Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:!:

Ειναι γνωστο οτι μετα απο ενα χρονικο διαστημα

τα μελη ΔΕΝ μπορουν να κανουν edit τα μηνυματα τους.

 

PM ξερεις να στελνεις ??? :blink:

ΣΤΕΙΛΕ μου λοιπον ακριβως την διορθωση να την κανω εγω !!!!

 

 

Αρκει λοιπον ενα προσωπικο μηνυμα σε μενα ....

 

ομολογω οτι δε το ηξερα αυτο γιατι δεν ετυχε ποτε να χρειαστει.με pm δε μπορεσα να στειλω γιατι δε χωρουσαν οι χαρακτηρες για τις οδηγιες .τις ανεβαζω λοιπον σαυτο το txt και αντικατεστησε ολο το προηγουμενο πρωτο post.κανε copy paste ολο το κειμενο αντικαθιστωντας το προηγουμενο

 

ελπιζω να βγει καλο

 

Ελπιζω να τον εκανα τοσο πληρη ωστε οποιεσδηποτε αποριες να απαντωνται απο εκει και να μη ξεχασα κατι γιατι προσπαθησω πολυ να μην ξεχασω κατι.

 

Ευχαριστω!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα οτι λεει ο οδηγος στο ε61ι μου που δεν εχει gps εσωτερικο και το ηθελα μονο για το χαρτη αλλα μολις το ανοιγω και ανοιγει ο χαρτης κανω ζουμ πανω απο την ελλαδα αλλα ουτε δρομους δειχνει παρα μονο τους κεντρικους.εβαλα τον χαρτη των 6 μβ.

 

σημειωση:πριν βαλω τον χαρτη των 6 μβ υπηρχε ηδη ενα αρχειο χαρτη με καταληξη .img. μηπως φταιει αυτο?κατα τα αλλα ολα καλα με την εγκατασταση!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βλέπω ότι το GarminXT δίνει και πληροφορίες των δορυφόρων με το ενσωματωμένο GPS του Ν82.Ρυθμίσεις>Σύστημα>Απομακρυσμένο GPS>Enter(press dpad)
Link to comment
Share on other sites

εκανα οτι λεει ο οδηγος στο ε61ι μου που δεν εχει gps εσωτερικο και το ηθελα μονο για το χαρτη αλλα μολις το ανοιγω και ανοιγει ο χαρτης κανω ζουμ πανω απο την ελλαδα αλλα ουτε δρομους δειχνει παρα μονο τους κεντρικους.εβαλα τον χαρτη των 6 μβ.

 

σημειωση:πριν βαλω τον χαρτη των 6 μβ υπηρχε ηδη ενα αρχειο χαρτη με καταληξη .img. μηπως φταιει αυτο?κατα τα αλλα ολα καλα με την εγκατασταση!

 

 

Μήπως πρέπει να επιλέξεις το σωστό χάρτη;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327&highlight=leftezi&page=8

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2164079#post2164079

 

EDIT : Φίλε μου, αυτός των 6 ΜΒ δε νομίζω να έχει και πολλά πράγματα, όλοι μιλάμε για τον τελευταίο Autodrive, (Auto_Drive_Hellas_v1.25_el) πού είναι πάνω από 20 ΜΒ συμπιεσμένος. Διάβασε λίγες σελίδες πιο πίσω.

Πάντως λειτουργεί και χωρίς GPS, κι εγώ για το χάρτη τον έχω (δεν έχω GPS).

 

Και διάβασε και τις καινούργιες οδηγίες του Αριστοτέλη που είναι ακριβώς πάνω από το μήνυμά σου.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν δοκίμασα το App και τον καινούργιο χάρτη σε ταξίδι απο χαλκίδα για σέρρες!!! Είναι απλά φοβερός!!!

