Jump to content

iGO 2006


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SPEEDCAMERAS UPDATE ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2008

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Change Log :

Προστέθηκαν 37 νέα σημεία: 23 CTV - 13 R - 1 WR

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Download links για IGO My Way Plus εδώ: SpeedCameras by GPSPocketPC Team

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

150 εννοούσα, το διόρθωσα τώρα.:)

Όσο για αυτό που λες για online αγορά (χωρίς memory card) θα μπορούσες να το προτείνεις στο site τους ή με email. Ποτέ δεν ξέρεις.

Έκανα ερώτηση και να η απάντηση:

"...Επειδή υπάρχουν πολλά αιτήματα για "απελευθέρωση" από την κάρτα ίσως να υπάρξει κάτι με το iGo 8 - δεν ξέρω σίγουρα εαν κάτι θα αλλάξει καθώς δεν έχουν καταλήξει ακόμη και μέχρι τον Απρίλιο (εαν δεν υπάρξει νέα καθυστερήση) πολλά μπορεί να αλλάξουν."

 

Να σημειώσω , ότι μου απάντησαν πολύ γρήγορα και όπως είπε και ο φίλος tomgr "τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πολύ τελευταία".

Μακάρι να συνεχίσουν έτσι για δικό τους όφελος , αλλά και για δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασα το igo υπηρχε μια προσφορα στα 100 ευρω αν εισαι μελος εδω

http://www.igomyway.gr/forum/ και το παραγγειλεις δηλωνοντας το username.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω σε αυτή την ερωτηση να μου απαντήσει κάποιος...:confused:

 

Όταν έχω ανοιχτό το iGO και με παίρνει κάποιος τηλέφωνο ''μπλοκάρει'' ακούγεται η μουσική αλλά δεν δείχνει τίποτα και κολλάει όλο το πρόγραμμα και με πετάει στο τέλος στο Today screen!

 

Καμια ιδέα plzzz??

Ευχαριστώ

 

Καλή χρονιά!!!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω σε αυτή την ερωτηση να μου απαντήσει κάποιος...:confused:

 

Όταν έχω ανοιχτό το iGO και με παίρνει κάποιος τηλέφωνο ''μπλοκάρει'' ακούγεται η μουσική αλλά δεν δείχνει τίποτα και κολλάει όλο το πρόγραμμα και με πετάει στο τέλος στο Today screen!

 

Καμια ιδέα plzzz??

Ευχαριστώ

 

Καλή χρονιά!!!

Καλή χρονιά και σε εσένα. Τώρα για το πρόβλημα που αναφέρεις , συνήθως και με επιφύλαξη στο λέω φταίει η κύρια μνήμη και το μέρος της που είναι δεσμευμένο για τα προγράμματα. Να προσπαθήσεις να μην ξεπερνάς σε χρήση το 50% και η λίστα προγραμμάτων σε εκτέλεση να είναι άδεια. Και επίσης να προσπαθείς να μην έχεις πολλά προγράμματα να επιβαρύνουν την ram δηλαδή αυτά που είναι κυρίως στην today screen.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, να γνωρίζετε ότι το iGO "τραβάει" πολλή RAM όταν λειτουργεί. Γενικά, δε θα το λειτουργούσα ταυτόχρονα και ως τηλέφωνο το PDA μου. Θα μου πείτε πόσο πρακτικό είναι αυτό για κάποιον που δε θέλει/μπορεί να έχει 2 συσκευές; Η αλήθεια όμως είναι αυτή. Πρέπει να δεσμεύει περί τα 15-20ΜΒ (ανάλογα μάλιστα και από το μήκος της υπολογισθήσας διαδρομής). Για τα τελευταία PDAs αυτή η ποσότητα RAM δεν είναι σημαντική, για τα παλαιότερα όμως είναι πολύ...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, να γνωρίζετε ότι το iGO "τραβάει" πολλή RAM όταν λειτουργεί. Γενικά, δε θα το λειτουργούσα ταυτόχρονα και ως τηλέφωνο το PDA μου. Θα μου πείτε πόσο πρακτικό είναι αυτό για κάποιον που δε θέλει/μπορεί να έχει 2 συσκευές; Η αλήθεια όμως είναι αυτή. Πρέπει να δεσμεύει περί τα 15-20ΜΒ (ανάλογα μάλιστα και από το μήκος της υπολογισθήσας διαδρομής). Για τα τελευταία PDAs αυτή η ποσότητα RAM δεν είναι σημαντική, για τα παλαιότερα όμως είναι πολύ...

