Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ!!!:p

να ρωτησω..

εχει διαφορα στην ταχυτητα πχ. οταν ανοιγεις τα βιντεο ή τις εικονες μια καρτα 2gb της sandisc απο μια ιδιας χωρητικοτητας αλλα της SONY;;;; :confused:

τι να επιλεξω;;; sony or sandisk;;

2gb or 4gb;;

εσεις τι εχετε;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

3 ανοιχτη ακροαση:

 

Εδω κανεις λαθος με το που περνεις κατα αριστερα εχει επιλογη με κουμπι που λεει ηχειο δεν στο εχει εσενα??

 

jog:

 

Συγνωμη αλλα εδω θα διαφωνισω αλλα το jog αριστερα ειναι ολα τα λεφτα εμενα προσωπικα με βολευει αφανταστα ειναι πολυ πρακτικο εξαλλου οπως το πιανεις το κινητο το δακτυλο σου (δεικτης) παει μονος του εκει..

 

 

Οταν σε πέρνουν τηλέφωνο και θές να βάλεις ανοικτη ακρόαση πρέπει να πας σε υπομενου.

οταν παίρνεις τηλέφωνο εχει την επιλογη ηχειο.

 

 

επισης για το Jog.με ποιο χέρι λειτουργεις το κινητό?

δηλαδη δεν σου εχει τυχει ποτε με το που πας να κανεις κλικ το τζογκ να κινηθει και να παει στην επομενη επαφη?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Οταν σε πέρνουν τηλέφωνο και θές να βάλεις ανοικτη ακρόαση πρέπει να πας σε υπομενου.

οταν παίρνεις τηλέφωνο εχει την επιλογη ηχειο.

 

 

επισης για το Jog.με ποιο χέρι λειτουργεις το κινητό?

δηλαδη δεν σου εχει τυχει ποτε με το που πας να κανεις κλικ το τζογκ να κινηθει και να παει στην επομενη επαφη?

 

 

Α οχι οταν περνεις δεν το διευκρινισες συγνωμη.. Αλλα και εκει για μενα παντα δεν ειναι τραγικο...

 

Με το δεξι και πραγματικα οχι δεν εχει γινει ποτε αυτο θελει αλλη πιεση για να το πατεισεις τι να πω ο καθενας εχει και δικα του κριτηρια δεν θα τα χαλασουμε εδω...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας και συγχαρητήρια για τις γνώσεις σας και την δουλειά που έχετε κάνει μέχρι τώρα. Είμαι εδώ και μέρες και εγώ ένα αφανή μέλος αυτού του φόρουμ και προσπαθώ να μάθω όσο το δυνατό περισσότερα για το π1 αφού σκέφτομαι να γίνω κάτοχος για πρώτη φορά ενός σμαρτφον, ωστόσο βολεύομαι με το να αντλώ γνώση από εσάς. Επειδή 137 σελίδες έχουν γίνει αχταρμάς μέσα στο μυαλό μου πέστε μου σας παρακαλώ αν μέσω wind plus σερφαρεις κανονικά (σελίδες , multimedia ) και αν κάποιος το έχει πάρει από το ΓΕΡΜΑΝΟ αν έχει μέσα το gps.Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας, έχω περάσει αρκετές ώρες μαζί σας και είπα ότι είναι καιρός να πω και εγώ γεια.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάντως την υποψία ότι το fring φταίει. Το λέω αυτό διότι στο φόρουμ του έχω παρατηρήσει ότι δημιουργεί τέτοιου είδους προβλήματα. Ίσως δεν είναι αρκετό απλά να το αφαιρέσεις. Ίσως να πρέπει να κάνεις φορμάτ ή ακόμα και να ξαναπεράσεις το τελευταίο firmware από πάνω για να δεις αν δημιουργείται ξανά το πρόβλημα.

 

Αυτά τα λέω γιατί μετά το τελευταίο update που έκανα δεν έχω καθόλου περάσει το fring και μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα (χτυπάω ξύλο την ώρα που γράφω αυτές τις γραμμές!). Επιπλέον το πρόβλημα θα έπρεπε να το έχουν όλοι όσοι έχουν περάσει την τελευταία αναβάθμιση. Δεν νομίζω μόνο εμείς οι τρεις να χρησιμοποιούμε το Τ9 εδώ μέσα...

 

Επιπλέον, έψαξα στο ιντερνέτ και διαπίστωσα ότι ο συγκεκριμένος κωδικός λάθους (EUSER32-CBASE) προκαλείται από δυσλειτουργία προγραμμάτων και όχι από πρόβλημα στο λειτουργικό.

