Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βήμα (Κυριακή) – Σειρά ντοκιμαντέρ του National Geographic με τίτλο 'Είναι αληθινό;' (Εξορκισμός)

 

δεν μπορεσα να βρω αυτο καμια βοηθεια?:O

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Tο ΕΘΝΟΣ θα δώσει τα «Home Alone 1 - 2 - 3 και 4» :happy:

 

 

http://img405.imageshack.us/img405/6825/assetslarget420144607tyyx7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα σε δόσεις (1 κάθε εβδομάδα).. στο πρώτο θα δώσει και την κασετίνα για τα 4 dvd.
Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα δύο είναι καλά (με τον ναρκομανή, πλέον, Μακόλεϊ Κάλκιν). Το τρίτο και τέταρτο δε βλέπονται.

 

Το Θέμα μαζί με το Perfect Storm θα έχει και το πρώτο τόμο της Δομής.

 

Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει site με λίστα των DVD κάθε εφημερίδας μέχρι σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα δύο είναι καλά. Το τρίτο και τέταρτο δε βλέπονται.

 

Συμφωνώ :rolleyes:.

 

 

Εγώ μόνο το πρώτο θα πάρω, μιας και το δεύτερο το έχω είδη :cool:.

Link to comment
Share on other sites

Το Θέμα μαζί με το Perfect Storm θα έχει και το πρώτο τόμο της Δομής.

 

 

Όχι άλλο κάρβουνο :lol: (εγκυκλοπαίδειες θέλω να πώ).

 

Γνωρίζει κανείς τί σκοπεύει να δώσει η Καθημερινή όταν τελειώσει η σειρά του B' ΠΠ, σε 2 εβδομάδες δηλ. ? Ελπίζω σε κάτι ισάξιο :rolleyes:

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Παντως σκεφτομαι πως οσο υπαρχουν αυτοι (και ειναι πολλοι),που η ποιοτητα της εικονας δεν τους ενδιαφερει,που οπως και να ναι θα την παρουν και θα την δουν..το Θεμα και το καθε Θεμα θα μας κοροιδευει μπροστα στα ματια μας!!

 

Ακριβώς. Πόσοι να είναι αυτοί που ενδιαφέρονται για την ποιότητα της εικόνας και του ήχου; Ελάχιστοι. Τι να λέμε τώρα, εδώ είμαστε η τελευταία χώρα της Ευρώπης σε διείσδυση Internet, ακόμα και η Τουρκία είναι παραπάνω από μας. Πιο πιθανό βλέπω να διαμαρτυρηθεί ο κόσμος επειδή δίνουν 16:9 ταινίες και η τηλεόρασή τους έχει μαύρες μπάρες πάνω και κάτω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλο κάρβουνο :lol: (εγκυκλοπαίδειες θέλω να πώ).

 

Γνωρίζει κανείς τί σκοπεύει να δώσει η Καθημερινή όταν τελειώσει η σειρά του B' ΠΠ, σε 2 εβδομάδες δηλ. ? Ελπίζω σε κάτι ισάξιο :rolleyes:

 

Θα ξέρουμε την Κυριακή :p

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Πόσοι να είναι αυτοί που ενδιαφέρονται για την ποιότητα της εικόνας και του ήχου; Ελάχιστοι. Τι να λέμε τώρα, εδώ είμαστε η τελευταία χώρα της Ευρώπης σε διείσδυση Internet, ακόμα και η Τουρκία είναι παραπάνω από μας. Πιο πιθανό βλέπω να διαμαρτυρηθεί ο κόσμος επειδή δίνουν 16:9 ταινίες και η τηλεόρασή τους έχει μαύρες μπάρες πάνω και κάτω :lol:

 

:respect: Έγραψες!!

