Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπο το review που υπαρχει πιο πανω (ΜR) :

 

Starting January 2008, Mobile-Review.com will be picking best products of the month, with awards handed out around the end of each month. And in January 2008 our sympathy is with the Nokia N82, undoubtedly the best buy among all today’s offerings in this class.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

prox8es piga sto plaisio kai egw na to parw , ala molis to epiasa sta xeria mu ala3a amesos gnomi. mu faniki poli plastikura , kai kako stin kataskevi , idika gia siskevi pou stixizi 570 euro.. ti na pw .. makari na ixan epile3i kalitera ilika gia tin kataskevi tu , ligo metalo den a evlapte.. krima giati prokete gia para poli kalo kinito .. tlp.
Link to comment
Share on other sites

prox8es piga sto plaisio kai egw na to parw , ala molis to epiasa sta xeria mu ala3a amesos gnomi. mu faniki poli plastikura , kai kako stin kataskevi , idika gia siskevi pou stixizi 570 euro.. ti na pw .. makari na ixan epile3i kalitera ilika gia tin kataskevi tu , ligo metalo den a evlapte.. krima giati prokete gia para poli kalo kinito .. tlp.

Δηλαδη υπαρχει αλλο κινητο που να εχει ..οτι εχει το ν82 και να εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης?(520 σε μερικα καταστηματα)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν μ αποζημιωσε..μια εβδομαδα το ειχα και τελικα θα το στειλουν εξωτερικο για επισκευη γιατι ΧΑΛΑΣΕ το card reader που διαθετει η συσκευη!ΕΛΕΟΣ:mad:

Έλα τώρα αυτό δε συμβαίνει συχνά...

 

Γενικά είναι πολύ καλή η κατασκευή του κατά την άποψή μου...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη υπαρχει αλλο κινητο που να εχει ..οτι εχει το ν82 και να εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης?(520 σε μερικα καταστηματα)

 

Όχι. Και γι'αυτό δυστυχώς η Nokia δε βάζει μυαλό. Ακόμα και το Ν95 8Gb Που θεωρείται καλή κατασκευή,πλαστικούρα είναι. Το Ν82, ακόμα χειρότερο. Αλλά κινητάρα.

Link to comment
Share on other sites

prox8es piga sto plaisio kai egw na to parw , ala molis to epiasa sta xeria mu ala3a amesos gnomi. mu faniki poli plastikura , kai kako stin kataskevi , idika gia siskevi pou stixizi 570 euro.. ti na pw .. makari na ixan epile3i kalitera ilika gia tin kataskevi tu , ligo metalo den a evlapte.. krima giati prokete gia para poli kalo kinito .. tlp.

 

Δεν πειραζει ,ενα λιγοτερος, γουστα ειναι αυτα :D

 

Δηλαδη υπαρχει αλλο κινητο που να εχει ..οτι εχει το ν82 και να εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης?(520 σε μερικα καταστηματα)

 

σεβαστες ολες οι αποψεις ,οσοι το εχουν ,το χαιρονται ;)

 

Βλεπουμε και συσκευες που εχουν και 800€ πως ειναι.:whistle:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικούρα-πλαστικούρα, αλλά η γυαλιστερή του επιφάνεια είναι όλα τα λεφτά... :)

 

Έχω περιέργεια να δω πώς θα είναι σε μαύρο γυαλιστερό... :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μεσαίο κουμπί όμως... είναι και στους υπόλοιπους περίεργο ή μόνο εγώ μπερδεύομαι και δεν μπορώ να το πατήσω σωστά, ειδικά αριστερά;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μεσαίο κουμπί όμως... είναι και στους υπόλοιπους περίεργο ή μόνο εγώ μπερδεύομαι και δεν μπορώ να το πατήσω σωστά, ειδικά αριστερά;

 

Ευχαριστώ.

