Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

THNX valerios :D:D:D

 

Όχι τίποτα άλλο πήρα 12in1 simmax χωρίς να ξέρω ότι η wind πλέον δίνει usim και τσάμπα θα πήγαινε :p

Δεν κανει τίποτα chris. Καλό Cloning....

Όσον αφορά το παραπάνω πρόβλημα που έθεσα όντως είχατε δίκιο. Αλλάξα σε COM2 και λύθηκε το πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια παιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οποιος μπορει και ξερει...............

 

ας προτηνει μαγαζια που προμηθευουν ΑΚΟΜΑ καρτες V1 του πελατες!!!!

 

αν δηλαδη παω αυριο σε καταστημα cosmote η germanos η frog

...η νεα καρτοκινητη που θα μου δωσουν θα ειναι V1????

 

πειτε μαγαζια που μπορει ακομα να πουλανε καρτες V1 αυτη τη στιγμη!!!!!!

 

 

ευχαριστω!!!!!

 

Ξέρω σαν γεγονός ότι η comsote απέσυρε τον ιούνιο όλες τις απλές κάρτες από γερμανους και τα λοιπά αλλά δεν τις πέταξε.Με πολύ πρήξημο και επισκέψεις ανά 2 μέρες κατάφερα ένα comsote shop(COMSOTE OXI OTESHOP) να μου αλλάξει την Usim σε παλιά λέγοντας ότι και καλά δεν παίζει στο iphone..Η ******* είναι πως δεν μου δίνουν δεύετερη ανενεργή να την έχω για το μέλλον :( ¨Οποιος έχει γνωστό στην εν λόγο αλυσίδα μπορεί να κάνει χρυσές δουλειές....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σαν γεγονός ότι η comsote απέσυρε τον ιούνιο όλες τις απλές κάρτες από γερμανους και τα λοιπά αλλά δεν τις πέταξε.Με πολύ πρήξημο και επισκέψεις ανά 2 μέρες κατάφερα ένα comsote shop(COMSOTE OXI OTESHOP) να μου αλλάξει την Usim σε παλιά λέγοντας ότι και καλά δεν παίζει στο iphone..Η ******* είναι πως δεν μου δίνουν δεύετερη ανενεργή να την έχω για το μέλλον :( ¨Οποιος έχει γνωστό στην εν λόγο αλυσίδα μπορεί να κάνει χρυσές δουλειές....

 

ωραιαιαιαιαος!!!!!!!!

 

πολυ ενδιαφερον πληροφορια αυτη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυο απο τις καρτες wind f2g που εχω δεν αντιγραφονται, για την ακριβεια μου εμφανιζει μηνυμα "unable to connect" και δεν ξεκιναει το scan.Οι καρτες που παρουσιαζουν αυτο το προβλημα ειναι J32a.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μια κάρτα Wind (από αυτές που δίνουνε σε καρτοκινητά και εμφανίζουνε TIM GR) στα 32k από φορητότητα και με το Sim Max 5.15 σε Vista Business μαζί με ένα Sim Reader του κιλού βρήκε το Ki...

 

 

Drivers για vista για το stickaki που βρήκες?

 

Γιατί οι drivers που είναι μέσα στο CD δε δουλεύουνε σε vista...

Link to comment
Share on other sites

Δυο απο τις καρτες wind f2g που εχω δεν αντιγραφονται, για την ακριβεια μου εμφανιζει μηνυμα "unable to connect" και δεν ξεκιναει το scan.Οι καρτες που παρουσιαζουν αυτο το προβλημα ειναι J32a.

 

υπαρχει προβλημα συνδεσμολογιας μεταξυ usb stick και υπολογιστη (π.χ. λαθος drivers η λαθος εικονικη σειριακη κλπ) και οχι προβλημα καρτας sim....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προβλημα συνδεσμολογιας μεταξυ usb stick και υπολογιστη (π.χ. λαθος drivers η λαθος εικονικη σειριακη κλπ) και οχι προβλημα καρτας sim....

 

Αντεγραψα 5 sim απο το πρωι χωρις προβλημα με την ιδια ακριβως συνδεσμολογια, μονο οι 2 καρτες που προανεφερα παρουσιασαν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Oταν πας να κλωνοποιήσεις μια wind 2inOne κανει scan απευθειας και τους 2 αριθμούς η πρέπει να τo κάνω μια για τον έναν και μια για τον άλλον?
Link to comment
Share on other sites

Αντεγραψα 5 sim απο το πρωι χωρις προβλημα με την ιδια ακριβως συνδεσμολογια, μονο οι 2 καρτες που προανεφερα παρουσιασαν προβλημα.

