Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ara prepi apo tin arxi na ta perasoume meta e?eyxaristo poly gia tin amesi apantisi sou.nase kala

Τις περισσότερες ναι, αν όχι όλες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλα που στο καλο ειναι το νεο firmware ακομα να το βγαλουνε τοσο δυσκολο ειναι?αφου εχει βγει και εχουνε κανει και τα τεστ γιατι αργουνε τοσες μερες?
Link to comment
Share on other sites

πως θα γινει να εχω τις επαφες μου στην καρτα σιμ και οχι στο τηλεφωνο? εννοω να τις αφησω στην σιμ και να τις βλεπω απο κει, δεν θελω να τις εχω και στο τηλεφωνο.

 

γιατί δεν μου απαντάει κανείς εμένα?:(

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν μου απαντάει κανείς εμένα?:(

Δεν γίνεται να εμφανίζονται αυτόματα, με το που θα ανοίγεις τις "Επαφές".

Ο μόνος τρόπος είναι να πηγαίνεις στις Επιλογές > Επαφές SIM > Φάκελος SIM.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

έχω το Ν95 και μου έχει παρουσιάσει μια βλάβη, μόλις το ανοίγω, η οθόνη του ανοίγει για λίγο δείχνοντας χαμηλής ανάλυσης και σε ασπρόμαυρο το κυρίως μενού και μετά σβήνει η οθόνη εντελώς. Στην συνέχεια όταν το συνδέω με TV βλέπω τα πάντα κανονικότατα και με νορμάλ εικόνα. Το κινητό δεν έχει χτυπηθεί, ούτε έχει πέσει νερό πάνω του. Πείτε μου την γνώμη σας ποια μπορεί να είναι η βλάβη και αν θέλει αλλαγή η οθόνη πόσο περίπου να στοιχίσει σε ΝΟΚΙΑ shop?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

έχω το Ν95 και μου έχει παρουσιάσει μια βλάβη, μόλις το ανοίγω, η οθόνη του ανοίγει για λίγο δείχνοντας χαμηλής ανάλυσης και σε ασπρόμαυρο το κυρίως μενού και μετά σβήνει η οθόνη εντελώς. Στην συνέχεια όταν το συνδέω με TV βλέπω τα πάντα κανονικότατα και με νορμάλ εικόνα. Το κινητό δεν έχει χτυπηθεί, ούτε έχει πέσει νερό πάνω του. Πείτε μου την γνώμη σας ποια μπορεί να είναι η βλάβη και αν θέλει αλλαγή η οθόνη πόσο περίπου να στοιχίσει σε ΝΟΚΙΑ shop?

Εφόσον στην τηλεόραση το σήμα βγαίνει κανονικά, τότε το πρόβλημα υπάρχει είτε στην οθόνη είτε στην καλωδιοταινία που συνδέει τη οθόνη με τη πλακέτα.

Αν είναι χρειαστεί όντως αλλαγή οθόνης υπολόγισε πως θα σου πάει περίπου 60-70€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω θηκη για το ν95 για το αμαξι που να μπορω να το βαζω εκει οταν δουλευω το τζιπιες πχ

βρηκα μια στο πλαισιο universal κατι μου ειπαν αλλα δεν ταιριαζε ακριβως.

γνωριζεται καμια αλλη μηπως?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω μεσω WLAN και μου λεει να βαλω προδιανεμημενο κλειδι για δικτυο WLAN.. τι εννοει?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω μεσω WLAN και μου λεει να βαλω προδιανεμημενο κλειδι για δικτυο WLAN.. τι εννοει?

Τον κωδικό του δικτύου WLan.

Δεν τον ξέρεις;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το WLAN που βρήκες δεν είναι δικό σου?

Μήπως απλός το πιάνεις στο σπίτι σου και είναι απο κάποιον άλλον...? Τότε λογικά το έχει κλειδώσει..

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, βλέπω ξαναγύρισες στα N series λημέρια. Δεν αποκλείεται η κάρτα μνήμης να σου δημιουργεί και αυτή την φορά προβλήματα. Αλήθεια, ποιά κάρτα μνήμης χρησιμοποιείς;

γεια σου και σενα Γιωργαρα...

χρησιμοποιω την Transcend Micro SD 1GB..

λες αμα την κανω format να "ισιωσει"?

------------------------------------

επισης δε μου απαντησε κανεις για τα κολληματα που ειχα στον τομεα των μηνυματων επειτα απο την αναβαθμιση...

Ειχε κι αλλος παρομοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/20.0.015; 9730) Opera 8.65 [de])

 

καλημέρα παιδιά κοίταξε κανένας σήμερα αν βγήκε επιτέλους η καινούρια FW στο NSU;

Link to comment
Share on other sites

γεια σου και σενα Γιωργαρα...

χρησιμοποιω την Transcend Micro SD 1GB..

λες αμα την κανω format να "ισιωσει"?

 

Δοκίμασε να κάνεις ένα format στην κάρτα, καλό θα κάνει.

------------------------------------

επισης δε μου απαντησε κανεις για τα κολληματα που ειχα στον τομεα των μηνυματων επειτα απο την αναβαθμιση...

Ειχε κι αλλος παρομοιο προβλημα?