 

Αν και είναι φασαρία πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να δοκιμάσετε το re-update. Η επόμενη αναβάθμιση θα αργήσει...αν διορθώσουν το πρόβλημα και αν τελικά ευθύνεται αυτή. Αν τίποτα από αυτά δεν λειτουργήσει φυσικά και θα πάρω τηλέφωνο στη Sony Ericsson

 

Εχω και εγω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση που έκανα στο P1!!! (Στα μηνύματα με πετάει έξω) Και πιστεύω οτί ίσως μπορει να φταίει το Restor του Bakup που έκανα μετά την αναβάθμιση!!! Δεν ξερω!!!!???:what::what::what:

Αν Ξερει καποιος κάτι παραπάνω ας ρίξει λιγο φώς και εδώ!!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα κι εγω σημερα μετα απο 3 μερεσ χρησης του κινητου.Δεν του εχω βαλει κανενα απολυτως προγραμμα μεσα κι ομως στα μνμ με πετουσε εξω.Στην αρχη νομιζα οτι εφγε καποιο κολλημα αλλα μετα καταλαβα οτι φταιει το Τ9 και συγκκριμενα το προβλημα εμφανιζοταν στη λεξη ξερω.Οσο κειμενο κι αν ειχα γραψει μολισ εγραφα τη λεξη ξερω και αφηνα ενα κενο κατευθειαν μου εβγαζε σφαλμα.Τουλαχιστον στο δικο μου κινητο εκει εντοπισα το προβλημα...!!!
Link to comment
Share on other sites

how do you perform a back up priot to doing a firmware upgrade?

 

με το προγραμμα που σου προσφερεται στο σι-ντι.. εχει επιλογη καπου που σου λεει να κανεις back up:D;)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζουμε το πρόβλημα με το ελληνικό Τ9 που κρασάρει την εφαρμογή μηνύματα, σημειώσεις, ημερολόγιο κτλ, πρέπει να πάρουμε από αύριο τηλέφωνο στη Sony Ericsson (801-11-810 810) και να τους το πούμε, πιέζοντάς τους να το λύσουν το συντομότερο δυνατόν. Θα πρέπει να τους αναφέρουμε ακριβώς και τον κωδικό αιτίας:

 

Η εφαρμογή έκλεισε:

Εφαρμογή: QMapp

Κωδικός αιτίας:E32USER-Cbase

Αριθμός αιτίας:21

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα είναι βέβαιο: δεν μπορείς να γράψεις (γρήγορα) σμς με το ένα χέρι. Όπως προσωπικά είχα συνηθίσει. Αυτό είναι και θετικό και αρνητικό. Το αρνητικό είναι ότι δεν μπορείς να στέλνεις σμς ενόσω οδηγείς! Το θετικό είναι ότι ελαττώνονται οι πιθανότητες προξένησης ατυχήματος

 

Τώρα σοβαρά: με βάση και τα όσα λεν όσοι είναι καιρό κάτοχοί του αλλά και την ελάχιστη περίοδο χρήσης του από μένα αντιλαμβάνομαι ότι σιγά σιγά θα αρχίσω να γράφω με την ίδια ταχύτητα (για να μην πω και μεγαλύτερη) από ότι με το παλιό μου κινητό (ένα νοκια τυπικό-απλό ούτε και θυμάμαι μοντέλο). Απαραίτητη όμως προϋπόθεση: use both hands!!

 

(θα μου πείτε, γιατί στο πληκτρολόγιο του pc με το ένα χέρι γράφεις?? σωστά):)

 

 

 

μετα απο 1.5 μηνα συμβιωσης εχω παρατηρησει οτι κανει ολα τα αλλα εκτος απο τα βασικα που πρέπει να κάνει ενα κινητό.

δηλαδη κλησεις και μυνηματα.

 

οταν πχ πατας αν απαντησεις σε μια κληση κανει κανα 1-2 sec να απαντησει μετα το πάτημα.

 

επισης για να πας σε ανοιχτοι ακροαση πρέπει να μπεις σε υπομενου.

 

οταν πας να ανοιξεις ενα μυνημα κανει refresh καθε φορα σε ολα τα μυνηματα.

 

αρκετες βασικες λειτουργιες δεν γινονται με τα δαχτυλα.

εκτος και αν ψαχνεις στα μενου μεσα με το μη βολικο jog...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες .. πρώτο μου ποστ στο myphone, οπότε καλως σας βρίκα...

Είμαι και εγώ κάτοχος του p1i το πρόβημα που λέτε με το Τ9 δεν το έχω .. το πήρα πρίν από 4 μέρες προχθές του έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση λογισμικού και έχω και fring σχεδόν πάντα στο σπιτι στο γραφείο και στο εξοχικό ενεργό. Μεχρι στιγμής δεν μπορω να αναπαράγω το πρόβλημα που περιγράφεται.... μαλλόν είμαι τυχερός.

