Jump to content

Samsung SGH-G800


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

theme maker δεν εχω βρει,η ποιοτητα συνομιλιας και το σημα ειναι εξαιρετικα.

οι φωτογραφιες του καλες.

μπαταρια στην δευτερη μερα και δεν εχει πεσει ακομα,τα βραδια το κλεινω αλλα αργα.

ηχο sms κανονικα οποιον εμεις θελουμε

 

αργησες ταξιδιωτη :(

 

το παραγγειλα :lol:

 

οποτε revew και επιλυση των αποριων μου θα εχω τελικα απο 1ο χερι ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αργησες ταξιδιωτη :(

 

το παραγγειλα :lol:

 

οποτε revew και επιλυση των αποριων μου θα εχω τελικα απο 1ο χερι ;)

 

καλα το εκανες καλο ειναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλα το εκανες καλο ειναι.

 

αφου ειναι καλο ταξιδιωτη :worry:

 

 

γιατι το πουλας???:O

και μαλιστα σε τετοια εξεφτελιστικη τιμη :blink::blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παίρνει MicroSD Premier των 2GB, όπως αυτές: http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=MicroSD+Premier+2GB&cat_id=;

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παίρνει MicroSD Premier των 2GB, όπως αυτές: http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=MicroSD+Premier+2GB&cat_id=;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2157103#post2157103

 

που αλλου το εχεις γραψει??

 

να μην παιδευομαι και ψαχνω :O

 

εκτος και αν δεν ειναι το ιδιο μηνυμα...

 

αλλα απλως εχεις βρει φθηνη καρτα και ψαχνεις κινητο να την ταιριαξεις :blink:

 

λεω εγω τωρα ε ??:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2157103#post2157103

 

που αλλου το εχεις γραψει??

 

να μην παιδευομαι και ψαχνω :O

 

εκτος και αν δεν ειναι το ιδιο μηνυμα...

 

αλλα απλως εχεις βρει φθηνη καρτα και ψαχνεις κινητο να την ταιριαξεις :blink:

 

λεω εγω τωρα ε ??:lol:

Προς στιγμήν αισθάνθηκα σαν παιδάκι που το πιάσανε με το δάκτυλο μέσα στο βάζο με τη μαρμελάδα! :lol:

Όχι, εντάξει, σε δυο μεριές το έγραψα «μόνο». :O

 

Λοιπόν, μια από τις επιλογές μου για κινητό είναι το G800. Έχω δει ότι παίρνει MicroSD και επειδή έχω την εντύπωση ότι οι Premier είναι πιο γρήγορες από τις «απλές», ρωτάω αν υπάρχει συμβατότητα.

 

Η άλλη μου επιλογή είναι το SE K800 και έτσι έκανα κι εκεί την ίδια ερώτηση.

 

Η άλλη μου επιλογή είναι το LG Viewty αλλά εκεί είχα διαβάσει ότι μπορώ να βάλω τέτοια κάρτα.

 

Πάντως, όχι, δεν έχω τέτοια κάρτα. Εντάξει, λόγω του LG, έχω ρίξει μια ματιά αλλά δεν έχω πάρει κάτι.

Πλάκα θα είχε πάντως. Σα να έχω μια ζάντα και να ψάχνω να βρω τι αυτοκίνητο να πάρω για να την ταιριάξω! :lol:

 

Τελικά, υπάρχει συμβατότητα; ;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Προς στιγμήν αισθάνθηκα σαν παιδάκι που το πιάσανε με το δάκτυλο μέσα στο βάζο με τη μαρμελάδα! :lol:

Όχι, εντάξει, σε δυο μεριές το έγραψα «μόνο». :O

 

Λοιπόν, μια από τις επιλογές μου για κινητό είναι το G800. Έχω δει ότι παίρνει MicroSD και επειδή έχω την εντύπωση ότι οι Premier είναι πιο γρήγορες από τις «απλές», ρωτάω αν υπάρχει συμβατότητα.

 

Η άλλη μου επιλογή είναι το SE K800 και έτσι έκανα κι εκεί την ίδια ερώτηση.

 

Η άλλη μου επιλογή είναι το LG Viewty αλλά εκεί είχα διαβάσει ότι μπορώ να βάλω τέτοια κάρτα.

 

Πάντως, όχι, δεν έχω τέτοια κάρτα. Εντάξει, λόγω του LG, έχω ρίξει μια ματιά αλλά δεν έχω πάρει κάτι.