Στο kaiser πάντως κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Στο kaiser πάντως κανένα πρόβλημα

 

Αυτό του έλειπε να έχει πρόβλημα. Κάτι S200,Touch 3450 κλπ όμως, τι να πούνε...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

sto etenΧ500 me 21mb ελεύθερα λέτε να εχω πρόβλημα?

 

Μάλλον οριακά δε θα έχεις. Καλό είναι όμως να μην έχεις ανοιχτή καμμία άλλη εφαρμογή όταν δουλεύει το iGO...και ιδανικό είναι να μη δεχτείς καμμία κλήση κατά τη διάρκεια της πλοήγησης!

Τέλος, όπως προανέφερα, άλλη ποσότητα μνήμης απαιτείται για πλοήγηση σε απόσταση 500χλμ και άλλη για 30χλμ, όπως και για απλή εμφάνιση του στίγματος, οπότε η μνήμη που χρειάζεται είναι η ελάχιστη δυνατή...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη χρονια!ειμαι καινουριος στο site!μπορειτε να μου πειτε στο igo πως γινεται να ορισεις μια διαδρομη κ πως σου δειχνει που εισαι?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Όποτε του ζητάω απο εθνική να με παει κάπου μέσα στο Φάληρο μου βγάζει διαδρομή πάντα στον παραδρομο μέσα από τα ολυμπικακά. Αυτός ο δρόμος παίζει ή έχει ρουφίξει ? Γιατί κανονικά πάει απο συγγρού και μετά αμφιθέας. Τουλάχιστον το DEST έτσι μουλεγε τόσο καιρό
Link to comment
Share on other sites

Όποτε του ζητάω απο εθνική να με παει κάπου μέσα στο Φάληρο μου βγάζει διαδρομή πάντα στον παραδρομο μέσα από τα ολυμπικακά. Αυτός ο δρόμος παίζει ή έχει ρουφίξει ? Γιατί κανονικά πάει απο συγγρού και μετά αμφιθέας. Τουλάχιστον το DEST έτσι μουλεγε τόσο καιρό

Λεγοντας Ολυμπιακα τι εννοεις;Επισης δες στις αποφυγες το δακτυλιο.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Λεγοντας Ολυμπιακα τι εννοεις;Επισης δες στις αποφυγες το δακτυλιο.

 

Είναι ο παράδρομος που υπάρχει μέσα στις ολυμπιακές εγκαταστάσεις του φαλήρου. Όσο για τον δακτύλιο δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση εκει κάτω αλλά να το κοιτάξω. THX

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο παράδρομος που υπάρχει μέσα στις ολυμπιακές εγκαταστάσεις του φαλήρου. Όσο για τον δακτύλιο δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση εκει κάτω αλλά να το κοιτάξω. THX

Εγω νομιζα οτι ελεγες για Ολυμπιακο Σταδιο γιαυτο ειπα για δακτυλιο.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ εδω και λίγες μέρες το πρόγραμμα του θέματος.

αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει θα το εκτιμούσα.

Γιατί ενω ακολουθώ το δρομολόγιο που έχει υποδείξει κάθε τρεις και λίγο μου λέει και κάνει υπολογισμό διαδρομής?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καθε φορα που θα κανω rest το cruise μου ανοιγει παντα το Igo?

