Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καμιά εμπειρία από το pickyourshoes.com?

 

Θελω να παραγγείλω γυρω στα 150 ευρώ.

 

Μπορεί να μου τα σταματήσουν στο τελωνείο;

αν το κανουν δεν συμφέρει τοτε.

 

Ξερει κανένας τι γίνετε με τις πληρωμές εκεί; δεχονται μονο pay pal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό από το play247 επειδή δεν υπάρχει αλλού στο χρώμα που το θέλω. Είναι αυτό δυνατό? Από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι παραεισαγωγής για αυτό τα έχουν μόνο αυτοί? Τι παίζει με την εγγύηση και την απόδειξη?

Όποιος έχει αγοράσει κάτι ας μου πει αν έμεινε ευχαριστημένος και γενικά εντυπώσεις. Ευχαριστώ.

 

Επίσης αντικαταβολή και κούριερ ελπίζω να δέχονται έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εμπειρία από το pickyourshoes.com?

 

Θελω να παραγγείλω γυρω στα 150 ευρώ.

 

Μπορεί να μου τα σταματήσουν στο τελωνείο;

αν το κανουν δεν συμφέρει τοτε.

 

Ξερει κανένας τι γίνετε με τις πληρωμές εκεί; δεχονται μονο pay pal

Ειναι πολυ αξιοπιστο site, παραγγειλε ενα φιλος μου παπουτσια και για μενα απο εκει και τα ειχαμε σε 15 μερες. Κανενα προβλημα και πραγματι πληρωσε μεσω paypal. Τα πα******κια που φεραμε εννοειται οτι δεν υπαρχουν εδω και τα βρηαμε σε τρομερη τιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ αξιοπιστο site, παραγγειλε ενα φιλος μου παπουτσια και για μενα απο εκει και τα ειχαμε σε 15 μερες. Κανενα προβλημα και πραγματι πληρωσε μεσω paypal. Τα πα******κια που φεραμε εννοειται οτι δεν υπαρχουν εδω και τα βρηαμε σε τρομερη τιμη.

 

Δεν είχες κανένα πρόβλημα με τελωνείο; μη μου ζητήσουν κανένα ποσό για εκτελωνισμό...

 

Τι μεθοδο αποστολής πήρες; courier ή απλό ταχυδρομείο;

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες κανένα πρόβλημα με τελωνείο; μη μου ζητήσουν κανένα ποσό για εκτελωνισμό...

 

Τι μεθοδο αποστολής πήρες; courier ή απλό ταχυδρομείο;

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες:)

 

Έχω πάρει 2 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Να διαλέξεις USPS εννοείται (απλό Αμερικάνικο ταχυδρομείο).

Link to comment
Share on other sites

στο ebay αν εχει paypal, πρεπει να κανεις λογοριασμο στο paypal??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να κάνω μια παραγγελία από ένα κατάστημα ρούχων των ΗΠΑ (Sheplers) γύρω στα 270 Ευρώ. Κάπου όμως μέσα στο site τους διάβασα για ενδεχόμενες χρεώσεις τελωνείου! Βέβαια όσες αγορές έχω κάνει από ebay (όχι τόσο ακριβές βέβαια, λίγο χαμηλότερες) δεν έχω κληθεί να πληρώσω δασμούς. Επίσης από ότι έχω διαβάσει μέχρι στιγμής στο topic το θέμα με την πληρωμή ή όχι δασμών είναι αρκετά μπερδεμένο.

 

Μήπως υπάρχει κάποιο μέλος με αντίστοιχο ποσό αγορών από ΗΠΑ ώστε να με ενημερώσει αν η αγορά του ολοκληρώθηκε χωρίς πρόβλημα ή όχι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να κάνω μια παραγγελία από ένα κατάστημα ρούχων των ΗΠΑ (Sheplers) γύρω στα 270 Ευρώ. Κάπου όμως μέσα στο site τους διάβασα για ενδεχόμενες χρεώσεις τελωνείου! Βέβαια όσες αγορές έχω κάνει από ebay (όχι τόσο ακριβές βέβαια, λίγο χαμηλότερες) δεν έχω κληθεί να πληρώσω δασμούς. Επίσης από ότι έχω διαβάσει μέχρι στιγμής στο topic το θέμα με την πληρωμή ή όχι δασμών είναι αρκετά μπερδεμένο.