 

Εγώ από την αρχή το είχα πει: ενώ οι περισσότεροι στα διάφορα reviews είχαν εκφράσει παράπονα για τα αριθμητικά πλήκτρα του, εμένα αυτό που με προβλημάτισε κάπως ήταν το D-Pad και ιδίως το κεντρικό πλήκτρο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει ,ενα λιγοτερος, γουστα ειναι αυτα :D

 

 

 

σεβαστες ολες οι αποψεις ,οσοι το εχουν ,το χαιρονται ;)

 

Βλεπουμε και συσκευες που εχουν και 800€ πως ειναι.:whistle:

 

γιατι αν καποιος πει οτι δεν του αρεσει κατι στο κινητο η μονιμη απαντηση ειναι:

 

"σε οποιον αρεσει, οι αλλοι να πανε να πνιγουν"...? :wacko:

 

το κινητο ειναι πολυ καλο, αλλα δεν ειναι υπερανω κριτικης, ουτε αριστο, ουτε το καλυτερο κινητο που υπαρχει οπως θελετε να το παρουσιασετε.

Link to comment
Share on other sites

γιατι αν καποιος πει οτι δεν του αρεσει κατι στο κινητο η μονιμη απαντηση ειναι:

 

"σε οποιον αρεσει, οι αλλοι να πανε να πνιγουν"...? :wacko:

 

το κινητο ειναι πολυ καλο, αλλα δεν ειναι υπερανω κριτικης, ουτε αριστο, ουτε το καλυτερο κινητο που υπαρχει οπως θελετε να το παρουσιασετε.

 

Σεβαστη η αποψη σου :)

Το ειπες μια ,το ειπες 2 ,στις ποσες θα εισαι ΟΚ ?

Εχεις κατι αλλο χρησιμο να προσφερεις στο θεμα ????

 

Θα σου φτιαξω ειδικο θεμα : "vatan-πεταει ο γαιδαρος"

Στον παρον θεμα μιλαμε για τα προβληματα της συσκευης

και τις εμπειριες μας .Οι εχοντες δηλαδη.

 

Καλημερα και καλο μηνα!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

epidi tixeni sto plaisio na exun to LG shine dipla akrivos apo to N82 ( ligo pio aristera ) , piasta kai ta 2 kai 8a katalavis . oxi oti ta sigrino se dinatotites , to N82 ine makran oti kalitero kiklofori ala afto den dikiologi tin ( kata tin tapini mu apopsi padote ) aparadekti piotita kataskevis.. opos ipes gousta ine afta..
Link to comment
Share on other sites

"σε οποιον αρεσει, οι αλλοι να πανε να πνιγουν"...? :wacko:

 

το κινητο ειναι πολυ καλο, αλλα δεν ειναι υπερανω κριτικης, ουτε αριστο, ουτε το καλυτερο κινητο που υπαρχει οπως θελετε να το παρουσιασετε.

 

distixos etsi exun ta pragmata , kiklofori ena kinito to vlepis , kitas kai timi , an su kani to pernis an oxi prospernas .. stin periptosi tu N82 prosperasa ..

ta parapona mas stin nokia :P

Link to comment
Share on other sites

Είχα το Ν73

Πήγα στο K850i

Γύρισα NOKIA με το Ν82.

Όποιος τολμήσει και κάνει το ίδιο θα καταλάβει ότι αυτά τα προβλήματα που λέμε εδώ είναι ευχάριστα.

Που να δείτε τη συζητάνε στο forum για το K850i. Εκεί ασχολούνται με άλλα προβλήματα «σοβαρά». Πχ δεν παίζει το ένα δεν παίζει το άλλο κολλά εδώ κολλά εκεί δεν ανταποκρίνεται αυτό χάθηκε ότι φωτογράφισα και άλλα ωραία.

Για να καταλάβετε πόσο ποιο πάνω είναι η NOKIA πρέπει να έχετε για ένα διάστημα και τις δυο εταιρείες. Τότε θα καταλάβετε τι εννοώ. Εκτός και αν έχετε όρεξη να διαβάσετε πχ το forum του Κ850i. Θα καταλάβετε.

