Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια εφαρμογή με επιλογή 'Restart' υπάρχει?? Κολλάει συνεχώς το Ε50 και έχω βαρεθεί το κλείσε, ανοιξε, βάλε PIN.

Kανε εγκατασταση στο C μνημη του κινητου σου το Python και μετα την εφαρμογη Restart που μας εφτιαξε ο φιλος Porfyras και τελιωσες.. :)

Αρχικό Μήνυμα από AIVAS80

β) εστω πως θέλω να κάνω μια ταινία από dvd σε avi με υποτιτλους για να τη βλέπω στο κινητό. Το μεγάλο avi κατάλαβα πως θα το κάνω σε διαστάσεις κινητου, αυτό που δεν έχω πιάσει είναι πως θα κάνω το dvd - avi..

OK thanx, φιλε μου. θα το κοιταξω. Σόρρυ, που ρωτάω αλλά η τελευταία φορά που έκανα dvd σε avi στο pc ήταν με το flask, υποθέτω πως θα χει βγει κάποια καινούρια μέθοδος. :D Μονο με το smartmovie παιζουν οι ταινίες avi; εχω βαλει το "divx player" και μου παιζει αρχεία avi, να κρατησω αυτο; Τέλος, ρίξε μια ματια και στο παρακάτω post μου, ίσως μπορείς να βοηθήσεις και σ αυτό :)

Mια φορα μου χρειαστηκε να κανω αυτη την διαδικασια και περασα το dvd στο pc μου με το DVDFab Platinum και μετα το εκανα .avi με το AutoGordianKnot εδω εχει και ενα οδηγος για το πως λειτουργει..

 

Εγω κατεβαζω ταινιες που ειναι avi και δεν μου χρειαζετε η παραπανω διαδικασια.

 

Τα avi στο κινητο σου μπορεις να τα δεις και με αλλους player αλλα εγω σου ειπα τον smartmovie γιατι μου φενετε πιο ευχρηστος απο τους αλλους.

 

Υ.Γ.

Εαν κανεις την παραπανω διαδικασια δηλαδη dvd to .avi οταν ψαξε εαν υπαρχουν υποτιτλοι για το εργο που θελεις να περασεις στο κινητο σου και εαν τους βρεις μην τους ενσωματωνεις με το AutoGordianKnot και περασε τους οταν κανεις πιο μικρο σε διαστασεις το .avi με το PocketDivXEncoder, αυτο σου λεω να το κανεις γιατι οταν ενσωματοσουμε τους υποτιτλους σε ενα .avi με το PocketDivXEncoder γεινονται ληγο μεγαλυτερη και μπορουμε να διαβασουμε πιο ευκολα τα γραμματα στο κινητο μας σε ενα ξενο εργο.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

THANX, gianpithio, αριστος οδηγος... Πολυπλοκη λιγο διαδικασια, αλλα αληθεια ειναι το εκανες να φαινεται πολυ απλο!

 

Και κάτι ακόμα, το χα θίξει και παραπάνω, αλλα επανερχομαι γιατι δεν πηρα απαντηση, θετικη ή αρνητικη.. Το Handy weather το χρησιμοποιει κανείς? Το εχουμε σπασμένο? Καποιa εφαρμογη key-generate που βρηκα μου βγαζει "λαθος σειριακος αριθμος" 5-6 φορες που δοκιμασα.. Έχουμε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!μηπως μπορει να μου πει καποιος πως λεγοταν εκεινο το προγραμματακι που εστελνε τα sms πιο γρηγορα?γτ με του κινητου κανει 1.30 λεπτο για το ενα!

thankssss....

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Mono gia to n80 einai ayto?Emena (n93i),ama o allos den exei sima tin sigmei pou to stelno,to sms argei para poli na paradothei.Mporei na to lavei kai meta apo 2-3 ores...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Mono gia to n80 einai ayto?Emena (n93i),ama o allos den exei sima tin sigmei pou to stelno,to sms argei para poli na paradothei.Mporei na to lavei kai meta apo 2-3 ores...

Το ίδιο είναι, αν θέλεις μπορείς να το βάλεις στο Ν93i. Τώρα να δεις διαφορά σε αυτό που λες δεν νομίζω διότι είναι θέμα δικτύου από εκεί και μετά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για ένα πρόγραμμα που να κρατάει το μητρώο με τις κλήσεις και τα μυνήματα,ώστε να ξέρω ποιός με πήρε.Αυτό το πρόγραμμα το θέλω γιατί σβήνω συχνά το μητρώο του κινητού με τις κλήσεις και τα μυνήματα.
george cc
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι, αν θέλεις μπορείς να το βάλεις στο Ν93i. Τώρα να δεις διαφορά σε αυτό που λες δεν νομίζω διότι είναι θέμα δικτύου από εκεί και μετά.

