καλα !

 

 

σε ευχαριστω πολυ για την ιδεα ,θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...