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Πόσοι να είναι αυτοί που ενδιαφέρονται για την ποιότητα της εικόνας και του ήχου; Ελάχιστοι. Τι να λέμε τώρα, εδώ είμαστε η τελευταία χώρα της Ευρώπης σε διείσδυση Internet, ακόμα και η Τουρκία είναι παραπάνω από μας. Πιο πιθανό βλέπω να διαμαρτυρηθεί ο κόσμος επειδή δίνουν 16:9 ταινίες και η τηλεόρασή τους έχει μαύρες μπάρες πάνω και κάτω :lol:

 

Όντως αστείο, αλλά ισχύει αυτό που λες. Ξέρω πολύ κόσμο που προτιμά να βλέπει τη μίση εικόνα επειδή "γεμίζει" ολόκληρη την 4:3 TV τους..:wacko:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Στο ΒΗΜΑ κυριακής η ταινία «The Queen (2006)»

 

 

http://img505.imageshack.us/img505/7793/10mhi4.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω σταματήσει να αγοράζω DVD από εφημερίδες εδώ και πολύ καιρό λόγω της απαράδεκτης ποιότητας (εκτός από κάποιες εξαιρετικές περιπτώσεις όπως Pink Panther και Black Adder) και αντικαθιστώ και ότι έχω αγοράσει με αυθεντικά όταν τα βρίσκω σε καλή τιμή.

Για όποιον τον ενδιαφέρει να έχει το αυθεντικό στη συλογή του το dvdland έχει το Mystic River με 7€ (https://secure.videoland.gr/shop/details.asp?id=25627).

Link to comment
Share on other sites

Στο ΒΗΜΑ κυριακής η ταινία «The Queen (2006)»

Μπράβο στο Βήμα. Πολύ καλή προσφορά (και πρόσφατη). Θα το προτιμήσουμε, το δίχως άλλο.

Link to comment
Share on other sites

τί πρόσφατη? προχθεσινή!!!! έτσι μπράβο.. να μάθει το ΘΕΜΑ
Link to comment
Share on other sites

Tο ΕΘΝΟΣ θα δώσει τα «Home Alone 1 - 2 - 3 και 4» :happy:

 

 

http://img405.imageshack.us/img405/6825/assetslarget420144607tyyx7.jpg

 

:respect:

 

Θα πάρω τα πρώτα δύο και δατς ινάφ... :p

 

 

Στο ΒΗΜΑ κυριακής η ταινία «The Queen (2006)»

 

 

http://img505.imageshack.us/img505/7793/10mhi4.png

 

:up: :respect: :yahoo:

 

Πείτε με εμπαθή, αλλά ζω και αναπνέω για τις φορές που το Βήμα (ή οποιαδήποτε εφημερίδα), ξεπερνάει το Θέμα σε πωλήσεις...

 

Υ.Γ.

Busy weekend... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το 'Εθνος του Σαββάτου "Η σημασία να είναι κανείς σοβαρός" (The Importance of Being Earnest) του '02.

 

Βαθμολογία 6.7 (6.630 votes) στο IMDb.

 

Απ΄ότι κατάλαβα το 'Εθνος μπορεί να έχει συνεργασία με τη 20th FOX.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το 'Εθνος του Σαββάτου "Η σημασία να είναι κανείς σοβαρός" (The Importance of Being Earnest) του '02.

 

Βαθμολογία 6.7 (6.630 votes) στο IMDb.

 

Απ΄ότι κατάλαβα το 'Εθνος μπορεί να έχει συνεργασία με τη 20th FOX.

 

Και αυτό καλό, και αυτό θα «τσιμπηθεί». :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες και βιβλία του Σαββατοκύριακου

 

Ελευθεροτυπία (Σάββατο) – Οδηγός για τα χιόνια 180 σελ.

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακή) – Massai (ντοκιμαντέρ)

 

Νέα (Σάββατο) – Κόμικ Disney (Μουλάν)

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακή) – Ο έρωτας στα χρόνια της χολέρας, του Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες (βιβλίο, 2ο μέρος)

 

Έθνος (Σάββατο) Η σημασία του να είναι κανείς σοβαρός (Ρις Γουΐδερσπουν, Κόλιν Φερθ, Ρούπερτ Έβερετ)

 

Έθνος (Σάββατο) – Προεδρικές Προφητείες (ντοκιμαντέρ του History Channel)

 

Έθνος (Κυριακή)Μόνος στο σπίτι (Μακόλεϊ Κάλκιν)

 

Βήμα (Κυριακή)The Queen (Έλεν Μίρεν)

 

