Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν απο μερικές μέρες κατέβασα την official rom wm6 + το patch της ACE για τα ελληνικά (αυτό κάνει wm6 ελληνικά η μόνο για το keyboard κ 160 χαρακτήρεσ sms?). Μην με κράξετε αν καποιος έχει ρωτήσει τα ίδια πιο πριν αλλά το pc μου δεν θέλει να μπει στο internet σημερα και μπαίνω απο το 3300 κ με τον internet explorer του..οπότε καταλαβαίνετε οτι ειναι λιγο δύσκολο να διαβάσω όλες τις σελίδες...

 

1. Πως μπορώ να κρατήσω backup την rom που εχει τωρα στην περίπτωση που κάτι δεν πάει καλα, η αν υπάρχει κάπου να την κατεβάσω να υπάρχει.

2. Αν κάνω backup με το sprite backup μετά θα μπορέσω να κάνω restore στα wm6?

Οι επαφές, σημειώσεις, ημερολόγιο, εργασιες με ενδιαφέρουν κυρίως, αν μπορώ να κρατήσω κάπως κ τα sms/mms/emails καλό θα ήταν.

3. Εχω κάρτα μνημης 2gb ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα η θα την δει κανονικά?

4. Το battery status για τα wm5 παιζει κ στα 6?

5. Word,excel,powerpoint,msn εχει η rom 6?

6. Εχω το destinator 6 στην κάρτα..θα πρέπει να το ξαναεγκαταστήσω η θα μπει αυτοματα στα wm6.

 

Συγνώμη κ πάλι αν σας κουράζω η αν έχουν ερωτηθεί κ απαντηθεί ήδη...αλλά ειναι κ η πρώτη φορά που επιχειρω να κάνω κάτι τόσο extreme στο pda.

 

Ευχαριστώ.

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ παλι...

 

Αλλη μια ερωτησουλα μιας ολες μου τις εχετε απαντησει κ ευχαριστω γιαυτο...

Τι προγραμματα να ψαχνω???Πρεπει να εχουν καταλυξη .cab??η κανουν κ τα .exe κ αν ναι ποια???Γενικα οταν ψαχνω στο ιντερνετ πρεπει να κοιταω προγραμματα για pda η smartphone???

 

ευχαριστω κ παλι..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε η ώρα να αποχωριστώ το Αrtemaki μου αύριο πρωί πρωί το πουλάω..

 

Θα τα λέμε πλέον στο topic toy HTC Cruise ..

 

Σας Εύχομαι τα καλύτερα ..

 

Μπάμπης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε η ώρα να αποχωριστώ το Αrtemaki μου αύριο πρωί πρωί το πουλάω..

 

Θα τα λέμε πλέον στο topic toy HTC Cruise ..

 

Σας Εύχομαι τα καλύτερα ..

 

Μπάμπης

 

μπαμπη μηπως ειναι νωρις?

το tc λογικα θα αργησει...

μην παθεις και συ στερητικο σαν και μενα και καποιους αλλους που το δωσαμε νωρις

Link to comment
Share on other sites

πωλειται ΗΤC 3350

 

4 μηνων σε αριστη κατασταση (λογω επιδοτησης)

 

με εργοστασιακη εγγυηση 2 ετων απο το ΠΛΑΙΣΙΟ

 

και ολα οσα συνοδευουν τη συσκευη μεσα στο κουτι του.

 

τιμη συζητησιμη

 

οποιος ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει mail στο systemdennis@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε η ώρα να αποχωριστώ το Αrtemaki μου αύριο πρωί πρωί το πουλάω..

 

Θα τα λέμε πλέον στο topic toy HTC Cruise ..

 

Σας Εύχομαι τα καλύτερα ..

 

Μπάμπης

 

οοουυυφφφφ επιτελους θα ησυχασουμε......:lol::lol:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

μπαμπη μηπως ειναι νωρις?

το tc λογικα θα αργησει...

μην παθεις και συ στερητικο σαν και μενα και καποιους αλλους που το δωσαμε νωρις

 

 

Koita avrio mpainei to dwro aftou pou tha to parei an den to parei avrio tha ta faei ta xrhmata mexri ton Fevrouario :lol::lol:

 

 

Tha mou dwsei 350 kai to motorola tou to v3i

 

Nomizw oti einai poli kali h prosfora gia na thn afhsw :D:D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 350 θα το δώσω αυτές τις μέρες, αν κ σκέφτομαι να το έχω μέχρι μέσα Ιανουαρίου. Μη πάθω κανένα στερητικό σοκ μέσα στις γιορτές κ τις περάσω σε νοσοκομεία.

