Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους.Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του Touch Cruise με Ελληνικό μενού και με κάρτα 2 GB όπου περιέχει και το i GO.Έχω το εξής πρόβλημα:ενώ έχω κάνει εγκατασταση κανονικά το iGO στο τηλέφωνο μου,κάθε φορά που χρειαζεται να κάνω Restart με το που φορτώνει το τηλ τα προγράμματα του μου ανοιγει αυτόματα και το i GO.Υπάρχει καμία λύση για να μην συμβαίνει αυτό.Ευχαριστώ!

 

Βάλε το SKTools και πήγαινε στην επιλογή των Start Up προγραμμάτων και απενεργοποίησε το από το να ανοίγει αυτόματα στην εκκίνηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να μου προτείνετε ένα καλό contact manager που να υποστηρίζει ελληνικά (και/η grouping). Χρησιμοποιούσα το sunnysoft contacts, αλλά δεν συνεργάζεται καλά το cube από ότι βλέπω.

 

Επίσης έναν καλό wi-fi manager, γιατί το wifi radar που δοκίμασα ήταν πραγματικά "παιδικό"...

 

Μια παρατήρηση:

Έμεινα 2 χρόνια εκτός ppc, γυρνάω πίσω και βλέπω το μεν hardware σχεδόν να μην έχει προοδεύσει (μην πω ότι είναι χειρότερο), το δε software στα ίδια ...

Από την στιγμή που τρέχω divx σε psp και ds, ή ακόμα και σε zen, είναι αστείο να λέμε ότι υπάρχει πρόβλημα drivers στους qualcomm.

Επειδή ασχολούμαι με emulation να πω πως απλά σε κάθε παλαιολιθικό μηχάνημα που είχα, έχω τρέξει emulator του gba και scummvm. H απόδοση τους στο cruise είναι αστεία...

Επίσης κατά την γνώμη μου: Δεν έχει να κάνει με το αν βλέπει ή όχι κάποιος ταινίες στο μπρίκι του. Σημασία έχει ότι με την υπάρχουσα τεχνολογία ... επιβάλλεται να του επιτρέπεται να δει ταινίες και ας μην το κάνει ποτέ.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το έφτιαξα, συνδέεται κανονικά, αλλά δεν μπαίνει πουθενά ούτε με ΙΕ ούτε με Opera....

 

Τί βλακεία κάνω???

 

Επίσης, πώς μπορώ να απενεργοποιήσω οποιοδήποτε ήχο που κάνει το κινητό είτε πατάς κουμπιά, είτε οθόνη, είτε προειδοποιητικούς ήχους, είτε οτιδήποτε??? Δεν θέλω να ακούγεται ΚΑΘΟΛΟΥ ότι και να πατάω...

 

Στον opera πρεπει να πας στις ρυθμισεις και να φτιαξεις τις πορτες στο proxy server. Με ie στο my phone δεν μπορεις να μπεις?

Κανε μια αναζητηση απο το google <wind plus ppc> και θα βρεις τις ρυθμισεις σε καποιο post του myphone.

Για το δευτερο ρυθμισεις ->ηχοι και ειδοποιησης.

 

Ρε παιδια με τα video ποιο ακριβως ειναι το προβλημα? φριζαρει? χανει frames?

Τι ακριβως γινεται?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου προτείνετε ένα καλό contact manager που να υποστηρίζει ελληνικά (και/η grouping).

 

 

.

 

Εμενα μου αρεσε περισσότερο το pocketcm (check your email).

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για αυτούς που εχουν την αγγλική έκδοση: τα sms στο inbox σας τα βάζει στη σωστή χρονολογική σειρά; Σε εμένα οσες φορες και να πατήσω το sort by received δε μου τα βάζει σωστά και τα καινουρια τα πεταει στη μέση.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία πατέντα, να του βάλεις 2 SIM κάρτες, συγχρόνως, και να λειτουργούν κανονικά και οι δύο???

 

Να δέχεσαι δηλαδή σε δύο αριθμούς κλήσεις???

 

Όχι με κάρτα 2 νούμερα σε 1 SIM....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για αυτούς που εχουν την αγγλική έκδοση: τα sms στο inbox σας τα βάζει στη σωστή χρονολογική σειρά; Σε εμένα οσες φορες και να πατήσω το sort by received δε μου τα βάζει σωστά και τα καινουρια τα πεταει στη μέση.