 

Μήπως υπάρχει κάποιο μέλος με αντίστοιχο ποσό αγορών από ΗΠΑ ώστε να με ενημερώσει αν η αγορά του ολοκληρώθηκε χωρίς πρόβλημα ή όχι;

 

Επικοινώνησε με το κατάστημα, ρώτα αν μπορούν να σου το στείλουν με συστημένο (registered) ταχυδρομείο (US Postal Service, όχι courier), να γράψουν ότι πρόκειται για δώρο (gift) με αξία 40$ και να μην βάλουν την απόδειξη μέσα στη συσκευασία.

 

Αν δεν μπορέσουν να σε εξυπηρετήσουν με αυτό τον τρόπο, είναι πολύ πιθανό να πληρώσεις τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί αλλά κάνοντας μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα τπτ...

 

Τις τελευταίες μέρες ψάχνω λίγο το DHgate.com και εκτός των αρκετών "μαϊμούδων" που κυκλοφορούν βρήσκεις κάτι φοβερές τιμές σε κάτι iphone, N95 8gb και άλλα...

 

Έχει ασχοληθεί κανείς ή έχει καμμιά εμπειρία;

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εαν κάποιος ενδιαφέρεται, ψώνισα τελικά από το pickyourshoes.com, παραγγελία 24/12 παραλαβή 31/12 με κούριερ στο σπίτι μου αν και είχα επιλέξει usps (απλό ταχυδρομείο). Το είχανε μαρκάρει σαν δώρο και πέρασε τελωνείο.

Φυσικά πλήρωσα με pay pal

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα κάποιον που ψάχνεται όπως ψαχνόμουν και εγώ αρχικά να δω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μπορω να κανω αγορα με δοσεις μεσω χρεωστικης καρτας visa απο την alpha bank?
Link to comment
Share on other sites

Αγορές με δόσεις δεν γίνονται με χρεωστικές κάρτες αν θυμάμαι καλά.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ καλο eshop για ταινιες και διαφορα αλλα.

οσες φορες εχω παραγγειλει κατι απο κει εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος

http://www.videosun.gr/index.asp

 

Μόλις πήρα μία παραγγελία DVD 55ευρώ. Θα σας πω εντυπώσεις.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιο μέλος με αντίστοιχο ποσό αγορών από ΗΠΑ ώστε να με ενημερώσει αν η αγορά του ολοκληρώθηκε χωρίς πρόβλημα ή όχι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Δεν έχω κάνει αγορά με τέτοιο ποσό από Αμερική..Πολλοί φίλοι κ γνωστοί μου όμως έχουν αγοράσει κράνη (αξία 350€ κ πάνω) από Αμερική χωρίς πρόβλημα στο τελωνείο..

Οπως είπε κ φίλος παραπάνω αποστολή ΜΟΝΟ με απλό ταχυδρομείο (USPS) κ ζήτα να στο στείλουν ως δώρο (πιθανώς όμως αν πρόκειται για κατάστημα κ όχι ιδιώτη πωλητή να μην μπορούν το κάνουν),σε καμία περίπτωση με κούριερ!!Απ'οτι έχω καταλάβει ίσως είναι κ πολιτική των εταιριών κούριερ (ειδικά της Fedex) να περνάνε τα πράγματα από τελωνείο για να σου τσιμπάνε κάμποσα παραπάνω (στέλνουν διεκπεραιωτή δικό τους κ πληρώνεις εκτός από τους δασμούς κ τα αντίστοιχα τέλη)..

Link to comment
Share on other sites

Guys,ήθελα να κάνω μια παραγγελία από everlastboxing.com .Μήπως ξέρετε τι παίζει με το τελωνείο και πόσο περίπου πάει το shipping;Με άλλα λόγια,αξίζει να κάνεις αγορά από US μέσω internet;

Αξίζει κ παραξίζει,με την ισοτιμία €/$ βγαίνεις σημαντικά κερδισμένος..Αρκεί τα μεταφορικά να μην είναι πολύ ακριβά (κάπου θα τα γράφει στο site ή στο καλάθι αγορών)..Αποστολή ΜΟΝΟ με USPS (αμεικάνικο ελτα),δεν εχω ακούσει κανέναν να είχε πρόβλημα τελωνείου με USPS..

Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ καλο eshop για ταινιες και διαφορα αλλα.