Βήμα (Κυριακή) – Σειρά ντοκιμαντέρ του National Geographic με τίτλο 'Είναι αληθινό;' (Τέρατα των λιμνών)

 

Καθημερινή (Σάββατο) – Το ημερολόγιο των άγριων ζώων (ντοκιμαντέρ του BBC, 4o από 6)

 

Καθημερινή (Κυριακή) – Δεύτερος Παγκόσμιος Πόλεμος Η Συλλογή (το 11ο DVD από τα 12 του ντοκιμαντέρ)

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή)The Perfect Storm (Τζορτζ Κλούνι, Μάρκ Γουόλμπεργκ)

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή) – Ο 1ος τόμος της εγκυκλοπαίδειας Δομή

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έθνος Σαββάτου και Κυριακής και Βήμα για μένα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

αυτο το Βημα κανει δυνατο χτυπημα στις ταινιες κ αθορυβα κ με κανονικες τιμες.

μονο ως εφημεριδα για τις νεοτερες ηλικες δε μετραει.

την διαβαζουν κυριως μεγαλυτερες κ πιο μορφωμενες κοινωνικες ταξεις.

Link to comment
Share on other sites

'Οσοι από σας έχουν αγανακτήσει από τη ποιότητα στο Θέμα ακούστε ποια ήταν η συμπεριφορά των υπαλλήλων στα γραφεία, όταν πήγα να κάνω μια αντικατάσταση DVD πριν λίγους μήνες.

Πρώτα απ'όλα έπρεπε να πείσω την υπάλληλο στην υποδοχή ότι το DVD είναι χαλασμένο και πρέπει να μου το αντικαταστήσει γιατι μου έλεγε συνέχεια πως δεν γίνεται χωρίς τηλέφωνο και δεν κρατάνε απόθεμα ακόμα και σε DVD προηγούμενης εβδομάδας(!!!!). Μετά από 5 λεπτά επιμονής, μου έφερε ένα καινούριο και μετά έλεγξε το δικό μου στον υπολογιστή για να επιβεβαιώσει οτι δε λέω ψέματα:mad::mad:.

Τους είπα, όταν όλα τελείωσαν, ''Ξέρετε, η ταινία αυτή δεν έχει τη σωστή εικόνα''. Με ρώτησε ποια είναι η σωστή και αφου απάντησα μου είπε πως αυτά είναι λεπτομέρειες που κανείς δε δίνει σημασία και ότι το DVD το αγόρασα από εφημερίδα (και άρα δε πρέπει να έχω απαιτήσεις). Επίσης, μου είπε και το ωραίο, ''αν δε σας αρέσει δώστε την αλλού σε κάποιον που θα την εκτιμήσει''.

Ο συνάδελφός της, ένας ακόμη άσχετος, με ρώτησε με ένα ύφος ''Εσείς θέλετε να βλέπετε τη ταινία ή τις μαύρες μπάρες?''.

Αυτό που με ενόχλησε περισσότερο είναι όταν ρώτησα γιατι δεν έχουν απόθεμα DVD ενώ άλλες εφημερίδες πχ. Καθημερινή, Βήμα έχουν, μου απάντησαν ''Αυτές είναι τίποτα. Ξέρετε τι σημαίνει να δίνουμε 300.000 φύλλα και να πουλάμε 290.000? Καμμία άλλη εφημερίδα δε κάνει τέτοιες πωλήσεις και γι' αυτό έχουν απόθεματα οι άλλες. Δεν είναι τυχαίο που λεγόμαστε Πρώτο Θέμα. Δείτε τις μετρήσεις από όλες τις εφημερίδες στο Ποντίκι και θα καταλάβετε.''

 

Νευρίασα πάρα πολύ με αυτά που άκουσα και η κατάσταση σήμερα δε πρέπει να έχει αλλάξει. Θα περάσει πολύ καιρός μέχρι να ξαναγοράσω Θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Έθνος (Κυριακή)Μόνος στο σπίτι (Μακόλεϊ Κάλκιν)

 

Βήμα (Κυριακή)The Queen (Έλεν Μίρεν)

 

Καθημερινή (Κυριακή) – Δεύτερος Παγκόσμιος Πόλεμος - Η Συλλογή

 

Αυτά για μένα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...