Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι κάνεις φίλε καλά είσαι? έχουμε καιρό να τα πούμε ..

Ετσι είναι όπως τα λες .. για αυτό τον λόγο τα λέω και εγώ φθηνιάρικα ηλεκτρονικά της πλάκας !! Να κοίτα αυτό εδώ.

http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=6044

Σε αυτό το site κάνει €350 παρακαλώ !!!, είναι made in china και θα το βρεις στο Internet με ότι εττικέτα θες και σε όποια τιμή γουστάρει ο κάθε πωλητής. Δεν θέλω να πω τίποτα περισσότερο .. και όπως συχνά λέω σε όλους τους φίλους που με ρωτούν για κάτι τέτοια .. δεν ανακατεύομαι στις επιλογές και στην τσέπη κανενός.

 

Προστατέψτε τα χρήματά σας. Ειναι πολύτιμα !!!!

 

Κώστας

 

 

Μια χαρα Κωστα μου....:)

Συμφωνω απολυτα....για μενα πεταμενα λεφτα!!!;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρα Κωστα μου....:)

Συμφωνω απολυτα....για μενα πεταμενα λεφτα!!!;)

 

Πείτε τα! Και εγώ μαζί σας!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100% με αυτά που λες για την ασφάλεια και θα προσέθετα ότι το πρόστιμο θα έπρεπε να είναι το τελευταίο που θα πρέπει να μας ενδιαφέρει...

αλλά πως θα μας κόψει κάποιος πρόστιμο επειδή παίζει τηλεόραση ενώ το αυτοκίνητο είναι εν κινήση ? :whistle:

 

Πολυ ευκολα. Οπως οταν σου δινει κληση για ζωνη.

Και η μαρτυρια του 'οργανου' θα μετρησει στο δικαστηριο (αν εκει καταληξει μετα απο μη αποδοχη σου).

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευκολα. Οπως οταν σου δινει κληση για ζωνη.

Και η μαρτυρια του 'οργανου' θα μετρησει στο δικαστηριο (αν εκει καταληξει μετα απο μη αποδοχη σου).

 

Παιδιά, πάνω απ' όλα η ασφάλεια! Μια είναι η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι απαραίτητο να υπάρχουν ηλεκτρικά ρυθμιζόμενα καθίσματα στο αυτοκίνητο για το σύστημα που κατεβαίνει ο καθρέπτης με την όπισθεν. (Εγώ τουλάχιστον δεν έχω τέτοια καθίσματα!!)

 

Μιά λεπτομέρεια όμως:

Εκτός της όπισθεν θα πρέπει να γυρίσεις και το κουμπί επιλογής ρύθμισης του καθρέπτη στη θέση ρύθμισης του δεξιού καθρέπτη αλλιώς δεν κατεβαίνει!!!

Επίσης για να ρυθμίσεις τη "κατεβασμένη" θέση του καθρέπτη πρέπει να το κάνεις ενώ έχεις βάλει όπισθεν και με τη θέση ρύθμισης στο δεξιό καθρέπτη. Αν μόλις βγάλεις την όπισθεν ή γυρίσεις το κουμπί ρύθμισης σε άλλη θέση επιστρέψει προς τα επάνω πρέπει να είστε ΟΚ!!!

 

Το jetta το είχα πάρει με ανακλινόμενους καθρέπτες και το σύστημα που κατεβαίνει ο καθρέπτης με την όπισθεν οπότε δεν ξέρω αν είναι απαραίτητοι οι ανακλινόμενοι ή όχι.

 

Δεν φαντάζομαι να χρειάζεται κάποιο extra hardware γιατί το μόνο που κάνει είναι να έχει δύο διαφορετικές απομνημονεύσεις ρύθμισης του καθρέπτη και να αλλάζει μεταξύ τους. Ούτε καν extra καλωδίωση δεν πρέπει να θέλει λογικά.

 

Και ομως.....δυστυχως δεν δουλευει.....τουλαχιστον στο δικο μου..:(:(

 

Πολύ σωστό αυτό, πρόσεξέ το opus.

Μπορεί να το έχεις ενεργοποιήσει αλλά η "χαμηλή" σου θέση να είναι ίδια με την κανονική!

 

Για δοκίμασε και πες μας..

 

Δυστυχως φίλε cmavr8....

 

Κατι αλλο τωρα....

Ψαχνοντας κατι ...βρηκα σε ενα φορουμ του εξωτερικου για το γνωστο bluetooth - mp3 interface της Blaupunkt που ειχαμε μιλησει πριν καιρο,οτι κανει πλεον και για τα εργοστασιακα συστηματα της VW.

