Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia,kserei kaneis ti akrivws einai to Vodafone a la Carte Talk & Save?Exw psilomperdeutei.

Μιλας 3 λεπτα και χρεωνεσαι μονο το 1.

 

σημερα το βραδυ 11+ που δοκιμασα,ουτε καρτα μπορουσα να βαλω..πατουσα το κωδικο και μετα δεν γινοταν τπτ..αιντααααα!

Αστα να πανε, το κολλημα του κολληματος απο το απογεμα, ουτε με sms μπορουσε να γινει ανανεωση. Εν τω μεταξυ και η ανανεωση μεσω internet εδω και μερικες μερες βγαζει συνεχως σφαλμα...

Link to comment
Share on other sites

Paidia,kserei kaneis ti akrivws einai to Vodafone a la Carte Talk & Save?Exw psilomperdeutei.

 

Στο πρόγραμμα αυτό η ελάχιστη χρέωση είναι 1 λεπτό ενώ στο κανονικό 30 δευτερόλεπτα.

Η χρέωση όμως του 1 λεπτού σταματάει μέχρι το 3ο λεπτό.

Μόλις συμπληρωθούν 3 λεπτά συνεχίζεις να χρεώνεσε κανονικά

Η χρέωση είναι 0.39 το λεπτό (η ίδια και για τα 3 λεπτά)

Link to comment
Share on other sites

Μιλας 3 λεπτα και χρεωνεσαι μονο το 1.

 

Στο πρόγραμμα αυτό η ελάχιστη χρέωση είναι 1 λεπτό ενώ στο κανονικό 30 δευτερόλεπτα.

Η χρέωση όμως του 1 λεπτού σταματάει μέχρι το 3ο λεπτό.

Μόλις συμπληρωθούν 3 λεπτά συνεχίζεις να χρεώνεσε κανονικά

Η χρέωση είναι 0.39 το λεπτό (η ίδια και για τα 3 λεπτά)

 

Euxaristw polu!!!!:)

Xreiazetai na energopoihsw an thelw auto to programma kai pws?

Link to comment
Share on other sites

Euxaristw polu!!!!:)

Xreiazetai na energopoihsw an thelw auto to programma kai pws?

Παρε τηλ. στην εξυπηρετηση πελατων και πες να σε ενταξουν σε αυτο το προγραμμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλ. στην εξυπηρετηση πελατων και πες να σε ενταξουν σε αυτο το προγραμμα ;)

 

 

Αν δε κάνω λάθος, θα ζητήσουν κωδικό χρήστη, οπότε καλό είναι να τον έχει πρόχειρο.

Link to comment
Share on other sites

Gia na metatrepsoume ena a la Carte se cu kai antistrofa,ti kanoume?Kai mporoume na to kanoume panw apo 1 fora?:confused:

 

Kαλείς 1266. Έως μια φορά το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

as eixe i wind kalo sima kai siga min ksana xrisimopiousa tin cu karta mou tes pa. ayto me to -40 den m leei kai polla

Καλο ειναι το -40% Πλεον δε χρειαζεται να ενεργοποιεις τα 100sms το μηνα με 5€ μιας και απο default εχουν τετοια τιμη οποτε ουτε χρονικοι περιορισμοι ουτε τπτ.

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα...

 

αγόρασα ένα πακέτο cu στις 12.11.2007 κατανάλωσα πάνω από ένα ευρώ στο διάστημα από 13.11.2007 μέχρι 12.12.2007 και όμως το έξτρα ευρώ που παίρνεις κάθε μήνα για πέντε μήνες δεν έχει μπει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι για να ενεργοποιηθει αυτη η προσφορα πρεπει να βαλεις και μια καρτα.

 

Τωρα που το λες και στη frog που ενεργοποιησα επι 2 μηνες δεν μπηκε τπτ..Μαλλον μουφες ειναι οι προσφορες η επιλεκτικά εφαρμόσιμες.

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα...

 

αγόρασα ένα πακέτο cu στις 12.11.2007 κατανάλωσα πάνω από ένα ευρώ στο διάστημα από 13.11.2007 μέχρι 12.12.2007 και όμως το έξτρα ευρώ που παίρνεις κάθε μήνα για πέντε μήνες δεν έχει μπει ακόμα.