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω οτι εδώ δεν είναι διαξιφισμοί!:cool:

Το παρόν θέμα είναι για να συζητάμε οι κάτοχοι τα όποια προβλήματα συναντάμε με το Ν82 και για να λύνουμε όποιες απορίες έχουν όσοι μόλις το πήραν ή σκέφτονται να το πάρουν στο μέλλον

 

Όσοι το πήραμε ξέρουμε γιατί το κάναμε, μας καλύπτει προς το παρόν και θέλουμε να πάρουμε τα μέγιστα από αυτό;)

Το να συζητάμε για το ποιο είναι πιο καλό ή όχι, δεν προσφέρει τίποτα στο παρόν θέμα, μόνο το κάνει δυσκολότερο στην ανάγνωση και στην εύρεση λύσης σε όποιο πρόβλημα προκύψει

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία σας ποιο bluetooth μου προτείνετε για το N82

Ενα για Μουσική

Και Ένα για κλήσεις

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

στα του Ν82 βρήκα ένα bug εδώ και λίγες μέρες(έχει αναφερθεί και σε ξένο forum)

http://imageshack.gr/files/osw9yysdtruoxr6d1u0h.jpghttp://imageshack.gr/files/zvgyep4im067ihmph1qb.jpg

Μια έτσι μετά γιουβέτσι τα εικονίδια,και με ενοχλεί:mad: και όχι:confused:,πάντως όταν του κάνω επανεκκίνηση μένουν μεγάλα τα εικονίδια.......:confused:

Τι να πω......

Σήμερα το παρατήρησα κι εγώ αυτό το bug, περίεργο:blink:

τα προτιμώ μεγάλα τα εικονίδια πάντως (με restart επανήλθαν)

 

Και κάτι άλλο, μπαίνω στην έκθεση, πατάω έξοδος και βγαίνω, δείχνει ότι έκλεισε μιας και σβήνει το βελάκι στο εικονίδιό της στο μενού

αλλά αν μπω στο Handy Taskman φαίνεται ανοιχτή κάθε φορά

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

διονυση πες μας εντυπωσεις για το κινητο.....αν θες να κρυψεις φωτο φτιαξε ενα φακελο με ονομα temp k βαλτες εκει.δεν θα εμφανιζονται

 

Κοιτα να δεις....Το τηλεφωνο μου φαινεται κορυφαιο εως τωρα. Ειναι απιστευτα γρηγορο, εχει πολυ καλη camera, εκπληκτικο GPS (το οποιο με το Sygic Mobile ειναι καλυτερο απο το Packard Bell GPS μου!) και πανω απ' ολα μου αρεσει που ειναι διακριτικο και δεν "δειχνει" οτι τα εχει ολα αυτα (βλεπε Ν95). Μου θυμιζει την περιπτωση του παλιου μου αμαξιου (το παλιο Audi S3) που ηταν λυκος με προβεια προβατου...:p

 

Ομως το μενου δεν με τρελλαινει. Δεν μου αρεσει που δεν μπορει να δουλεψει ως ενας απλος Windows Explorer οπως στα Series 40 με folders,subfolders και thumbnails (ειδικα εφ'οσον η Nokia εχει το know how να το κανει). Δεν καταλαβαινω την λογικη να ειναι ολα χυμα σ'ενα πλεγμα και να ψαχνεις 30'' για μια φωτο...:confused:

 

Τελος, θεωρω οτι θα μπορουσαν στο καλυμα της οθονης να χρησιμοποιησουν πλαστικο που δεν χαρασσεται τοσο ευκολα οπως αυτο που εχει το 6300 π.χ. αλλα δεν ειναι και κατι τραγικο...:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία σας ποιο bluetooth μου προτείνετε για το N82

Ενα για Μουσική

Και Ένα για κλήσεις

Ευχαριστώ

 

Plantornics 855 απο ebay. Δουλευει μια χαρα και δεν χρειαζεσε 2ο γιατι κανει και για τα 2 ταυτοχρονα.