Για να επιβαιβεωσω ,εστειλα mail στην Blaupunkt Hellas και μου απαντησαν "οτι ναι βγαινει ειδικος κωδικος για τα εργοστασιακα της VW"....:yahoo::yahoo::yahoo:

 

http://img267.imageshack.us/img267/2310/blaupunktjr2.jpg

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο τωρα....

Ψαχνοντας κατι ...βρηκα σε ενα φορουμ του εξωτερικου για το γνωστο bluetooth - mp3 interface της Blaupunkt που ειχαμε μιλησει πριν καιρο,οτι κανει πλεον και για τα εργοστασιακα συστηματα της VW.

Για να επιβαιβεωσω ,εστειλα mail στην Blaupunkt Hellas και μου απαντησαν "οτι ναι βγαινει ειδικος κωδικος για τα εργοστασιακα της VW"....:yahoo::yahoo::yahoo:

 

τωρα μας εκανες την καρδια περιβολι...

ποσο καιρο το κοιταζα αυτο το κολοκυθι...

και η πλακα ειναι οτι προχθες το ειχα ξηλωσει παλι... (εβαλα τελικα το mfd2)

και ειπα πως δε θα το ξανακανω...

τωρα μας βαζεις παλι ιδεες...:shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κόστος Μάκη ?

 

Δημήτρη δεν ρωτησα...αλλα συμφωνα με το ξενο φορουμ....200 με 250

Θα ρωτησω και θα ενημερωσω...;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Αραγε υποστηριζει το κουμπακι στο πολυλειτουργικο τιμονι για απαντηση και τερματισμο κλησης? Ρωτησε το σε παρακαλω:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα παρακολουθω καιρο το φορουμ κ η αληθεια ειναι οτι μου φανηκε αρκετα χρησιμο σε διαφορες αποριες που ειχα για το tsi μου!!!!!παραθετω κ μια φωτο απο το δικο μου golf tsi!

http://i200.photobucket.com/albums/aa113/brs0013/DSC00847.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα παρακολουθω καιρο το φορουμ κ η αληθεια ειναι οτι μου φανηκε αρκετα χρησιμο σε διαφορες αποριες που ειχα για το tsi μου!!!!!παραθετω κ μια φωτο απο το δικο μου golf tsi!

http://i200.photobucket.com/albums/aa113/brs0013/DSC00847.jpg

 

poso sou stoixise h maska ????

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω χθες ειχα το εξης προβλημα. δεν λειτουργουσε το αυτοματο ανοιγμα στα παραθυρα, και δεν μπορουσα να ανοιξω απο τον οδηγο το παραθυρο του συνοδηγου! κανω κατι δουλειες, γυρναω στο αμαξι παω να το ξεκλιδωσω και δεν ξεκλειδωνε γιατι ηταν ανοιχτο!!!! παω να το κλειδωσω τπτ. ανοιγω την πορτα το βαζω μπροστα, σβηνω, ξαναβγαινω και κλειδωνε - ξεκλειδωνε οκ και λειτουργουσαν τα παραθυρα κανονικα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει και ενα αλλο τριξιματακι, ''τζιτζικισμα'' στο παραθυρο του συνοδηγου. Προκειται για πολυ ελαφρυ που το κανει σε τραχυ δρομο, σαν να συντονιζει...Αυτο γινεται μονο οταν το παραθυρο ειναι κλειστο. Οταν το ανοιγω σταματαει το τρξιμο....Το χει παρατηρησει κανενας αλλος αυτο? Τι μπορει να ειναι?

Ειναι ο γρυλλος ( ο μηχανισμος που ανεβαζει το παραθυρο) να πεις να σου τον αλλαξουν εγω το ειχα στην πορτα του οδηγου....

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

nai omws twra douleuei! pws ginetai??? an htan ellatwmatiko tha douleue???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

κάνε το καλό και ρώτα και πού μπορούμε να το βρούμε γιατί ακούγεται καλό....

 

Ok Δημήτρη.....;)

 

Αραγε υποστηριζει το κουμπακι στο πολυλειτουργικο τιμονι για απαντηση και τερματισμο κλησης? Ρωτησε το σε παρακαλω:)

 

Αν και δεν το νομιζω ...θα το ρωτησω Ηλία....

τωρα μας εκανες την καρδια περιβολι...

ποσο καιρο το κοιταζα αυτο το κολοκυθι...

και η πλακα ειναι οτι προχθες το ειχα ξηλωσει παλι... (εβαλα τελικα το mfd2)

και ειπα πως δε θα το ξανακανω...