 

δεν σημαινει τιποτα αυτο...μπορει λιγο κουνηθηκε η καρτα η καποιο αλλο προγραμμα στο παρασκηνιο να ελεγχει τις πορτες κλπ...προσπαθησε να ξανααντιγραψεις μια σντιγραμενη καρτα...αν ΟΚ τοτε ισως να φταει η ΣΙΜ αν οχι ειναι αυτο που λεω....

 

Oταν πας να κλωνοποιήσεις μια wind 2inOne κανει scan απευθειας και τους 2 αριθμούς η πρέπει να τo κάνω μια για τον έναν και μια για τον άλλον?

 

..οχι...αντιγραφη τον εναν...την βαζεις στο κινητο αλλαζεις το νουμερο και τοτε την βαζεις να αντιγραψει το αλλο ;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

..οχι...αντιγραφη τον εναν...την βαζεις στο κινητο αλλαζεις το νουμερο και τοτε την βαζεις να αντιγραψει το αλλο ;)

 

να ηταν τοσο απλα γερασιμε και για την δικη μου 2in1 της cosmote:(

 

ενω μου αντιγραφει την κυρια(η συνδεση μου )...και αλλαζω μετα στην 2η γραμμη την καρτα (κοσμοκαρτα) δεν λεει με τπτ να τελειωσει την αντιγραφη...σφαλμα συνεχως σε συγκεκριμενο σημειο...

δοκιμασα τα παντα..μεχρι και σε αλλον υπολογιστη...τπτ το ιδιο πραγμα και το ιδιο σφαλμα συνεχως... :confused:

 

 

μεχρι που το πηρα αποφαση και την παρατησα :blink::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να ξανααντιγραψεις μια σντιγραμενη καρτα...αν ΟΚ τοτε ισως να φταει η ΣΙΜ αν οχι ειναι αυτο που λεω....

 

Το δοκιμασα και αυτο που λες αλλα το προβλημα παραμενει μονο σε αυτες τις καρτες.

 

αλλαζω μετα στην 2η γραμμη την καρτα (κοσμοκαρτα) δεν λεει με τπτ να τελειωσει την αντιγραφη...σφαλμα συνεχως σε συγκεκριμενο σημειο...

 

Απενεργοποιησε το "Use new scan engine"

Link to comment
Share on other sites

Drivers για vista για το stickaki που βρήκες?

 

Γιατί οι drivers που είναι μέσα στο CD δε δουλεύουνε σε vista...

 

Η έκδοση 5.15 που έχω βάλει σε προηγούμενο post μου δε θέλει ξεχωριστή εγκατάσταση driver, απλά τρέχεις μόνο το setup του simscan , και παίζει άψογα στα vista ultimate με τον driver που εγκαθιστά αυτή (όχι τον A-MEN driver- θα πρέπει να τον απεγκαταστήσεις πρώτα για να τη βάλεις).

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βρήκα τρόπο για 2 κάρτες vodafone!!!!

βγήκε dual sim adaptor για 3G κάρτες!!!! :p

Δηλαδή?.....

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

και βεβαια κλωνοποιεται...και τα δυο νουμερα που εχει...κανεις το ενα ενεργο το κλωνοποιεις... βγαζεις την καρτα απο το κλωνοποιητηρη :p την βαζεις στο τηλεφωνο κανεις το αλλο ενεργο και μετα το κλωνοποιεις και αυτο....:lol::lol::lol:...και βεβαια οι μηδενικες χρεωσεις απο το ενα στο αλλο ισχυουν και για τους κλωνους :p:p:p....

 

...αντιστοιχο συμβαινει και στην 2 σε 1 της Cosmote....κλωνοπειται και αυτη μια χαρα.....

 

δοκιμασμενα πραγματα ;)....

Τις προωθήσεις τις στήνεις manually μετά;

Γιατί μόλις έχω βάλει τις δύο της Cosmote 2in1 + μία wind τρίτη στην sim max και οι προωθήσεις τους είναι άλλα΄ντάλλων.

 

Πριν το σκαν ενεργοποίησα το κάθε νούμερο με την δεύτερη επιλογή του μενού της 2in1 που λέει ενεργοποίηση γραμμής α με προώθηση της γραμμής β.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα τα παντα..μεχρι και σε αλλον υπολογιστη...τπτ το ιδιο πραγμα και το ιδιο σφαλμα συνεχως... :confused:

 

Δημητρη μηπως να αγοραζες ενα αλλο USB reader;;;;...η αν ανεβω απο τα μερη σου να σου δανεισω ενα απο τα δικα μου :)

 

Τις προωθήσεις τις στήνεις manually μετά;

Γιατί μόλις έχω βάλει τις δύο της Cosmote 2in1 + μία wind τρίτη στην sim max και οι προωθήσεις τους είναι άλλα΄ντάλλων.