 

Για ρίξε μια ματιά στην SD εάν υπάρχει φάκελος 2577 και έχει μέσα καμμια συντόμευση για το iGO. Ότι υπάρχει εκεί ξεκινάει πάντα όταν ανοίγει η συσκευή (autostart).

 

Να πώ κι εγώ την τελευταία δραματική εμπειρία μου με το iGO μετά από πολύ καιρό που είχα να το χρησιμοποιήσω. Έβαλα διεύθυνση την Μεγάλου Αλεξάνδρου στα Άνω Λιόσια. Αυτό θεώρησε σωστό να με πάει στην Μεγάλου Αλεξάνδρου στο Μενίδι. Όταν το ανακάλυψα μια και δεν βλέπω την οθόνη (μου είπε ότι έφτασα στον προορισμό μου!!! ενώ εγώ περίμενα, ξέροντας ότι εκεί είναι Μενίδι να έχω ακόμα αρκετή διαδρομή) πρόσεξα ότι η αρίθμηση τελείωνε στο 120 περίπου κι εγώ ήθελα το 275??? Ξαναδοκίμασα να περάσω την διεύθυνση και είχε επιλογή "Προς Μεγάλου Αλεξάνδρου" στα Άνω Λιόσια και ήμουν 11 χλμ μακρυά.

Ομολογώ ότι αν και παλιός fun του προγράμματος απελπίστηκα και έχασε πολύ από την εκτίμηση που του είχα.

Τουλάχιστον για Αττική δεν το περίμενα.:(

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά στην SD εάν υπάρχει φάκελος 2577 και έχει μέσα καμμια συντόμευση για το iGO. Ότι υπάρχει εκεί ξεκινάει πάντα όταν ανοίγει η συσκευή (autostart).

 

Να πώ κι εγώ την τελευταία δραματική εμπειρία μου με το iGO μετά από πολύ καιρό που είχα να το χρησιμοποιήσω. Έβαλα διεύθυνση την Μεγάλου Αλεξάνδρου στα Άνω Λιόσια. Αυτό θεώρησε σωστό να με πάει στην Μεγάλου Αλεξάνδρου στο Μενίδι. Όταν το ανακάλυψα μια και δεν βλέπω την οθόνη (μου είπε ότι έφτασα στον προορισμό μου!!! ενώ εγώ περίμενα, ξέροντας ότι εκεί είναι Μενίδι να έχω ακόμα αρκετή διαδρομή) πρόσεξα ότι η αρίθμηση τελείωνε στο 120 περίπου κι εγώ ήθελα το 275??? Ξαναδοκίμασα να περάσω την διεύθυνση και είχε επιλογή "Προς Μεγάλου Αλεξάνδρου" στα Άνω Λιόσια και ήμουν 11 χλμ μακρυά.

Ομολογώ ότι αν και παλιός fun του προγράμματος απελπίστηκα και έχασε πολύ από την εκτίμηση που του είχα.

Τουλάχιστον για Αττική δεν το περίμενα.:(

 

Στο 2577 φακελο εχει το autorun, αυτο ειναι ομως για την εγκατασταση. Εμενα μου ανοιγει το προγραμμα κανονικα..

Το Igo εμενα του ειχα βαλει Αθηνας στη Βουλα και μου ζηταγε να παω Αθηνας στην ομονοια..:O

Link to comment
Share on other sites

Στο 2577 φακελο εχει το autorun, αυτο ειναι ομως για την εγκατασταση. Εμενα μου ανοιγει το προγραμμα κανονικα..

Το Igo εμενα του ειχα βαλει Αθηνας στη Βουλα και μου ζηταγε να παω Αθηνας στην ομονοια..:O

Να κανω μια ερωτηση ρε παιδια.Εμενα γιατι μου βγαζει κανονικα την Αθηνας στην Βουλα και την Μεγαλου Αλεξανδρου στα Ανω Λιοσια;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση ρε παιδια.Εμενα γιατι μου βγαζει κανονικα την Αθηνας στην Βουλα και την Μεγαλου Αλεξανδρου στα Ανω Λιοσια;

 

Μα και εμένα την έβγαζε κανονικά. Δοκίμασε όμως να πας και να δεις που θα σε πάει. Επίσης όταν ήμουν στο Μενίδι πια, δεν υπήρχε επιλογή Μεγαλου Αλεξανδρου στα Ανω Λιοσια, αλλά Προς Μεγαλου Αλεξανδρου στα Ανω Λιοσια.

