Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να εγκαταστήσω τα καινούρια προγραμματάκια rotate me , και το άλλο για να ακυρώνω τις κλήσεις.

Αλλά ως γνωστόν θέλουν πιστοποιητικό.

Θα μπορούσε κανείς να μου κάνει 2 πιστοποιητικά για τις 2 αυτές εφαρμογές στο ΙΜΕΙ μου; (356983013393530) τις εφαρμογές να μην σας τις ανεβάζω αφού είναι πολύ γνωστές και φαντάζομαι τις έχετε.

Οπότε όποιος μπορεί και έχει χρόνο ας μου κάνει για αυτά τα 2 προγραμματάκια από ένα πιστοποιητικό.

 

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις όλες τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

  • Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  • Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  • Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX ανάλογα.
  • Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

Στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

  • δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345
  • πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

Σημείωση: Το πιστοποιητικό αυτό κάνει μόνο για το κινητό που έχει το συγκεκριμένο imei,

και λήγει στις 11.01 2011.

 

--------------------------

 

Ο gianpithio εννοεί πως με ένα πιστοποιητικό θα υπογράφεις όλες τις εφαρμογές σου. Δεν χρειάζεται για κάθε εφαρμογή να φτιάχνεις νέο πιστοποιητικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

panagis_89, Itchrist86 Ευχαριστώ πολυ. Το είχα ποσταρει και στις εφαρμογες καταλάθος, μετα συνειδοτοποίησα οτι υπάρχει αντίστοιχο θεμα. thx anyway
Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνω τα abc.sis και abc_signed.sis με το κολπάκι που μου έστειλε ο φιλος Itchrist86(Τον οποίο ευχαριστώ βαθύτατα). Μετά τι τα κάνω; Βάζω και τα 2 στο κινητό; Πιο από τα 2 τρεχω πρώτα; Εγώ έβαλα και τα 2 και μπόρεσα να τρέξω μόνο το abc_signed.sis , και το rotateme , ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ λέγοντάς μου ότι: «η εκτέλεση του αρχείου είναι αδύνατη για λόγους ασφαλείας»

Τι κάνω λάθος;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνω τα abc.sis και abc_signed.sis με το κολπάκι που μου έστειλε ο φιλος Itchrist86(Τον οποίο ευχαριστώ βαθύτατα). Μετά τι τα κάνω; Βάζω και τα 2 στο κινητό; Πιο από τα 2 τρεχω πρώτα; Εγώ έβαλα και τα 2 και μπόρεσα να τρέξω μόνο το abc_signed.sis , και το rotateme , ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ λέγοντάς μου ότι: «η εκτέλεση του αρχείου είναι αδύνατη για λόγους ασφαλείας»

Τι κάνω λάθος;

Εγκαθηστάς το abc_signed.sis, το άλλο είναι το αρχικό sis, δεν το χρειάζεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paidia na rotisw kati?

to keyfile ti einai akribos? to brika k se ena kseno forum alla den einai idio me ayto pou brika edw...

 

k kati allo

kathe fora pou kaneis sign ena prog sou to stelnoun se mail??oti ekanes px auto to prog sign me to imei: xxxx xxx xxx x xx

?????

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ενα πιστοποιητικο με το οποιο μπορεις να κανεις sign της unsigned εφαρμογες ωστε να μπορεσεις να της κανεις εγκατασταση στο κινητο σου. Αυτο που βρηκες δεν μπορει να σε βοηθησει καπου γιατι το πιστοποιητικο που περνεις απο το symbiansigned.com κανει μονο για το τηλ το οποιο εκδοθηκε το πιστοποιητικο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ενα πιστοποιητικο με το οποιο μπορεις να κανεις sign της unsigned εφαρμογες ωστε να μπορεσεις να της κανεις εγκατασταση στο κινητο σου. Αυτο που βρηκες δεν μπορει να σε βοηθησει καπου γιατι το πιστοποιητικο που περνεις απο το symbiansigned.com κανει μονο για το τηλ το οποιο εκδοθηκε το πιστοποιητικο :)

 

nai omos se tutorials pou diabasa grafei oti dialegeis to keyfile pou brikes k meta auto to programma sou kanei ena arxei crs an thimamai kala k meta sto symbiansigned ginete auto crf....

 

dld to privatekeyfile

 

EDIT:

mou bgazei auto:

 Sorry, there were problems processing your Symbian Developer Certificate Request file

k mou bgazei ena arxeio me ena pc...einai sosto?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Aπο την στηγμη που εχεις το πιστοποιητικο στο pc σου υπαρχουν καποια προγραμματα που μπορεις να κανεις sign της εφαρμογες, πιστευω οτι αυτο που διαβασες απο αυτα που γραφεις ελεγε οτι διαλεγεις το πιστοποιητικο το αρχειο .csr το .key και σου κανει sign την ςφαρμογη αυτο. Αλλα οπως σου ειπα και πριν θα πρεπει πρωτα να κατεβασεις πιστοποιητικο για το δικο σου το κινητο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

den nomizw na katalabes file mou...

to cer kserw oti einai to pistopoihtiko

egw lew gia to key..px sultan key 0123456

auto thelw na mathw ti akribos einai....gt auto den exei kamia sxesi me to kinito mou...dld den to katebazw apo to symbiansigned!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Eαν διαβασεις στο 1 ποστ στης εφαρμογες εχει ενα αναλυτικο οδηγο sign για unsigned εφαρμογες, ο κωδικος που λες των βαζεις στον οδηγο στο Βημα 4 οταν κανεις την διαδικασια και βαζεις οποιον θελεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

den nomizw na katalabes file mou...

to cer kserw oti einai to pistopoihtiko

egw lew gia to key..px sultan key 0123456

auto thelw na mathw ti akribos einai....gt auto den exei kamia sxesi me to kinito mou...dld den to katebazw apo to symbiansigned!