 

έχω αχίσει α το γουσταρω το μηχανακι. Το μόνο που μου τη δίνει ωρες ώρες ειναι ότι δεν μπορείς να αποφύγεις να χρησιμοποιήσεις την οθόνη αφής για απλά πράγματα μου έχεις συνηθήσει σε άλλα να τα κανεις με ένα κουμπί. Ισως πάλι να μην έχω μελετήσει αρκετά όλες τις λειτουργίες τυ πληκτρολογίου.

 

Αυτα προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

@hasodikis (καλωσόρισες)

 

Έτσι ακριβώς είναι. Υπάρχουν λειτουργίες που απαιτούν υποχρεωτικά την αφή. Είναι κρίμα και πρέπει να ομολογήσω ότι και εμένα με ενοχλεί πολύ συχνά αυτό. Βασικά αν υπήρχαν κάποιες συντομεύσεις όπως για π.χ. για το copy/paste θα ήταν πολύ πιο βολικά τα πράγματα. Από την άλλη όμως σκέφτομαι πως αν δεν το θέλαμε αυτό τότε ίσως θα έπρεπε να είχαμε επιλέξει κάποιο άλλο τηλέφωνο χωρίς οθόνη αφής...

 

 

@προς αυτούς που έχουν το πρόβλημα με το Τ9: ποιας περιοχής είναι το τηλέφωνο; (δηλαδή ποιο CDA έχετε; ) Ρωτάω μήπως έχει κάποια σχέση αυτό...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν ειχα το fring μεσα το ειχα βγαλει αλλα νομιζα οτι υπηρχε αγου δν το πολυχρησιμοποιουσα...

οποτε λογικα δεν επιρεαζει αυτο σε τιποτα...

αμα το θυμιθω θα παρω τη δευτερα και εγω guys αντε να δουν τη δυναμη μας και αν δουμε οτι δουλεψει κατι τοτε θα μπορουμε να κνουμε και προτασεις ωστε να δουλεβει γμτα η συσκευη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

pedia mia erotisi.eno me to wi-fi kai ton opera mini 2.00 sindeome kanonika k serfaro se osa oikiaka asyrmata eho dokimasi, otan prospatho na sindetho se hot spots kai sto athens wifi eno sindeome kanonika o opera mini mu vgazi minima sfalmatos.kseri kanenas ti ftei?
Link to comment
Share on other sites

pedia mia erotisi.eno me to wi-fi kai ton opera mini 2.00 sindeome kanonika k serfaro se osa oikiaka asyrmata eho dokimasi, otan prospatho na sindetho se hot spots kai sto athens wifi eno sindeome kanonika o opera mini mu vgazi minima sfalmatos.kseri kanenas ti ftei?

 

nomizo oti prepei na valeis sigekrimena ip malon

 

pws ginete na kanis copy ola ta onomata apo SIM sto til? den vriskw kati..

 

katalogos>perissotera>markarisma olon>pros8iki se>SIM

(kai antistixa apo sim se til)

Link to comment
Share on other sites

@manolisv: Τελικά διορθώθηκε το πρόβλημα που είχες με την αναβάθμιση?

 

 

 

τι να επιλεξω;;; sony or sandisk;;

2gb or 4gb;;

εσεις τι εχετε;;

 

Και η δύο μάρκες καλές είναι. Εγώ προσωπικά θα επέλεγα "Sandisk".

Τώρα για την χωρητικότητα αυτό είναι ανάλογα τις απαιτήσεις σου.. Εγώ έχω μια 2 γίγα και δεν μπορώ να την γεμίσω.

 

 

 

piso exi ipodoxi gia keraia

ti keraia benei ekei ?

 

Νομίζω ότι είναι για εξωτερική κεραία (πχ. αυτοκινήτου).

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Και η δύο μάρκες καλές είναι. Εγώ προσωπικά θα επέλεγα "Sandisk".

Τώρα για την χωρητικότητα αυτό είναι ανάλογα τις απαιτήσεις.. Εγώ έχω μια 2 γίγα και δεν μπορώ να την γεμίσω.

 

 

 

 

 

ειχα δει μια 512mb sandisk και μια παλι 512mb sony

η sandisk ειχε 3mbs και η sony 15mbs.(ταχυτητα εγγραφης εννοω)

 

αυτη η διαφορα στην ταχυτητα φαινεται στην πραξη...πχ ποσο γρηγορα ανοιγει τα βιντεο.;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

οχι εξακολουθω να μην μπορω να δω τις φωτο τη μια μετα την αλλη παρα μονο αμα παω πισω συνεχεια!!! :<

τι λες να φταίει ??

 

για αυτο με τα ακουστικα εχει κανενας εμπειρια η θα γινω ο πρωτος ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...