 

Google it! :)

Link to comment
Share on other sites

Ομως το μενου δεν με τρελλαινει. Δεν μου αρεσει που δεν μπορει να δουλεψει ως ενας απλος Windows Explorer οπως στα Series 40 με folders,subfolders και thumbnails (ειδικα εφ'οσον η Nokia εχει το know how να το κανει). Δεν καταλαβαινω την λογικη να ειναι ολα χυμα σ'ενα πλεγμα και να ψαχνεις 30'' για μια φωτο...:confused:

Αν σου πω πως η έκθεση ήταν σαν των Series 40 και τη έκαναν στα Nseries όλα χύμα.... Τι θα πεις;:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν μπορείς να μπεις στο rapid share;

Μόλις μπήκα...

 

2) Όχι δεν έχει καμία σχέση αυτό. Το sign το χρειάζεσαι για να μπορέσεις να τις εγκαταστήσεις.

 

3) Δες τις εικόνες στον οδηγό και θα καταλάβεις!:rolleyes:

 

ok thanks:)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω πως η έκθεση ήταν σαν των Series 40 και τη έκαναν στα Nseries όλα χύμα.... Τι θα πεις;:ninja:

 

Σοβαρα? ... :worry: Τι να πω? :what:

Απλα απορω για ποιο λογο εγινε αυτο...:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και οι αρχικές θετικές εντυπώσεις μου επιβεβαιώνονται όσο πιο πολύ ασχολούμαι μαζί του. Είμαι αρκετά ικανοποιημένος από το τηλέφωνο-παιχνίδι μου. Ικανοποιητικές διαστάσεις για όλα αυτά που έχει και τα πλήκτρα μπορεί να είναι μικρά αλλά συνηθίζονται αμέσως όπως και το κεντρικό πλήκτρο. Ελπίζω μόνο το πίσω καπάκι να αντέξει στις γρατζουνιές γιατί στο μάτι δεν με πολυπείθει. Πάντως από πλευράς ταχύτητας δείχνει να μην μασάει αν και τα δύσκολα που του επιφυλάσω έπονται. Τώρα διαβασμα του manual.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και οι αρχικές θετικές εντυπώσεις μου επιβεβαιώνονται όσο πιο πολύ ασχολούμαι μαζί του. Είμαι αρκετά ικανοποιημένος από το τηλέφωνο-παιχνίδι μου. Ικανοποιητικές διαστάσεις για όλα αυτά που έχει και τα πλήκτρα μπορεί να είναι μικρά αλλά συνηθίζονται αμέσως όπως και το κεντρικό πλήκτρο. Ελπίζω μόνο το πίσω καπάκι να αντέξει στις γρατζουνιές γιατί στο μάτι δεν με πολυπείθει. Πάντως από πλευράς ταχύτητας δείχνει να μην μασάει αν και τα δύσκολα που του επιφυλάσω έπονται. Τώρα διαβασμα του manual.

Καλορίζικο και ότι θες εδώ ήμαστε..;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πσσσσ αυτά είναι!

Φεύγω Κυριακή για 6ήμερο ταξιδάκι Βερολίνο! Βασικό φυσικά αξεσουάρ το Ν82 με:

  • 5Μp cam (για pics and vids:wink:),

  • αρκετά mp3 (για όποτε χρειαστούν:music:),

  • full εξοπλισμένο με χάρτες και ΡΟΙ's (για να μη χαθώ :p:p)

και τέλος

  • 5-6 καινούριες ταινίες που κατέβασα απ΄το net και μετέτρεψα κατάλληλα για να παίζουν στο κινητό, και συνεπώς με τα κατάλληλα απαραίτητα καλώδια και στην τηλεόραση (για τα βράδια στο ξενοδοχείο που θα μείνουμε). Δοκιμασμένο, παίζει άψογα!:up:

 

Ν82<--:love:!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...