 

Αν πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών θα σου απαντήσει ότι δεν έχεις φάει 1 ευρώ διότι έχεις υπόλοιπο π.χ 0.0017 αφου αυτοί βλέπουν το υπόλοιπο με 4 ψηφία ενώ εσύ το ακούς στρογκυλοποιημενο με 2 ψηφία .

Κοντολογής κάνε ανανέωση αν θες να φας το 1 ευρώ ολόκληρο.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών θα σου απαντήσει ότι δεν έχεις φάει 1 ευρώ διότι έχεις υπόλοιπο π.χ 0.0017 αφου αυτοί βλέπουν το υπόλοιπο με 4 ψηφία ενώ εσύ το ακούς στρογκυλοποιημενο με 2 ψηφία .

Κοντολογής κάνε ανανέωση αν θες να φας το 1 ευρώ ολόκληρο.

 

Μα είχα πάρει μία κάρτα των τριών ευρώ. Ξεκίνησα με 1 ευρώ + 3 ευρώ = 4 ευρώ τώρα έχω υπόλοιπο 2.7111 ευρώ οπότε?

 

Είναι κλέφτες μωρέ. Πήγα βουλγαρία για τις γιορτές αγόρασα πακέτο σύνδεσης με 10 λέβα και η σίμ κάρτα είχε 10 λέβα. Όχι πέντε ευρώ σε πέντε μήνες και μ@λ@κίες.

Link to comment
Share on other sites

Μα είχα πάρει μία κάρτα των τριών ευρώ. Ξεκίνησα με 1 ευρώ + 3 ευρώ = 4 ευρώ τώρα έχω υπόλοιπο 2.7111 ευρώ οπότε?

 

Είναι κλέφτες μωρέ. Πήγα βουλγαρία για τις γιορτές αγόρασα πακέτο σύνδεσης με 10 λέβα και η σίμ κάρτα είχε 10 λέβα. Όχι πέντε ευρώ σε πέντε μήνες και μ@λ@κίες.

 

Όπως και να'χει δεν έχεις τίποτα να χάσεις με το να καλέσεις στο 13830.:O

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα σε ένα καρτοκινητό cu την υπηρεσία Vodafone passport, η οποία στη σελίδα της εταιρείας αναφέρεται ότι

 

"Οι χρεώσεις ανά λεπτό πέραν του 1€ πάγιου τέλους κλήσης είναι οι ακόλουθες: "

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001080303&vars=0000000000

 

Όμως στο μήνυμα επιβεβαίωσης της ενεργοποίησης που μου ήλθε αναφέρει ότι η χρέωση θα είναι 1,19 ευρώ.

Λογικό ακούγεται αν υποθέσουμε ότι στο 1 ευρώ προσθέτει και τ Φ.Π.Α..

 

Στο τέλος της ίδιας σελίδας της εταιρείας όμως αναφέρει ότι

 

"Σημείωση: Οι παραπάνω χρεώσεις ισχύουν σε συγκεκριμένα, συνεργαζόμενα δίκτυα της Vodafone και περιλαμβάνουν Φ.Π.Α. 19% Από τα παραπάνω εξαιρούνται οι δορυφορικές κλήσεις."

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001080303&vars=0000000000

 

Τελικά τι ισχύει;

Ή για να ρωτήσω διαφορετικά. Μήπως μας δουλεύουν;

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα σε ένα καρτοκινητό cu την υπηρεσία Vodafone passport, η οποία στη σελίδα της εταιρείας αναφέρεται ότι

 

"Οι χρεώσεις ανά λεπτό πέραν του 1€ πάγιου τέλους κλήσης είναι οι ακόλουθες: "

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001080303&vars=0000000000

 

Όμως στο μήνυμα επιβεβαίωσης της ενεργοποίησης που μου ήλθε αναφέρει ότι η χρέωση θα είναι 1,19 ευρώ.

Λογικό ακούγεται αν υποθέσουμε ότι στο 1 ευρώ προσθέτει και τ Φ.Π.Α..

 

Στο τέλος της ίδιας σελίδας της εταιρείας όμως αναφέρει ότι

 

"Σημείωση: Οι παραπάνω χρεώσεις ισχύουν σε συγκεκριμένα, συνεργαζόμενα δίκτυα της Vodafone και περιλαμβάνουν Φ.Π.Α. 19% Από τα παραπάνω εξαιρούνται οι δορυφορικές κλήσεις."

