Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά:

 

1) πήγα να βάλω το quickoffice premier update και δεν ξέρω τι έγινε κ τώρα δεν μου ανοίγει καν το quickoffice. Συγκεκριμένα μου βγάζει "Μενού: μη υποστηριζόμενη λειτουργία (-5). Τι να κάνω για να μπορώ να ανοίγω κανονικά το quickoffice που είχε εξαρχής το κινητό μου? 'Εψαξα στη διαχείριση εφαρμογών, έσβησα ότι quickoffice update βρήκα αλλά τίποτα.. Επαναφορά εργοστασιακών δεν έκανα, αλλά θέλω κ να το αποφύγω (σβήνονται πράγματα?)

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δεν θα χάσεις τίποτα.

 

2) Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κλειδώνεις το κινητό σου και να κλειδώνει με κωδικό? εχω βάλει το advance device locks, πολύ καλό, αλλά κλειδώνει αυτόματα μετά από ένα λεπτό.. Εγώ θέλω να το κλειδώνω και να μπαίνει κατευθείαν ο κωδικός, όπως γίνεται σε άλλο νόκια..

 

Ευχαριστώ :)

Πατώντας το κουμπί τερματισμού της συσκευής υπάρχει η επιλογή «Κλείδωμα συσκευής», μέσω της οποίας μπορείς να κλειδώσεις τη συσκευή με τον κωδικό ασφαλείας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

symbian signed ! τι mail πρεπει να εχεις για να κανεις εγγραφη ? εχω απο τη hol mail και δεν μου το αναγνωριζει !ελεος δηλαδη !!!

Δυστυχώς δεν δέχεται public domain names.

Έχεις κανα e-mail εταιρικό ή κάτι άλλο όχι public...

 

Αν δεν καταφέρεις να εγγαφέις ακολούθησε τον οδηγό του leftezi μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΕΠειδή το συγκεκριμένο πρόγραμμα βλεώ ότι κάνει δουλειά και μόλις το κατέβασαμ δουλεύει στο Ν73 άνετα παιδιά? ΥΘα το εγκαταστήσω στην κάρτα μνήμης του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ μα μπώ στο you tube, και βγάζει μήνυμα:could not connect to video streaming server....υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά:

 

1) πήγα να βάλω το quickoffice premier update και δεν ξέρω τι έγινε κ τώρα δεν μου ανοίγει καν το quickoffice. Συγκεκριμένα μου βγάζει "Μενού: μη υποστηριζόμενη λειτουργία (-5). Τι να κάνω για να μπορώ να ανοίγω κανονικά το quickoffice που είχε εξαρχής το κινητό μου? 'Εψαξα στη διαχείριση εφαρμογών, έσβησα ότι quickoffice update βρήκα αλλά τίποτα.. Επαναφορά εργοστασιακών δεν έκανα, αλλά θέλω κ να το αποφύγω (σβήνονται πράγματα?)

 

2) Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κλειδώνεις το κινητό σου και να κλειδώνει με κωδικό? εχω βάλει το advance device locks, πολύ καλό, αλλά κλειδώνει αυτόματα μετά από ένα λεπτό.. Εγώ θέλω να το κλειδώνω και να μπαίνει κατευθείαν ο κωδικός, όπως γίνεται σε άλλο νόκια..

 

Ευχαριστώ :)

 

Προσπαθώ μα μπώ στο you tube, και βγάζει μήνυμα:could not connect to video streaming server....υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε?

Δεν μπορείς να μπεις και να αναπαράγεις βίντεο του youtube.

Αν θέλεις μπορείς να εγκαταστήσεις το emTube

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σορυ Γιάννη που άργησα να απαντήσω,

Λες εγώ να μην το σκέφτηκα ?

Δυστυχώς δεν γίνεται. Τουλάχιστον στην 3 rd edition.

Διαβασε εδω και θα καταλάβεις το γιατί ...

http://discussion.forum.nokia.com/forum/showthread.php?t=82760

Νομισα oτι για να κλεινη το τηλ με χρονο θα ειταν ενα μερος απο αυτο που ειχες γραψει πριν στην επιλογη επανεκκινηση με χρονο οποτε θα ειταν πολυ απλο να προστεθει κ αυτη η επιλογη.