 

Όσο αναφορά τα POI, Μου χτυπούσε συνέχεια ειδοποιήσεις για κάμερες και μπλόκα!!! Το καλό είναι ότι 3-4 τα πέτυχε και περίμενε ένα στρουμφάκι να σε πιάσει!!! χχαχαχαχαχαχαχα

 

Το μόνο μειονέκτημα οτι με βγάζει συνεχώς λίγο πιο πίσω απο οτι είμαι!! Αργεί λίγο να αλλάξει η θέση gps!!! Αλλα ελάχιστα!!!

 

Με την πλοήγηση τα πήγε μια χαρά

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Greece Map from Anavasi TopoNavigator ver3.4.3 for Garmin Mapsource

Requirements: Garmin Mapsource. Unlocked! you can upload it to any device you like! need 86MB for complete map!

Overview: The most detail map of country side of Greece ever

 

http://forum.ppcwarez.org/download/file.php?id=4535

 

More Info: Contains almost all kind of roads, trails etc. many villages and sites as mountain refuges, fountains, etc.

Perfect for off-road enthusiasts, hikers, etc..

The map is Routable on the whole country side!!! In the cities, only in major roads..

 

 

 


if you cannot unzip it, try with 7-Zip

 

 

For instalation through Mapsource, read the ReadMe.txt file inside the folder. For people who don't know how, here is a ready to use GMAPSUPP.IMG file for XT software:

 

 

http://forum.ppcwarez.org/download/file.php?id=4546

 

Επιπλέον:

Garmin BlueChart Atlantic v9.5 (last version). Περιέχει όλους τους ναυτικούς χάρτες της θαλάσσιας περιοχής της Ελλάδας (και λίγο περισσότερο).

 

 

Είναι έτοιμο αρχείο IMG.

 

 

Είναι από ξένο forum. Δεν το έχω δοκιμάσει.

Θεώρησα πάντως καλό να το αναδημοσιεύσω.

 

Η αρχική σελίδα είναι

http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=57&t=37550

(χρειάζεται εγγραφή).

 

Υ.Γ. Έχει ενημερωθεί και το πρώτο μήνυμα του θέματος.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το topic ομολογω σε κραταει σε εκγρηγορση!

Aisopos για το αν εκανες καλα αρκει να σου πω οτι τον ψαχναμε μαζι ποσα ατομα απο τοτε που ανακοινωσε ενα παιδι οτι τν εχει αλλα δεν ηθελε να τον μοιραστει μαζι μας.

 

και μολις τελειωσα το πρωτο post...δε πειραζει δε το ξανα αλλαζω.οποιος ενδιαφερεται να διαβαζει ολα τα Posts.Δε τη ξαναπαταω ;-p o χαρτης ειναι τεραστιος σε μεγεθος παντως.αν τον βαλουμε μαζι με τον auto drive θα δουλευουν και οι δυο ταυτοχρονα?το φανταζεστε κατι τετοιο?

 

ποιο ειναι to map id του χαρτη ξερεις?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που διάβασα δεν χρειάζεται ID γιατί είναι ξεκλείδωτο.

Για περισσότερες πληροφορίες στην σελίδα που έδωσα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

οσο για την τιμη του δειτε εδω

 

 http://www.anavasi.gr/en/digital.php 

 

κατω κατω λεει.δειτε το μονοι σας..

 

το software ολο το gia pc to εχεις βρει καπου Aisopos?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αυτό το αρχείο κατέβασα και εγκατέστησα και εγώ αλλά κάτι περίεργο συμβαίνει, ίσως να έχουν αλλάξει το αρχείο γιατί σε μένα δεν είναι το multilanguage version.

 

 

όσοι έχουν προβλήματα με την εύρεση στα ελληνικά στο χάρτη, μήπως έχουν επιλεγμένη γλώσσα ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ αγγλικά και ελληνική γραφή;

 

επίσης στην εύρεση μήπως εμφανίζει αρχικά κινέζικα; Ας δοκιμάσουν να αλλάξουν και τη γλώσσα του τηλεφώνου στα ελληνικά, σε μένα Ν95 δούλεψε -και μας δουλεύει το τηλ- :confused:

Link to comment
Share on other sites

 

http://rapidshare.com/files/80529265/Garmin_Map_Greece_Anavasi343_Routable.zip.html

 

pass: passpath121

if you cannot unzip it, try with 7-Zip

 

 

 

Αυτο το αρχείο δεν κάνει extract και δεν έχει κωδικο(δεν θα'πρεπε:blink:?). Το δοκίμασα και απο την σελίδα που έδωσες αλλα ούτε και εκείνο κάνει extract. Μήπως χρειάζεται το MapSource για να κάνει extract?