Εγώ δεν είχα ποτέ το πρόβλημα που αναφέρεις με τα μηνύματα μετά από την αναβάθμιση. Δοκίμασες να ξανακάνεις την αναβάθμιση? Εμένα κολάει στο να στείλει μήνυμα όταν χρησιμοποιώ ένα συγκεκριμένο θέμα και αυτό το κάνει μόνο στο πρώτο μήνυμα που θα στείλω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/20.0.015; 9730) Opera 8.65 [de])

 

καλημέρα παιδιά κοίταξε κανένας σήμερα αν βγήκε επιτέλους η καινούρια FW στο NSU;

 

δεν εχει βγει ακομα φιλε μου.κανουνε λες και θα βαλουνε future pack μεσα και αργουνε:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/20.0.015; 9730) Opera 8.65 [de])

 

ευχαριστώ φίλε. Πολύ το καθυστερούν τώρα μου φαίνεται. Να σκεφτεί κανείς ότι στο ίντερνετ υπάρχει για να το κανείς flash με το phoenix και αποτί άκουσα τα νοκια shops άρχισαν να το παίρνουν τέλος τις προηγούμενης βδομάδας. Και μεις ακόμα περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικό του δικτύου WLan.

Δεν τον ξέρεις;

οχι είναι περίεργο? το δίκτυο που πιάνω είναι το δικό μου αλλά δεν καταλαβαίνω ποιος είναι ο κωδικός που ζητάει.:(

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/20.0.015; 9730) Opera 8.65 [de])

 

κανε ένα reset στο router αν είναι έτσι μετά δεν θα χρειάζεσαι κανέναν κωδικό.

Εκτός και αν είναι όπως είπε ο viper και έχει από την μάνα του κωδικό.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανενας site με XMLTV ή DVB-IPI broadcast ετσι ωστε να τα προσθεσουμε στην ζωντανη TV στο κεντρο βιντεο? Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει καποια καναλια? Δοκιμασα να βαλω καποια που βρηκα αλλα δεν ανταποκρινονται!
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 21 firmware μεσω phoenix γιατι αμα περιμενω απο το nsu σωθηκαμε.το κινητο παιδια εγινε απλα τελειο,δεν εχω λογια
Link to comment
Share on other sites

Για πες τι διαφορετικο εχει και εγινε τελειο (εγω το θεωρουσα τελειο με την 20..) εκτος απο flash lite 3?

 

orangeyes, που ειναι το "ζωντανη tv" στο κεντρο βιντεο? Μηπως εβαλες κι εσυ την 21?

Link to comment
Share on other sites

Για πες τι διαφορετικο εχει και εγινε τελειο (εγω το θεωρουσα τελειο με την 20..) εκτος απο flash lite 3?

 

orangeyes, που ειναι το "ζωντανη tv" στο κεντρο βιντεο? Μηπως εβαλες κι εσυ την 21?

 

ο ηχος απο τα ηχεια ειναι πιο δυνατος και εχει και βελτιωσεις στην camera.αλλα ακομα το ψαχνω :):):)

Link to comment
Share on other sites

..δυστυχως το προβλημα με το μη αναμενομενο σφαλμα στην δευτερη καμερα δεν διορθωθηκε παρα το hard reset...;)δεν εχω ξανακουσει κατι παρομοιο..ειδικα χωρις χτυπημα/πεσιμο κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

..δυστυχως το προβλημα με το μη αναμενομενο σφαλμα στην δευτερη καμερα δεν διορθωθηκε παρα το hard reset...;)δεν εχω ξανακουσει κατι παρομοιο..ειδικα χωρις χτυπημα/πεσιμο κτλ

 

καλα...η απαντηση της νοκια θα ειναι "θα το αφησετε κ θα το στειλουμε στο εξωτερικο να το ελεγξουνε κ αμα ειναι ανεπισκευαστο θα σας το κανουμε αντικατασταση...)

τα ιδια μου ειχανε πει με το 6290 το οποιο ειχε ακριβως το ιδιο προβλημα με την καμερα και τη βασικη αλλα κ την δευτερευουσα...

---------------------------------------------------------------------

ρε παιδια...αντιγραφω ολο το φακελο prive απο το pc στην καρτα μνημης κ τα μηνυματα δεν εμφανιζονται στο κινητο...

μηπως πρεπει να αντιγραψω κ καποιο αλλο φακελο?

(το οτι υπαρχουν μηνυματα ειναι σιγουρο...αλλα γιατι δεν τα βλεπει το τηλεφωνο...)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...αντιγραφω ολο το φακελο prive απο το pc στην καρτα μνημης κ τα μηνυματα δεν εμφανιζονται στο κινητο...

μηπως πρεπει να αντιγραψω κ καποιο αλλο φακελο?

(το οτι υπαρχουν μηνυματα ειναι σιγουρο...αλλα γιατι δεν τα βλεπει το τηλεφωνο...)

 

Κοίτα στην κάρτα μνήμης μήπως έχεις κιόλας τέτοιο φάκελο με μηνύματα και δεν τα σβήνει.σβήσε τον φάκελο και ξανάδοκίμασε. Και κοίτα στην επιλογές μηνυμάτων μην το έχεις ξεχάσει να τα αποθηκεύει στο κινητό lol. Κανε και ένα restart

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...