Πλάκα θα είχε πάντως. Σα να έχω μια ζάντα και να ψάχνω να βρω τι αυτοκίνητο να πάρω για να την ταιριάξω! :lol:

 

Τελικά, υπάρχει συμβατότητα; ;)

 

για το κ800 οι πληροφοριες ειναι πολλες οποτε δεν θα αναφερθω :)

ειναι καλο και τιμιο πλεον στην τιμη που πουλιεται τωρα,αλλα πολυ απλο κινητο.

 

για το g800 αν δεν βιαζεσαι,κανε λιγο υπομονη ...μπορει να το παρεις σε καλη τιμη που ξερεις :lol:

 

το παραλαμβανω αυριο το πρωι οποτε αν δεν με βολευει :rolleyes:

 

θα το δεις στις αγγελιες ;)

 

περιμενε κανα 2 μερες και βλεπουμε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για το κ800 οι πληροφοριες ειναι πολλες οποτε δεν θα αναφερθω :)

ειναι καλο και τιμιο πλεον στην τιμη που πουλιεται τωρα,αλλα πολυ απλο κινητο.

 

για το g800 αν δεν βιαζεσαι,κανε λιγο υπομονη ...μπορει να το παρεις σε καλη τιμη που ξερεις :lol:

 

το παραλαμβανω αυριο το πρωι οποτε αν δεν με βολευει :rolleyes:

 

θα το δεις στις αγγελιες ;)

 

περιμενε κανα 2 μερες και βλεπουμε :)

Κατ' αρχήν, sorry, αλλά έκανα λάθος. Ήθελα να γράψω Κ850 και έγραψα Κ800... :O

 

Πάντως περιμένω νέα και απόψεις σου. Κινητό σκέφτομαι να πάρω μετά τις γιορτές, οπότε, γενικά, δε βιάζομαι.

 

Thanks. :)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν, sorry, αλλά έκανα λάθος. Ήθελα να γράψω Κ850 και έγραψα Κ800... :O

 

Πάντως περιμένω νέα και απόψεις σου. Κινητό σκέφτομαι να πάρω μετά τις γιορτές, οπότε, γενικά, δε βιάζομαι.

 

Thanks. :)

 

ριξε μια ματια στο thread του κ850 :)

 

τα παιδια εκει εχουν αναφερει σχεδον τα παντα για το κινητο.

ειναι πολυ καλο αλλα οχι για τα 500ε που εχει τωρα.:(

 

κοιτα για μεταχειρισμενο θα σου ερθει πολυ φθηνοτερα και τοτε το κοστος για αυτο που σου δινει θα ειναι πολυ πιο τιμιο.παντως ειναι μακραν καλυτερο απο τα προηγουμενα κ800-κ810 !

 

ταχυτερο με κορυφαια αναλυση οθονης,καλη καμερα (για 3mpxls ειναι κορυφη αλλα οχι στα 5.... εχει πολυ θορυβο,κοκκο στην φωτο) μεγαλη αυτονομια και πολυ καλη ποιοτητα αναπαραγωγης απο ακουστικα αλλα και απο το εξωτερικο ηχειο.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.. kalispera..eimai kainourgios kai einai to prwto mou reply se sizitisi.. opote sigxwreste me gia tixwn lathi.. tha ithela na kanw mia erwtisi.. psaxnw na agorasw to kinito auto.. g800. katarxin ta video einai oso kala oso kai oi fwtos? kai epeidi mono i vodafone mou eipe oti kikloforei stis 7 ianouariou stin ellada (oi ipoloipes etairies den ixeran) isxuei auto? kai kati teleutaio.. axizei na to parageilw apo to expansys? i na perimenw na erthei ellada? (kai gia opion exei parageilei apo expansys ta exoda apostolis einai stin timi mesa?) euxaristw
Link to comment
Share on other sites

αν κι offtopic καλο ειναι να ενημερωνουμε,το 850 εχει 424 απο το μαγαζι www.kinitomania.com

 

εκει καλα ειναι να τσεκαρετε καλα τις τιμες μιας και δεν εχει παντου ενσωματωμενο τον φπα!!;)

 

οποτε μπορει να γινουν πολλα λαθη σε τυχον online παραγγελια:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα παιδια απο τις λιγες ωρες που το εχω στα χερια μου

 

πολυ κομψο

κορυφαια ποιοτητα κατασκευης

πολυ καλη ακροαση ηχου σε μουσικη αναπαραγωγη,ραδιοφωνου αλλα και ποιοτητα κλησης.και απο τα εξωτερικα του ηχεια.