Λες να ζητήσω κ εγώ 350 + κανένα κινητό? :P

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 350 θα το δώσω αυτές τις μέρες, αν κ σκέφτομαι να το έχω μέχρι μέσα Ιανουαρίου. Μη πάθω κανένα στερητικό σοκ μέσα στις γιορτές κ τις περάσω σε νοσοκομεία.

Λες να ζητήσω κ εγώ 350 + κανένα κινητό? :P

 

To sizitas ? pws tha kaneis thn douleia sou mexri ton Fevrouario :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

κοιτώντας λιγο τα views σε αυτο το τοπικ παρατήρησα οτι τελικά το 3300 ειναι μακράν η πιο πολυσυζητημένη συσκευή στα wm,εχοντας σε ενα χρόνο 400.000+ views kai 9400+ μηνύματα

 

αν σκεφτούμε οτι υπάρχει και το φόρουμ της ace οπου υπάρχουν άλλα τόσα μηνυματα εκει, εύκολα καταλαβαίνουμε οτι η Αρτεμις έκανε πολύ μεγάλη επιτυχία στο κόσμο και κατηγορήθηκε και πολύ.

 

το σκέφτομαι αρκετά να μην την πουλήσω την Αρτεμις γιατι η αλήθεια είναι οτι δεν έχω ξανακρατησει τόσο καιρό κάποια συσκευή.

και σαν ppc η γενική άποψη μου ειναι οτι έμεινα πολυ ευχαριστημένος,νομίζω οτι ειναι η συσκευή που έβαλε τον πολυ κόσμο να ασχοληθεί με τα wm και να αφήσει τα απλά κινητά.

 

δεν νομίζω οτι σύντομα κάποιο ppc θα κάνει τοση μεγάλη επιτυχία και ας μοιαζει όπως το cruise που θα πάρω και εγώ,θα πρέπει ίσως να μας δώσουν πολλά παραπάνω πια.

σε αυτο το σημείο θέλω να ευχαριστήσω το mino ο οποίος ειχε την υπομονή και βοήθησε πολυ κόσμο στα πρώτα του βήματα

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν το έχω βαρεθεί το αρτεμάκι (βοηθούν και οι xda γι' αυτό). Επίσης ο 400αρης επεξεργαστής αυτή τη στιγμή δεν μου λέει κάτι (με την cooked και το Battery Status), ούτε η video κλήση.

Οπότε παραμένω σταθερός προς το παρόν.

Με το καλό Mino και thanks για όλα.

C U arround...

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

αρχιζούν οι αποχαιρετιστήριοι επίλογοι? :p

 

θα με πάρουν τα ζουμιά!... :(

 

μη σε νοιάζει θα μείνει ο freco να φυλάει το μαντρί ως πιο παλιός....:lol::lol:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

εμενα δε με νοιάζει. εγώ έχω προπουλήσει το Άρτεμις σε έναν κολλητό. Απλά περιμένω το Cruise. Οπότε θα με ενεχτήτε κ εκεί αναγκαστηκά :D
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω που αυτό

 

http://www.mobile88.com/gen/prodspics/toshiba/g900.jpg

 

δεν έχει GPS και έχω καλομάθει τώρα. Αλλιώς θα είχα αλλαξοπιστήσει προ πολλού.

Διατηρώ μια επιφύλαξη για αυτό:

http://i.expansys.com/i/b/b158753.jpg

που ίσως με κάνει να αλλάξω συσκευή αν μου το φέρει ο Αη Bill.:lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Oχι ρε παιδια μην με βαζετε σε σκεψεις...Ειναι το πιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο που ειχα ποτε και δεν με εχει προδωσει ποτε εως τωρα...

Αλλα λιγο το σχημα του Cruise λιγο η καλυτερη καμερα και τα μικροπραγματακια που εχει παραπανω...με εχουν κανει να το σκεφτομαι και οχι τιποτα αλλο θα δωσω παλι τα χρηματα που αξιζει ενα laptop για κινητο (pda) :) ...