τωρα μας βαζεις παλι ιδεες...:shifty:

 

:lol::lol::lol::lol:

Ασε και μενα σε σκεψεις με εβαλε παλι.....:cool:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο γρυλλος ( ο μηχανισμος που ανεβαζει το παραθυρο) να πεις να σου τον αλλαξουν εγω το ειχα στην πορτα του οδηγου....

 

Πιο ηλεκτρονικό φαίνεται το πρόβλημα. Αφού ούτε κλείδωνε/ξεκλείδωνε, ΚΑΙ μετά δούλευε..

 

Software bug θα το έλεγα..

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από eliasj Εμφάνιση Μηνύματος

Αραγε υποστηριζει το κουμπακι στο πολυλειτουργικο τιμονι για απαντηση και τερματισμο κλησης? Ρωτησε το σε παρακαλω

 

 

Αν και δεν το νομιζω ...θα το ρωτησω Ηλία....

 

Ενώ αν βάλει κάποιος parrot, υπάρχει το σχετικό patch ώστε να δουλέψει, ε?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το blaupunkt usb bluetooth πραγματάκι, φαντάζομαι δεν υποστηρίζεται μεταφορά mp3s όπως λέει στο σάιτ, αφού το εργοστασιακό της vw δεν έχει μνήμη!

 

http://www.blaupunkt.com/gr/7607545500_main.asp

 

Βέβαια δίνει ΚΑΙ usb-in, και δύο bluetooth συνδέσεις.. Πολύ καλό..

 

Όλο και κάποιος θα το κάνει να δουλεύει με το κουμπάκι μωρέ..

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε το στο συνεργειο χωρις καθυστερηση γιατι ειναι γνωστο το προβλημα με το γραναζι της 2ας. Καλυτερα να αλλαχθει τωρα που εχεις εγγυηση, εστω και αν δεν ειναι πολυ εντονο το γρατζουνισμα!

 

Πηγα σημερα και μετα απο μια βολτα με τον τεχνικο και αποφασισε την αλλαγη του γραναζιου και αλλων 2 εξαρτηματων.Υπαρχει προβλημα να οδηγω μεχρι να ερθουν τα εξαρτηματα η να το αφησω να κανω την αντικατασταση σε 1,500 κμ που θα κανω και αλλαγη λαδιων?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το blaupunkt usb bluetooth πραγματάκι, φαντάζομαι δεν υποστηρίζεται μεταφορά mp3s όπως λέει στο σάιτ, αφού το εργοστασιακό της vw δεν έχει μνήμη!

 

http://www.blaupunkt.com/gr/7607545500_main.asp

 

Βέβαια δίνει ΚΑΙ usb-in, και δύο bluetooth συνδέσεις.. Πολύ καλό..

 

Όλο και κάποιος θα το κάνει να δουλεύει με το κουμπάκι μωρέ..

 

Φαντάζομαι οτι με τον όρο ασύρματη μεταφορά αρχείων mp3 εννοεί να παίζει mp3 το κινητό και να ακούγονται από το RCD/RNS

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι με τον όρο ασύρματη μεταφορά αρχείων mp3 εννοεί να παίζει mp3 το κινητό και να ακούγονται από το RCD/RNS

 

Αρη, προσοχη επειδη το εχω ρωτησει και εγω μου εχουν πει οτι δεν δουλευει με τα εργοστασιακα μοντελα της VW αλλα μονο μετα aftermarket ...... η εταιρεία που τα φερνει ειναι η διακαρ και ειναι στον γερακα

Link to comment
Share on other sites

Ενώ αν βάλει κάποιος parrot, υπάρχει το σχετικό patch ώστε να δουλέψει, ε?

 

δεν υπαρχει σχετικο patch αλλα ενα συστημα της parrot που συνδεεται με το bluetooth και στην ουσια ενεργοποιει το πολυλειτουργικο τιμονι με διαφορες λειτουργιες οπως αποδοχη ή απορριψη της κλησης και ενεργοποιειση του μενου της parrot

Link to comment
Share on other sites

Είδατε εχθές βράδυ στις 'αποδείξεις' με τον Ευαγγελάτο και οι τρεις αντιπροσωπείες που πήγαν το αυτοκινητικο για επιθεώρηση ήταν και οι τρεις εξουσιοδοτημένα συνεργεία της VW. Η βλάβη που είχε το αυτοκίνητο ήταν στημένη με ξεβιδωμένες τις βίδες από την κρεμαριερα του αυτοκινήτου (σχεδόν μισή στροφή του τιμονιού τζόγος) και στα συνεργεία δεν βρήκαν τίποτα, το μονό που έκαναν ήταν να πάρουν τα χρήματα.

 

Φανταστείτε τι κάνουν όταν πηγαίνουμε για Service!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...