:wacko:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μα και εμένα την έβγαζε κανονικά. Δοκίμασε όμως να πας και να δεις που θα σε πάει. Επίσης όταν ήμουν στο Μενίδι πια, δεν υπήρχε επιλογή Μεγαλου Αλεξανδρου στα Ανω Λιοσια, αλλά Προς Μεγαλου Αλεξανδρου στα Ανω Λιοσια.

:wacko:

 

1) To iGO παίζει πολύ καλά.

2) Όταν έβαλες Άνω Λιόσια-Μεγάλου Αλεξάνδρου σου είπε ότι το 257 νούμερο δεν υπάρχει. Εκτός και αν δεν το έβαλες.

3) Υπάρχει στα Άνω Λιόσια Μεγάλου Αλεξάνδρου πράγματι, οδός η οποία είναι μικρή και σε χωράφια.

4) Ξανά υπάρχει και άλλη Μεγάλου Αλεξάνδρου από τα όρια Άνω Λιοσίων προς Μενίδι και Θρακομακεδόνες.

5) Καμίας εκ των ανωτέρω δεν υπάρχει αρίθμηση έως 257.

6) Προφανώς εσύ ήθελες την Λεωφόρο ΝΑΤΟ που στο τμήμα της Φυλής έχει μετονομασθεί σε Λεωφόρο Μεγάλου Αλεξάνδρου και στην συνέχεια ξανά μετονομάζεται σε Λεωφόρο Φυλής.

7) Ας αποφασίσουν οι τοπικοί Άρχοντες ποιος δρόμος θα λέγεται τελικά Μεγάλου Αλεξάνδρου, για να αποφασίζει και το iGO που θα μας πηγαίνει.

8) Βάσει των ανωτέρω και το Destinator (που θεωρητικά και πρακτικά είναι πολύ πιο ενημερωμένο) εκεί τα παίζει με τους τρεις ίδιους σε ονομασία δρόμους.

:)

Link to comment
Share on other sites

Χαζό ερώτημα, αλλά μιας και δεν ξέρω πολλά πράγματα από PDA, το θέτω εδώ.

 

Έχω ένα δανεικό PDA με Destinator 6.1.1 (αυθεντικό). Το δανείστηκα αυτή την εβδομάδα λόγω ταξιδίου και θα ήθελα να δοκιμάσω το iGo2006. Έχω μια σπασμένη έκδοση, αλλά το πρόβλημά μου είναι πιο θεμελιώδες από αυτό. Θέλω να την βάλω στην ίδια κάρτα με το Destinator, αλλά αν δεν κάνω λάθος και τα δύο προγράμματα χρησιμοποιούν τον ίδιο φάκελο 2577 και ένα αρχείο με ίδια κατάληξη, δηλαδή το autorun. Πώς γίνεται να μπουν και τα δύο στην ίδια κάρτα για να τα τρέξω συγκριτικά στην ίδια διαδρομή χωρίς αλλαγές κάρτας και ταλαιπωρία;

 

Αναφέρω ξανά, ότι η δοκιμή γίνεται για λόγους σύγκρισης και μόνο και πως μετά τη δοκιμή το σπασμένο θα σβηστεί, όπως έγινε με το Destinator για PNA που είχα ζητήσει το καλοκαίρι. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική εγκατάστασης στα PDA και γι' αυτό είπα να ρωτήσω στο forum.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χαζό ερώτημα, αλλά μιας και δεν ξέρω πολλά πράγματα από PDA, το θέτω εδώ.

