Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να κανω μια παρατηρηση.αν εχετε εγκατεστημενο το garmin σε μια καρτα μνημης και το βαλετε σε αλλη αλλαζει το card id σας.απλα το λεω γιατι εγω το ξεχασα και οταν εκανα αντιγραφη τα αρχεια σε μια αλλη δε μου εβλεπε το εσωτερικο gps και πρεπει να ξανακανετε τη διαδικασια ξεκλειδωματος για το νεο card id.προσοχη λοιπον.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοήθεια!!Πριν λίγο καιρό είχα εγκαταστήσει το garmin στο Ν73ΜΕ μου και δούλευε μια χαρά.Βασικά δεν έχω δέκτη gps και έτσι το χρησιμοποιούσα μόνο για την προβολή χαρτών.Εδώ και καμιά εβδομάδα όμως τα παιξε.Ανοίγει το πρόγραμμα και κάνει αναζήτηση gps όπου πατάω άκυρο.Στη συνέχεια εάν πατήσω προβολή χάρτη ή μετάβαση ή ακόμη και ρυθμίσεις με πετάει έξω,ενώ έχει ενεργοποιήσει και το bluetooth..Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2242393#post2242393 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου θέλω help επειγόντος!!! Φέυγω αύριο εκτάκτος για Ολλανδία και δεν βρίσκω link για τον Europe NT 2008 ή για άλλο χάρτη Ολλανδίας. Μπορεί κάποιος παρακαλώ να τον ανεβάσει σε rapidshare μαζί με το map id του? Τα links που υπάρχουν ήδη έχουν διαγραφει:(. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

χτες προσπαθησα να βρω μια οδο Πρασινου λοφου στο Ν.Ηρακλειο (και οχι μικρη)αλλα ματαια..τι πρεπει να βαλω στην εγγραφη πολης για να το βγαλει?Ολες οι πολεις η μονο Αθηνα??

 

Γενικά έχει θέμα με την αναζήτηση.

εμένα αν δε βάλω περιοχή, βγάζει κουκουρούκου αποτελέσματα..

πχ. ψάχνω την οδο Γρεβενών.

Βάζω επιλογή όλες τις πόλεις.Μου ζητάει την οδό, την βάζω.Τη βρίσκει και μετά ζητάει νούμερο.Βάζω και το νούμερο.

Και στην τελική οθόνη ξέρετε τι αποτέλεσμα βγάζει?

Γρανικού με το νούμερο που έχω βάλει!!:p

 

Καλό είναι να του βάλεις και την περιοχή για να έχεις σωστά αποτελέσματα.

Τη βρήκα την οδοό που λες..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου θέλω help επειγόντος!!! Φέυγω αύριο εκτάκτος για Ολλανδία και δεν βρίσκω link για τον Europe NT 2008 ή για άλλο χάρτη Ολλανδίας. Μπορεί κάποιος παρακαλώ να τον ανεβάσει σε rapidshare μαζί με το map id του? Τα links που υπάρχουν ήδη έχουν διαγραφει:(. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

αλλη μια φορα να δωσω τα φωτα μου

 

 

ΧΑΡΤΗΣ EUROPE ΝΤ 2008 (O τελευταιος)

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε αυτούς που έφτιαξαν αυτόν τον οδηγό, αλλά και σε αυτούς που με τις απορίες τους βελτίωσαν τον οδηγό και βοήθησαν τους "ατάλαντους" να έχουν αυτό το χρήσιμο εργαλείο στο κινητό τους.

 

Τώρα θα ήθελα, εφόσον είναι δυνατόν, ένα link για Garmin City Navigator Europe NT 2008 για το Garmin διότι στο post 21 του Aristotelhs2060 δεν λειτουργεί.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

dimitris_k :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2252883#post2252883

 

 

YARISRS ποιο ονομα εχεις δωσει στο χαρτη 3 σε 1? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

dimitris_k :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2252883#post2252883

 

 

YARISRS ποιο ονομα εχεις δωσει στο χαρτη 3 σε 1? :)

 

ti enoeis onoma ?

arxizeis kai mou vazis diskola :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το ονομα του χαρτη 3 σε 1 που εχεις στο κινητο σου μεσα στο φακελο garmin :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

To garmin μας επιτρεπει να εχουμε μεχρι 3 διαφορετικους χαρτες στο κινητο μας, ο χαρτης που υπαρχει μεσα στο φακελο Garmin με το ονομα gmapbmap.img και μεγεθος 10 mb ειναι ο χαρτης που ειχε ενσωματομενο το προγραμμα.