 

Σε νεωτερη εκδωση του PySystemUtilities μηπως θα ειταν καλυτερο να εχει και 3 επιλογες για το μεγεθος της φοτογραφιας στην επιλογη στιγμιοτυπα οθονης? αν αυτο ειναι ευκολο φυσικα :)

 

Εγκατεστησα το PySystemUtilities_v3.0.5, καθε φορα το κανεις και καλυτερο :respect: να εισαι παντα καλα :)

 

 

 

Ποιο προγραμμα χρησιμοποιειτε για να κανετε backup τα sms σας στο pc? εχω δοκιμασει μερικα αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενος.

 

Καποιος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

symbian signed ! τι mail πρεπει να εχεις για να κανεις εγγραφη ? εχω απο τη hol mail και δεν μου το αναγνωριζει !ελεος δηλαδη !!!

 

Εγώ το έχω ξαναπεί.

Έκανα email myname@xms24.com και το πήρε!

Αυτό είναι ουσιαστικά hotmail αλλά με άλλη κατάληξη.

Ψαξτε το… :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα:Πως μπορουμε να μετονομασουμε τραγουδια ωστε το κινητο να τα βλεπει ελληνικα;Μεχρι τωρα το εκανα μεσα απο το pc suite.Απο οτι βλεπω ομως στην τελευταια εκδοση μπορεις να μετονομασεις τραγουδιστη και τιτλο αλμπουμ αλλα οχι κομματιων.Μολις εβαλα το Nseries pc suite και ειδα οτι απο εκει γινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σε νεωτερη εκδωση του PySystemUtilities μηπως θα ειταν καλυτερο να εχει και 3 επιλογες για το μεγεθος της φοτογραφιας στην επιλογη στιγμιοτυπα οθονης? αν αυτο ειναι ευκολο φυσικα :)

Εγκατεστησα το PySystemUtilities_v3.0.5, καθε φορα το κανεις και καλυτερο :respect: να εισαι παντα καλα :)

Να 'σαι καλά Γιάννη. Δεν έκανα και τίποτα σπουδαίο.

Τι εννοοείς με το μέγεθος ? Μάλλον δεν κατάλαβα καλά, γιατί 3 επιλογές για μέγεθος , έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δεν θα χάσεις τίποτα.

 

 

Όσον αφορά το Quickoffice, [που έβαλα το update, δε δούλεψε και τώρα δεν ανοίγει κ το κανονικό (με μήνυμα Μενού: μη υποστηριζόμενη λειτουργία)]... έκανα επαναφορά εργοστασιακών, αλλά το πρόβλημα δε διορθώθηκε.. καμιά βοήθεια κανείς?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά Γιάννη. Δεν έκανα και τίποτα σπουδαίο.

Τι εννοοείς με το μέγεθος ? Μάλλον δεν κατάλαβα καλά, γιατί 3 επιλογές για μέγεθος , έχουμε.

Να ειχαμε κ την επιλογη για της διαστασεις που θα εχει το στιγμιοτυπο οθονης, τωρα εχουμε την επιλογη για την ποιοτητα. Εαν κατι τετοιο ειναι ευκολο και το θεωρησεις χρησιμο φυσικα.

 

Απλος μπραβο σου :)

Καλημέρα αγαπητοί φίλοι πιός θα μου πεί πού θά βρώ τήν νεα PySystemUtilities_v3.0.5,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2211586#post2211586 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν γινεται μπορειτε να μου πειτε μερικες εφαρμογες για το n73 μου?ξερω οτι σιγουρα αν ψαξω ολο το θεμα θα βρω αλλα 88 σελιδες δεν ειναι και το καλυτερο μου

ευχαριστω εκ των προτερων.

αν παλι δεν γινεται και παλι φιλοι.

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

ShakeSMS (PREVIEW)

Μια πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή:

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/01/shakesms00.jpg

 

Video Demonstration:

 

http://symbian-freak.com/news/008/01/shake_it_shakesms.htm

http://www.symbian-freak.com/news/008/01/video_shakesms.htm

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

και που τη βρισκουμε γιατι οι σελιδες σου dmarccos δεν οδηγουν πουθενα

Δε τη βρίσκουμε πουθενά, γιατί πολύ απλά δεν έχει κυκλοφορίσει ακόμα ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Για ολα τα 3rd edition :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή θα είναι για Ν82, Ν95 και τέτοια έτσι?

Ε ναι, εφόσον αυτά έχουν accelerometer.

 

Για ολα τα 3rd edition

Όχι σε όλα, εφόσον χρειάζεται accelerometer για να λειτουργήσει. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...