 

Έχω ένα δανεικό PDA με Destinator 6.1.1 (αυθεντικό). Το δανείστηκα αυτή την εβδομάδα λόγω ταξιδίου και θα ήθελα να δοκιμάσω το iGo2006. Έχω μια σπασμένη έκδοση, αλλά το πρόβλημά μου είναι πιο θεμελιώδες από αυτό. Θέλω να την βάλω στην ίδια κάρτα με το Destinator, αλλά αν δεν κάνω λάθος και τα δύο προγράμματα χρησιμοποιούν τον ίδιο φάκελο 2577 και ένα αρχείο με ίδια κατάληξη, δηλαδή το autorun. Πώς γίνεται να μπουν και τα δύο στην ίδια κάρτα για να τα τρέξω συγκριτικά στην ίδια διαδρομή χωρίς αλλαγές κάρτας και ταλαιπωρία;

 

Αναφέρω ξανά, ότι η δοκιμή γίνεται για λόγους σύγκρισης και μόνο και πως μετά τη δοκιμή το σπασμένο θα σβηστεί, όπως έγινε με το Destinator για PNA που είχα ζητήσει το καλοκαίρι. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική εγκατάστασης στα PDA και γι' αυτό είπα να ρωτήσω στο forum.

 

Ευχαριστώ.

Εγκαθιστας πρωτα το ενα προγραμμα και υστερα μετανομαζεις τον φακελο του προγραμματος που εχεις εγκαταστησει σε 2577bak ας πουμε ή τον μεταφερεις στο pc και τον σβηνεις απο την καρτα.Αυτοι οι φακελοι χρειαζονται μονο για την εγκατασταση του προγραμματος αν και η εγκατασταση μπορει να γινει και χωρις τον φακελο 2577

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

1) To iGO παίζει πολύ καλά.

 

Δεν αμφέβαλα ποτέ. Οι χάρτες είναι το ζητούμενο.

 

2) Όταν έβαλες Άνω Λιόσια-Μεγάλου Αλεξάνδρου σου είπε ότι το 257 νούμερο δεν υπάρχει. Εκτός και αν δεν το έβαλες.

 

Το έβαλα και το άφησα να με πάει στην μέση της οδού όπως κάνει συνήθως όταν δεν γνωρίζει την αρίθμηση.

 

3) Υπάρχει στα Άνω Λιόσια Μεγάλου Αλεξάνδρου πράγματι, οδός η οποία είναι μικρή και σε χωράφια.

4) Ξανά υπάρχει και άλλη Μεγάλου Αλεξάνδρου από τα όρια Άνω Λιοσίων προς Μενίδι και Θρακομακεδόνες.

5) Καμίας εκ των ανωτέρω δεν υπάρχει αρίθμηση έως 257.

6) Προφανώς εσύ ήθελες την Λεωφόρο ΝΑΤΟ που στο τμήμα της Φυλής έχει μετονομασθεί σε Λεωφόρο Μεγάλου Αλεξάνδρου και στην συνέχεια ξανά μετονομάζεται σε Λεωφόρο Φυλής.

 

Σωστός. Αυτό έψαχνα.

 

7) Ας αποφασίσουν οι τοπικοί Άρχοντες ποιος δρόμος θα λέγεται τελικά Μεγάλου Αλεξάνδρου, για να αποφασίζει και το iGO που θα μας πηγαίνει.

8) Βάσει των ανωτέρω και το Destinator (που θεωρητικά και πρακτικά είναι πολύ πιο ενημερωμένο) εκεί τα παίζει με τους τρεις ίδιους σε ονομασία δρόμους.

:)

 

Δεν το είδα να τα παίζει και ιδιαίτερα. Μια χαρά με πήγε. :D

Ευτυχώς που έτυχε να το έχω πάνω. Έχω συνήθως όλα τα άλλα εκτός από αυτό. Απλά είμαι μετά από reflash και δουλεύει χωρίς εγκατάσταση το dest, οπότε το έριξα πάνω για την στραβή και να που έτυχε.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...