Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tα αρχεια swf ειναι αρχεια macromedia flash, οποτε τα κανεις αντιγραφη στο root της καρτας μνημης και μετα ανοιγεις στο Ν95 μεσα απο το μενου---εφαρμογες---αναπ. Flash και τα τρεχεις απο εκει.δεν γινονται εγκατασταση με το pc suite.

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο για τις απαντήσεις σας. Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, σε ποιο φάκελλο θα το βάλω στην κάρτα μνήμης;Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο για τις απαντήσεις σας. Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, σε ποιο φάκελλο θα το βάλω στην κάρτα μνήμης;Ευχαριστώ πολυ.

Όπου και να το βάλεις το ίδιο είναι. Για να το βρεις από το κινητό θα πας στη «Διαχείριση αρχείων» και απλά θα το τρέξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ έχει πλεονεκτήματα σε καμιά περίπτωση!

Αν δεν υποχρεούσαι να πάρεις Vodafone Live συσκευή, λόγω πχ συμβολαίου, απλά μη το κάνεις.

 

Όχι δεν υποχρεούμε...σε κάποια στιγμή αδυναμίας πήγα να πάρω το Ν95 και μου βγάλανε το κουτί vodafone live. Τους λέω θέλω το σκέτο, δεν το έχετε?? Όχι λένε, το έχουμε, αλλά καλύτερα για εσένα...θα μπορείς να βλέπεις και tv....και με 5 ευρώ το μήνα πάγιο...κάτιμ πλεονεκτήματα θα έχω τέλος πάντον...αλλά δεν τα πολυκαταλαβαίνω...Σε απλή συσκκευή δεν θα μπορώ φυσιολογικά και με τις ίδιες χρεώσεις να μπαίνω internet και να παρακολουθώ tv??

 

 

 

Είναι η πιο καινούρια έκδοση, αλλά δεν έχει βγει κάποιο κινητό με αυτή την έκδοση.

Δεν τη βάλανε ή απλά δεν είναι συμβατή? Δεν θα πρεπε να τη βάζανε στο N95 8 GB???

 

skiouros_54 να σε ρωτήσω κάτι??

Για τον υπολογιστή είναι αυτές οι εφαρμογές η για το κινητό?? Μπερδεύτικα με το pc-souit και νόμιζα για το pc...

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη βάλανε ή απλά δεν είναι συμβατή? Δεν θα πρεπε να τη βάζανε στο N95 8 GB???

Δεν είναι σαν τους υπολογιστές να βάζεις όποια έκδοση θέλεις…

Η S60 3rd Edition FP 2 είναι υπό ανάπτυξη ακόμη.

Συσκευή θα δούμε από το 2008 και μετά. Σ' αυτή βασίζεται και το περίφημο Touch UI.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σαν τους υπολογιστές να βάζεις όποια έκδοση θέλεις…

Η S60 3rd Edition FP 2 είναι υπό ανάπτυξη ακόμη.

Συσκευή θα δούμε από το 2008 και μετά. Σ' αυτή βασίζεται και το περίφημο Touch UI.

 

Υπάρχει περίπτωση το Ν95 8GB που λένε ότι θα κυκλοφορήσει το 2008 να έχει αυτό οτ λειτουργικό??

Αναβάθμοση στο παλιό λειτουργικό θα γίνεται??ή εξαρτάται από την συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

skiouros_54 να σε ρωτήσω κάτι??

Για τον υπολογιστή είναι αυτές οι εφαρμογές η για το κινητό?? Μπερδεύτικα με το pc-souit και νόμιζα για το pc...

Για το κινητό ειναι οι εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το Ν95 8GB που λένε ότι θα κυκλοφορήσει το 2008 να έχει αυτό οτ λειτουργικό??

Αναβάθμοση στο παλιό λειτουργικό θα γίνεται??ή εξαρτάται από την συσκευή?

Δεν γίνεται να κάνεις τέτοιου είδους αναβάθμιση επαναλαμβάνω.

Το Ν95 8GB έχει τη S60 3rd edition FP 1. Δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό ειναι οι εφαρμογές.

Α...Οκ. γράψε λάθος!

 

Δεν γίνεται να κάνεις τέτοιου είδους αναβάθμιση επαναλαμβάνω.

Το Ν95 8GB έχει τη S60 3rd edition FP 1. Δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό.

 

Οκ. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις δίκιο...Θα πρέπει να το δω από κοντά...πάντως για να πω την αλήθεια, επειδή σαν κινητό δεν έχει κυκλοφορίσει πολύ, εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν που να το έχει, και το μπορνό ασυνήθιστο μου φαίνεται(ε, δεν υπάρχει και σε πολλά κινητά).