 

Eαν θελουμε να περασουμε καποιο χαρτη στο Garmin θα πρεπει να του δωσουμε ενα απο τα παρακατω ονοματα.

gmapsupp.img

gmapprom.img

gmapsup2.img

 

Eσυ το χαρτης 3 σε 1 που εχεις στο κινητο σου του εχεις δωσει το ονομα gmapsupp.img

 

Θα πρεπει οταν βαλεις το χαρτη Europe NT 2008 στο κινητο σου να του δωσεις ενα απο τα αλλα 2 ονοματα που εμειναν:

gmapprom.img

gmapsup2.img

 

...και να φτιαξεις ενα .UNL αρχειο το οποιο ξεκλειδωνει το χαρτη με το ειδιο ονομα που εχεις δωσει στο χαρτη. Εαν διαβασεις το 1 ποστ του παροντος θα καταλαβεις πως μπορεις να φτιαξεις το .UNL αρχειο.

 

Το map id του Europe NT 2008 ειναι 284 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ,που δεν κανω,η εκδοση που χρησιμοποιουμε ειναι η 4.10.60 σωστα;Τοτε ειχα δικαιο που ελεγα οτι εκει στην Garmin παιρνουν ληγμενα.Διαβαστε την δευτερη απαντηση που πηρα σημερα:

Dear george george,

 

Thank you for contacting Garmin(Europe)Ltd.

 

To your email below, it sound like you are using old Garmin mobile XT

software, I would download the latest software from the link below,

after you have installed the software if it does not run don't worry,

you just need to go E:\Garmin\Apps\Symbian\RES\GarminMobileXT.sis and

click on the GarminMobileXT.sis,

 

 

https://buy.garmin.com/shop/store/downloadsAgree.jsp?id=3651&product=010-00579-00&cID=139&pID=420

 

 

Kind regards

Brad Rose Garmin (Europe) Ltd

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

To garmin μας επιτρεπει να εχουμε μεχρι 3 διαφορετικους χαρτες στο κινητο μας, ο χαρτης που υπαρχει μεσα στο φακελο Garmin με το ονομα gmapbmap.img και μεγεθος 10 mb ειναι ο χαρτης που ειχε ενσωματομενο το προγραμμα.

 

Eαν θελουμε να περασουμε καποιο χαρτη στο Garmin θα πρεπει να του δωσουμε ενα απο τα παρακατω ονοματα.

gmapsupp.img

gmapprom.img

gmapsup2.img

 

Eσυ το χαρτης 3 σε 1 που εχεις στο κινητο σου του εχεις δωσει το ονομα gmapsupp.img

 

Θα πρεπει οταν βαλεις το χαρτη Europe NT 2008 στο κινητο σου να του δωσεις ενα απο τα αλλα 2 ονοματα που εμειναν:

gmapprom.img

gmapsup2.img

 

...και να φτιαξεις ενα .UNL αρχειο το οποιο ξεκλειδωνει το χαρτη με το ειδιο ονομα που εχεις δωσει στο χαρτη. Εαν διαβασεις το 1 ποστ του παροντος θα καταλαβεις πως μπορεις να φτιαξεις το .UNL αρχειο.

 

Το map id του Europe NT 2008 ειναι 284 :)

 

ton katevasa mpika mesa sto fakelo kai patisa to setup

alla to ekane egkatastasi ston ipologisti

pos ton pernao ston kinito

 

pantos apo oti eida pali den exei xartes kai gia kipro.:(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.στην πλοηγηση μου εμφανιζει μονο το ονομα του πρωτου καθετου δρομου μπροστα μου.τα ονοματα των υπολοιπων γυρω-γυρω δρομων οχι.γιατι ????Ετσι πρεπει να ειναι η εχω κανει κατι λαθος?????