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001080303&vars=0000000000

 

Τελικά τι ισχύει;

Ή για να ρωτήσω διαφορετικά. Μήπως μας δουλεύουν;

Noμίζω ότι είναι 1 ευρώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166395&highlight=passport

Link to comment
Share on other sites

 

Το μήνυμα που μου ήλθε από το 1500 στις 13/12 αναφέρει.

 

Το Vodafone passport ενεργοποιήθηκε.

Σε 2 ώρες θα μπορείτε να μιλάτε από συγκεκριμένα δίκτυα στο εξωτερικό όπως στην Ελλάδα με επιπλέον 1.19 ευρώ/κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα που μου ήλθε από το 1500 στις 13/12 αναφέρει.

 

Το Vodafone passport ενεργοποιήθηκε.

Σε 2 ώρες θα μπορείτε να μιλάτε από συγκεκριμένα δίκτυα στο εξωτερικό όπως στην Ελλάδα με επιπλέον 1.19 ευρώ/κλήση.

 

To κατάλαβα αυτό.Αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτό ίσχυε παλιά και πως πλέον έχει μειωθεί στο 1 ευρώ. Το λέει και το site, σου έδειξα και την ανακοίνωση στο myphone (και αν ψάξεις και τις ανακοινώσεις στο site της Vodafone θα το βρεις και εκεί), προφανώς το sms είναι λάθος. Μπορεί επίσης να πάρεις στο 13830 για επιβεβαίωση.:O

Link to comment
Share on other sites

To κατάλαβα αυτό.Αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτό ίσχυε παλιά και πως πλέον έχει μειωθεί στο 1 ευρώ. Το λέει και το site, σου έδειξα και την ανακοίνωση στο myphone (και αν ψάξεις και τις ανακοινώσεις στο site της Vodafone θα το βρεις και εκεί), προφανώς το sms είναι λάθος. Μπορεί επίσης να πάρεις στο 13830 για επιβεβαίωση.:O

 

 

Ευχαριστώ πολύ θα καλέσω για επιβεβαίωση. :)

(Αν και, μεταξύ μας, τι θα κόστιζε, σε χρόνο και χρήμα, η διόρθωση του μηνύματος από την εταιρεία.)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ θα καλέσω για επιβεβαίωση. :)

(Αν και, μεταξύ μας, τι θα κόστιζε, σε χρόνο και χρήμα, η διόρθωση του μηνύματος από την εταιρεία.)

 

Πάντως και στις ηχογραφημένες πληροφορίες του 1333 για 1 ευρώ λέει.;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στις ηχογραφημένες πληροφορίες του 1333 για 1 ευρώ λέει.;)

 

Γι΄αυτό μπερδεύτηκα :O , σε όλα αναφέρει 1 ευρώ και στο τελικό μήνυμα 1,19.

Είναι η πρώτη μου επαφή με Vodafone (12+ χρόνια έχω κινητό ποτέ δεν είχα Panafon/Vodafone) και δε ξέρω πως και τι γίνεται. Έχοντας ακούσει κάποια όχι και τόσο καλά λόγια για την εταιρεία αυτή, καταλαβαίνεις ότι όταν στη πρώτη επαφή βλέπω διαφορά ... .

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Γι΄αυτό μπερδεύτηκα :O , σε όλα αναφέρει 1 ευρώ και στο τελικό μήνυμα 1,19.

Είναι η πρώτη μου επαφή με Vodafone (12+ χρόνια έχω κινητό ποτέ δεν είχα Panafon/Vodafone) και δε ξέρω πως και τι γίνεται. Έχοντας ακούσει κάποια όχι και τόσο καλά λόγια για την εταιρεία αυτή, καταλαβαίνεις ότι όταν στη πρώτη επαφή βλέπω διαφορά ... .

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις. :)

 

Απλώς μου έκανε και εμένα εντύπωση γιατι στο δικό μου κινητό (συμβόλαιο) το μήνυμα έγραφε κανονικά 1 ευρώ (πριν 2 μήνες περίπου).

 

Όπως και να 'χει υπάρχει πάντα το 13830 για να σου λύσει οποιαδήποτε απορία.:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...