Moυ εχουν μπει διαφορες ιδεες στο μυαλο οπως να βρω ενα 3G κινητακι μικρο και ομορφο και να το εχω για δευτερο και το HTC να μενει πλεον μεσα στο αμαξι αλλα εχω καλομαθει τωρα με το Wi-Fi και τωρα ξενερωνω να μην εχω τζαμπα ιντερνετ στο κινητο...:O

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

πως και είναι δωρεάν το internet στο κινητό σου;;;

 

Μέσω WiFi φυσικά. Αν έχεις σπίτι internet με wireless router ή περνάς από free hot spots (πχ Σύνταγμα) σερφάρεις τζαμπαware :D

Εγώ πρώτα με την Άρτεμη τσεκάρω τα email μου στο σπίτι (Comm Manager -> WiFi -> On -> Messaging -> Send/Receive) και μετά ανοίγω το λαπτοπάκι αν θέλω κάτι.

 

Τι περνάμε και εμείς οι tech freak :lol::lol::lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

κοιτώντας λιγο τα views σε αυτο το τοπικ παρατήρησα οτι τελικά το 3300 ειναι μακράν η πιο πολυσυζητημένη συσκευή στα wm,εχοντας σε ενα χρόνο 400.000+ views kai 9400+ μηνύματα

 

αν σκεφτούμε οτι υπάρχει και το φόρουμ της ace οπου υπάρχουν άλλα τόσα μηνυματα εκει, εύκολα καταλαβαίνουμε οτι η Αρτεμις έκανε πολύ μεγάλη επιτυχία στο κόσμο και κατηγορήθηκε και πολύ.

 

το σκέφτομαι αρκετά να μην την πουλήσω την Αρτεμις γιατι η αλήθεια είναι οτι δεν έχω ξανακρατησει τόσο καιρό κάποια συσκευή.

και σαν ppc η γενική άποψη μου ειναι οτι έμεινα πολυ ευχαριστημένος,νομίζω οτι ειναι η συσκευή που έβαλε τον πολυ κόσμο να ασχοληθεί με τα wm και να αφήσει τα απλά κινητά.

 

δεν νομίζω οτι σύντομα κάποιο ppc θα κάνει τοση μεγάλη επιτυχία και ας μοιαζει όπως το cruise που θα πάρω και εγώ,θα πρέπει ίσως να μας δώσουν πολλά παραπάνω πια.

σε αυτο το σημείο θέλω να ευχαριστήσω το mino ο οποίος ειχε την υπομονή και βοήθησε πολυ κόσμο στα πρώτα του βήματα

Σιγουρα ειναι ακομη και τωρα ενα απο τα πιο ολοκληρωμενα και κομπακτ ppc.

Το μονο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως μπορειτε και το χρησιμοποιατε σαν βασικο τηλεφωνο...εγω ειλικρινα προτιμω πλεον ενα απλο τηλεφωνο και αμαν χρειαστω καποια λειτουργια του να παιρνω το ppc.(αν και πλεον το χρησιμοποιω σχεδον μονο για GPS)

Αλλα ακομη και για τις υπολοιπες λειτουργιες προτιμω να παιρνω το laptop μου αφενος για να εχω full version του internet,mail,word κλπ και αφετερου για να δουλευω πιο ευκολα και γρηγορα.

Αν και μου αρεσει το Artemis, δεν νομιζω να ξανααγορασω PPC στο αμεσο μελλον.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα τωρα που τα free (unlocked) wireless δικτυα εχουν εξαπλωθει πολυ...Μεχρι και το σπιτι μου hotspot το εχω κανει :)...Oποτε καθομαι για καφε σε καφετερια με wireless εχω συνηθισει και ανοιγω msn !!!

Πολυ καψιμο...

Το GPS ειναι και αυτο χρησιμο αλλα ετσι και αλλιως αν δεν παρω καινουργιο PDA τοτε δεν υπαρχει ενδεχομενο να πουλησω το 3300.Ειναι πραγματικα οτι καλυτερο εχω παρει ποτε μου (μαζι με το SeXy-1)και μιας και η χρηση που του κανω ειναι πολυ συγκεκριμενη και σε γενικες γραμμες το προσεχω πολυ δεν κολλαει ποτε (Soft Reset εχει κανει 5-6 φορες και μια Hard απο βλακεια μου).Γενικα αν δεν το κανεις πειραματοζωο δεν παθαινει τιποτα.

Αλλα αυτο το Cruise ειναι και ομορφο ρε γμτ ενω το 3300 δεν ειναι και ο ορισμος του design.Εχει και WM6 που βαριεμαι να τα βαλω :p .Eιναι και 3G, το μονο πραγμα που δεν εχει το 3300, αν και πιθανον δεν θα το χρησιμοποιησω ποτε.Εχει και το πιο ομορφο μενου του touch.

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...