Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Μήπως έφαγε καμια τουμπίτσα??:happy:

 

Οχι, στα καλά καθούμενα... ανεξήγητο! Ευτυχώς είναι στην εγγύηση... με το hands free με ακούνε αλλά χωρίς με τίποτα....

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε με γεια... θα ταιριάζει άραγε με το C4; :p

Ευχαριστώ :happy:

 

Έχει ήδη δημιουργηθεί το αντίστοιχο μενού στο Carpc, το οποίο θα επικοινωνεί μέσω ΒΤ με το 6300 και θα λειτουργεί σαν handsfree, θα κάνω κλήσεις απο το pc κλπ :happy:

Άρα θα ταιριάζει τέλεια!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να συνδέσω κατευθείαν ηχεία υπολογιστή στο 6300 ή το μινι-ντιν είναι διαφορετικό;

 

Δεν μπορείς χρειάζεσαι κάτι τέτοιο

Η το Nokia Audio Adapter AD-50

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να λειτουργησω κανενα προγραμμα οπως mig33 ebuddy ή opera.

 

Πως χρησιμοποιω το gwap.b-online.gr?

 

Ξέρει κανεις λεπτομερειες?

 

Ο Aquasonic εγραψε κατι για καποιο αρχειο provisioning...? Εαν με ακουει μπορει να με διαφωτισει λιγο?

Βρηκα αυτο το αρθρο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=187835

με οδηγιες δεν εχω δοκιμασει ακομα αυτη με την αποστολη των 3 SMS αλλα με την πρωτη και τους drivers της bluesoleil δεν εγινε τιποτα...

Συγκεκριμενα μολις εστειλα με Οbject Push το αρχει ρυθμισεων εμφανιστηκε ενα μηνυμα " Δεν υπαρχουν συμβατες εφαρμογες"

πατησα αποθηκευση anyway και δοκιμασα ολες τις εφαρμογες.

Μου ζηταει να συνδεθει στο ιντερνετ και μου αναφερει ως

ρυθμιση ιστου το ΤΙΜ GPRS.

Καμμια εφαρμογη δεν καταφερνει να συνδεθει.

Θα δοκιμασω και την αλλη μεθοδο αλλα εαν μπορει καποιος που ηδη εχει κανει κατι παρομοιο ή γνωρίζει πως μπορω να λειτουργησω τις εφαρμογες αυτες στο 6300 μεσω WIND PLUS να μου δωσει τα φωτα του...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει δυνατότητα να μπαίνω στο ιντερνετ απο το κινητό μου, που θα παίρνει τα δεδομένα απο τη dsl του PC, μέσω bluetooth?
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει δυνατότητα να μπαίνω στο ιντερνετ απο το κινητό μου, που θα παίρνει τα δεδομένα απο τη dsl του PC, μέσω bluetooth?

 

Υπήρχε για τα S60 με το mRouter (κάπως έτσι..λέγονταν) για S40 δεν υπάρχει.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, με την τελευταία αναβάθμιση διορθώθηκε το πρόβλημα με το bluetooth?? Γιατί εμένα πάλι δεν με ακούνε καθαρά...:confused::(

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Σε μαυρο !

Ειναι πολυ εντυπωσιακο :) !

 

http://justamp.blogspot.com/2007/12/tons-of-pics-of-new-all-black-nokia.html

Πράγματι...Το ασημένιο του πατέρα μου δε μου κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, με την τελευταία αναβάθμιση διορθώθηκε το πρόβλημα με το bluetooth?? Γιατί εμένα πάλι δεν με ακούνε καθαρά...:confused::(

 

Και σε μενα το προβλημα παραμενει... δυστυχως... απαραδεκτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το 5300 που έχει μαζί με τα αγγλικά και τα ελληνικά γράμματα επάνω στα πλήκτρα. Το 6300 τα έχει τα ελληνικά?

 

ναι τα έχει

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει και τα Ελληνικα πανω ,ειναι παραεισαγωγη ...

(βλεπε Γερμανος ..)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα και πήρα το Velo BC23 από Wind κατάστημα,το οποίο σημειωτέον από 19,90€ το έχει μόνο 9,90€ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ 19/12/2007.

 

Το δοκίμασα και δούλεψε τέλεια. Επειδή μου την δίνουν κάτι τέτοια ανεξήγητα, το έψαξα λίγο και ανακάλυψα τα παρακάτω:

 

Όλα τα ΒΤ που είχα δοκιμάσει (Motorola BH350, Motorola BH500, LG HBM 730 , Samsung Tiny και το Nokia HS-21W) ήταν όλα BT 1.1 ή 1.2.

 

Το Velo στο site της Wind αλλά και στο ελληνικό εγχειρίδιο αναφέρει ότι είναι BT 2.0, αλλά στο κουτί από έξω γράφει ΒΤ 1.2.

 

Αν έχει κανείς ΑΛΛΟ ΒΤ που να παίζει καλά, μπορεί να μας πει αν είναι ΒΤ 1.1,1.2 ή 2.0 ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα και πήρα το Velo BC23 από Wind κατάστημα,το οποίο σημειωτέον από 19,90€ το έχει μόνο 9,90€ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ 19/12/2007.