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

ακριβως κατεβασε το img αρχειο στο αλλο link.αυτο θα χρειαστεις ετσι και αλλιως.παντως απο οτι καταλαβα δε δουλευει ταυτοχρονα με το autodrive .επισης δε θελει ξεκλειδωμα μαλλον αφου μετακινωντας το χαρτη autodrive απο το φακελο garmin και ξανανοιγωντας το προγραμμα εχω παλι λεπτομερειες που ειχα με τον autodrive.τσεκαρετε το και εσεις..

 

για το ποιος ειναι καλυτερος θελει ψαξιμο αν πραγματι δε δουλευουν και οι δυο μαζι γιατι δυσκολευομαι να καταλαβω

 

επισης για τον προσανατολισμο του αυτοκινητου δηλαδη προς τα που κοιταει οταν ανοιγω το προγραμμα παιζει ρολο προς τα που κοιταει το εξωτερικο gps οταν προτοσυνδεομαι (με αυτο δοκιμασα πριν λιγο).κατα την πλοηγηση δεν εχει σημασια ετσι και αλλιως απο οτι ειπε και ο φιλος πιο πανω

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ελέγχω και εγώ τωρα για την συμβατότητα με τον Autodrive. Τωρα για τον προσανατολισμό που λες δεν νομίζω να παίζει ρόλο το που κοιτάει γιατί μόνο οταν κινηθείς αυτό θα καταλάβει που προσανατολίζεσαι..

 

 

Υ.Γ[Ασχετο] Τώρα με το ν15 μου φαίνεται οτι μεταφέρει τα αρχεία πιο γρήγορα στην μνήμη. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς;

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Εμενα παλι το IMG δεν μου το αναγνωριζει.

Δεν το εμφανιζει μεσα στους χαρτες εκει στην διαχειρηση χαρτων.

 

Υποψιν δεν ξερω αν ειπωθηκε αλλα αν θελουμε παραπανω απο εναν χαρτη κανουμε απλα Rename τα IMG αρχεια.

 

πχ: (Πως Τα Εχω Εγω)

gmapsupp.img (Adria Route 2.0)

GMAPSUP2.IMG (Eurpe Navigator 2007)

GMAPSUP3.IMG (Garmin_Map_Greece_Anavasi343) Αυτο Δεν Μου Το Αναγνωριζει :mad:

gmapprom.img (Auto Drive Hellas)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

:!:εγω εχω απλο μαυρο ασημι N95. δε μπορω να σου πω .κατι λεει βαλανε you tube προγραμμα στην version αυτη?φανταζομαι το n95 θα ακολουθησει.οτι αλλαγες γινονται στο n95 gb γινονται και στο n95
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζουν και οι δύο μαζί μια χαρά. Αν και οι διαφορές τους είναι οτι(τουλαχιστον στο νησί μου) κάποιοι χωματόδρομοι,ποτάμια παραπάνω και γράφει και υψόμετρο στα βουνά.

Εγω τα έχω έτσι

gmapbmap.img(base map)

gmapprom.img(Autodrive el)

gmapsupp.img(Anavasis)

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζουν και οι δύο μαζί μια χαρά. Αν και οι διαφορές τους είναι οτι(τουλαχιστον στο νησί μου) κάποιοι χωματόδρομοι,ποτάμια παραπάνω και γράφει και υψόμετρο στα βουνά.