πολυ καλη μπαταρια οπως και του g600 αλλα πιο μεγαλη ακομη σε χωρητικοτητα

 

 

η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΜΕΡΑ ΣΕ ΚΙΝΗΤΟ

ολα τα review εχουν γινει με ολες τις ρυθμισεις της καμερας σε auto mode...μεγα λαθος!!

με ελαχιστες αλλαγες η φωτογραφια του απο οσα φωτογραφικα κινητα εχω εγω τουλαχιστον δοκιμασει στα χερια μου(k800i,k810i,n95,k850i,samsung g600,p1) ειναι απλα μακραν η καλυτερη!!

δεν εχει την ποιοτητα του φλας των SE αλλα εχει καλυτερη ευαισθησια στο φως με αποτελεσμα οι φωτογραφιες με κανονικο φωτισμο δωματιου και χωρις καθολου φλας,ειναι πολυ καλυτερες απο οτι με την χρηση φλας!!

 

καθολου κοκκος η θορυβος στην φωτο σε αναλυση 5mp και καμια σχεση με του κ850ι:blink:

 

πολυ καλη ποιοτητα στο ζουμ χωρις το ηλιθιο πιξελιασμα των se σε zoom mode...

 

σταθεροποιητης στην φωτο ενα μεγαλο +

πολυ πιο γρηγορο μενου απο το κ850 και πολυ πιο αμεση η λειτουργια της καμερας με ενεργο πορτακι και αμεσο capturing:blink:

 

αρνητικα για μενα

 

το ιδιαιτερο μενου των samsung που προσωπικα δεν μπορω(ισως και να μην θελω) να το συνηθισω...

 

οι κρυσταλινες επιφανειες του που δεν αφηνουν αποτυπωμα που να μην το καταχωρησουν:D

η ελλειψη theme maker του g600

 

αυτα μεχρι τωρα...

 

μου αρεσει που το εβγαλα και αγγελια πριν καν δοκιμασω να αλλαξω τις ρυθμισεις της καμερας :lol::lol:

 

παω να την κλειδωσω:shifty:

 

edit

ριξτε μια ματια

 

http://rapidshare.com/files/77957613/photos.rar

 

χωρις πολυ ψαξιμο με μια δυο αλλαγες στις ρυθμισεις της καμερας :blink:

 

αυριο θα δω και μερα τι κανει αλλα και το βιντεο του:)

 

δεν εινα αυτο που μπορει να βγαλει η καμερα απλα για δειτε τι διαφορα υπαρχει απο φωτο σε φωτο με καποια αλλαγη των ρυθμισεων ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον...

 

Για πες και για τις ρυθμίσεις. :)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον...

 

Για πες και για τις ρυθμίσεις. :)

 

αυτες οι φωτο απο πρωτες δοκιμες.μην περιμενετε και οτι καλυτερο.

παντως η καμερα εχει παρα πολλες ρυθμισεις και οσο το ψαχνεις τοσο και καλυτερα ειναι τα αποτελεσματα.

 

αλλα να μην ξεχνιομαστε...κινητα ειναι ..με οτι αυτο συνεπαγεται...δεν προκειται να φτασουν ουτε τις μισες δυνατοτητες των αναλογων ψηφιακων :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτες οι φωτο απο πρωτες δοκιμες.μην περιμενετε και οτι καλυτερο.

παντως η καμερα εχει παρα πολλες ρυθμισεις και οσο το ψαχνεις τοσο και καλυτερα ειναι τα αποτελεσματα.

 

αλλα να μην ξεχνιομαστε...κινητα ειναι ..με οτι αυτο συνεπαγεται...δεν προκειται να φτασουν ουτε τις μισες δυνατοτητες των αναλογων ψηφιακων :)

Καλά, ναι, σίγουρα δεν περιμένω από ένα κινητό να φτάσει την ποιότητα των φωτογραφιών της Ixus 800 IS (και άλλων ανώτερων) που έχω. Απλώς, σε αυτόν τον τομέα, ψάχνω για μια τίμια αντιμετώπιση προς εμένα ως αγοραστή.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Απο όγκο, βάρος, φορητότητα πώς πάει; (δεν το έχω δεί live πουθενά γιαυτό ρωτάω).

