Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

den tin klonopiisa alla apla thn diavase o sim editor!

 

ΟΚ...αν διαβασες τον τηλεφωνικο καταλογο...ναι αυτο γινεται...

 

...το Κι δεν διαβαζετε :(

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως κι εγω που έχω μια καρτα sim Vodafone του 1997 ΔΕΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΤΑΙ με τίποτα!!

Ό,τι κι αν έκανα, όσο κι αν προσπάθησα τίποτα!

Η μόνη ελπίδα είναι να βρεθεί τρόπος κλωνοποίησης όλων αυτών των καρτών όπως και των 3g καρτών

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγω που έχω μια καρτα sim Vodafone του 1997 ΔΕΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΤΑΙ με τίποτα!!

Ό,τι κι αν έκανα, όσο κι αν προσπάθησα τίποτα!

Η μόνη ελπίδα είναι να βρεθεί τρόπος κλωνοποίησης όλων αυτών των καρτών όπως και των 3g καρτών

 

Δεν έχουν κυκλοφορήσει εδώ καθόλου V1 Vodafone sim. Σε άλλες χώρες π.χ. Πορτογαλία είχαν κυκλοφορήσει. Δε μας έκατσε δυστυχώς...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

οτι καρτα και αν προσπαθησω να κανω σκαν, παιρνω παντα αυτο το μηνυμα > cant found ki, the algorithm may not be COMP128-1 οταν η διαδικασια φτανει περιπου στο 90%

 

ολα αυτα σε σιμμαξ σε σιμσκανερ 6.6...........

σε καρτα καρτοκινητη κοσμοτε που εχει ξανακλωνοποιηθει

και μια σε ΤΕΛΕΣΤΕΤ που πλεον ειναι f2go.

 

πηρα και τις 2 φορες αυτο το μηνυμα............cant found ki, the algorithm may not be COMP128-1

 

 

 

εχει κανεις τη λυση???

Link to comment
Share on other sites

οτι καρτα και αν προσπαθησω να κανω σκαν, παιρνω παντα αυτο το μηνυμα > cant found ki, the algorithm may not be COMP128-1 οταν η διαδικασια φτανει περιπου στο 90%

ολα αυτα σε σιμμαξ σε σιμσκανερ 6.6...........

σε καρτα καρτοκινητη κοσμοτε που εχει ξανακλωνοποιηθει

και μια σε ΤΕΛΕΣΤΕΤ που πλεον ειναι f2go.

πηρα και τις 2 φορες αυτο το μηνυμα............cant found ki, the algorithm may not be COMP128-1

εχει κανεις τη λυση???

 

Κάνε επανεγκατάσταση και αν δεν κάνεις τίποτα, κάνε απεγκατάσταση την εφαρμογή και τον driver και δοκίμασε αυτή την έκδοση 5.15 που εγκαθιστά και τον driver (όχι τον ίδιο) ταυτόχρονα:

 

http://rapidshare.com/files/88151960/GSM_SIM_Utility_5.15.rar.html

 

Με αυτή και μόνο σε win XP δεν είχα προβλήματα...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

 

..νεκρο περιστερι το λινκ....:(...

 

...δεν το ξαναβαζεις να το εχουμε καβαντζα;;;; :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σε ένα site από hong kong το usb στικακι και μια 12in1 sim max 30 euro μαζί με τα μεταφορικά, αξίζει η είναι πολλά?

 

Η διαδικασία είναι εύκολη ?

 

Αν βάλω στη κάρτα 3 αριθμούς πχ και θέλω αργότερα να βάλω ακόμα έναν μπορώ η είναι για μια φορα η κάρτα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σε ένα site από hong kong το usb στικακι και μια 12in1 sim max 30 euro μαζί με τα μεταφορικά, αξίζει η είναι πολλά?

 

Η διαδικασία είναι εύκολη ?

 

Αν βάλω στη κάρτα 3 αριθμούς πχ και θέλω αργότερα να βάλω ακόμα έναν μπορώ η είναι για μια φορα η κάρτα?

 

Ευχαριστω

Μπορείς να προσθαφαιρέσεις όσες κάρτες θέλεις στην ΣΙΜ. ;)

 

Με 30 ευρώ στην φτιάχνω κι εγώ. :p Ακριβά την βρίσκεις.

Link to comment
Share on other sites

minovg ναι όντως :lol: μόλις τα βρήκα με 6 euro στο ebay. Η διαδικασία είναι εύκολη?

Πανεύκολη.

 

Απλά σκανάρεις τις παλιές σου ΣΙΜ, το πρόγραμμα φτιάχνει ένα .dat αρχείο και το αποθηκεύεις.

 

Αφού κάνεις όλα τα .dat αρχεία που θέλεις (όσες ΣΙΜ δηλαδή αντιγράψεις) μετά βάζεις στο USB Reader την 12άρα κάρτα και επιλέγεις Write to SIM. (τα αγγλικά τα επιλέγετε στα τυφλά αφού μερικές φορές η default επιλογή είναι κινέζικα :wacko: Είναι δεύτερη επιλογή οριζοντίως και πρώτη καθέτως στο πρόγραμμα SIM Scanner. :p )

 

Ε εκεί φορτώνεις τα .dat αρχεία και τα παιρνείς στις θέσεις που εσύ θέλεις (1-12). ;)

 

Το σκανάρισμα αργεί λιγάκι, παίρνει από 5λεπτά μέχρι και 30-45 λεπτά. Το γράψιμο μετά στην 12άρα είναι υπόθεση 3-4 δευτερολέπτων. :D

 

Με 6 ευρώ δίνει σίγουρα και το USB Reader ή μήπως είναι μόνο η κάρτα ΣΙΜ; Οι τιμές είναι 12-13ευρώ για το σετ και 5€ περίπου μόνο η ΣΙΜ (εννοείται με τα μεταφορικά μαζί)

Link to comment
Share on other sites

 

Με 6 ευρώ δίνει σίγουρα και το USB Reader ή μήπως είναι μόνο η κάρτα ΣΙΜ; Οι τιμές είναι 12-13ευρώ για το σετ και 5€ περίπου μόνο η ΣΙΜ (εννοείται με τα μεταφορικά μαζί)

 

Όχι όντως βρίσκεις με 6 ευρώ κάρτα και reader μαζί - πήρα πριν λίγες μέρες για φίλο.