 

Πριν το σκαν ενεργοποίησα το κάθε νούμερο με την δεύτερη επιλογή του μενού της 2in1 που λέει ενεργοποίηση γραμμής α με προώθηση της γραμμής β.

 

ναι...τις προωθήσεις τις στήνεις manually ....αν τις εχει ενεργοποιηση πριν το κλωναρισμα λογικα θα ισχυουν....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές δοκίμασα και εγώ αφού ήρθε το kitακι. Ολα super αφού πλέον έχω σε μία κάρτα το cote συμβόλαιο, το F2G και το WU μου. Απλά έχω 2 ερωτησούλες : 1)έχω το N70. Δεν το κατάφερα αυτό με την εναλλάγη γραμμών με το 001, 002 ... Πως γίνεται; 2) θέλω να αγοράσω καρτούλες άδειες μόνο χωρίς τον αναγνώστη/εγγραφέα. Υπάρχει πωλητής που να παραγγείλω 5 κάρτες χωρίς όμως να μου χρεώσει επί 5 τα μεταφορικά; Ευχαριστω πολυ.
God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

ναι...τις προωθήσεις τις στήνεις manually ....αν τις εχει ενεργοποιηση πριν το κλωναρισμα λογικα θα ισχυουν....

Αχά. Και ποια βάζεις, την εκτός δικτύου μόνο ή και κάποια άλλη;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Ε2) θέλω να αγοράσω καρτούλες άδειες μόνο χωρίς τον αναγνώστη/εγγραφέα. Υπάρχει πωλητής που να παραγγείλω 5 κάρτες χωρίς όμως να μου χρεώσει επί 5 τα μεταφορικά; Ευχαριστω πολυ.

 

ναι υπαρχει...εχω αγορασει παμφθηνες καρτες χωρις τον αναγνώστη/εγγραφέα απο το e-bay....θελει να το ψαξεις λιγο....

 

Αχά. Και ποια βάζεις, την εκτός δικτύου μόνο ή και κάποια άλλη;

 

βασικα βαζεις ολες τις προωθησεις...ετσι ωστε οταν ειναι κλειστο το #2 και πηγαινουν ολες οι κλησεις που πανε σε αυτο στο #1 που ειναι ανοικτο....αυτη η προωθηση δεν χρεωνεται αν μιλαμε για νουμερα 2 σε 1.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη μηπως να αγοραζες ενα αλλο USB reader;;;;...η αν ανεβω απο τα μερη σου να σου δανεισω ενα απο τα δικα μου :)

 

το εκανα και αυτο Γερασιμε :O

 

μαλλον η προσωπικη σου εμπειρια θα βοηθουσε μονο :)

 

αλλα ουτως η αλλως την εχω καταργησει αυτην την sim..χρησιμοποιω μονο τον κυριο αριθμο μου απο αυτη,που εχω αντιγραψει επιτυχως (αυτο ηταν και το ζητουμενο βασικα):)

 

εχω 2 sim max ιδιες μεταξυ τους και στα 2 τηλεφωνα μου οποτε μια χαρα ολα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις που να εχει κλωνοποιησει καρτα Q???

 

μια που επεσε στα χερια μου δεν εδωσε σημεια κλωνοποιησεις!

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνεις...

 

Τελικά έχει δοκιμασει κανείς 16άρες κάρτες;

 

Περιμένω από φίλο που βρίσκεται στην Κίνα σε λίγες μέρες 16άρες καθώς και dual sim που πιθανώς να παίζουν και με multisim ταυτόχρονα... Θα ενημερώσω...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνεις...

 

 

 

Περιμένω από φίλο που βρίσκεται στην Κίνα σε λίγες μέρες 16άρες καθώς και dual sim που πιθανώς να παίζουν και με multisim ταυτόχρονα... Θα ενημερώσω...

Το έχω δοκιμάσει και έχω γράψει τα αποτελέσματα πιό πίσω.

Δεν γίνεται, εκτός αν είναι διαφορετική η dual sim σου απ'την δικιά μου και την δουλέψει.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δυο απο τις καρτες wind f2g που εχω δεν αντιγραφονται, για την ακριβεια μου εμφανιζει μηνυμα "unable to connect" και δεν ξεκιναει το scan.Οι καρτες που παρουσιαζουν αυτο το προβλημα ειναι J32a.

 

Τελικα καταφερα να τις κλωνοποιησω μετακινωντας το διακοπτακι στα πλαγια του reader και απενεργοποιωντας το "Use new scan engine".

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...