 

Μην βαζεις sort by received δοκιμασε τα υπολοιπα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία πατέντα, να του βάλεις 2 SIM κάρτες, συγχρόνως, και να λειτουργούν κανονικά και οι δύο???

 

Να δέχεσαι δηλαδή σε δύο αριθμούς κλήσεις???

 

Όχι με κάρτα 2 νούμερα σε 1 SIM....

 

Μπορείς να το κάνεις αυτό?

 

Τελικά με την μια SIM που δεχόταν δύο αριθμούς? Είχαν πει κάποιο θα το τέσταραν στο Άρτεμις αλλά δε έμαθα τι έγινε. Με το cruise το δοκίμασε κανείς? Αποτελέσματα?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπέρα σε όλους.Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του Touch Cruise με Ελληνικό μενού και με κάρτα 2 GB όπου περιέχει και το i GO.Έχω το εξής πρόβλημα:ενώ έχω κάνει εγκατασταση κανονικά το iGO στο τηλέφωνο μου,κάθε φορά που χρειαζεται να κάνω Restart με το που φορτώνει το τηλ τα προγράμματα του μου ανοιγει αυτόματα και το i GO.Υπάρχει καμία λύση για να μην συμβαίνει αυτό.Ευχαριστώ!
υπαρχει μια ρυθμιση μεσα στο igo που το κανει αυτο,αλλα δεν το εχω μπροστα μου τωρα για να σου πω που ακριβως ειναι
Link to comment
Share on other sites

Τρέχεις το i-go, πας Ρυθμίσεις - Για προχωρημένους - Ξετσεκάρεις την Ενέργεια αυτόματης εκτέλεσης.

Και αν δεν θες να εμφανίζεται στη Today Επιλέγεις στο ίδιο μενού "Απόκρυψη Εισαγωγής στην Οθόνη Σήμερα"

Link to comment
Share on other sites

Hard Reset με συνδιασμό πλήκτρων πως κάνουμε? Δεν εχω το manual εδώ κοντά μου κ δε θυμάμαι τι ισχυεί για το Cruise.

Αν πάω από Start -> Settings -> System -> Clear Storage, μου λέει να πατήσω 1234 κ μετά YES αλλά δε κάνει τίποτα. Αν πατήσω NO με βγάζει έξω από το παράθυρο.

Link to comment
Share on other sites

Hard Reset με συνδιασμό πλήκτρων πως κάνουμε? Δεν εχω το manual εδώ κοντά μου κ δε θυμάμαι τι ισχυεί για το Cruise.

Αν πάω από Start -> Settings -> System -> Clear Storage, μου λέει να πατήσω 1234 κ μετά YES αλλά δε κάνει τίποτα. Αν πατήσω NO με βγάζει έξω από το παράθυρο.

 

 

Αν θυμάμαι καλά πατάς ταυτόχρονα τα 2 κάτω πλήκτρα (GPS kai Explorer) μετά το soft reset για 2 δευτερόλεπτα, αφήνεις το soft reset και κρατάς πατημένα τα 2 πλήκτρα μεχρι να σου εμφανιστεί το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το έφτιαξα, συνδέεται κανονικά, αλλά δεν μπαίνει πουθενά ούτε με ΙΕ ούτε με Opera....

 

Τί βλακεία κάνω???

 

Επίσης, πώς μπορώ να απενεργοποιήσω οποιοδήποτε ήχο που κάνει το κινητό είτε πατάς κουμπιά, είτε οθόνη, είτε προειδοποιητικούς ήχους, είτε οτιδήποτε??? Δεν θέλω να ακούγεται ΚΑΘΟΛΟΥ ότι και να πατάω...

 

Στον opera πρεπει να πας στις ρυθμισεις και να φτιαξεις τις πορτες στο proxy server. Με ie στο my phone δεν μπορεις να μπεις?

Κανε μια αναζητηση απο το google <wind plus ppc> και θα βρεις τις ρυθμισεις σε καποιο post του myphone.

Για το δευτερο ρυθμισεις ->ηχοι και ειδοποιησης.

Τι ακριβως γινεται?

 

Όλα αυτά έχουν φτιαχτεί με βάση αυτό:

Press Start

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

 

Παρ' όλα αυτά ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ!!!!