επισης δεν μου εμφανιζει τα εξτρα ΠΟΙ που εχω περασει μπορει καποιος να βοηθησει???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΗΔΗ ΤΟ GARMIN 4.1.60 MΕ AUTO DRIVE HELLAS v1.25.ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΓΙΑ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΡΟΜΟΙ.ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΥΑΛΑΒΑΙΝΩ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ.ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ EUROPE NT 2008 ΑΠΟ TORRENT.ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟΝ Η/Υ ΑΛΛΑ ΤΟ MAP ID (284) ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ POST ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ.ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΤΑ lINK ΤΟΥ aristotelhs2060.ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΣΑΣ:ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΩ ΤΟΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟΝ ΚΟΒΩ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΩΣΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΑΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.
Link to comment
Share on other sites

melodyst καλώς ήρθες στο forum!:)

 

Μπράβο που γράφεις ελληνικά, αλλά θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με κεφαλαία, αλλά με πεζά. Τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους ΟΠΧ.

 

Ευχαριστώ!:thanks:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ. Μια ερωτηση.. το toponavigator που λεει στο 1ο ποστ ο αισωπος τι ειναι? λεει οτι εχει "διορθωμενη πλοηγηση" , το λινκ παντως δεν δουλευει.

Ρωταω βασικα μηπως αλλαζει κατι στο σημα του προγραμματος γιατι μολις μπω σε πυκνοκατοικημενη περιοχη τα κανει μανταρα. Ενω πριν δειχνει την πορεια μια χαρα οπως θα πηγαινα ας πουμε αρχιζει κ χανει τη μπαλα , στριψε εδω , στριψε εκει , κανε μια πιρουετα με διπλο τολουπ κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, τι βάση χρησιμοποιείτε εσείς για το αυτοκίνητο; Αυτά που πουλάνε στα φανάρια κάνουν δουλειά; Η βεντούζα θα κρατήσει ή θα το ψάχνω σε καμια στροφή. Ο βραχίονας είναι αρκετά μακρύς για να είναι κοντά στον οδηγό (λόγο μικρής οθόνης). Τι άλλες προτάσεις υπάρχουν;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, τι βάση χρησιμοποιείτε εσείς για το αυτοκίνητο; Αυτά που πουλάνε στα φανάρια κάνουν δουλειά; Η βεντούζα θα κρατήσει ή θα το ψάχνω σε καμια στροφή. Ο βραχίονας είναι αρκετά μακρύς για να είναι κοντά στον οδηγό (λόγο μικρής οθόνης). Τι άλλες προτάσεις υπάρχουν;

 

Ένα search με τη λέξη "βεντούζα" ή "βάση αυτοκινήτου" σε μερικά από τα θέματα αυτού του forum που αφορούν το gps θα σε βοηθούσε, για παράδειγμα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2117398#post2117398

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, τι βάση χρησιμοποιείτε εσείς για το αυτοκίνητο; Αυτά που πουλάνε στα φανάρια κάνουν δουλειά; Η βεντούζα θα κρατήσει ή θα το ψάχνω σε καμια στροφή. Ο βραχίονας είναι αρκετά μακρύς για να είναι κοντά στον οδηγό (λόγο μικρής οθόνης). Τι άλλες προτάσεις υπάρχουν;

 

Φίλε και αυτή από τα φανάρια μια χαρά κάνει τη δουλειά της.

Έχω δει και άλλες που επειδή απλά έχουν 1 όνομα κάπου γραμμένο τις χρεεώνουν διπλάσια στα μαγαζιά.

Όλες την ίδια δουλειά κάνουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει και άλλες που επειδή απλά έχουν 1 όνομα κάπου γραμμένο τις χρεεώνουν διπλάσια στα μαγαζιά.

Όλες την ίδια δουλειά κάνουν.

 

+1000 ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

melodyst καλώς ήρθες στο forum!:)

 

Μπράβο που γράφεις ελληνικά, αλλά θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με κεφαλαία, αλλά με πεζά. Τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους ΟΠΧ.

 

Ευχαριστώ!:thanks:

 

Οκ και συγγνωμη αλλα απο βιασυνη εγινε.

κανεις για βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...