 

(Το link παραπάνω για την έκδοση 5.15 διορθώθηκε)

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

paidia exw provlima...dokimasa oles tis ekdoseis new sim max scanner alla tpt...den anagnwrizei ton reader einai sindemenos me usb (com7 ) me drivers a-man alla tpt ...mou leei na sindesw tin sikeui ....ti mporw na kanw?please help
Link to comment
Share on other sites

paidia exw provlima...dokimasa oles tis ekdoseis new sim max scanner alla tpt...den anagnwrizei ton reader einai sindemenos me usb (com7 ) me drivers a-man alla tpt ...mou leei na sindesw tin sikeui ....ti mporw na kanw?please help

 

Δοκίμασε να κάνεις uninstall το πρόγραμμα και τον a-men driver από το control panel - add remove programs και πέρασε την έκδοση 5.15 που έδωσα link παραπάνω ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ AYTO TON DRIVER (περνάει άλλο driver μόνο του εγκαθιστώντας την 5.15).

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

card reader aspro diafano sim (wind mple 32k) sindemeni(fotaki prasino) ... ola kala alla den anagnwrizei o hy ton reader...kanw kati lathos?exw dokimasei oles tis ekdoseis...deite sas parakalo tis eikones k peite mou ti kanw lathos...ilikrina exw faei 500 wres ....voithia parakalo
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα διακοπτάκι ο reader, πείραξε το.

Εμένα όταν βάζω σιμ, δεν ανάβει πράσινο, μόνο όταν διαβάζει αναβοσβήνει.

Στην δεύτερη φωτο, εγώ ξετσεκάρω το use new scan engine.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

tha to petaksw piraksa kai diakoptaki alla tpt...ti na kanw?????????

Τι να σου πω..

Εγώ πάντως πήρα 2 τέτοια σετ.

Για τις κλωνοποιήσεις έπαιρνα τυχαία κάποιο card reader απ'τα δύο.

Τελευταία φορά που πήγα να κάνω scan μια νέα κάρτα κολλούσε ανα διαστήματα στο scan,άσε που δεν δούλευε σχεδόν με κανένα πρόγραμμα, έβγαζε σβάλμα κάθε τόσο και πατούσα παράβλεψη, έκανε γύρω στις 7 ώρες να τελειώσει και στο τέλος είχα ένα προβληματικό *.dat αρχείο :blink:

Λεω θα φταίει η whats'up που πήρα, υπέθετα ότι ήταν usim...

Έβαλα μέσα την sim max 12in1 και έβγαζε σφάλμα...

Δοκίμασα σε άλλη θύρα, άλλο pc αλλα τίποτα.

 

Στο τέλος πήρα τον δεύτερο reader στο άλλο πακέτο και δούλεψε άψογα.

 

Δηλαδή αυτό που συμπέρανα είναι ότι στις προηγούμενες κλωνοποιήσεις χρησιμοποιοιούσα τον καλό και όχι τον ελλατωματικό.

 

Τώρα να σου πω να το πετάξεις, έιναι ένα ρισκο, μη σε πάρω και στο λαιμό μου..

 

Ας πει και κάποιος άλλος.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις

 

Η τελευταία ερώτηση είναι αν έχουν πρόβλημα οι καινούριες κάρτες της Wind F2G και μια άσχετη επειδή το F2G το θέλω για το wind plus non stop φυσικά, αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το HTC S730 και γενικά με τα WM6 κινητά και το non stop..

 

Συγγνώμη αν είμαι off topic , αν μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link για αντίστοιχο topic

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις

 

Η τελευταία ερώτηση είναι αν έχουν πρόβλημα οι καινούριες κάρτες της Wind F2G και μια άσχετη επειδή το F2G το θέλω για το wind plus non stop φυσικά, αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το HTC S730 και γενικά με τα WM6 κινητά και το non stop..

 

Συγγνώμη αν είμαι off topic , αν μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link για αντίστοιχο topic

Εφόσον αντιγραφεί η κάρτα ΣΙΜ δεν υπάρχει καμιά απολύτως διαφορά στις υπηρεσίες της εταιρείας, με συμβατότητες σε κινητά κλπ. Μη μασάς, το όλο θέμα είναι να αντιγραφεί η ΣΙΜ. ;)

Link to comment
Share on other sites

doulepse :)))..... epitelous :) ...opios exei apories edo se mena...ta exw dokimasei ola :)

Τι είχε τελικά?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεγκατάσταση και αν δεν κάνεις τίποτα, κάνε απεγκατάσταση την εφαρμογή και τον driver και δοκίμασε αυτή την έκδοση 5.15 που εγκαθιστά και τον driver (όχι τον ίδιο) ταυτόχρονα:

 

http://rapidshare.com/files/88151960/GSM_SIM_Utility_5.15.rar.html

 

Με αυτή και μόνο σε win XP δεν είχα προβλήματα...

 

Update: Η έκδοση 5.15 παίζει απροβλημάτιστα και στα Vista και στα XP. Ο driver που εγκαθιστά λέγεται "SIM-MAX Technology USB Device" και θα τον δείτε στον device manager --> ports (com & lpt). Με τον A-MEN driver είχα προβλήματα...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...