 

Επίσης δεν μιλάω για το απλό ήχοι και ειδοποιήσεις.... μιλάω στην περίπτωση π.χ. που ΔΕΝ το έχεις βάλει στο silent και πας να κάνεις μια ενέργεια που δεν γίνεται π.χ. και "πετάει" παράθυρο και σου λέει π.χ. δεν μπαίνει στο τάδε site....αυτό το κάνει και βγάζει θόρυβο.....επίσης σε πολλά άλλα παρόμοια....αυτό εννοώ....να μην βγάζει ΚΑΝΕΝΑ ήχο ΠΟΤΕ..... γίνεται?

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά έχουν φτιαχτεί με βάση αυτό:

Press Start

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

 

Παρ' όλα αυτά ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ!!!!

 

Επίσης δεν μιλάω για το απλό ήχοι και ειδοποιήσεις.... μιλάω στην περίπτωση π.χ. που ΔΕΝ το έχεις βάλει στο silent και πας να κάνεις μια ενέργεια που δεν γίνεται π.χ. και "πετάει" παράθυρο και σου λέει π.χ. δεν μπαίνει στο τάδε site....αυτό το κάνει και βγάζει θόρυβο.....επίσης σε πολλά άλλα παρόμοια....αυτό εννοώ....να μην βγάζει ΚΑΝΕΝΑ ήχο ΠΟΤΕ..... γίνεται?

 

 

Περίεργο με αυτές τις ρυθμίσεις εγώ μπένω κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Τρέχεις το i-go, πας Ρυθμίσεις - Για προχωρημένους - Ξετσεκάρεις την Ενέργεια αυτόματης εκτέλεσης.

Και αν δεν θες να εμφανίζεται στη Today Επιλέγεις στο ίδιο μενού "Απόκρυψη Εισαγωγής στην Οθόνη Σήμερα"

 

argam εισαι και ο πρωτος!!!!ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να ρυθμίσω το cube, έτσι ώστε όταν πατάω το PHOTOS, να δείχνει φωτογραφίες από ένα συγκεκριμένο φάκελο της Storage; (π.χ. Μy docyments/My pictures)
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κανείς πως μπορώ να ρυθμίσω το cube, έτσι ώστε όταν πατάω το PHOTOS, να δείχνει φωτογραφίες από ένα συγκεκριμένο φάκελο της Storage; (π.χ. Μy docyments/My pictures)

 

Afto den exei na kanei me to Cube alla me to programma pou blepeis tis eikones kai sti sygkekrimeni periptwsi me to HTC Album. Afto pou zitas... to psaxnoume sto HTC Album.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με ΙΕ μπήκε, για κάποιο λόγο δεν είχε κρατήσει σωστά την πόρτα στο ΗΤΤP.... αλλά με Opera δεν μπαίνει.....

 

Θα το ξανακοιτάξω το απόγευμα γιατί τώρα είμαι στη δουλειά....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με ΙΕ μπήκε, για κάποιο λόγο δεν είχε κρατήσει σωστά την πόρτα στο ΗΤΤP.... αλλά με Opera δεν μπαίνει.....

 

Θα το ξανακοιτάξω το απόγευμα γιατί τώρα είμαι στη δουλειά....

 

Για opera θα πας στις ρυθμίσεις θα βάλεις proxy server στο HTTP 192.168.200.10: 9401 και μετά μπένεις κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Afto den exei na kanei me to Cube alla me to programma pou blepeis tis eikones kai sti sygkekrimeni periptwsi me to HTC Album. Afto pou zitas... to psaxnoume sto HTC Album.

 

Δεν βρήκα πουθενά HTC album.. έχεις ασχοληθεί με αυτό το θέμα;

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν βρήκα πουθενά HTC album.. έχεις ασχοληθεί με αυτό το θέμα;

 

Ypothetw oti milame gia to Cruise, swsta? To Cruise exei san default programma gia na anoigei tis eikones to HTC Album. Me afto anoigoun kai oi eikones sto Cube. Oson afora afto pou zitises, exw brei kati alla thelw na to testarw prwta prin pw kati.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για οποίον θελει ακουστικά φτηνότερα απο το Ε100,να ψάξει να βρει τα ακουστικά για το 3300 τα οποια παίζουν καταπληκτικά με το ραδιόφωνο και βελτιώνουν τη λήψη.

 

προσοχή οχι τα S200.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...