Απορία: Την γκρι πρόσωψη τι την έκανες? Μη μου πει την κράτησες για ενθύμιο?

 

Γκρι λέτε τον γραφίτη?

Που δεν κυκλοφόρησε Ελλάδα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση καποια παιχνιδια για καποιο λογο δεν λειτουργουν και οταν παω να τα διαγραψω το κινητο μου λεει πως η αφαιρεση απετυχε.Τι μπορω να κανω για να τα διαγραψω;

Βασικά είναι πρόβλημα αυτό με όλα τα προγράμματα μετά από αναβάθμιση.

Αν θες να τα σβήσεις σωστά, ξανακάντα εγκατάσταση και μετά αφαίρεσέ τα κανονικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

@Itchrist86 , ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση των λειτουργικών ! Μου έλυσες όλες τις απορίες ! :rolleyes:

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

αλλος ενας ευτυχισμενος επαρχιωτης που παρελαβε απο mega market 720 ευρω ...δε ξερω παντως η ποιοτητα κατασκευεις του μου φαινεται σαφως καλυτερη απο το απλο ν95 ...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις αν εχει βγει καινουρια ενημερωση για το Ν95? Αν οχι ποτε μπορει να βγει? Εγω εχω την ...13

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις αν εχει βγει καινουρια ενημερωση για το Ν95? Αν οχι ποτε μπορει να βγει? Εγω εχω την ...13

Όχι δεν υπάρχει πιο νέα έκδοση.

Για καινούρια δεν έχει ακουστεί τίποτα...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δειτε ενα βιντεακι με την μπαταρια του 8gb στο n95, χωραει και μπαινει και το καπακι αλλα εξεχει 1-2 χιλιοστα. http://www.youtube.com/watch?v=zC04ZwFCNfc Υπομονη μεχρι να βγαλουν οι κινεζοι πισω καπακι.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις αν εχει βγει καινουρια ενημερωση για το Ν95? Αν οχι ποτε μπορει να βγει? Εγω εχω την ...13

Ας ελπίσουμε ότι η Nokia έχει ήδη μία αναβάθμιση στα σκαριά.

Ίσως επιτέλους να δούμε το demand paging και στο Ν95, μετά την ανακοίνωση ότι με αυτή την δυνατότητα θα εξοπλιστεί το Ν95 8GB.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια σχετικα με την τιμη του N95 στα microland,

 

σε υποχρεωνουν να κανεις συνδεση με το icall? διοτι δεναναφερεται πουθενα ξεκαθαρα

 

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&la=1&itm=6674&ct=90

 

αντιθετως εκει που εχει τις συμβατες με την υπηρεσια συσκευες

 

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&la=1&ct=232&itm=12650

 

 

εχει τιμες απο τις οποιες δεν προκυπτει οτι υπαρχει καποια επιδοτηση

 

π.χ NOKIA N80 BRONZE INTERNET EDITION-358 ευρω

 

acornshop-363

http://e-acorn.com/view_product.php?productid=10552&idcat=11&idsubcat=35

&idsubsubcat=63&key=50ddb08701667b37ffb4ae25ab1c87a2&secref=efdc8c6cd28cd0adc7b52e75638eb36f

 

E65 316

e-shop 325

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000327

 

e61i 398

Πλαισιο 416

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=959529

 

οι "επιδοτησεις" ειναι μαλλον αμελητεες,σε σχεση με το Ν95

 

Ν95 499

acornshop 557

http://e-acorn.com/view_product.php?productid=10658&idcat=11&idsubcat=35&idsubsubcat=63&key=f4f063f059accc66a888e8863c3e18bf&secref=efdc8c6cd28cd0adc7b52e75638eb36f

 

τεσπα επειδη οπως ειπα με ενδιαφερει,θα παρω τηλ να ρωτησω λεπτομερειες

 

και το εικονιδιο μπορει απλα να δειχνει τη συμβατοτητα της συσκευης με την υπηρεσια

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Δειτε ενα βιντεακι με την μπαταρια του 8gb στο n95, χωραει και μπαινει και το καπακι αλλα εξεχει 1-2 χιλιοστα. http://www.youtube.com/watch?v=zC04ZwFCNfc Υπομονη μεχρι να βγαλουν οι κινεζοι πισω καπακι.

 

αμα καταφερει και βγει κανενα καπακι μετα

θα ειναι μια πολυ καλη λυση για τους κατοχους

του ν95.θα εχουν το τελειο τηλ.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς σας το ultimate voice recorder στο Ν95? Δουλεύει τέλεια ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση...