Μπορεί να μη το κατεβάζεις από το SymbianSigned, αλλά μη ξεχνάς πως δημιουργείται από τη διαδικασία του DevCertRequest όπου δίνεις και το imei της συσκευής.

Ως εκ τούτου έχει και πολύ μεγάλη σχέση με τη συσκευή.

 

Περισσότερα για το key file εδώ: http://www.symbian.com/developer/techlib/v9.2docs/doc_source/ToolsAndUtilities/Installing-ref/MakekeysToolReference.guide.html

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΣΑΜΑΡΕΙΤΗΣ,ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΝΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΓΙΑ ΤΙΣ UNSIGNED ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ?

ΙΜΕΙ 356983013404568.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Iphone 4GB

1.1.4.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΣΑΜΑΡΕΙΤΗΣ,ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΝΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΓΙΑ ΤΙΣ UNSIGNED ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ?

ΙΜΕΙ 356983013404568.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Ελα φιλε κατεβασε αυτο το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου :)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

 

 

* Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.

* Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.

* Το μετονομάζεις σε xyz.sis ή xyz.sisX ανάλογα.

* Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα xyz_signed.sis ή xyz_signed.sisX αντίστοιχα.

 

 

 

Στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

 

 

 

* δηλαδή από: signsis xyz.sis xyz_signed.sis xyz.cer xyz.key 12345

* πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis xyz.sisx xyz_signed.sisx xyz.cer xyz.key 12345

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 13/01/2011.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια εφαρμογη για sign

How to: Sign an S60 application with GenialSiS

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/Signing_an_S60_application_with_GenialSiS.php

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

please καποιος να μου εξηγησει ποια ειναι η διαδικασια step by step για να κανω sign ενα route 66 στο symbiansigned.ξερω οτι θελει το αρχειο του προγραμματος , ενα αρχειο txt και ενα αρχειο pkg. που θελει να βαλω το imei .please βοηθεια εχω χαθει πραγματικα με το θεμα αυτο
Link to comment
Share on other sites

please καποιος να μου εξηγησει ποια ειναι η διαδικασια step by step για να κανω sign ενα route 66 στο symbiansigned.ξερω οτι θελει το αρχειο του προγραμματος , ενα αρχειο txt και ενα αρχειο pkg. που θελει να βαλω το imei .please βοηθεια εχω χαθει πραγματικα με το θεμα αυτο

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου,

ή

αλλιώς στείλε μου το imei σου να κάνω εγώ τη διαδικασία. Για το imei γράψε *#06#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν ειναι ευκολο καντε και σε μενα ενα φακελο για sign!!

το imei μου ειναι 352757017072900

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Κατεβάζεις αυτό εδώ, το αποσυμπιέζεις και μέσα στο φάκελο θα βρεις όλα τα αρχεία για να κάνεις μόνος signed τις εφαρμογές που θέλεις.. Το πιστοποιητικό λήγει στις 14/01/2011...;);)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

 

  1. Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  2. Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  3. Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX ανάλογα.
  4. Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

 

Στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

 

  • δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

  • πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου,

ή

αλλιώς στείλε μου το imei σου να κάνω εγώ τη διαδικασία. Για το imei γράψε *#06#.

please ενα φακελο για sign IMΕΙ:352255019346356

Link to comment
Share on other sites

please ενα φακελο για sign IMΕΙ:352255019346356

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις όλες τις εφαρμογές σου.:)

 

θελω και εγω.

IMEI:352255019764053

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις όλες τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνετε:

  • Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  • Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  • Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX, ανάλογα.
  • Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα πρέπει:
    • αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sis, να τρέξεις το "auto_signsis.bat".

    • αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sisX, να τρέξεις το "auto_signsisX.bat".

Το υπογεγραμμένο αρχείο δημιουργείται αυτόματα με όνομα "abc_signed.sis" ή "abc_signed.sisX", ανάλογα.

 

Σημείωση: Το πιστοποιητικά αυτά προορίζονται μόνο για το κινητό με το συγκεκριμένο imei και ισχύουν μέχρι 14.01 2011.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτό εδώ, το αποσυμπιέζεις και μέσα στο φάκελο θα βρεις όλα τα αρχεία για να κάνεις μόνος signed τις εφαρμογές που θέλεις.. Το πιστοποιητικό λήγει στις 14/01/2011...;);)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

 

  1. Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  2. Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  3. Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX ανάλογα.
  4. Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

 

Στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

 

  • δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

  • πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

μενιο φιλε μου ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας παρακαλώ ξαναστείλτε μου το πιστοποιητικό γιατί έκανα μαμακία και έσβησα όλο τον φάκελο με την διαδικασία για τα κάνω sign.

xyz.rar

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας παρακαλώ ξαναστείλτε μου το πιστοποιητικό γιατί έκανα μαμακία και έσβησα όλο τον φάκελο με την διαδικασία για τα κάνω sign.

xyz.rar

 

Κατέβασέ το από εδώ φίλε μου

Λήγει στις 15.01.2011

Τη διαδικασία τη ξέρει ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...