Εγω τα έχω έτσι

gmapbmap.img(base map)

gmapprom.img(Autodrive el)

gmapsupp.img(Anavasis)

 

αληθεια?τοτε δουλευει και σε ολους και με τους δυο ιδιους χαρτες.απλα δε μπορουσα να καταλαβω.αρα εχουμε πλεον

 

εναν πληρη χαρτη + ενα πληρη τοπογραφικο χαρτη ελλαδας = απολυτος χαρτης ελλαδας.

 

rodin002 με τους ελληνικους χαρακτηρες τι παιζει και με τους δυο χαρτες εγκατεστημενους?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζουν και οι δύο μαζί μια χαρά. Αν και οι διαφορές τους είναι οτι(τουλαχιστον στο νησί μου) κάποιοι χωματόδρομοι,ποτάμια παραπάνω και γράφει και υψόμετρο στα βουνά.

Εγω τα έχω έτσι

gmapbmap.img(base map)

gmapprom.img(Autodrive el)

gmapsupp.img(Anavasis)

 

gmapbmap.img Εβαλα τον Anavasis και δουλεψε.

Σε ευχαριστω πολυ.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

 

rodin002 με τους ελληνικους χαρακτηρες τι παιζει και με τους δυο χαρτες εγκατεστημενους?

 

 

 

 

Μια χαρα ολα. Και ελληνικούς οδούς έχει και αναζήτηση κάνει κανονικά στα ελληνικά. Στον Anavasis(μόνο του) οι οδοί είναι στα greeklish αλλά είναι ιδιος αναλυτικός απ το λιγο που ειδα.

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ολα. Και ελληνικούς οδούς έχει και αναζήτηση κάνει κανονικά στα ελληνικά. Στον Anavasis(μόνο του) οι οδοί είναι στα greeklish αλλά είναι ιδιος αναλυτικός απ το λιγο που ειδα.

 

Τον χαρτη τον αναγνωριζει αυτοματα αναμεσα στους αλλους η κανουμε καποια ρυθμιση για να τον επιλεξουμε?

Γιατι με τοσους χαρτες μεσα ουτε ξερω ποιον χρησιμοποω :O

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

απλα εχει πιο πολλες πληροφοριες για βουνα και λαγκαδια εκκλησιες και διαφορα που ενδιαφερουν ορειβατες .δηλαδη για να καταλαβω με greeklish ειναι οι περιοχες μονο που υπαρχουν στον τοπογραφικο χαρτη και οχι στον auto drive ?

 

επιβεβαιωνω και εγω οτι δουλευουν ταυτοχρονα .δειτε το screenshot

 

Το πρωτο post ξανα αλλαξε.Aisopos πηρες και εσυ θεση στο Hall of Fame :-)

 

εκει που δεν ειχαμε αναλυτικο χαρτη που φτασαμε.

 

ξερετε τι λειπει τωρα? ενας υδατογραφικος και δεσαμε.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

απλα εχει πιο πολλες πληροφοριες για βουνα και λαγκαδια εκκλησιες και διαφορα που ενδιαφερουν ορειβατες .δηλαδη για να καταλαβω με greeklish ειναι οι περιοχες μονο που υπαρχουν στον τοπογραφικο χαρτη και οχι στον auto drive ?

 

επιβεβαιωνω και εγω οτι δουλευουν ταυτοχρονα .δειτε το screenshot

 

Το πρωτο post ξανα αλλαξε.Aisopos πηρες και εσυ θεση στο Hall of Fame :-)

 

Αυτο απο που το βλεπουμε?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

απλα εχει πιο πολλες πληροφοριες για βουνα και λαγκαδια εκκλησιες και διαφορα που ενδιαφερουν ορειβατες .δηλαδη για να καταλαβω με greeklish ειναι οι περιοχες μονο που υπαρχουν στον τοπογραφικο χαρτη και οχι στον auto drive ?

 

Σωστος. Ας πούμε ένα ποτάμι που έχει στο χωριο μου, που ούτε εγω ήξερα οτι υπήρχε, τον ονομάζει stream.

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...