 

Εδώ και 2 μήνες δουλεύει αψογα!!!!!!!!!!!!:)

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Εχώ εδώ και 2 μέρες ένα πρόβλημα με τον ήχο.

 

Όταν χρησιμοποιώ τα ακουστικά, το δεξί ακούγεται πολύ χαμήλα, ενώ το αριστερό ακουστικό ειναι ΟΚ.

 

Δεν ύπαρχει πρόβλημα με το balance καθώς είναι στην μέση, ούτε υπάρχει πρόβλημα με τα ακουστικά τα original της ΝΟΚΙΑ.

 

Μπορεί να μου καποιός τι φταίει;

 

Εχω το κινητό εδώ και 4 μήνες και όλα ηταν μέχρι προχθές μια χαρα.:worry:

In dubio pro reo
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα έχω κ εγώ...μία ακούγεται και από τα δύο...μία δεν ακούγεται...γενικά είναι σπάσιμο νεύρων....

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά σε προηγούμενες απαντήσεις, αλλά τυχαία ανακάλυψα ένα κολπάκι για να ακούγεται το ραδιόφωνο στη σωστή ένταση από τα ηχεία της συσκευής.

Αφού ανοίξουμε το ραδιόφωνο κι επιλέξουμε την αναπαραγωγή από τα ηχεία, θα ακούσουμε τον ήχο σε πολύ χαμηλή ένταση όπως αναμένεται.

Η λύση, που τουλάχιστον σε μένα δουλεύει, είναι να απενεργοποιήσουμε την αναπαραγωγή από τα ηχεία κι αμέσως μετά να την ενεργοποιήσουμε ξανά. Με λίγα λόγια χρειάζονται 2 προσπάθειες για να ακούμε στην κανονική ένταση.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

αμα καταφερει και βγει κανενα καπακι μετα

θα ειναι μια πολυ καλη λυση για τους κατοχους

του ν95.θα εχουν το τελειο τηλ.:D

 

ρε παιδια εγω παντως που το πηρα τωρα τελευταια το σκαλιζα ολη μερα απο gps βιντεο φωτογραφιες και οτι αλλο υπαρχει και λιγο πριν το κλεισω ειχε ακομα μια γραμμη η μπαταρια.Του ν95 8gb einai poly kalyterh h mpataria?ti jerete?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω παντως που το πηρα τωρα τελευταια το σκαλιζα ολη μερα απο gps βιντεο φωτογραφιες και οτι αλλο υπαρχει και λιγο πριν το κλεισω ειχε ακομα μια γραμμη η μπαταρια.Του ν95 8gb einai poly kalyterh h mpataria?ti jerete?

 

Το Ν95 διαθέτει μπαταρία 950mAh, ενώ το N95 8GB θα είναι εφοδιασμένο με μπαταρία 1200mAh. Σαφής η διαφορά λοιπόν.

Γι' αυτό όλοι οι χρήστες του Ν95 ψάχνονται για λύση που θα τους επιτρέπει να χρησιμοποιήσουν τη μπαταρία του Ν95 8GB στο δικό τους τηλέφωνο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά σε προηγούμενες απαντήσεις, αλλά τυχαία ανακάλυψα ένα κολπάκι για να ακούγεται το ραδιόφωνο στη σωστή ένταση από τα ηχεία της συσκευής.

Αφού ανοίξουμε το ραδιόφωνο κι επιλέξουμε την αναπαραγωγή από τα ηχεία, θα ακούσουμε τον ήχο σε πολύ χαμηλή ένταση όπως αναμένεται.

Η λύση, που τουλάχιστον σε μένα δουλεύει, είναι να απενεργοποιήσουμε την αναπαραγωγή από τα ηχεία κι αμέσως μετά να την ενεργοποιήσουμε ξανά. Με λίγα λόγια χρειάζονται 2 προσπάθειες για να ακούμε στην κανονική ένταση.

 

φιλε μου το δοκιμασα και αυτο αλλα τιποτα....

σε μενα δεν υπαρχει κανονικη ενταση στο ραδιο.......

πιο παλια καποιο αλλο παιδι ειπε οτι αν ξαναπερασω την αναβαθμιση ισως λυθει το θεμα......αλλα και παλι για μενα αυτο ειναι μεγαλη φασαρια...

περιμενω το νεο update για να το κανω μια και καλη.....

υπαρχει και η λυση του νοκια κλαμπ αλλα και μονο στην ιδεα οτι μπορει να μου κρατησουν το κινητο για κανα μηνα τρελαίνομαι....

 

τελος πάντων σε μενα ειναι σαν μην βγαινει ο ηχος απο τα ηχεία αλλα απο το ηχειακι που ειναι για την ομιλια...:blink:

κατι δεν παει καλα δηλαδη.....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...