Jump to content

Επείγον: ανάγκη για αίμα 0-


melanitty
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγενής μου θα εγχειριστεί τη Δευτέρα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης και αναζητούμε αίμα 0-.

 

Είναι 42 ετών με 3 ανήλικα παιδιά και η επέμβαση πολύ σοβαρή. Αν κάποιος έχει αυτή τη ομάδα αίματος και θέλει να βοηθήσει ας επικοινωνήσει μαζί μου στο 6974845558. Το αίμα πρέπει να δοθεί στο Αχέπα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

.... update ... για να μείνει ψηλά το θέμα να φαίνεται, ως την Δευτέρα τουλάχιστον! Μακάρι να πάνε όλα καλά , περαστικά του!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. 'Εχουμε βρει 4 μπουκάλες μέχρι τώρα και μείνανε άλλες 4. Όλα φαίνονται καλά.
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Θα το βάλω κι εγώ στη σελίδα μου. Σε ποιο όνομα όμως γίνεται η αιμοδοσία;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

update:)ελπιζω να πανε ολα καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

με το update μου, θέλω να σου πω ότι όλα θα πάνε καλά, ειλικρινά ελπίζω τα καλύτερα αποτελέσματα, ειλικρινά..
Link to comment
Share on other sites

Up:!:

 

Elpizw na einai kala to suggeniko sou proswpo kai kouragio:!:

Meres einai 8a perasoun:)

 

Filika

 

Nikolas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που δεν μπορεσα να δωσω, εχω δωσει πριν 1 μηνα εθελοντικα για ενα παιδακι που εχει μεσογειακη αναιμια.Εδω και 5 χρονια δεινω για το συγκεκριμενο παιδι 3 φορες το χρονο-Δεν ξερω καν πως το λενε.

Χωρις να εχω καμια διαθεση να προσβαλω καποιον θελω να πω τα εξεις:

1.Ολοι οσοι θελουν να κανουν καποια εγχειρηση ζητουν αιμα.Κανενας απο αυτους δεν εχει δωσει εστω 1 μπουκαλα τον τελευταιο χρονο-Αν το ειχε κανει θα επερνε οσες χρειαζοταν.

2.Οι συγκενεις που ζητουν αιμα πιθανοτατα δεν εχουν δωσει ουτε μια μπουκαλα αιμα γιατι αν ειχαν δωσει θα μπορουσαν να τη μεταβηβασουν σε οποιοδηποτε συγκενη 1ου ή 2ου βαθμου.

3.Το χειροτερο. Οσοι ζητουν αιμα για τον εαυτο τους ή για αλλους, αφου παρουν μετα ξεχνουν για παντα (ή μεχρι να χρειαστουν ξανα) το θεμα αιμοδοσια.

 

Ξερω οτι υπαρχουν μερικοι που ειτε λογο της δουλειας τους, ειτε λογο καποιας φοβιας, ειτε επειδη ειναι ακαταλληλοι να αιμοδοτησουν δεν αιμοδοτουν.Ομως οι περισσοτεροι απλα αδιαφορουν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που δεν μπορεσα να δωσω, εχω δωσει πριν 1 μηνα εθελοντικα για ενα παιδακι που εχει μεσογειακη αναιμια.Εδω και 5 χρονια δεινω για το συγκεκριμενο παιδι 3 φορες το χρονο-Δεν ξερω καν πως το λενε.

Χωρις να εχω καμια διαθεση να προσβαλω καποιον θελω να πω τα εξεις:

1.Ολοι οσοι θελουν να κανουν καποια εγχειρηση ζητουν αιμα.Κανενας απο αυτους δεν εχει δωσει εστω 1 μπουκαλα τον τελευταιο χρονο-Αν το ειχε κανει θα επερνε οσες χρειαζοταν.

2.Οι συγκενεις που ζητουν αιμα πιθανοτατα δεν εχουν δωσει ουτε μια μπουκαλα αιμα γιατι αν ειχαν δωσει θα μπορουσαν να τη μεταβηβασουν σε οποιοδηποτε συγκενη 1ου ή 2ου βαθμου.

3.Το χειροτερο. Οσοι ζητουν αιμα για τον εαυτο τους ή για αλλους, αφου παρουν μετα ξεχνουν για παντα (ή μεχρι να χρειαστουν ξανα) το θεμα αιμοδοσια.

 

Ξερω οτι υπαρχουν μερικοι που ειτε λογο της δουλειας τους, ειτε λογο καποιας φοβιας, ειτε επειδη ειναι ακαταλληλοι να αιμοδοτησουν δεν αιμοδοτουν.Ομως οι περισσοτεροι απλα αδιαφορουν.

 

Αυτό δυστυχώς είναι ένα από τα πιο σωστά και ουσιαστικά μηνύματα που έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό...εθελοντής αιμοδότης κι εγώ, με θυμούνται όσοι χρειάζονται αίμα για συγγενικά τους πρόσωπα αλλά δυστυχώς συνήθως (όπως και τώρα) έχω δώσει πρόσφατα αίμα. :(

 

Άσχετα με αυτό, ελπίζω να πάει καλά ο άνθρωπος και να ευσαισθητοποιηθούμε όλοι λιγάκι περισσότερο στο θέμα της αιμοδοσίας, γιατί όταν το θυμόμαστε είναι αργά...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε;

Είναι καλά ο άνθρωπος;:)

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...