Αισθητή η διαφορά απο το G600; Γιατί καλό το κινητό αλλα... να μπορείς να το κουβαλήσεις! Είναι ασ πούμε σαν το HCT3600 ή μικρότερο;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Απο όγκο, βάρος, φορητότητα πώς πάει; (δεν το έχω δεί live πουθενά γιαυτό ρωτάω).

Αισθητή η διαφορά απο το G600; Γιατί καλό το κινητό αλλα... να μπορείς να το κουβαλήσεις! Είναι ασ πούμε σαν το HCT3600 ή μικρότερο;

 

ειναι σχεδον οσο το g600 μονο που αυτο ειναι πιο χοντρο..

 

δεν μπορεις να το πεις μικρο αλλα ουτε και μεγαλο κινητο.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

:) Από ότι βλέπω το έβαλαν στο νέο φυλλάδιο της Wind με Τιμή 480 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

egw piga stin wind simera kai rwtisa..mou eipan den xeroun pote tha erthei..an kai to perimenan kai simera.. mou eipan na pernaw na rwtaw..an k se kathe katastima lene ala.. rwtisa timi kai mou eipan 399..

 

μιλας για το g600 σε αυτην την τιμη ;)

 

μην μπερδευετε τα πραγματα !!

 

αλλο g 600 και αλλο g800 :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

egw rwtisa gia g800 timi..mallon tha mou eipe tin g600..sorry alla auto mou eipe.. i timi dld pia einai? oso sto expansys? 430?

 

 

στο expancys ειναι ενδεικτικη μιας και δεν το εχουν φερει ακομη νομιζω;)

 

στο play247 530 περιπου και στην kinitomania 420 +70ε περιπου με τους ""φορους"" οπως το ονομαζουν εξυπνα εκει....+ταχυδρομικα εξοδα:)

 

παντως η τιμη του ειναι αυτην την στιγμη κατα μεσο ορο στα 500ε με ελληνικο μενου το G800 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

...

και στην kinitomania 420 +70ε περιπου με τους ""φορους"" οπως το ονομαζουν εξυπνα εκει....+ταχυδρομικα εξοδα:)

...

Άλλο πάλι τούτο! Τι σόι φόροι είναι αυτοί; Υποτίθεται, απ' ότι λένε στο site, ότι οι τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ. Όταν προσθέσεις το προϊόν στο καλάθι, τότε εμφανίζεται το μαγικό «Σύνολο Φόρου: €67,06». Τι παίζεται εδώ;

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι τούτο! Τι σόι φόροι είναι αυτοί; Υποτίθεται, απ' ότι λένε στο site, ότι οι τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ. Όταν προσθέσεις το προϊόν στο καλάθι, τότε εμφανίζεται το μαγικό «Σύνολο Φόρου: €67,06». Τι παίζεται εδώ;

 

απατη ειναι :mad:εγω ετσι το βλεπω:mad:

 

αν το προσεξεις σε αγορα online, παει καλως...αν οχι την πατησες:blink:

 

και εγω το ειδα επειδη το αγορασα απο ιντερνετ και το πηρα χαμπαρι οταν πατησα να επικυρωσω την αγορα..:mad:

μου την εδωσε ο υπουλος αυτος τροπος και προτιμησα να δωσω 30ε παραπανω και να το παρω απο play247:O παρα να τα δωσω σε αυτους :mad:

 

+ οτι στο play247, οτι τιμη εχει στο συνολο, αυτα ακριβως πληρωνεις!!δεν ειχε εξοδα αποστολης + μετα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απατη ειναι :mad:εγω ετσι το βλεπω:mad:

 

αν το προσεξεις σε αγορα online, παει καλως...αν οχι την πατησες:blink:

 

και εγω το ειδα επειδη το αγορασα απο ιντερνετ και το πηρα χαμπαρι οταν πατησα να επικυρωσω την αγορα..:mad:

μου την εδωσε ο υπουλος αυτος τροπος και προτιμησα να δωσω 30ε παραπανω και να το παρω απο play247:O παρα να τα δωσω σε αυτους :mad:

 

+ οτι στο play247, οτι τιμη εχει στο συνολο, αυτα ακριβως πληρωνεις!!δεν ειχε εξοδα αποστολης + μετα ;)

Ναι, δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά. Πάντως, τους έστειλα ένα μήνυμα για το θέμα. Να δούμε τι θα μου απαντήσουν.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...