 

Prin to n93i den eixa pote provlima se ayto to zitima,ara den tithetai thema diktiou.kati me tin siskevi pistevo pos exei na kanei...

 

Gia python tora, se kathe neo post sto xxxxxxxxxxx exei 3 arxeia,poio egkathistoume?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Prin to n93i den eixa pote provlima se ayto to zitima,ara den tithetai thema diktiou.kati me tin siskevi pistevo pos exei na kanei...

 

Gia python tora, se kathe neo post sto xxxxxxxxx exei 3 arxeia,poio egkathistoume?

Βάλε το PythonForS60_1_4_1_3rdEd.zip

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ta alla 2 arxeiakia scriptshell ti rolo vara?Den ta akoumpao?

Εγώ έχω και τα 2 PythonForS60_1_4_1_3rdEd.zip και PythonScriptShell_1_4_1_3rdEd.zip.

Το πρώτο είναι για να μπορείς να τρέχεις εφαρμογές Python (που είναι και το πιο αναγκαίο) και το άλλο σου δίνει διάφορα scripts για να τρέξεις..δημιουργεί και ένα εικονίδιο στο μενού.

Το άλλο δεν ξέρω τι είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ti akrivos thes na sou poume?Mia efarmogoula einai pou fortoneis .swf files.To kinito exei idi mia ekdosi egkatestimeni,kai pleon exei kikloforisei i ekdosi 2 kathos kai 3 alla i teleytea einai diathesimi mono se developers.

 

An thes kapoia alli dieykrinisi,shoot.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Flash Lite γνωρίζει κανείς για να μας πει 2,3 λογια;

 

Ευχαριστώ

Το Flash Lite αναπαράγει αρχεία flash animation (swf). Κατέβασε αυτό για να δεις.

Χρησιμοποιείται και από την εφαρμογή «Ιστός» για την προβολή τέτοιων animations στις ιστοσελίδες.

 

Edit: Με πρόλαβε ο φίλος therock.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν το νοκια theme studio δουλευει ή οχι στα vista ? εχετε λινκ να κατεβασω την τελευταια του εκδοση ?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν το νοκια theme studio δουλευει ή οχι στα vista ? εχετε λινκ να κατεβασω την τελευταια του εκδοση ?

Το κατεβάζεις από εδώ, αφού γίνεις πρώτα μέλος.

Δεν νομίζω να έχεις προβλήματα στα Vista.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν το νοκια theme studio δουλευει ή οχι στα vista ? εχετε λινκ να κατεβασω την τελευταια του εκδοση ?

δουλευει κανονικα στα vista :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν το νοκια theme studio δουλευει ή οχι στα vista ? εχετε λινκ να κατεβασω την τελευταια του εκδοση ?

 

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/98a4970d-c344-40c0-9744-292d0a0b94f2/Series_60_Theme_Studio_1_2.1.zip.html.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το Series 60 Theme Studio είναι πλέον ξεπερασμένο και εκτός αυτού έχει αντικατασταθεί από Carbide.ui S60 Theme Edition for Symbian OS. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα το "IM+ All-in-One Mobile Messenger v6.14" αλλα απ το προφιλ Wind Plus δεν συνδεεται, μονο με το προφιλ Wind Internet που με χρεωνει καθε φορα που μπαινει.

Ξερετε καποιο τροπο που μπορω να εχω Live Messenger μεσα απ το προφιλ Wind Plus?

Ο λογος ειναι οτι εχω βαλει το Wind Plus non-stop και εχω ολο το μηνα free! Απ οτι καταλαβα το wind plus ειναι μονο για http... οποτε πρεπει να βρω κατι web-based ε?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα το "IM+ All-in-One Mobile Messenger v6.14" αλλα απ το προφιλ Wind Plus δεν συνδεεται, μονο με το προφιλ Wind Internet που με χρεωνει καθε φορα που μπαινει.

Ξερετε καποιο τροπο που μπορω να εχω Live Messenger μεσα απ το προφιλ Wind Plus?

Ο λογος ειναι οτι εχω βαλει το Wind Plus non-stop και εχω ολο το μηνα free! Απ οτι καταλαβα το wind plus ειναι μονο για http... οποτε πρεπει να βρω κατι web-based ε?

 

Ευχαριστω

Δοκίμασε αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το Series 60 Theme Studio είναι πλέον ξεπερασμένο και εκτός αυτού έχει αντικατασταθεί από Carbide.ui S60 Theme Edition for Symbian OS. ;)

Ξεπερασμενο ητανε μολις βγηκε.Τοσο βαρυ προγραμμα σιγουρα προσπαθησαν πολυ στην nokia για να το βγαλουν.Απο λαθος μου το αναφερα.Ευχαριστω για την διορθωση.http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/ca7e9833-5806-4517-91cf-a842cb74d0d6/Carbide_ui_S60_Theme_3_1.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...