 

Το δοκίμασα και δούλεψε τέλεια. Επειδή μου την δίνουν κάτι τέτοια ανεξήγητα, το έψαξα λίγο και ανακάλυψα τα παρακάτω:

 

Όλα τα ΒΤ που είχα δοκιμάσει (Motorola BH350, Motorola BH500, LG HBM 730 , Samsung Tiny και το Nokia HS-21W) ήταν όλα BT 1.1 ή 1.2.

 

Το Velo στο site της Wind αλλά και στο ελληνικό εγχειρίδιο αναφέρει ότι είναι BT 2.0, αλλά στο κουτί από έξω γράφει ΒΤ 1.2.

 

Αν έχει κανείς ΑΛΛΟ ΒΤ που να παίζει καλά, μπορεί να μας πει αν είναι ΒΤ 1.1,1.2 ή 2.0 ?

 

Δηλαδή κάποιος που έχει bluetooth 2.0 έχει λιγότερες έως και μηδενικές πιθανότητες να του παρουσιαστεί πρόβλημα? Χμμμ.. ενδιαφέρον :) Σήμερα παρήγγειλα το 6300 με επιδότηση εταιρικής σύνδεσης οπότε θα χρειαστώ και bluetooth. Αν μπορεί ας πει και κάποιος άλλος αν έχει bluetooth 2.0 απροβλημάτιστο...

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω ΠΑΡΕΙ !! εκανα αναβαθμιση το 6300 online και προφανως ειναι παραεισαγωγη και εχασα τα Ελληνικα, παιρνω στην WIND οπου μου λενε δεν ειναι δικο μας το προβλημα, πρεπει να πατε στην Νοκια. Εχει κανεισ λυση σε αυτο ??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω ΠΑΡΕΙ !! εκανα αναβαθμιση το 6300 online και προφανως ειναι παραεισαγωγη και εχασα τα Ελληνικα, παιρνω στην WIND οπου μου λενε δεν ειναι δικο μας το προβλημα, πρεπει να πατε στην Νοκια. Εχει κανεισ λυση σε αυτο ??

 

Κατεβάζεις το Nemesis Service Suite το κάνεις εγκατάσταση με Virtual USB Device (θα καταλάβεις τι είναι οταν το κάνεις εγκατάσταση) και όταν σε ρωτήσει Would you like to see NSS USB driver installation? θα πατήσεις ΟΧΙ.

1.Start the NSS and click Scan after that go to Phone Info

2.In the Phone Info bar click Scan button. You'll see Phone version and IMEI

3.Click Read to read product data.

4.In field will see current Product Code. Change with 0537633(είναι το Ελληνικό)

5.Be sure you checked Enable.

6.Click Write to save data to phone.

7.Restart the phone.

 

Κάνε αναβάθμηση με τo software update της ΝΟΚΙΑ.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

...Επειδή μου την δίνουν κάτι τέτοια ανεξήγητα, το έψαξα λίγο και ανακάλυψα τα παρακάτω:

 

Όλα τα ΒΤ που είχα δοκιμάσει (Motorola BH350, Motorola BH500, LG HBM 730 , Samsung Tiny και το Nokia HS-21W) ήταν όλα BT 1.1 ή 1.2.

 

Το Velo στο site της Wind αλλά και στο ελληνικό εγχειρίδιο αναφέρει ότι είναι BT 2.0, αλλά στο κουτί από έξω γράφει ΒΤ 1.2.

 

Αν έχει κανείς ΑΛΛΟ ΒΤ που να παίζει καλά, μπορεί να μας πει αν είναι ΒΤ 1.1,1.2 ή 2.0 ?

 

Βρε λες;;;;

 

Εχει βαση αυτο που λες...

 

Στο επισημο site της Nokia λεει οτι το 6300 εχει Bluetooth έκδοσης 2.0 με EDR (Enhanced Data Rate) (περιλαμβάνει πρόσβαση SIM και προφίλ Ακουστικού και Ανοικτής συνομιλίας) και στερεοφωνική υποστήριξη για ακουστικό...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω δοκιμασει i-tech 1.2 και velo (αγνωστη εκδοση-- το κουτι λεει 1.2 και το manual 2.00) και με τα 2 εχω προβλημα. Με το velo ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα.. Δηλαδη λιγοτερα παραπονα απο τους αλλους.. αλλα τα παραπονα υπαρχουν κανονικα..

Στο 6300 εχω την εκδοση 5.5

Link to comment
Share on other sites

Paidia emena pantws ir8an simera oi 2 prosopseis se mauro xrwma kai einai korifaies!!!Telika i mia pou emeine 8a tin parei o filos mou to savvato!!!:!:!!!

8a parageilw mallon kai alles gia pwlisi!!!

Otan 8a parw 8a sas enimerwsw gt polla atoma mou zitisane!!!

8a anevasw aurio fotos gia na deite poso wraio einai!!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Paidia emena pantws ir8an simera oi 2 prosopseis se mauro xrwma kai einai korifaies!!!Telika i mia pou emeine 8a tin parei o filos mou to savvato!!!:!:!!!

8a parageilw mallon kai alles gia pwlisi!!!

Otan 8a parw 8a sas enimerwsw gt polla atoma mou zitisane!!!

8a anevasw aurio fotos gia na deite poso wraio einai!!!!

 

άντε Scottas κάνε την νέα παραγγελία περιμένουμεεεεεεε ;)

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...