οσες φορες εχω παραγγειλει κατι απο κει εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος

http://www.videosun.gr/index.asp

 

Μόλις πήρα μία παραγγελία DVD 55ευρώ. Θα σας πω εντυπώσεις.

 

Ολα καλά με το Videosun. Επέλεξα αντικαταβολή πόρτα-πόρτα και ήρθε χθες το πακέτο με τα DVD. +1 από εμένα.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ακούσει κανέναν να είχε πρόβλημα τελωνείου με USPS..

 

Κι όμως είχαν...(όχι μόνο εγώ)

Οπως και να`χει όμως τους λιγότερους κινδύνους έχει το usps.

sfasfs
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα και παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει. Έχω μια προπληρωμένη κάρτα της Attica και μου είπαν οτι μια συγκεκριμένη ημερομηνία μια εταιρία ονόματι usd latouraine πήρε 17 euro. Και εγώ δεν θυμάμαι να έκανα ποτέ αυτή την συνναλαγή με αυτήν την εταιρία. Και ψάχνω στο internet και δεν την βρίσκω για να ρωτήσω τι ακριβώς έγινε. Έχει κανείς κάποια συνναλαγή με αυτήν την εταιρία ή ξέρει κάποιο site για να τους βρω;
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Εαν κάποιος ενδιαφέρεται, ψώνισα τελικά από το pickyourshoes.com, παραγγελία 24/12 παραλαβή 31/12 με κούριερ στο σπίτι μου αν και είχα επιλέξει usps (απλό ταχυδρομείο). Το είχανε μαρκάρει σαν δώρο και πέρασε τελωνείο.

Φυσικά πλήρωσα με pay pal

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα κάποιον που ψάχνεται όπως ψαχνόμουν και εγώ αρχικά να δω τι παίζει.

 

Ηταν original τα παπουτσάκια?? πόσο πλήρωσες μεταφορικά?

Link to comment
Share on other sites

an pliroses meso paypal mporeis na deis tin analytiki kinisi toy logariasmoy sou kai isos tote na bgaleis akri

 

Μα αυτό είναι το θέμα οτι εκεί δεν τα πήρε τα λεφτά το paypal αλλά αυτή η εταιρία. Παιδιά help me someone please.......

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι νουργιος ΚΑΙ εδω... οποτε δυσκολο να διαβασω τοσες σελιδες... ας ριξω το προβλημα μου...

 

Θέλω να κανω μαι αγορά απο μια σελίδα ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ. Θελω να αγοράσω καποιες βιταμίνες που εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχουν. το ποσό ειναι περίπου 200$.

 

Εγώ και γενικά στην οικογένεια πιστωτικές δεν εχουμε (δοξα σι!)

 

Θέλω να βγάλω pre-paid. Αλλα αντε και εβγαλα... στην σελίδα παραγγελίας μου λέει να διαλέξω αν η κάρτα μου είναι VISA, MasterCard ή American Express.

 

ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ αφου δεν ειναι τιποτα απο αυτο οι προπληρωμενες; :wacko:

 

Κι αντε και την έκανα... που θα ξέρω εγω ποτε ήρθε στο τελωνείο το προϊον για να πάω να το παραλάβω;

 

και σε ποιον θα πληρώσω τα μεταφορικά; (που υποτιθετε οτι πληρώνω την UPS για να μου το φερει στην πορτα)

 

και πως θα ξερω που να παω στο τελωνειο;

 

και πως θα ξερω ποσο τελικά θα μου βγει το προϊόν μαζι με τα τελωνειακα...;

 

PLEASE ειναι ΑΜΕΣΗ ανάγκη! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Oι pre-paid της ATTIKI BACK είναι VISA Electron, δλδ κανονική visa compatible...

 

Eγώ με μία τέτοια κάνω on-line συναλλαγές εδώ και δύο χρόνια, μιά χαρά !!!!

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Oι pre-paid της ATTIKI BACK είναι VISA Electron, δλδ κανονική visa compatible...

 

Eγώ με μία τέτοια κάνω on-line συναλλαγές εδώ και δύο χρόνια, μιά χαρά !!!!

 

:D really? πωπω φιλε σου χρωσταω χαρη... good μεχρι εδω...

 

και δεν μου λες... γιατι να "την βαλω" την καρτα μου στο paypal;

 

το paypal κατι θα παρακρατει για να κανει τις συναλαγες, δεν μπορει να παιζει κατι αλλο... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...